mıyım

Bir asrı deviren Suriyeli sığınmacı, gurbette ölümü bekliyor
100 gün daha yaşar mıyım, bilmiyorum. İnşallah yakında ölürüm. Benim yaşımda biri için ölmek kolay.” diyor. Suriye’de bir asır yaşayan Hellum Alamin, gurbette ölümle karşı karşıya.
Mustafa Denizli: Ben ülke futbolu için varım
Benim çalışma şartları ve yaşantımdaki en önemli hadise mutlu olur muyum olmaz mıyım? Başarılı olursun ya da olmazsın o ikinci planda. Zaten mutlu olduğuna inandığın bir yer varsa başarı orada vardır.
Susam ve un zamlandı, simit piyasası kızıştı
Şuan para kazanıyorum, niye manyak mıyım ben? Kar etmeden 50 kuruşa simit satar mıyım. 1 lira 40 kuruşa satan da kar ediyor." (CİHAN)
'Savcı tehdit etti, sonra istediğini yazdı, ben de ağlayarak okumadan imzaladım'
Bir daha oradan gelecek paraya bakar mıyım?-3 Temmuz 2011’e gidelim. Operasyon günü sen neredeydin?3 Temmuz başladığında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Slovakya’da kamptaydık.
Fatih Terim: Galatasaray'da bazılarına hakkımı helal etmiyorum
Real Madrid maçı sonrası travma yaşıyor olamaz mıyım. Anamla, babamla, karımla, çocuklarımla görüşmedim. Ben de insanım. Hayatımdaki en önemli şeye; aileme bile telefonu kapattım.
İbrahim Toraman: Verilecek her karara saygılıyım ama ben bir hata yapmadım
Ben bunu özel bir şekilde yapamaz mıyım? Anlayamıyorum insanları gerçekten." diyerek, şöyle cevap verdi:"Sonuçta herkesin bir tavrı, düşüncesi var.
"Laiklik ilkesinin bozulması ezanın Türkçe okunmasından vazgeçilmesiyle başladı"
Ancak bu olanları gördükçe kendi kendime acaba ben Müslüman mıyım diye sormak geliyor içimden şüpheye düşüyorum. Türk halkı Müslüman olanlar ve olmayanlar diye bölünmek isteniyor." diye konuşuyor.
Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Jakab: EXPO'da İzmir'i yürekten destekliyoruz
WHO uçağında mıyım, THY uçağında mıyım diye şaşırdım. Organizatörlerin bu temayı seçmesi önemli. İzmir harika bir yer.
Bakan Müezzinoğlu: Sağlıkta şiddet, bizi üzüyor ve rencide ediyor
Bir antibiyotik ateş düşürücü bile yazmadı cümlesi yerine ‘antibiyotik kullanmalı mıyım’ ‘bu ilaçları hangi koşullarda kullanmalıyım’ bilincine varılmalıdır.” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu: İslam dünyasının sınırlarını birileri masalarda çizdi
Ben şimdi bunun üzerine sormaz mıyım? Samsun’da iki buçuk yaşında Kübra açlıktan öldüğü zaman sen ağladın mı? Ağlamadın. Afyon’da 25 asker şehit oldu.
İş arayan kadınlara tecavüzden aranan zanlı tutuklandı (Özel)
O kadar aşağılık mıyım?" cevabını verdi. Polisteki ifadesinde, "Ben sadece kadının bulunduğu otomobile bindim. Daha sonrada işim olduğu için indim.
Hüseyin Karakullukcu: Adalet mefhumu karışık, olanı yeterli bulmuyorum
Hep şunu düşündüm karşımdakinin özgürlüğünü kısıtlar mıyım? Çamaşır, ütü dahil evdeki bütün işleri kendim yaparım. Yardımcım bugüne kadar hiç olmadı. Bunlar beni eğlendiriyor.
Kılıçdaroğlu: Ne işimiz var bizim Suriye'de?
İyi de ben sana güvenmek zorunda mıyım? Sana güvenmem için senin düşünceni bilmem lazım. Biz bir şeye destek vermek istersek önce onu bilmek isteriz. Bu da benim en doğal hakkım” ifadelerini kullandı.
Akil İnsanlar'ın Başbakan'a sunacağı ön rapor: Öcalan'a ev hapsi var mı? (Özel)
-Evladımı askere şehit olacak endişesiyle göndermekten kurtulacak mıyım?-Terör bitince anadilde Kürtçe eğitim hakkı verilecek mi?-Kürtçe anadilde eğitim hakkı ülkeyi bölmez mi?
