milliyetçi

Güreşçiler er meydanlarına Canik adına çıkacak
SAMSUN - Samsun’da seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Canik Belediye Başkan Adayı Atıf Yiğit, güreşçiler ile bir araya geldi. Yiğit, güreşçilerin artık diğer iller yada kulüpler adına değil, Canik adına er meydanlarına çıkacaklarını söyledi.
Canik 55 Spor Kulübü’ne Yiğit sahip çıktı
SAMSUN - Maddi imkansızlıklardan dolayı lige katılamama tehlikesiyle karşı karşıya olan Canik 55 Spor Kulübü’ne Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Canik Belediye Başkan Adayı Atıf Yiğit sahip çıktı. Canik 55 Spor Kulübü Başkanı Ali Kuyumcu, MHP Canik Belediye Başkan Adayı Yiğit’i ziyaret etti.
MHP: Merkez’den yönetilen Merkez Bankası tam bir açmazda
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu, mevcut durumun iktidar baskısı altındaki Merkez Bankası tarafından iyi analiz edilemediğini ileri sürdü ve "Merkez’den yönetilen Merkez
TUSKON'dan MHP seçim bürosuna yapılan saldırıyı kınama ve başsağlığı
İSTANBUL - Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçim bürosuna yapılan saldırıyı kınadı. MHP'nin Esenyurt seçim bürosuna yapılan saldırıda Cengiz Akyıldız'ın da vefat etmiş olmasından büyük üzüntü duyduğunu aktaran TUSKON, şu açıklamayı yaptı:
Muhalif Lider Kliçko: Yanukoviç ile müzakerelere devam edeceğiz
Cumhurbaşkanlığı İdaresi'nde, Anavatan Bloğu (cezaevindeki eski Başbakan Yuliya Timoşenko’nun siyasi hareketi) liderleri Arseniy Yatsenük, Vitaliy Kliçko ve aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok ile bir araya geldi.
Ukrayna’da iktidar ve muhalefet uzlaştı; Sokaklar boşalacak
Yuliya Timoşenko’nun siyasi hareketi) liderleri Arseniy Yatsenük, Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) lideri Vitaliy Kliçko ve aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok ile bir araya geldi.
Ukrayna İçişleri Bakanlığı'dan muhalefeti zora sokan görüntü
altındaki Cumhurbaşkanlığı İdaresi’nde; Anavatan Bloğu (cezaevindeki eski Başbakan Yuliya Timoşenko’nun siyasi hareketi) liderleri Arseniy Yatsenük, aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok ve Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) lideri Vitaliy Kliçko ile bir araya geldi
Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç, muhalefet liderleriyle bir araya geldi
altındaki Cumhurbaşkanlığı İdaresi’nde; Anavatan Bloğu (cezaevindeki eski Başbakan Yuliya Timoşenko’nun siyasi hareketi) liderleri Arseniy Yatsenük, aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok ve Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) lideri Vitaliy Kliçko ile bir araya geldi
‘Prenses mahkemeye yürüyerek mi, arabayla mı gelsin?’ tartışması
Ana-muhalefetteki Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) başta olmak üzere Demokrasi ve İlerici Birlik Partisi (UPyD), Bask Milliyetçi Partisi (PNV) ve Temiz Eller (Manos Limpias) sendikası teklife karşı çıktı.
İstifa eden ırkçı parti lideri: Bazıları intihar etmemi istedi
FRANKFURT - Almanya Milliyetçi Demoratik Partisi (NPD) lideri Holger Apfel, kendisine karşı parti içinde nefret kampanyası yürütüldüğünü, hatta intihar etmesini isteyenler olduğunu söyledi.Apfel’in “intihar baskısı aldım” dediği konunun ayrıntıları netleşmeye başladı.
Aşırı sağcı partide taciz iddiası
BERLİN - Almanya’da ırkçı ve yabancı düşmanı görüşleriyle tanınan Almanya Milliyetçi Demokratik Partisi'nde (NPD) yönetim krizi patlak verdi.Perşembe günü sağlık sorunlarını gerekçe gösteren Holger Apfel, parti başkanlığından istifa etmişti.
Gagauz lider, muhtemel 'bağımsızlık' için Cumhurbaşkanı Gül'e mektup yazdı
Moldova milliyetçilerinin birleşme çağrıları karşısında, Gagauz milliyetçi kanat özerkliğin devam etmesi; Romanya ve Moldova’nın birleşmesi halinde ise bağımsızlık ilanının istiyor. Milliyetçiler, ortaya çıkacak ihtilaflarda ise Türkiye ve Rusya’yı çözüm ortağı olarak görüyor.
