muameleyi

Snowden: ABD istihbaratı ekonomik casusluk yapıyor, ölüm tehdidi alıyorum
Snowden, casusların bir aydan fazla Moskova havalimanında belirsiz bir şekilde kalmaktan daha iyi muameleyi hak ettiği ironisinde bulunmuştu. (CİHAN)
Romanya Zaman, 20. yılını kutladı
Gördüğü güzel muameleyi hatıralarında yazdı. Günümüzde iktisadi, kültürel ve siyasi ilişkiler çok iyi durumda. Eminim ki, hep beraber bu ilişkileri daha da geliştireceğiz.
'Hristiyan Demokratlardan ikinci sınıf muameleyi hak etmediğimiz için ayrıldık'
Çavuşoğlu, Türkiye’nin ve AK Parti’nin ikinci sınıf muameleyi hak etmediğinin altını çizerek Hristiyan Demokratlar yazılı ve sözlü verdikleri sözleri tutmadı. Bizi hep oyaladı." dedi.
Teknoloji milyarderlerinin savaşı ‘Paranoya’ vizyona giriyor
Bosna Savaşı sırasında Sırp askeri Marko, silah arkadaşlarının Müslüman bir sivile yaptığı kötü muameleyi durdurmaya çalışırken kendi hayatını tehlikeye atar. Aradan 12 yıl geçer, savaş biter fakat Marko’nun bu hareketinin, babası, nişanlısı ve yardım ettiği adamda açtığı derin yaralar kapanmaz.
Erdoğan: Artık bu ülkede ulusalcı mulusalcı diye bir şey yok, millet gerçeği var
Kim ki kadına yönelik şiddeti bir adet olarak lanse ediyorsa insanlık dışı muameleyi meşru göstermeye çalışıyorsa cahildir, cahiliye döneminden kalmadır insanlıktan nasibini alamamıştır. Kız çocukları ile erkek çocukları arasında tek bir ayrımcılığa müsaade edebiliriz.
Bahçeli'den Balyoz yorumu: Bu rövanşist muameleyi hiç kimse unutamayacaktır
Saldırganlar, eli kanlı caniler dışarıda rahat rahat gezerken, mesela Sayın Engin Alan’ın 18 yıllık cezasının onanmasını hiç kimse izah edemeyecek ve bu rövanşist muameleyi hiç kimse unutamayacaktır.” dedi.“YARGI YOLUYLA KARARTMA KAMPANYASI”
'Mısır'da tutuklanan ağabeyimizi geri istiyoruz'
Türkiye vatandaşı olduğu için bu muameleyi görüyorsa Başbakanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan daha bir sıcak, daha bir elle tutulur, gözle görülür yanımızda olduğunu hissetmek istiyorum. Ağabeyim şu anda orada ne durumda bilmiyoruz.
Türk müşteriye 'Almanca bilmiyor' diye taksitle satış yapmadılar
Bize yapılan muameleyi insanlık dışı buluyorum.” diye konuştu.Oğlunun mağaza yöneticisiyle görüştüğünü belirten Türk vatandaşı, "Çalıştıkları bankanın daha önce yaşanan sorunlardan dolayı, Almanca bilmeyenlere taksitli satış
Davutoğlu: Mısır'daki katliamı ancak uluslararası baskı durdurur
insani çabamızı hep gösterdik, Suriye'deki her olay konusunda insani çaba gösterdik, bundan sonra da gösteririz ama bizim vatandaşlarımıza dönük böylesi bir muameleyi herhangi bir şekilde tartışmamız dahi söz konusu olmaz.
Erdoğan: Er ya da geç bir Musa çıkar, zulmün hesabını sorar
şimdiyse sizler bakıyoruz dün uğradığınızı bugün karşı tarafa aynı şekilde o muameleyi layık görüyorsunuz. Kusura bakmayın. Tüm bunları yaptık bu adımları attık, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz.
Başbakan Erdoğan: Mısır'da mazlumun yanında olacağız
sıkıntılar yaşadığınızda yanınızda yer aldık, sizlere yardımcı olmaya çalıştık; şimdi ise sizler bakıyoruz dün uğradığınızı bugün karşı tarafa aynı şekilde o muameleyi layık görüyorsunuz; kusura bakmayın.
