milli egemenlik

Baro Başkanı Balkız: Adli tatil yargı mekanizmasını gevşetiyor
Yeni adli yıl açılışı dolayısıyla Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na Cumhuriyet Başsavcılığı, Adalet Komisyon Başkanlığı ve Manisa Barosu tarafından çelenk koyuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Zafer Bayramı Manisa'da coşkuyla kutlandı
MANİSA - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Manisa’da da coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Milli Egemenlik anıtına çelenk koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Cumhurbaşkanı Gül: Erzurum Kongresi millete güç ve umut verdi
getiren Gül, şöyle devam etti: “Manda ve himaye kesin bir dille reddedilmiş, ilk kez bir hükümet kurma fikrinden söz edilerek, milli iradenin teşkili ve milli egemenlik ilkesinin hayata geçirilmesi açısından kararlı bir adım atılmıştır.
Batman'a sığınan Suriyelerin yaşadığı dram yürek burkuyor
Şirinevler Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi'nde yıkılmak üzere olan 2 odalı eve aylık 200 lira ödeyerek barınan Suriyeli ailenin gençleri de Batman'da her gün iş aradıklarını ancak kendilerine kimsenin iş vermediğini anlattı.
Çatı yangını paniğe neden oldu
ERZİNCAN - Erzincan'da Yeni Mahalle Milli Egemenlik Bulvarı üzerinde bir binanın çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu. Can kaybının yaşanmadığı yangında binanın çatısı tamamen yandı.
İzzettin Doğan: Demokrasiyi akamete uğratacak eylemlerden uzak durulmalı
Hem muhalefetin, hem iktidarın ama öncelikle iktidarın milli egemenlik dediğimiz kavramı ortaya koyan, icraatıyla ortaya koyan hükümetlerdir. Bu Gezi Parkı olayında hükümetin hiç çekinmeden, gocunmadan demokrat bir tavır sergileyerek bu işten geri çekildiğini halka ifade etmesi ve bundan sonraki o bölgedeki tasarrufunu
Malatya'da sağduyu kazandı, eylem olaysız sona erdi
Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki AK Parti il binasına yürümek isteyen grubu polis ekipleri 100. Yıl Kavşağı’nda durdurdu.
Necmettin Erbakan'ın adı Sakarya'da yeni yapılan bulvara verildi
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Milli Egemenlik Caddesi ve Zübeyde Hanım Caddesi'ni Serdivan ilçesine bağlayacak olan yeni bulvarda incelemelerde bulundu. Yeni bulvara merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın isminin verildiğini kaydeden Toçoğlu, “Geçen ayki meclis toplantısında merhum eski Başbakanımızın adının yaşatılması adına
Çevik kuvvetin tatbikatta sıktığı gaz, öğrencileri etkiledi
Tatbikat sırasında sıkılan gaz, rüzgarın etkisiyle yayılarak yakındaki Milli Egemenlik İlkokulu'na ulaştı. Okulda bulunan öğrencilerden bazıları gazdan etkilendi.Evlerine giden öğrencilerden R.
Vanlı öğrenciler Muğla’dan ayrıldı
Proje kapsamında 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için Van’da ve Muğla’da düzenlenen şiir, kompozisyon ve hikaye yarışmalarında dereceye giren eserler ise pazaryerinde sergilendi.
Zonguldak'ta sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı
Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki öğretmenevi önünden başlayan yürüyüş, İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, Halk Sağlığı Müdürü Aslıhan Külekçi Uğur, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Uğur Akdeniz ile öğrencilerin katılımıyla Valilik önüne kadar devam etti.
Kazan’da selamın yaygınlaştırılması için mehterli program
Milli Egemenlik Parkı’nda başlayan programa Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan Kaymakamı Veysel Buyru, İlçe Emniyet Müdürü, sivil toplum temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Batman'da yasa dışı pankart gerginliği
Milli Egemenlik Caddesi’nde toplanan kalabalık etkinliğin düzenleneceği Basın Kavşağına doğru yürüyüşe geçti. Batman Belediyesi önünde polis arama noktasına gelen yüzlerce kişi üzerleri aranarak alana alındı.
