muallim

Muallim: Muhalifler evham içinde
ŞAM - Suriye Dışişleri Bakanı ve Şam yönetiminin müzakere heyeti vaşkanı Velid El Muallim, Esed’in yetkilerini devretmesini talep eden muhalifleri evham içinde olmakla suçladı.Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre; Velid El Muallim, Suriyeli muhalifler ile gerçekleştirilen Cenevre 2 görüşmelerini değerlendirdi.
Muallim: Ciddi oturumlar yapılmazsa görüşmelerden çekiliriz
BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi El Ahdar El İbrahimi’nin aracılık ettiği görüşmelere, Suriye heyetinin başkanı Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, muhalifleri ciddi olmamakla suçladı. Muallim, İbrahimi’ye “Yarın ciddi oturumların başlamaması durumunda çekiliriz.
Çin, Suriyeli hükümet ve muhaliflerle görüştü
Cenevre Konferansı'na katılan Wang, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmet Carba ile ayrı ayrı bir araya geldi. Çin, Rusya ile birlikte Suriye’deki Esed rejimine desteği ile biliniyor.
Muallim’den ağır suçlama
MOSKOVA - İsviçre’nin Montrö kentinde başlayan Cenevre 2 görüşmelerinde Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hükümetini Suriye krizinin çözümünde olumsuz rol oynamak ve teröristleri kendi
Muallim’den Ban’a “One Minute” çıkışı
MONTRÖ - Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Esed’in gelecek hükümetin bir parçası olmayacağı yönündeki açıklamasın sert tepki gösterdi. Muallim, Kerry’ye "Dünyada hiç kimse Suriye liderinin meşruiyetini bitirme hakkına sahip değil.
Carba: Esed'li çözüm teklifi müzakereleri başlamadan bitirir
Montrö'de düzenlenen konferansta Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'den sonra konuşan Ahmed Carba, "Bizim için görüşülebilecek tek konu, bir geçiş hükümetinin kurulmasıdır." dedi.Montrö'deki konferansta Esed rejimi ile muhalifler ilk kez bir masa etrafında bir araya geliyor.
Suriye, Rusya’dan Halep’te kısmi ateşkes için yardım istedi
MOSKOVA - Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la Moskova’da gerçekleştirdiği görüşmede Halep’te kısmi ateşkes ilan edilmesi için yardımcı olmalarını istedi.Görüşme sonrası ortak basın toplantısında konuşan Muallim, “Bakan Lavrov’dan kontaklarını kullanarak Halep’te ateşkes için destek istedim.
Muallim Moskova’da konuştu: ABD Türkiye üzerinden terörü destekliyor
MOSKOVA - Moskova’da temaslarda bulunan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, ABD’nin Türkiye toprakları üzerinden Suriye’de yaşanan teröre destek verdiğini iddia etti.Rusya Dışişleri Bakanı Segey Lavrov’la görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Muallim, “ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’nin teröristlerin
Rusya, İran ve Suriye Dışişleri Bakanları üçlü zirve yaptı
MOSKOVA - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ve Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’in de katılımı ile Moskova’da üçlü zirve gerçekleştirildi. Görüşmede 22 Ocak’ta Suriye krizinin çözümü için toplanacak Cenevre-2 uluslar arası konferansı hazırlık çalışmaları ele alındı.
“Rusya, İran ve Suriye’nin, Cenevre-2 için gizli ajandası yok”
MOSKOVA - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ve Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le Moskova’da Cenevre-2 hazırlıklarını ele alıyor. Bugün İranlı meslektaşı ile görüşmesinin ardından açıklamada bulunan Lavrov, “Biz herhangi bir şeyi gizlemiyoruz.
Suriye görüşmeleri başladı; Kerry, Lavrov’a iki patates verdi
Bu arada Suriye Dışişleri Bakanı Velid El-Muallim’in 22 Ocak öncesi Moskova’ya gelerek son bir kez daha görüşmelerde bulunacağı kaydedildi. (CİHAN)
Muhalifler: Cenevre -2 Konferansı’na katılmaya hazırız (Özel)
Esed, Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Enformasyon Bakanı İmran Zobi’de Cenevre’nin en basit kararlarını uygulamayı reddettiklerini söylediler.” dedi.ESED VE ELİ KANA BULAŞANLARIN HİÇBİR ŞEKİLDE SURİYE’NİN GELECEĞİNDE YERİ OLMAYACAK
Suriye Ulusal Koalisyonu Cenevre-2 için katılım şartını açıkladı
Interfax haber ajansına, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’in Cenevre-2 ile ilgili yaptığı açıklamaları değerlendiren Mahos, “Muallim iki şey söylüyor: Esed geçici hükümette anahtar rol oynamalı. Bir başka ifade ile, şimdi olduğu gibi kalmaya devam etmeli.
