mısırlıları

Kerry: Demokrasi, seçimden daha önemli
Mısır’da yapılan anayasa referandumu hakkında yaptığı yazılı açıklamada demokrasi vurgusu yapan Kerry, “Demokrasi tüm Mısırlıların, cinsiyetine, dinine, etnik grubuna veya politik bağlılığına bakmadan kanun karşısında eşit hakları ve korunmalarıyla ilgilidir.
Suriyeli mültecilerin Ürdün ekonomisine yükü artıyor (Özel)
Suriye’den gelen mültecilerin, hizmet sektörünü elinde bulunduran Mısırlıları olumsuz etkilediği kaydediliyor. Suriye’den gelen ve tatlıcı dükkanı işleten Ebu Ferid Ömeri, “Biz bu işletmeyi Suriyeli mültecilere iş imkanı oluşturmak ve kazancımızla da onlara destek olabilmek için
Yemen'de Mursi'ye destek gösterisi
Yemenli din adamı Esad Hantos ise tüm Mısırlıları hürriyetleri için sokaklara dökülmeye çağırdı. Hantos, Arap Baharı'nın, insanları diktatörlük ve adaletsizlikten kurtarmak için ortaya çıktığını söyledi.
Es Sisi'den Mısırlılara meydanlara inin çağrısı
KAHİRE - Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah Es Sisi, şiddet ve teröre karşı mücadele sorumluluğunu yerine getirmesi için tüm Mısırlıların sokağa çıkmasını istedi. Sisi, "Şiddete ve teröre karşı mücadele amacıyla tüm Mısırlıları Cuma günü meydanlara inmeye çağırıyorum" dedi.
Mısır İçişleri Sözcüsü: Ordu vatanın düşmanlarını öldürüyor
Mursi taraftarı Mısırlıları düşman olarak niteleyen Abd El Latif, ''Ordu sadece vatanın düşmanlarını öldürüyor; vatanın çocuklarını öldürmez.'' dedi.El Latif polisin halk için çalıştığını, onun istekleri ve özgürlüğünü koruduğunu söyledi.
Bakan Yılmaz: Mısır kaybederse, Mısır'ın içindeki herkes kaybeder
Bizler, Mısırlıları kardeşimiz olarak görüyoruz ancak şunu herkesin kayıtsız şartsız hiç bir aması, fakatı, lakini olmaksızın bilmesi lazım ki demokrasi ile gelenin demokrasi ile gitmesi lazım. Sandıkla gelenin sandıkla gitmesi lazım.
Kars Eğitim Bir-Sen Şubesi: Mısır’da yaşanan militarist zorbalığı lanetliyoruz
Mısır’ın demokratik yollarla seçilen sivil yönetimi de, en kısa sürede vesayeti kırma, tüm Mısırlıları kucaklayan demokratik ve sivil anayasayı ortak bir mutabakatla hayata geçirme, devlet-millet buluşmasını gerçekleştirme noktasındaki adımları en kısa sürede atmalıdır
Memur-Sen: Mısır'da yaşanan militarist zorbalığı lanetliyoruz
Mısırın demokratik yollarla seçilen sivil yönetimi de, Mısır’da en kısa sürede vesayeti kırmak, tüm Mısırlıları kucaklayan demokratik ve sivil anayasayı ortak bir mutabakatla hayata geçirmek ve devlet-millet buluşmasını gerçekleştirmek noktasındaki adımları en kısa sürede atmalıdır
Tellioğlu: Fransa'nın kullanıp aç susuz bıraktığı Ermenilere Türkler kucak açtı
Mısır'ı işgal edince 'kafir' olarak nitelenen Napolyon'un da önce Al-Ahzar Camii'ni bombalattığını ardından da kurşunları boşa harcamamak için işgale direnen Mısırlıları, Nil Irmağı'nda boğdurarak öldürttüğünü kaydetti.