Ukrayna ve Türkiye plaj futbolu milli takımları Alanya'da kamp yapıyor
Alanya'da bir otele yerleşen Türkiye ve Ukrayna Plaj Futbolu Milli Takımı ligler başlamadan önce Alanya Milli Egemenlik Plajı'nda antrenmanlarını gerçekleştiriyor. Antrenman kapsamında Türkiye Plaj Futbolu Milli Takımı ile Ukrayna Plaj Futbolu Milli Takımı arasında dostluk maçı gerçekleştirildi.
Kur'an Kursları yararına kermes düzenlendi
Milli Egemenlik Parkı'nda sergilenen kermesin 15 gün süreyle halka açık olacağını belirten yetkililer, her gün farklı bir Kur'an Kursu'nun kermes etkinliği düzenleyeceklerini açıkladı. Sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde kermes düzenlediklerini belirten Turhal Müftüsü Mehmet Akpınar, kermesten elde edilen gelirlerin Kur'an kursları için harcanacağını
Kuşadası'ndaki bisiklet turunda kaza
AYDIN - Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen bisiklet turunda kaza meydana geldi.Kuşadası Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen tur, İnönü Bulvarı'ndaki Kız Meslek Lisesi bahçesinden başlayıp Atatürk Meydanı'nda son buldu
Saruhanlı'da 23 Nisan coşkuyla kutlandı
MANİSA - Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk koyulmasıyla başladı.
Bahçeli: İhtiyaç duyulan milli şuur, Meclisi'n kutlu hatırlarında
başyapıtı olduğunu dile getiren Bahçeli, "Bu milli katılımcılık ve milli temsil kaygısı daha sonraki yıllarda Cumhuriyetimizde şekil ve anlam bulacak, milli egemenlik, milli irade ve demokratik kültürümüzün temelini teşkil edecektir.
Çanakkale şehitliklerinde 23 Nisan yoğunluğu yaşandı
Türkiye'nin dört bir yanında 23 Nisan Milli Egemenlik Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bugünü fırsat bilen bazı belediyeler ve sivil toplum kuruluşları, Çanakkale'ye turlar düzenledi. Uzun yolculuğun ardından sabah saatlerinde Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitliklere varan çocuklar ve aileleri, Namazgah Tabyası'ndan itibaren şehitlik turuna başladı.
Manisa’daki 23 Nisan kutlamalarında program krizi yaşandı
MANİSA - Manisa’daki 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında program krizi yaşandı. CHP Milletvekili Özgür Özel ve MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Vali Halil İbrahim Daşöz ve diğer protokol üyelerinin şenlik yürüyüşüne katılmamasına tepki gösterdi
Adana'da 23 Nisan kutlamalarına Suriyeli öğrenciler renk kattı
Çocukların okuduğu şiirlerle organizasyon renklenirken, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Atatürk ve Milli Egemenlik” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş, ödüllerini verdi.
23 Nisan Balıkesir'de de coşkuyla kutlandı
BALIKESİR - 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Balıkesir'de de coşkuyla kutlandı. Program, sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı.
İzmir Emniyet Müdürü Bilkay makamını 4. sınıf öğrencisine devretti
İZMİR - İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını, temsili olarak bir öğrenciye devretti. Çocukların bayramını kutlayıp hediyeler veren Bilkay, makamına Şehit Fazıl Bey İlkokulu 4.
CHP, Valilik izni ile Atatürk Anıtı’na çelenk koydu
BURSA - CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlamalarının ardından farklı bir program düzenleyerek Valiliğin izni ile Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Törene, CHP İl Başkanı Metin Çelik’in yanı sıra Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve partililer katıldı.
Meclis Başkanı Çiçek, kutlamaları kabul etti
ANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin açılışının 93. yıldönümü dolayısıyla kutlamaları kabul etti.
İzmir'de 23 Nisan EXPO bayraklarıyla kutlandı
İZMİR - 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İzmir'de de coşkuyla kutlandı. Renkli görüntülere sahne olan kutlamalarda Vali Cahit Kıraç, çocuklarla birlikte EXPO ve Türk bayraklarını salladı.