Askeri belge sızdırma davasında söz savunmada
O kadar para verip topladığım söylenen o flaş bellekleri ortalığa koyar mıyım?" diye konuştu.'NARİN'İ SEKRETER OLARAK BİLE ALMAM'Suç örgütü yöneticisi olmakla suçlanan Narin Korkmaz'la gözaltındayken tanıştığını da belirten Bilgin Özkaynak, "Narin, annesi babası sahip çıkmamış, kendini mahvetmiş
Danıştay Başkanı: Güçlü bir ülkenin dayanak noktası güçlü bir yargıdır (Özel)
On sene sonra ben hayatta olacak mıyım olmayacak mıyım, ne olacak kimsenin bilmesi mümkün değil. Demek ki uyuşmazlığı hızlı olaraktan çözmemiz esas. Ama hızlı çözerken de adil olmamız, ismi üzerinde, hakkaniyetli karar vermemiz.
Kemal Gürüz: Ruhban okulunun açılması için uğraştım
Ben devletin gizli belgelerini ele geçirecek adam mıyım?" sözlerinden sonra beraatini talep etti. (CİHAN)
İbrahim Yazıcı: Bursaspor zor durumda, böyle götürülemez
Şu kadar para lazım, doğru, ben bu işleri bilmeyen adam mıyım? Ama geç olsun gerekirse. Ama orada bir kiracıyı hayat boyu çıkartamazsınız. İlerisi için bu stat tümü ile bana değil, Bursaspor'a verilirse zirvede olur.
Diyarbakır Valisi Toprak: Süreç, vatandaşı gerçek davranış kalıbına götürdü
Daha düne kadar ihtiyacı olasına rağmen ‘acaba ben resmi olan noktalarda gözükürsem bir baskı şiddet tehdit altında kalabilir mıyım’ endişesi olan bugün rahat bir şekilde koşarak geliyor." dedi. Vatandaştan sürecin beklentisiyle birlikte tekrar ‘gideyim ev yapayım orda yine işime bakayım’ gibi taleplerin yoğunlaştığını vurgulayan Vali Toprak,
MHP'li Vural: Tarzan zorda, yetiş İsrail
Bir de oradan, ben pazarlık yapar mıyım, diyor. Pazarlığın daniskasını yapıyorsun. Buna pazarlık bile denmez ya, teslimiyet. Bırakın pazarlığı, babasının terekesinden veriyor sanki milletimizin adını, şanını, cumhuriyeti, terör örgütü ile pazarlık yapıyor.
Kariyer uğruna ertelenen anne olma isteği sıkıntıya yol açıyor
Selvi şunları kaydetti: “İlk denemelerinden sonra hamile kalamayan kadınlar hemen ‘acaba kısır mıyım?’ gibi bir endişeye kapılıyor. Ancak kısırlık tanısının konulabilmesi için 1 yıl süreyle düzenli ve korunmasız cinsel ilişkiye rağmen gebelik olmaması gerekiyor.
Kariyer uğruna ileri yaşa ertelenen evlilik doğum oranını düşürüyor
Şule Selvi, “İlk denemelerinden sonra hamile kalamayan kadınlar hemen “acaba kısır mıyım?” gibi bir endişeye kapılıyor. Ancak kısırlık tanısının konulabilmesi için 1 yıl süreyle düzenli ve korunmasız cinsel ilişkiye rağmen gebelik olmaması gerekiyor.
Kocaoğlu: İzmir Metrosu’nda keşif artışı konusunu basına biz sızdırmadık
Çıkmıyor diye tekrar haber yaptırır mıyım? Orada manidar olan bir konu daha var. Biz herhangi bir konuda hükümete topu atarak hiçbir zaman siyasi prim yapmadık. Hatalıysam, zaten hatalıyım diyorum.
Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: Küfür etmedim, performansım bazılarını üzüyor
Küfür etsem hakem duyar ve beni oyundan atar, böyle bir hata yapar mıyım? Olacak iş değil.Sayın Hilmi Öksüz ayrıca yedek kulübesine küfür ettiğimi de iddia etmiş. Saha içinde en ufak bir tatsızlık olmamışken, yedek kulübesine ne diye küfür ediyim anlayamadım.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'tan sağduyu çağrısı
Beşinci kez çıkar mıyım, bilmiyorum. Belki de başka yerden çıkabilirim, olabilir." açıklamasını yaptı. Bir bakanın 16 milyon binanın 6,5 milyonunun yıkılacağını söylemesinin Türkiye'nin bir ayıbı olduğunu vurgulayan Alp, Kentsel Dönüşüm Yasası'nın bu işi temizleyip
Sivas Müftüsü Şahin: Yılbaşı gecesi tövbe edelim
Acaba hazırlıklı mıyım demelidir. Cenab-ı Allah, Kur'an-ı’nda 'Ey Müminler, yarın için ne hazırladınız?' der. Mümin yarın için ne hazırladığını çok iyi bilmeli.