Bakan Yıldırım: Haliçle ilgili ihaleyi inceleyeceğiz
Dolayısıyla kim bir yanlış iş yaptı ise, bakanda yaptı ise, başkası da yaptı ise aynı muameleyi görür. Demek ki, adaletli bir iş yapıyoruz. Bunu da öyle algılamak gerekiyor.
CHP’li Loğoğlu: Bu tür söylemler Türk siyasetine kazanım sağlamaz
“TÜRK BAYRAĞINA BÖYLE BİR MUAMELEYİ HAKLI BULANLAR VAHİM BİR GAFLET İÇİNDELER”Gezi Parkı eylemlerinde Türk bayrağı sattığı gerekçesiyle bir kişinin tutuklandığı yönünde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine Loğoğlu, “Pala ile gezen
DÜZELTME-Tüketiciler banka masraflarıyla ilgili düzenlemeyi beğenmedi
Devletin kuruluşu bankaların bir yanlışı olduğu zaman gereken muameleyi yapacağına inanıyorum." diye konuştu. (CİHAN)
Tüketiciler banka masraflarıyla ilgili düzenlemeyi beğenmedi (Özel)
Devletin kuruluşu bankaların bir yanlışı olduğu zaman gereken muameleyi yapacağına inanıyorum.” diye konuştu. (CİHAN)
Merkel: Soğuk Savaş döneminde değiliz
İstihbarat bilgilerinin sızdırılması Almanya'da söz konusu olsaydı aynı muameleyi görecekti. Hukuki sorumluluklardan kurtulamaz." dedi. (CİHAN)
Zülfü Livaneli Mersin'deki konserinde saldırıya uğradı
Hangi ülke 67 yaşındaki bir sanatçıya bu muameleyi layık görür, reva görür. Gerçekten ben de sizler gönülden 'yuh' çekiyorum." şeklinde konuştu.
Alman siyasetçiden göçmenlere: Köklerinizi muhafaza edin
AB haricindeki ülke vatandaşlarına da aynı muameleyi yaparak onları hüsnü kabul ile karşılamalıyız.” şeklinde konuştu.KRV Meclis Başkanı Carina Gödecke ise Alman vatandaşlığına geçenlere köklerini muhafaza etme çağrısında bulundu.
Brüksel, AB sigorta kartlarını kabul etmeyen İspanya’yı uyardı
Kendi vatandaşlarına ücretsiz sağlık hizmeti sunan ancak EHIC kartlı turistlere aynı muameleyi yapmayan İspanya’ya para cezası verilebileceği belirtiliyor.Komisyon’dan yapılan açıklamada, İspanyol hastanelerinin turistlere özel tedavi ücreti uyguladığı ve faturayı ya seyahat sigorta şirketine ya da direkt şahsa kestiği
'Anneler Günü ve Ehlibeyt Anneleri' başlıklı konferans düzenlendi
Fethi Yaşar, İslamiyet öncesi kadınlara ve kız çocuklarına uygulanan kötü muameleyi hatırlatarak, bu yanlış uygulamaların İslamiyet’le sona erdiğini dile getirdi. Hz. Peygamber’in eşlerine, kız çocuklarına verdiği değerle tüm insanlığın da artık kadınlara ve kız çocuklarına değer vermeye başladığını aktaran Yaşar, 'Cennet annelerin
Bağış: Türkiyesiz bir AB eksik kalır
Ne yazık ki Türkiye’nin AB üyelik sürecine sahip çıkma noktasındaki kararlılığının çoğu zaman AB nezdinde karşılık bulmadığı, Türkiye’nin hak ettiği muameleyi görmediği aşikardır.”Bağış, fasıl açılmayan son 5 dönem başkanlığının ardından İrlanda Dönem Başkanlığı’nda bir faslın müzakerelere açılacak olması, vize muafiyeti konusunda bazı
NSU teröristi hapishanede el üstünde tutuluyormuş
dava başlamadan önce Münih’teki Stadelheim Cezaevi’ne nakledilen NSU davasının baş sanığı Beate Zschaepe’nin hücre komşusu hapishanede Zschaepe’ye yapılan muameleyi aktardı.Hırsızlık suçundan tutuklanan ve birkaç gün önce cezaevinden salı verilen Manika M.