23 Nisan Edremit ve Akçay’da coşkuyla kutlandı
BALIKESİR - 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Balıkesir'in Edremit ilçesine ve ona bağlı Akçay beldesinde coşkuyla kutlandı.Edremit’teki kutlamalar, Şehit Hamdibey Meydanı'nda sabah saatlerinde çelenk koymayla başladı.
Birinci Meclis'te tören düzenlendi
Çiçek, konuşmasında birlik, beraberlik, milli egemenlik ve barış konularına vurgu yaptı. Milli mücadeleyi de konuşmasında anlatan Çiçek, "Birlikte rahmet vardır. Gönül köprüsünü kuracağız.
İzmir Büyükşehir'de koltuğa temsili olarak Başar Himmetoğlu oturdu
İZMİR - 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde makam koltuğunu devralan İzmir Türk Koleji 4. sınıf öğrencisi Başar Himmetoğlu, “23 Nisan’ın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.
TBMM heyeti, Anıtkabir'de
ANKARA - 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 93. yıldönümü nedeniyle TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Gül: TBMM, Türkiye’nin ulaştığı seviyede en büyük pay sahibi
TBMM'nin 23 Nisan 1920’de açılmasının, Büyük Atatürk’ün; milli mücadelenin zaferle sonuçlanması ve milli egemenlik ilkesine dayanan yeni bir devletin kurulması sürecinde gerçekleştirdiği kilit hamlelerden biri olduğunu anlatan Gül, şöyle devam etti: "Türk Milleti İstiklal Mücadelesinde
Protokol çocuklarla çelik çomak oynadı
SİVAS - Sivas’ta 12. Milli Egemenlik ve Çocuk Kurultayı etkinlikleri çerçevesinde unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları sergilendi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinliğin en önemli anı protokolün çocuklarla çelik çomak oynaması oldu.
Kazak öğrenciler: Türkiye'de olmaktan çok mutluyuz
23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 45 ülkeden gelen 750'yi aşkın çocuk, Türk arkadaşlarının evinde misafir edildi. Kazakistanlı 10 kız öğrenci ise Özel Çakabey Koleji'nde ağırlandı.
Aydın Valisi Al, 23 Nisan mesajı yayımladı
AYDIN - Aydın Valisi Kerem Al, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Al, mesajında özetle şunları kaydetti: “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle
Muğla’dan Çaldıran’a gönül köprüleri kuruluyor
Şimdi de Muğla’da veli, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 70 kişilik bir grup, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Çaldıran’ın evsahipliğinde, farklı programlaral kutlayacak. Muğla ve Çaldıran’da 23 Nisan şenlikleri kapsamında ilk, orta ve lise öğrencileri arasında, "Uzakta Bir Kardeşim Var" konulu şiir, resim ve hikaye yarışması düzenlendi
Memur Sen, çözüm süreci için rapor hazırladı
Demokrasi, milli egemenlik ve kardeşlik temalı milli birlik; aynı coğrafyayı ülke olarak gören insan topluluğunun temel asgari müşterekleridir." dedi. Duman, demokrasinin bütün kural ve kurumlarıyla tam ve koşulsuz yaşandığı Türkiye; ülkenin bütün bireylerinin kendisini eşit vatandaş görebilmesini gerektiğine
Batman'da zehir tacirlerine göz açtırılmıyor
Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde toplum sağlığını tehdit eden ve gençleri hedef alan zehir tacirlerine yönelik yaptığı çalışma kapsamında; Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan bir ikamette yapılan aramada; 9 kilo 495 gram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.
Reşat Petek: TBMM yeni anayasa için 330 ve 367 şartlarına uymak zorunda değil
Bu ifadelerden hareketle gelin ‘milli egemenlik’ kavramına üstünde taşıdığı hakkı verelim. Bugüne kadar darbeler sonrasında yapılan anayasalardan kurtulup halkın iradesiyle seçilen Meclis’in yaptığı sivil ve demokratik bir anayasa yapalım.
'Erkleri tek elde toplama gayretleri, milli egemenlik adına kaygı verici'
EDİRNE - Edirne Barosu Başkanı Avukat Özgür Yıldırım, yeni anayasa yapım sürecisinde yasama, yürütme ve yargının tek elde toplanmaya çalışılmasının, milli egemenlik adına kaygı verici olduğunu belirtti.