Muallim'in iddiası: Terörizmle savaşıyoruz
NEW YORK - Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim New York'ta gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Toplantısı'nda ülkesi adına yapıtığı konuşmada, terörle savaştıklarını savundu.
Rusya: BM uzmanlarının kimyasal saldırı raporu yetersiz
MOSKOVA - Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Riabkov, Şam’da Beşşar Esed ve Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le yaptığı görüşmelerin ardından basına yaptığı açıklamada, BM uzmanlarının 21 Ağustos saldırısı ile ilgili
Esed, Rusya’ya teşekkür etti
Rus basınında yer alan bilgilere göre Riabkov, Şam temaslarında Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le de bir araya gelerek Cenevre’de Rusya ve ABD arasında sağlanan anlaşmanın detaylarını ele aldı.
Rus diplomat Şam’da Esed’den kimyasal silah envanterini açıklamasını isteyecek
Esed’le Suriye’nin kimyasal silahlardan arındırılması yönündeki anlaşmayı müzakere etmesi beklenen Riabkov, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve diğer yetkililerle görüşmeler yaptı.Suriye temasları ile ilgili Interfax’a konuşan Riabkov, hükümetten kimyasal silahlarla ilgili bilgilerin zamanında Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW)
Suriye, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'ne resmen başvurdu
Mektup Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim tarafından OPCW Başkanı Ahmet Üzümcü'ye gönderildi.Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad'ın da bugün Ahmet Üzümcü'yü arayarak konu hakkında bilgi verdiği ve OPCW'den teknik destek istediği
Rusya: Kimyasal silahlarla ilgili son karar bir hafta -10 gün içinde kesinleşir
Rusya’nın devirle ilgili önerisine Moskova’da bulunan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim olumlu cevap verdi.Basına açıklamada bulunan Puşkov, “Ben son kararın 7-10 gün içinde alabileceğini zannediyorum.
Muallim, Rusya’nın teklifini kabul etti, Türkiye’yi suçladı
MOSKOVA - Moskova’da temaslarda bulunan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Rusya’nın kimyasal silahların kontrolünü uluslar arası denetime devretmesi ile ilgili teklifini kabul ettiklerini açıkladı.
İran: İsrail’e saldırı ile askeri müdahale proveke edilebilir
MOSKOVA - Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Amir Abdullahiyan’la Moskova’da bir araya geldi. Suriye krizinin çözümüne kimyasal silahların uluslar arası denetime devri ile çözüm bulmaya çalışılırken, İran’dan ilginç bir uyarı geldi.
Rusya, Suriye’de kimyasal silahların kontrolü ile ilgili planı açıklayacak
Lavrov, dün Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’la görüşmesinde Suriye’de kimyasal silahların uluslar arası kontrole devredilmesi, imha edilmesi konusunda öneride bulunduklarını ve Suriye’den Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütüne de üye olmasını önerdiklerini
Rusya, Suriye’de kimyasal silahların kontrolü için işbirliğine hazır
MOSKOVA - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, gün içinde görüştükleri Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’e Suriye’de kimyasal silahları uluslar arası kontrole devretmelerini önerdiklerini açıkladı.
Rusya: Suriye'deki kimyasal silahlar uluslararası kontrole tabi olsun
Bu konuyu Moskova'yı ziyaret eden Suriyeli mevkidaşı Velid Muallim'e açtığını belirten Lavrov, hızlı ve olumlu bir cevap beklediklerini söyledi.ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bugün düzenlediği basın toplantısında Beşşar Esed'in önümüzdeki hafta elindeki tüm silahları uluslararası topluma teslim etmesi
Lavrov: Kimyasal saldırıyı muhalefetin yaptığına dair yeterli veri var
MOSKOVA - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le görüşmesinin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısında, Şam’ın banliyösünde gerçekleşen kimyasal saldırının muhalefet
Esed’den Putin’e teşekkür
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le Moskova’da bir araya geldi. Görüşmede Muallim, Lavrov’a; Esed’in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Suriye krizinin çözümündeki tutumu nedeni ile teşekkür ettiğini iletti.
Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, Rusya'ya geliyor
MOSKOVA - Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la görüşmek üzere Pazartesi günü Moskova'ya geleceği açıklandı. (CİHAN)
Muallim: Suriye'ye saldırı Türk hükümetinin dengesini sarsacak
ŞAM - Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, Mısır'daki gelişmelerin Türk siyasetinin dengesini değiştirdiğini öne sürerek, Suriye'ye saldırının ise bu dengeyi daha da bozacağını savundu.Velid El Muallim bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında olası saldırının askeri operasyonlarla sınırlı kalmayacağını söyledi.
Muallim : Suriye'ye saldırı İsrail ve Nusra Cephesi'nin çıkarına olur
ŞAM - Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, kimyasal silah kullanımı sebebiyle Suriye'ye yönelik bir askeri saldırının İsrail ve Nusra Cephesi'nin çıkarına hizmet edeceğini söyledi. Velid El Muallim düzenlediği basın toplantısında Suriye'deki BM silah denetçilerine tüm olanakları sağladıklarını savundu.
Muallim: Muhtemel Amerikan saldırısı El Kaide'ye hizmet eder
ŞAM - Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, ABD'nin ülkesine yapacağı muhtemel bir saldırının El Kaide bağlantılı gruplara yarayacağını öne sürdü. Velid Muallim, dış müdahale tehditlerine rağmen Şam civarındaki operasyonlara ara vermeyeceklerini ifade etti.
İran: Suriye, BM denetçilerine izin verecek
Resmi haber ajansı IRNA'ya göre Zarif, Suriyeli mevkidaşı Velid Muallim'le telefonda görüştü. Zarif, Muallim'in kendisine 'teröristlerin kimyasal silahlarla saldırı düzenlediği bölgelere BM denetçilerinin girebileceği şartları oluşturmak için işbirliği' sözü verdi.
Beşiktaş'ta motosiklet kazası: 1 ölü, 1 yaralı
Kaza, Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi üzerinde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 34 EY 6096 plakalı otomobilin sürücüsü Semra Ö.
Esed rejimi, kimyasal silah denetçileriyle anlaştığını duyurdu
Resmi haber ajansı SANA'da yayınlanan ortak açıklamada, BM heyetinin bu hafta Dışişleri Bakanı Velid Muallim'le bir araya geldiği belirtildi. Kapsamlı ve verimli geçen görüşmeler sonucu üzerinde anlaşıldığı ifade edilen yol haritası hakkında ise bilgi verilmedi.
BM İngiltere Büyükelçisi: Esad'in geçiş döneminde rolü olmamalı
Şam rejiminin Cenevre-2 Konferansı’na ön şartsız gelmesini beklediklerini belirten Araud, ancak Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in Beşşar Esad'ın kalacağını ve 2014'te seçimlere aday olacağını söylediğine dikkat çekerek, "Bu bir ön şarttır" dedi.
Afgan - Türk kız lisesinin yeni eğitim binası törenle hizmete açıldı
Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Basat Öztürk, açılış töreninde yaptığı konuşmasında, “Numan beyin şahsında bütün Afgan-Türk okullarına, muallim ve muallimelerine, bütün talebelerine teşekkür etmek istiyorum.
Suriyeli muhalifler Esed'i siyasi çözümün bir parçası kabul etmeyecek
Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim'in Esed'in 2014 yılında aday olabileceği yönündeki açıklamasının sorulması üzerine El Salih, "Muallim'in bu açıklamasının hiç bir önemi yok. Esed Suriye halkı tarafından bir daha kabul edilmeyecektir.
Muallim: Esed, 2014'te yeniden aday olabilir
BEYRUT - Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Beşşar Esed'in 2014 seçimlerine kadar koltuğunda kalacağını söyledi. Mualllim, Esed'in yeniden aday olabileceğini de ifade etti.
Muhalifler: Esed yönetimi ile diyalog değil, görüşme sürecindeyiz
Öte yandan Bağdat’ta bulunan Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, bir heyetin Cenevre’ye diyaloga gitmeye hazır olduğu konusunda bir açıklama yaptı. Ancak bugün biz diyalog sürecinde değiliz.