Bahçeli: Hukuki süreç AKP hükümetince engellenmek ve yıpratılmak isteniyor
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında devam eden hukuki sürecin AK Parti hükümeti tarafından engellenmek ve yıpratılmak istendiğini söyledi.
MHP'li Çelik: Son günlerin yeni partisinin ismi 'Ayakkabı Kutusu Partisi' (AKP)
ANTALYA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Büyükşehir belediye başkan adayı Kemal Çelik, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, icraatlarını anlatırken hep kullandığı 'Nereden nereye' sözlerini
Irak'ta Türkmenler 'Cephe'yi genişletti
Bu partiler arasında Irak Türkmen Cephesi (ITC), Karar Partisi, Milliyetçi Hareket Topluluğu, Adalet ve Kurtuluş Partisi ve Türkmen Partisi'nin yanı sıra Necat Hüseyin başkanlığındaki Şii partisi Vefa Hareketi de yer alıyor.
Ukrayna’da taraflar 'yuvarlak masa 'toplantısında buluştu
bakanlar, Bölgeler Partisi’nden Aleksander Efremov, Ukrayna Komünist Partisi (UKP) Başkanı Petr Simenenko, Anavatan Hareketi liderleri Arseniy Yatsenük, aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok, Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) lideri Vitaliy Kliçko, din adamları ve kanaat
Bulgaristan'da siyasi partiler, Erdoğan'ın sözlerinden rahatsız
Aşırı milliyetçi Ataka partisi ise dışişleri bakanlığının Türk büyükelçisine bu konuda nota vermesini teklif etti. Erdoğan 3 gün önce ziyaret ettiği Keşan'da "Trakya aynı zamanda Deliorman'dır, Kırcaali'dir, Vardar'dır.
Ashton, Ukrayna’da temaslarda bulunuyor
Arseniy Yatsenük ile birlikte meydanı gezen Ashton, daha sonra aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok ve Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) lideri Vitaliy Kliçko ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
Meksika'da enerji reformu, eylemlerin gölgesinde devam ediyor
Aşırı sol parti PRD'nin şiddetle karşı çıktığı reforma, iktidar partisi PRI ve milliyetçi parti PAN destek veriyor. PRD ülkenin öz kaynaklarının satıldığını idia ederken, destekçi partiler, reformun yolsuzluğu azaltacağı tezini savunuyor.
Ukrayna’da eylemcilere gece yarısı baskını
Köşk önündeki eylemcilere müdahale yapıldığı haberinin ardından olay yerine gelen aşırı milliyetçi Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok; burada Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) yaptığı açıklamada; “Sayıca üstünlükleri vardı.
Protestocular Kiev’deki Lenin heykelini yıktı
KİEV - Ukrayna’nın başkenti Kiev’in merkezindeki Lenin heykeli, ellerinde milliyetçi Özgürlük Partisi bayrakları tutan yüzleri maskeli bir grup tarafından yıkıldı.Grup, kırmızı granitten yapılmış Lenin heykelinin üzerine dayadıkları merdivenle çıkarak ellerindeki halatları heykele bağladı.
Oktay Vural’dan Londra’da ‘barış süreci’ eleştirisi
LONDRA - Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir milletvekili Oktay Vural Londra’da verdiği konferanslarda Türkiye'deki barış sürecin sonunun nereye varacağının sorgulanmasını istedi.
Ergun Özbudun: Evet iyileşme var, ama yetmez
Akyol, bu gibi sorunların sadece Türkiye´de değil, Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkelerde de yaşandığını vurgulayarak, sorunu bölgedeki milliyetçi bakışla izah etti. Gazeteci Andrew Finkel ise Heybeliada Ruhban Okulu´nun açılmamasını iktidar oyunlarına bağladı.
Muhalefetin köşkte aradığı Yanukoviç, Çin’de müze geziyor
Öte yandan Yanukoviç, Çin’de müze gezerken köşküne; muhalefet liderlerinden Değişim Cephesi (Front Zmin) Lideri Arseniy Yatsenük, aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi Lideri Oleg Tyagnıbok ve Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) Lideri dünya ünlü boksör Vitaliy Kliçko
Ukrayna’da muhalefet Çin’deki Cumhurbaşkanı’nı köşkte aradı
Cumhurbaşkanlığı Köşkünü davetsiz ziyaret eden; Muhalefet liderlerinden Değişim Cephesi (Front Zmin) Lideri Arseniy Yatsenük, aşırı milliyetçi olarak bilinen Özgürlük (Svoboda) Hareketi Lideri Oleg Tyagnıbok ve Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) Lideri dünya ünlü boksör Vitaliy Kliçko
Almanya'dan kısa kısa..