'Savunma mesleği zor bir süreçten geçiyor'
Manisa Barosu tarafından, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk koyuldu. Baro Başkanı Balkız, burada yaptığı konuşmada son günlerde yargı mensupları ve avukatlara saldırıların arttığını, bunlardan kendilerinin de nasibini aldığını
473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali temsili mesir karılmasıyla başladı
Bu yıl 21-25 Mart 2013 arasında düzenlenen festival dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk koyuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki törene CHP Milletvekili Özgür Özel, Vali Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkan Vekili Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim
Kazan’da 12 bin 500 fidan toprakla buluştu
ANKARA - Kazan Belediyesi ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile vatandaşlara 12 bin 500 adet karaçam fidanı dağıtıldı. Milli Egemenlik Parkı’nda gerçekleşen fidan dağıtım törenine belediye başkan yardımcıları Beyhan Sarı ve Abidin Arıkök ile Ankara Orman Bölge Müdürlüğü görevlileri
MHP'li Büyükataman: Müzakere teröristle değil, şehit anneleriyle yapılmalı
Bu mitingde, yaşadığımız coğrafyada Selçuklulardan Osmanlı’ya, oradan da Türkiye’ye intikal eden milli egemenlik hukukunun devamlılığı ve vazgeçilmezliği, yeniden kuvvetli bir şekilde dile getirilecektir.
Batman'dan Suriye’ye gıda ve ilaç yardımı
Suriye’nin Kamışlı kentine gönderilecek yardım konvoyu Milli Egemenlik Caddesi'nde düzenlenen basın açıklamasının ardından uğurlandı. Batman’da bulunan sivil toplum örgütü, siyasi parti ve Batman Belediyesi’nin de içinde yer aldığı 'Batman Suriye Halkları ile Yardımlaşma ve Dayanışma Girişimi'nin
Vali Altıparmak: Antalya'da 3 yıl içinde 90 okul yapımı protokolü imzaladık
Vali Altıparmak, Antalya'nın Manavgat ilçesinde hayırsever Hafize Ayten Vural, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MATSO) Milli Egemenlik İlköğretim Okulu'nda yaptırdığı anaokulu ile Toplum Geliştirme Merkezi (TOGEM) ve MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal'ın Atatürk İlköğretim Okulu'nda
Erdoğan: Kıbrıs’taki sorunu tarihe gömelim istiyoruz
Karşılıklı saygı, uluslararası hukuk ve milli egemenlik olmadan gösterilecek çaba ölü doğacak bir çabadır. Yunanistan Türkiye’nin Avrupa vizyonunu desteklemiştir. Gerçekten Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde bu vizyon Türkiye’de gerçekleştirilen başarılı reformlar için lokomotif olmuştur.
Hızını alamayan otomobil direğe çarptı: 1 ölü, 3 yaralı
Kaza Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Tokuş Bulvarı sahil yolu üzeri Milli Egemenlik Stadyumu önünde meydana geldi. Alanya istikametinden Gazipaşa istikametine giden Mehmet Yılmaz (28) yönetimindeki 07 NNY 75 plakalı otomobil, aşırı sürat yapması sonucu kontrolden çıktı.
Türkiye Öğrenci Meclisi'nde, Antalya'yı temsil edecek
ANTALYA - Antalya İl Öğrenci Meclis Başkanlığı'na Muratpaşa İlçesi Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Mert Kuyucu seçildi. Kuyucu, Milli Egemenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya’yı TBMM’de yapılacak olan Türkiye Öğrenci Meclisi toplantısında temsil edecek.
Kılıçdaroğlu: Recep Tayyip Erdoğan, benim gezdiğim gibi gezemez
düşüncesiyle uyandığını iddia ederek, "Vatandaşımız içeride ve dışarıda neden kavga ortamının olduğunu, toplumun neden bölündüğünü, cumhuriyet bayramlarının, milli egemenlik bayramlarının neden kutlanamadığını kendisine soruyor.
Obeziteyle mücadele için önce yürüdüler sonra elma yediler
Milli Egemenlik Caddesi Hayvanat Bahçesi önünde toplanan ve aralarında İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Uğur Akdeniz, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hasan Öztürk, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, Bölge Çalışma ve İşkur