mısırlıyı

Bozdağ: İİT’nin adında İslam var ama ‘tık’ yok
ellerinden gideceği korkusuyla darbeci Sisi’ye her türlü desteği verdiklerini anlatan Bozdağ, Avrupa’nın da “Sisi gibi bir kuklayı kontrol edersek 84 milyon Mısırlıyı kontrol ederiz.” düşüncesi ile olanlara sessiz kaldığını dile getirdi.
Mazlum Der Kayseri Şube Başkanı: Darbeciler döktükleri kanda boğulacaklardır
düşmanı darbeciler Ramazan ayı ortalarında gece vakti namaz kılma anında Adeviye Meydanı'ndaki Mısır halkı üzerine saldırarak yaptıkları katliamda 300 Mısırlıyı şehit etmişler, 5 bin kişiyi de yaralamışlardı.
AK Parti Gençlik Kollarından ‘Karanfilli’ eylem
Büyükelçilik önüne sabah saatlerinde hayatını kaybeden 53 Mısırlıyı temsilen 53 tane karanfil bıraktı. Burada İl Gençlik Kolları adına açıklama yapan grup sözcüsü Mısır’da yaşanan olayların bir an önce normale dönmesini temenni etti.
Mısırlı rakibini yenen Neslihan, altın madalyanın sahibi oldu
61 kiloda Ahmet Göksel Karacan, ilk turda Mısırlıyı 3-2 yendi. Wales’li rakibini de 2-0’la geçen Ahmet, Japon’u hakem kararıyla safdışı bıraktı. Tunuslu rakibini de 2-0 yenen Karacan, Litvanyalı rakibine hakem kararıyla yenilince üçüncülük maçına çıktı ama İranlı rakibine 5-2 yenilerek elendi.
Türkiye, Libya’dan bir grup Mısırlıyı da tahliye etti
İki hafta önce de Samsun feribotu, Gelibolu firkateyni eşliğinde bin 134 Mısırlıyı çatışma bölgelerinden alarak ülkelerine getirmişti. Tahliye konusu bu ay başında Mısır’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Yüksek Askeri Konsey Başkanı Muhammed Hüseyin Tantavi ile görüşmesi sırasında gündeme
Esad: Mısır'dan hiçbir şey istemiyorum
5 yıldır üst düzey bir Mısırlıyı ülkesinde görmediğini dile getiren Esad, şekli de olsa diplomatik ve siyasi alanda bir inisiyatif olması gerektiğinin altını çiziyor. Mısır'ı ziyaret etmesi için resmi bir davet olması gerektiğini de vurgulayan Esad, iki ülke ilişiklerinde sorunlar olduğu için davet gelmesi gerektiğini ifade ediyor