BERLİN - Almanya'da ırkçı ve yabancı düşmanı Alman Milliyetçi Demokratik Partisi (NPD)'nin yasaklanması konusunda yeni bir adım atıldı. Eyaletler Meclisi Bundesrat, NPD’nin yasaklanması için dün Federal Anayasa Mahkemesi´ne başvuruda bulundu.
Irkçı parti NPD için ikinci yasaklama başvurusu yapılıyor
OSNABRÜCK - Irkçı ve yabancı düşmanı politikaları benimseyen Almanya Milliyetçi Demokratik Partisi’nin (NPD) yasaklanması için Anayasa Mahkemesi’ne başvurunun bugün yapılması bekleniyor. İçişleri Bakanları Konferansı’nda konuyu görüşen 16 eyaletin içişleri bakanları başvuru metnine son şeklini verdi.
Irkçı partiyi kapatma başvurusu için geri sayım başladı
FRANKFURT - Almanya’da ırkçı ve yabancı düşmanı politikaları benimseyen Almanya Milliyetçi Demokratik Partisi’nin (NPD) yasaklanması için yapılacak başvuruya günler kaldı.16 eyaletin içişleri bakanları yarın yapacakları toplantıda konuyu bir kez daha görüşecek.
Yunan Altyapı Bakanı Atina camisi hakkında konuştu
Altın Şafak’ın ırkçı söyleminin Yunanların duygularını yansıtmadığını söyleyen Hrisohoidis, bunun milliyetçi, nefret ve bölünmeyi isteyen bir söylem olduğunu ve Yunanistan’da daha önce yaşanmadığını söyledi.
Aşırı sağcı parti, Sırbistan ve Makedonya'dan toprak talebinde bulundu
SOFYA - Bulgaristan Meclisi'nde temsil edilen aşırı milliyetçi Ataka Partisi, Sırbistan ve Makedonya'dan toprak talebinde bulunulmasını istedi.Mecliste deklarasyon yayınlayan parti, Makedonya'dan Strumitsa, Sırbistan'dan da Tsaribrod ve Bosilegrad'ın Bulgaristan'a iadesini istedi.
İskoçya'nın bağımsızlık planı hazır
GLASGOW - İskoçya'nın milliyetçi lideri Alex Salmond, gelecek yıl Eylül ayında yapılacak bağımsızlık referandumu ile ilgili 'beyaz dosyayı' açıkladı.Yaklaşık 700 sayfalık dokümanda İskoçya'nın devlet başkanı olarak Kraliçe 2.
Irkçı partinin kapatılması için başvuru 3 Aralık'ta yapılacak
FRANKFURT - Almanya’da ırkçı ve yabancı düşmanı görüşleri savunan Almanya Milliyetçi Demokratik Partisi'nin (NPD) kapatılması için süreç nihayet başlıyor.Baden-Württemberg Eyaleti İçişleri Bakanlığı, NPD aleyhine toplanan delillerin tamamlandığını ve dava başvurusunun da 3 Aralık’ta yapılacağını duyurdu.
Aşırı sağcı partiyi kapatma başvurusu nihayet hazır
Aşırı sağ görüşleri savunun Almanya Milliyetçi Demokratik Partisi NPD’nin kapatılması konusunda önemli bir adım atıldı. Eyalet yönetimleri tarafından Anayasa Mahkemesi’ne yapılacak kapatma başvurusu için metnin hazırlandığı bildirildi.
Bahçeli, Frankfurt'ta
FRANKFURT - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Almanya'nın Frankfurt kentinde bulunan Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret etti. Kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanan Bahçeli, federasyon binasını gezdi.
Rusya’da ırkçı saldırı: 2 göçmen bıçaklanarak öldürüldü
“Rus Yürüyüşü” adı verilen gösterinin ardından şehre dağılan aşırı milliyetçi grupların ilk hedefi, Özbekistan kökenli bir vatandaş oldu. Görgü tanıklarına göre, yüzleri maskeli ve Nazi kıyafetli bir grubun bıçaklı saldırısına uğrayan göçmen olay yerinde hayatını kaybetti.
Yabancılara yönelik ırkçılık hareketleri protesto edildi
Bu olaydan sonra milliyetçi unsurlar miting düzenleyerek yabancılara karşı kampanya başlattı. İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev, ırkçılığın büyümesine izin verilirse, bunun toplumda iyileşmesi zor bir yara açacağını kaydetti.