Erzincan Ülkü Ocakları'ndan açıklama
Mayısta Erzincan da -Abdullah Öcalanın askerleriyiz’ diye hayasızca haykıranlara kılını bile kıpırdatmayan emniyet mensuplarının, vatanperver insanlara bu muameleyi yapmasını anlamak mümkün değildir. Biz Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak yapılan bu uygulamanın ne kadar yasal olduğunu, ne kadar adil olduğunu, orantısız gücün hangi kanun maddesinde yer aldığını
Başkan Kocaoğlu'na protesto: Biz güvendik oy verdik, siz su koyverdiniz
Başkalarının yaptığı muameleyi yaptırmak zorunda bırakmayın. Bu ve diğer birkaç altgeçidin projesi ve ihalesi yapıldı. TCDD, bu projelerde kusur buldu ve can güvenliği açısından tehlike olduğuna karar verdi.
Öztürk: Alevi örgütlerinin, bu süreçte dışlanması amaçlanmaktadır
Alevi derneklerine yönelik muameleyi kabul etmelerinin mümkün olmadığına dikkat çeken Öztürk, şöyle devam etti: "Hangi çevre olursa olsun bizlerin arasında ikilik çıkaramayacaklardır. Bu sebeple Adana'daki tüm Alevi kurumları olarak birimize yapılan haksızlığın hepimize yapılmış olduğunu kabul ettiğimizden Başbakan yardımcısı Beşir Atalay'ın sivil toplum
Başkan Kocaoğlu, belediyeye ceza kesen Çevre müdürünü şikayet etti
Yaptığımız çevre yatırımları nedeniyle takdir beklemiyoruz ama böylesine bir muameleyi de hiç hak etmediğimizi düşünüyorum.“ dedi.Savcılığa yapılan suç duyurusunu bardağı taşıran son damla olarak gören Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti: “Çevre İl Müdürlüğü, suç duyurusunda bulunmadan önce
Kılıçdaroğlu: Sağlıklı çalışan bir demokraside iktidar şantaj yapmaz
Siz ona bu muameleyi yapıyorsanız diğer vatandaşlara kimbilir neler yapıyorsunuz. AKP'nin gerçeği budur.
Erdoğan: Kimse bu meseleye kayıtsız kalamaz
ANKARA - Kutlu Doğum Haftası programına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ""Bize hakkı adaleti hayırla muameleyi münkerden nehyeden, Kuran ve hadisin rehberliğinde can alıcı, can yakıcı meselelerimizi hep birlikte
Karakolda dayak yiyen veli: Ellerimi kelepçeleyip copla saldırdılar
Eşen, karakolda gördüğü muameleyi polislere, emniyet amirlerine yakıştıramadığını söyledi. Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Kooperatifler Mahallesi'ndeki Anadolu Teknik Meslek Lisesi’nde iki gün önce veli toplantısı yapıldı.
Bosch Vakfı: Almanya'da Müslümanların bayramları da resmi tatil olsun
konusunda mevcut hukuki düzenlemenin “dinlere giderek artan farklı muamele” olduğuna dikkat çeken uzmanlar, Müslüman bayramlarının tanınmasının farklı muameleyi kaldıracağına, Müslümanları “teyit, tasdik edilmiş” hissettireceğine dikkat çekti.
Erdoğan: İsrail özür diler ama CHP özür dilemez
Bu özür Filistin'de 10 yıllardır uygulanan insanlık dışı muameleyi telafi etmeyecek. Filistin şehitlerini geri getirmeyecek; ancak şehitlerimizin hatırası, Filistin'in şehit kahramanları için bu özrün anlamlı olduğuna inanıyor, şehitlerin kanının böylece yerde kalmadığını burada
Prof. Dr. Arıkan: İlk hayvan halkları düzenlemesi Osmanlı’da yapıldı
hayvanların refah içinde yaşamasına gösterilen özenin 1400 yıl önce gelen İslam dininden kaynaklandığına vurgu yapan Arıkan, İslam dininin hayvanlara iyi muameleyi emrettiği ve onlara eziyetin her türlüsünü de yasakladığını ifade etti.