Muallim: Suriye ‘prensipte’ Cenevre konferansına katılacak (2)
ERBİL - Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, ülkesinin “prensipte” Haziran’da Cenevre’de yapılması planlanan çok taraflı konferansa katılacağını söyledi. Muallim, toplantının Suriye krizini çözmek için iyi bir fırsat olacağını ifade etti.
Muallim: Suriye ‘prensipte’ Cenevre konferansına katılacak
BAĞDAT - Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, ülkesinin “prensipte” Haziran’da Cenevre’de yapılması planlanan çok taraflı konferansa katılacağını söyledi. Muallim, toplantının Suriye krizini çözmek için iyi bir fırsat olacağını ifade etti.
Suriye Dışişleri Bakanı, sürpriz bir ziyaretle Irak’a geldi
ERBİL - Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, sürpriz bir ziyaretle bugün Irak’ın başkenti Bağdat’a geldi. Muallim’in Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile görüşeceği bildirildi.
Bakan Ergün: Teknoparklar, silikon vadileri için başlangıç çalışması
Gebze muallim köydeki TÜBİTAK ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü böyle bir başlangıç noktasıdır. Bu başlangıç noktalarını daha da geliştirerek Amerika'daki Silikon Vadilerine ulaşmak mümkündür.
"Esed, Reyhanlı benzeri saldırıları Ankara ve İstanbul'da da yapabilir"(Özel)
Esed yönetiminin komşu ülkeler için doğrudan bir tehdit haline geldiğinin altını çizen Hoca, Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim'in bir açıklamasında Türkiye ile Suriye arasındaki sınırın 900 kilometre olduğunu her hangi bir olumsuzluk durumunda Türkiye'nin bunu koruyamacağı tehdidinde bulunduğunu
Şam:İsrail'e karşılık verme hakkımızı saklı tutuyoruz
ŞAM - Suriye Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, İsrail'in saldırıları sonrası Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü.Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre; Velid el Muallim görüşmede İsrail'in Suriye'deki son saldırısının muhalifler ile olan ilişkilerini ortaya koyduğunu
Rusya, Suriye ve İsrail’le krizi görüştü
Moskova üzerinden Washington’a mektup gönderdiği iddiaları basında yer alırken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Dışişleri Bakanı Velid El-Muallim’le telefonda görüştü.Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, El-Muallim’in İsrail’in 3-5 Mayıs tarihlerinde Şam yakınlarında bir araştırma merkezine yönelik saldırısı ile
Bosnalı çocukların okuduğu 4 dilde ilahi ve şarkılar, dinleyenleri coşturdu
Koronun sürprizi ise ilk kez çalınan Çanakkale Türküsü ve bir Sırp öğrencinin söylediği Muallim şarkısı oldu. Çanakkale Türküsü'nde saz çalan Emir Be?
Muhasebe bürosuna kurşun yağmuru
Olay, Muallim Naci Caddesi 93 numarada saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Silahlı saldırgan, içerisinde pek çok işletmenin bulunduğu iş merkezinin arka kısmındaki muhasebe bürosunun camına 12 el ateş etti.
Güvenlik kameralarına yansıyan kazada 4 kişi yaralandı
Kaza, Muallim Naci Caddesi Kuruçeşme mevkiinde saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Uğur Bilgin’in kullandığı 34 EM 6103 plakalı otomobil, cadde üzerinde bulunan şantiyeye dönerken Elif Çevik’in kullandığı 34 JU 070 plakalı cip, yolda duran otomobile arkadan
Muaz el-Hatip: Bütün gruplar için mücadele ediyoruz
Muaz El Hatip, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in "Silahlı güçlerle görüşmeye hazırız" şeklindeki açıklamasını değerlendirirken de şunları söyledi: "Biz bunların bu sözlerine alıştık, maalesef yalancılıktan başka hiçbir şey yok.
Yedikıta'dan üniversitelerde tarih eğitimi dosyası
Ancak kültürel ortam günümüzde bir Muallim Cevdet, Çağatay Uluçay, Sabri Ülgener gibi şahsiyetlerin yetişmesine imkan vermiyor. Tarihçilik pek çok meslekte olduğu gibi diploma işi değil, bir gönül işidir.