Bediüzzaman’a sahip çıkan gazete: Hür Adam
Sinan Omur, gazetesinde hemen hemen her kesimden ve Anadolu’nun her tarafından gönderilen milliyetçi ve muhafazakar içerikli yazıları neşretmektedir. Ancak bu yazılarda bazen yazım hataları bazen de dinle bağdaşmayan bölümler yer almaktadır.
Bahçeli: Geleceğimizi zincirlemeye uğraşanlar sonuç alamamıştır
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet’in tarihi istikametinden ayrılmadığını belirterek, vatanı açık hava hapishanesine dönüştürmeye çalışanların bunu başaramadığını ifade etti
MHP, Genç ilçe teşkilatını kapattı
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Bingöl’ün Genç ilçesi teşkilatını yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapattı. Bingöl Genç İlçe Başkanı Şevket Övün de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.
Afyonkarahisar'da Cumhuriyet coşkusu
Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Milletvekili Halil Ürün, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Kemalettin Yılmaz, askerler, polis, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
MHP'den AK Partili kadın milletvekillerine 'başörtü' desteği
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) başörtüsüyle TBMM’ye geleceklerini açıklayan AK Partili milletvekillerine destek geldi. MHP’nin bu konudaki taırlarının net olduğunu söyleyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, bir rahatsızlık duymalarının mümkün olmadığını belirterek, “Bu konu artık Türkiye’nin
Bahçeli nikah törenine katıldı
İSTANBUL - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2008 yılında hayatını kaybeden MHP eski İstanbul Milletvekili Gündüz Aktan’nın oğlu Uygar Aktan ve Serra Balioğlu çiftinin nikah törenine katıldı
MHP lideri, partisinin il başkanlığını ziyaret etti
İSTANBUL - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İstanbul’a gelen MHP lideri Bahçeli, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na geçti.
Bekir Bozdağ: Bahçeli'nin konuşmalarını ezberledim
Milliyetçi Hareket Partisi sürekli kendini tekrar eden bir partidir. Yenileyen, yeni şeyler ortaya koyan bir parti değil.""MHP İFTİRA KONUSUNDA YENİLİK YAPIYOR"
MHP’li Bozyel: Tüm melun tezgahları boşa çıkaracak güçte ve inançtayız
AMASYA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, “Türk-İslam ülkücüleri olarak bizler, aziz milletimizle birlikte, tek yürek, tek nefes, tek ses, tek beden, tek yumruk olarak dimdik ayakta
MHP'li Büyükataman: Türk'e kefen biçilmeye çalışılmaktadır
SAMSUN - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman demokratikleşme paketi ile Türk'e kefen biçilmeye çalışıldığını öne sürdü. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin katılacağı 26 Ekim Cumartesi 2013 tarihinde Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda 'Kurtuluş' teması ile 8.
Bahçeli: Başbakan acaba kendi ismini de değiştirerek aslına rücu edecek mi?
Bahçeli, Milliyetçi Hareket’in iktidarında yıkımdan, çözülmeden ve parçalanma rüyası görenlerden bir bir hesap sorulacağını ifade ederek, "Başbakan ve hükümeti anında Yüce Divanı boylayacaktır. Sayın Erdoğan, ne yaptıysan çekeceksin, ne ektiysen onu biçeceksin.
MHP Samsun İl Yönetimi, mitinge davet etti
SAMSUN - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilat İşlerinden Sorumlu Samsun İl Başkan Yardımcısı Alper Sancak, Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitingine tüm halkı davet etti. Mitingle ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Sancak, hiçbir olumsuzluğa mahal vermeden Cumhuriyet Meydanı’nda sel olup akması için ellerinden geleni yaptıklarını
Devlet Bahçeli, Sincan'da hükümlü Engin Alan'ı ziyaret etti
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sincan Cezaevi'nde bulunan Balyoz hükümlüsü MHP Milletvekili Engin Alan'ı ziyaret etti. Bahçeli, cezaevinde yaklaşık 45 dakika kaldıktan sonra ayrıldı.
Bahçeli, Tuğrul Türkeş’in oğlunun nikah şahitliğini yaptı
İSTANBUL - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in oğlu Osman Türkeş'in nikah şahitliğini yaptı.Tuğrul Türkeş'in oğlu Osman Güneş, Başak Sedef Gül ile Kadıköy Büyük Kulüp’de gerçekleştirilen nikah töreniyle dünya evine girdi.