Ergenekon tanıdığı: Öcalan, Çiller suikastini üstlenmeye kabul etmedi
Perinçek "Tuncay Güney ile görüşecek adam mıyım ben?" dedi. İtirazlarını sürdürmesi üzerine Perinçek salondan çıkarıldı. Sedat Sami Haşıloğlu, Dündar’a, "1999-2004 arasında terör örgütü faaliyetleri asgari düzeye indirildiği dönem.
Rusya-Türkiye tarihinde sorunların kaynağı bulundu: İletişimsizlik
Okay, “Öğrenci öncelikle kendine şu soruyu sorabilmeli:’Ben ömür boyu hiç durmadan öğrenmeye hazır mıyım?’. Çünkü, bilim büyük bir deniz. İnsan içine girdikçe daha fazla öğrenmek istiyor.
Silahlı şahıs sıkı takip sonucu yakalandı
Polislerin yardımıyla polis otosuna götürülen şahıs, basın mensuplarına, “Ne çekiyorsunuz, hırsız mıyım ben!” diyerek tepki gösterdi. Ekipler şahsın kaçarken kullandığı aracı da bir süre inceledi.
Her unutkanlık alzheimer değil
Hormonal dengesizlikler veya yaşanan stres nedeniyle ortaya çıkan unutkanlıkların herkesin aklına acaba ben alzheimer mıyım? sorusunu aklına getirdiğini anlatan Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr.
Parkta kurşunla ölen çocuğun annesi: Pilot olmak istiyordu melek oldu uçtu gitti
Bana, 'Kayar mıyım annem' dedi. Daha sona kızım 'park sessiz gidelim' dedi. Umut da 'gidelim' dedi. Saat 22.00 sıralarında gitmek üzereyken Umut sınıf arkadaşını görüp 5 dakika daha oynamak istedi.
Buket Yılmaz: Elimizden geleni yapacağız
Şu anki düşüncelerimde Türkiye’de voleybol oynamak ve eğitim almak var, yurdışında oynar mıyım diye hiç düşünmedim ama ileride neler olur, şimdiden bilinmez. Fakat bildiğim bir şey var ki, ülkemizdeki voleybol seviyesi her geçen gün yükseliyor.
Melih Gökçek'ten kurultay öncesinde CHP'ye korsan afiş uyarısı
Toplatır mıyım bilmiyorum; ama gene laf ederler diye herhalde müsamaha edeceğiz. Hukuk devletinde bu durum yasak, toplatmam lazım; ama bunlar lüzumsuz suiistimal etmeye kalkacaklar biliyorum.
Çelik: Öyle bir sistem getireceğiz ki çok üreten çok, üretmeyen az maaş alsın
Mesela ben bakan olarak, istediğim genel müdür veya müsteşarla çalışamayacak mıyım? Ama yerini değiştirdiğimiz bürokrat mahkemeye gidip eski görevine dönebiliyor.” Memurların performansına da dikkat çeken Çelik, ikinci en önemli sorunun ‘verimlilik’ olduğunu ifade etti.
Karaman, suçlamaları reddetti
Ben aptal mıyım böyle bir amaç için tesislerde görüşeyim.” diye konuştu. Konuşmaları ve tavırlarıyla zaman zaman salondakileri güldüren Karaman, “Büyük başkanlar buradayken söylüyorum.
Hesabı beğenmeyen üniversiteliler lokantayı birbirine kattı
Yaşadığı korkuyu dile getiren kayınvalide Aziz Aykuç ise “Korkmaz mıyım oğlum. Ben zaten kalp hastasıyım, tansiyon hastasıyım, gece hastaneye gittik. Hala kalbim çarpıyor.
Arda Turan: Futbolu İspanya’da öğreniyorum
5-1 yapar mıyım diye düşünüyor. Veya R.Madrid’in kalecisi vakit geçirmez diye düşünüyor. Biz de böyle olmalıyız.
Ertuğrul Taşkıran: Parmakla gösterilmek istiyorum
Aynanın karşısına geçip "Volkan mıyım, değil miyim?" dediğim dönemler oldu. Samsunspor’da kiralık olmama rağmen bunu hissettirmediğimi düşünüyorum. Birçok insan bu sezon benim Süper Lig'de bu kadar çok oynayacağımı düşünmüyordu.