Türkiye’nin Libya’dan tahliye ettiği Mısırlılar İskenderiye’ye getirildi
Günlerce Trablus kentinde mahsur kalan Mısırlıları İskenderiye Limanı'nda Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı (ortada bayrak tutan) ve Mısır'da yaşayan Türkler karşıladı. (CİHAN)
Türkiye’nin Libya’dan tahliye ettiği Mısırlılar İskenderiye’ye getirildi
Günlerce Trablus kentinde mahsur kalan Mısırlıları İskenderiye Limanı’nda Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı ve Mısır’da yaşayan Türkler karşıladı. Karaya ayak basar basmaz Mısır’daki Türk girişimciler tarafından kurulan Mis-Türk ile Selahattin Uluslararası Türk Okulu öncülüğünde hazırlanan kumanyaları alan Mısırlılara
Mübarek'in istifa etmemesi, EMITT Fuarı'ndaki Mısırlıları da üzdü
beklenenin aksine istifa etmeyeceğini açıklaması, günlerdir Tahrir Meydanı'nda bekleyen protestocuları olduğu gibi İstanbul'daki EMITT 2011 Fuarı'na katılan Mısırlıları da hayal kırıklığına uğrattı. Mısır Turizm Konsolosu Nehad Gamal Eldin ise şu anki durumun turizmi de olumsuz etkilediğini söyledi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
00)Devrimci Sosyalist İşçi Partisi İzmir İl Örgütü üyeleri, özgürlük isteyen Mısırlıları anma ve Mısır halkıyla dayanışma amacıyla basın açıklaması yapacak. (12.30)Mısır'daki olaylar ve Bodrum'daki selle ilgili gelişmeler takip ediliyor.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
( 11:00)Devrimci Sosyalist İşçi Partisi İzmir İl Örgütü üyeleri, özgürlük isteyen Mısırlıları anma ve Mısır halkıyla dayanışma amacıyla basın açıklaması yapacak. (12.30)Spor Toto Süper Lig’de; Karabükspor-Kayserispor karşılaşacak.
İslam Konferansı Teşkilatı, Mısır'daki kilise saldırısını sert bir dille kınadı
İhsanoğlu, başta İskenderiye şehri halkı olmak üzere bütün mısırlıları ülkelerini bölmek, ayrılık ve kargaşa çıkartmak isteyen kişilerin kirli oyunlarına alet olmamaları konusunda uyardı. Asırlardır beraber yaşayan kadim Mısır halkının hiçbir ırk, din ve bölge ayırt etmeyen terörizme karşı birlik ve beraberliklerini muhafaza etmelerinin ülkelerinin yüksek
İhsanoğlu, Mısır'daki kilise saldırısını sert bir dille kınadı
İhsanoğlu, başta İskenderiye şehri halkı olmak üzere bütün Mısırlıları ülkelerini bölmek, ayrılık ve kargaşa çıkartmak isteyen kişilerin kirli oyunlarına alet olmamaları konusunda uyardı. Asırlardır beraber yaşayan kadim Mısır halkının hiçbir ırk, din ve bölge ayırt etmeyen terörizme karşı birlik ve beraberliklerini muhafaza etmelerinin ülkelerinin yüksek
Lübnan'dan sonra Mısır'dan da Mossad'a darbe
ettiğini öne süren Mısır kaynakları, Hasan'ın görevinin Mısır, Suriye ve Lübnan telekomünikasyon şirketlerinde çalışan ve İsrail için casusluk yapabilecek Mısırlıları tespit etmek olduğunu iddia ediyor.
ABD'nin Mısır-Gazze sınırına yerleştirdiği sensörler tamam
Ancak uzmanların bu sensörlerin nasıl kullanılacağı konusunda Mısırlıları eğitme konusunu yarım bıraktıkları ifade ediliyor. Mısır ve Gazze arasındaki 13.5 kilometrelik Filadelfi Koridoru'nun altından uzunlukları 500 metre ile 2 kilometre arasında değişen tünellerle Gazze'ye kaçak yollardan materyal sokuluyordu.
Mısır'daki Türk Okulu, bayramda Türkleri ve Türkiye sevenlerini buluşturdu
Eğitim kalitesiyle adından söz ettirmeye hazırlanan SIS, Mısır'daki Türkler arasında kaynaşmayı artırmak, Türklerle Mısırlıları daha fazla bir araya getirmek için de önümüzdeki dönemde programlar düzenliyor.
Mısır'daki Türk Okulu, bayramda Türkleri ve Türkiye sevenlerini buluşturdu
Eğitim kalitesiyle adından söz ettirmeye hazırlanan SIS, Mısır'daki Türkler arasında kaynaşmayı artırmak, Türklerle Mısırlıları daha fazla bir araya getirmek için de önümüzdeki dönemde programlar düzenliyor.
Olmert, görevine son verdiği Gilad'ın yerine yeni arabulucularını atadı
Bu neye yarar, Mısırlıları aşağılamaya mı? Her şeyi geri çekmelerini istemelerini sağlamaya mı? Bundan ne kazanmayı umuyoruz?