muallimköy

Ergün: En büyük 10 ekonomiyi hedefleyen Türkiye bilişimde sıçrama yapmalı
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Muallimköy Teknoloji Bölgesi tarafından düzenlenen Bilişim Vadisi Çalıştayı, Çayırova'da düzenlendi. Çalıştaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sanayici ve iş adamları
Kocaeli'nde tarihi eser operasyonu
Yapılan çalışmalarda, Gebze ilçesi Muallimköy mevkiinde İ.N.O. isimli şahısın kullandığı araç durduruldu yapılan aramada tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 36 adet çeşitli büyüklüklerde bilezik ve bileklik, 1 adet barutluk, 9 adet çatal, 2 adet kaşık
Demir çelik sektörü kendi kalifiye elemanını, kendi okulunda yetiştirecek
sektöründeki kalifiye eleman ihtiyacını kendi yetiştirdiği elemanlarla karşılamayı amaçlayan Çelik İhracatçıları Birliği ile Çolakoğlu Metalurji’nin Gebze Muallimköy'de yaptıracağı endüstri meslek lisesinin temel atma töreni yapıldı.
Köpek, bir ay önce düştüğü çukurdan iffaiye operasyonu ile kurtarıldı
KOCAELİ - Kocaeli’nin Gebze ilçesi Muallimköy’de bir köpek, yaklaşık bir ay sonra düştüğü çukurdan, Gebze İtfaiyesi ve AKUT görevlilerinin 4,5 saatlik uzun uğraşları sonucu kurtarıldı. Bir aya yakın süredir düştüğü çukurda mahsur kalan köpeği, çevrede bulunan fabrika çalışanları beslemiş ve kurtarılması için çaba göstermişlerdi.
Gebze Keresteciler Sitesi'nde 2 işyeri yandı
KOCAELİ - Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesi Muallimköy mevkiinde faaliyet gösteren Keresteciler Sitesi'nde kasa imalatı yapan 2 işyeri yandı. Kereste depoları ve mobilya imalatçılarının bulunduğu keresteciler Sitesi'nde akşam saat 22.
Fatih Projesi'ne temel teşkil eden projede bu yıl 27 bin bilgisayar dağıtılacak
Karaosmanoğlu, projenin, ABD veya Hindistan'daki Silikon Vadisi'ne benzer bir teknoloji üssünün, Gebze Muallimköy'de inşa edilmesi için temel oluşturacağını da aktardı. Proje kapsamında dağıtılan BilgePisi dizüstü bilgisayarları üreten Exper'in Genel Müdürü Orhan Korkusuz ise “Amacımız, proje ile çocukların çağdaş medeniyet seviyesinde
Bakan ve başkan, Kocaeli'nin dev yatırımları için ABD'ye gidiyor
24 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek gezide Ergün, Gebze Muallimköy’de kurulma çalışmaları devam eden ‘Bilişim Vadisi’ için Microsoft başta olmak üzere ABD’li firmaları Bilişim Vadisi’nde yatırıma davet edip, yer gösterecek.
Trenden düşen öğrenci ağır yaralandı
Pendik'ten, öğrenim gördüğü Kocaeli Üniversitesi'ne trenle gitmekte olan Evra Toprak, bilinmeyen bir nedenden dolayı Muallimköy-Dilovası arasında dengesini kaybederek düştü. Evra Toprak'ın (20)şuurunun yerinde olduğu, tedavi için Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Kocaeli'de jandarma 14 kaçak yakalandı
KOCAELİ - Kocaeli Jandarma Komutanlığı Türkiye'ye yasa dışı yollarla giriş yaparak, Muallimköy'de bir işyerinde çalıştıklarını tespit ettiği kaçaklara yönelik yaptığı operasyonda 14 yabancı uyruklu şahsı gözaltına aldı
Zincirleme kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı
Gebze'ye bağlı Muallimköy mevki TEM Otoyolu girişinde 41 AT 623 plakalı otomobilin sürücüsü Avukat Abdurrahman Taştekin, önünde seyreden sürücüsü ve plakası belirlenemeyen otomobile çarptı. Bu sırada arkadan gelen ve aralarında kamyon, tır, otomobil ve otobüslerin bulunduğu 22 araç daha kazaya karıştı.
Kocaeli Valisi Topaca: Bilişim Vadisi Muallimköy civarında kurulacak
Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Bilişim Vadisi'nin, Muallimköy civarında kurulmasının düşünüldüğünü söyledi. Topaca, komisyonda alınacak karar ile tam yer tespitinin yapılarak, Sanayi Bakanlığı'nın değerlendirmesine gönderileceğini ifade etti.
Kocaeli, sanayi kentinden bilişim kentine dönüşüyor
Hükümet tarafından bu kapsamda yapılacak çalışmalardan biri Gebze Muallimköy Vadisi'ne kurulacak olan Türkiye'nin ilk Bilişim Vadisi projesi. Bu bilişim vadisi, Amerika'da Silikon Vadisi örneğinde olduğu gibi teknoloji devi firmaları Türkiye'ye getirecek.
Öldürülen işadamının Gebze'deki dükkanları kapalı
tarafından uygun fiyata arsa gösterme bahanesiyle Gebze'ye bağlı Muallimköy'e çağrıldığı ve bundan sonra kaybolduğu öğrenildi.
Yol kenarına dökülmüş kimyasal atıklar temizlendi
Gebze Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Servisi ekipleri, Muallimköy sınırları içinde yol kenarına dökülen iki TIR dolusu kimyasal atığı temizleyerek bertaraf etti. Mualimköy mevkii Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Çevre Mühendisliği bağlantı yolu kenarlarına iki TIR dolusu kimyasal atık bırakıldı.
Dilovası'nın ilk Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, seçimde iddialı
Yerel seçimler öncesi Dilovası'nda vatandaşın kendisini göreve çağırdığını belirten Başkan Dalkılıç, "Yıllar önce Muallimköy ve Çerkeşli köyü halkıyla görüşerek Dilovası sınırlarına katılmasını sağlayarak belediye olmasına sağladık.