TSK’dan atıldığını operasyonda iken öğrendi (Özel)
Servise binerken BÇG'den gelen yüzbaşı başımı açmış mıyım açmamış mıyım diye orada bekliyor. O 2 ay kabus gibiydi, kafamda peruk, bana ait olmayan bir şey, sanki açık cezaevinde yaşıyordum. Perukla dalga geçmek için beni çaya davet ediyorlardı.
Ali Sunal, şikayeti kapsamında ifade verdi
Gazetecilerin ‘Ali bey, geçmiş olsun’ sorusuna ‘Niye hasta mıyım?’ karşılığını veren Sunal, “Bir şikayetim oldu. Gereğini yaptık.” açıklamasının ardından emniyetten ayrıldı.
Yuva Kur artan boşanmalara karşı ‘evlilik okulu’ önerdi
Evlenme niyetinde olan gençlerin kendilerine “Evlenmeye hazır mıyım ? Niçin evlenmek istiyorum? Eş adayından ve evlilikten beklediğim nedir?” şeklindeki soruları sormadığını açıklayan Gazel, şöyle devam etti: “Bu soruların sorulacağı ve cevabının aranacağı yer evlilik okuludur.
Önce 'Evlilik Okulu' sonra nikah
" diyen Hüseyin Bulut, asıl önemli olanın gençlerin 'Ben bu evliliğe hazır mıyım? Evlilikte paylaşacağım güzel şeylerin yanı sıra beni bekleyen sorumluluklar neler? Bir sorunla karşılaştığımda bununla nasıl baş edebilirim?
Çiçek:Umuyorum ki siyaset,anayasa konusunu 1 nisan şakası haline getirmez(2)
‘Söylersem yanlış yapar mıyım, yanlış anlaşılır mıyım ?’ diye düşünmeyin. Emin olun çalışmanız boşa gitmeyecek”BDP’Lİ TAN: ÇÖZÜM İÇİN BİR ANAHTAR
İlker Başbuğ, duruşma salonunu terk etti
Haksız mıyım? Tarihi leke. Kimse Genelkurmay karargahına ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne terörist diyemez." dedi. Başbuğ, bu siteminin ardından yerine geçti.
Korcan Çelikay: Yaptığım hata, son maç olduğu için ‘şike’ oldu
Beşiktaş'a dönecek miyim Sivas'ta kalacak mıyım bununla ilgilidir? Ne kadar ücret alacağım? Bunları konuştuk. Para mevzusu da yine bu konu ile ilgilidir.
Kılıçdaroğlu: Başbakan'ın afra tafrası çok
Acaba ben de parsa toplar mıyım diye. Aynı şey Suriye için geçerli. Batı'nın egemen güçleri bağırdı, bizimkiler daha çok bağırdı." diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Ne oldu Suriye'ye müdahale etmemeye karar verdiler.
Fiskobirlik'in işçi çıkaracağı iddiası
Yani bir sene sonra burada var mıyım, yok muyum? Bu da belli değil. Böyle bir durum varken gereksiz yere bir sürü insanı karşıma alacağım ve düşman oluşturacağım. Böyle bir mantık olabilir mi?
Adnan Kahveci, ölümünün 19. yılında kabri başında anıldı (Özel)
Bana hiç renk vermezdi, ben acaba bir hemşeri sıcaklığı yakalar mıyım diye bakardım ama işini ciddi yapardı. Bu sadece bana yönelik değil, genel yönetim tarzı oydu." dedi. Adnan Kahveci’yi kendisine örnek almaya çalıştığı büyük bir insan olduğunu söyleyen Hamzaçebi, Kahveci gibi politikacıların olması durumunda Türk siyasetinin
Tatlıses'e saldırı davasının tutuklu sanığı, Tatlıses'i çok sevdiğini söyledi
'Öldüm mü, sağ mıyım bir ara sor' dedi. Davalarına ya da anlaşmazlıklarına ilişkin bir konuşma yapmadık." dedi. Sanık Alagöz, kendisine yöneltilen bir soru üzerine de "Tatlıses'in, program yaptığı televizyonda saldırıya uğradığına ilişkin altyazı geçince aklıma Abdullah Uçmak'ın
Op. Dr. Al: Sigara, kanser başlangıcında etkileyici rol oynuyor
Yakın akrabaları kanserden ölen pek çok kişi 'Kanser olacak mıyım?' kaygısını taşır. Yapılan bilimsel çalışmalar, birkaç özel durum dışında meme, akciğer, prostat, barsak ve deri kanseri de dahil pek çok kanserin yüzde 90-95'inin kalıtsal olarak geçmediğini belirtmektedir.