Sağlık tesislerinde ‘yap-kirala-devret’ modeli başlıyor
İhalelerde saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenilirliği, gizliliği, kamuoyu denetimini ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak esas olacak. Gerek görülmesi halinde birden fazla tesis yapım veya yenileme işi tek bir ihale ile yaptırılabilecek.
Pöttering: Türkiye ile daha yakın ilişkilerden memnuniyet duyarız
İngilizlerin AB içinde yaklaşık 30 senedir gördükleri özel muameleyi bitirmek de elbette bu meseleye dahildir. (CİHAN)
Japon antrenör, kadın olimpiyat oyuncularını tartaklamış
Federasyon Başkanı Koshi Onozava, kötü muameleyi itiraf eden Sonoda ve antrenörleri kınadıklarını belirtti. Onozava, "Bayan Milli Judo Takımı Antrenörü Sonoda'nın sporculara kötü muamelede bulunmuş olabileceğine yönelik bilgi aldık.
'Etnik, dini çeşitlilikler kaşınarak demokrasi ve toplumsal dayanışma gelişmez'
Bu en başta ahlakilik ve tutarlılık gerektiren, hoşgörü ve adaletli muameleyi şart koşan bir anlayışla paralel yürümelidir ve yürüyecektir. Türkiye’nin en büyük talihsizliği, en büyük kadersizliği bu gerçekleri fark edemeyecek kadar feraseti bağlanmış bir iktidar tarafından yönetiliyor olmasıdır.
Kıbrıs'ta Mısır Büyükelçisi'ne yapılanlar başka diplomatlara da yapılmış
Gazete yaşanlar olaylarla, polislerin, diplomatlara karşı muameleyi bilmedikleri imajını vererek, keyfice davranmalarıyla havaalanında bir karışıklığın hakim olduğu yorumunda bulundu. (CİHAN)
Erdoğan: Eli kanlı Esed'in o koltukta oturması imkansız hale gelmiştir
Kendi halkına karşı, ev, okul, sokak, çarşı, cami gözetmeksizin, her yerde soykırım uygulayan, kendi halkına en canice, alçakça muameleyi reva gören, kendi halkının kadınlarına tecavüz edilmesine izin verecek kadar insanlıktan çıkan birisinin Suriye’nin başında daha fazla kalabilmesi, o koltukta daha
Uşak Üniversitesi Senatosu ODTÜ'deki öğrenci olaylarını kınadı
Söz konusu bu tutumun takdirle karşılanması gerekirken, sayın Başbakanımıza yapılan bu biçimdeki bir muameleyi haklı bulmadığımızı, Uşak Üniversitesi Senatosu olarak Türkiye kamuoyunun takdirine arz ederiz.
Yıldırım: Türkiye’de kanunların uygulanması noktasında sıkıntı var
Bakan Yıldırım, kanunlara uyanlar ile uymayanlar aynı muameleyi görürse, bu alanda mesafe kat edilemeyeceğinin altını çizdi. Etkin bir denetimin tam da burada devreye girdiğini dile getiren Bakan Yıldırım, “Türkiye’de her kanunun uygulamasını yapacak kurum bellidir.
Erdoğan: CHP tarihine bir kara leke daha yazılmıştır
Gazeteci maruz kaldığı insanlık dışı muameleyi anlatıyor. Gazeteciye bunu yaşatan başka biriymiş gibi sıkınmadan işkenceci başı ile hatıra fotoğrafı çektiriyor, yetmiyor bu işkenceci başına övgüler diziyor.
Bursa'da 100 sivil toplum örgütü 'sağduyu' çağrısı yaptı
Kırlı, şöyle konuştu: "Bu bir terörist eylemdir ve hiçbir tereddüde mahal vermeden onun karşılığı olan muameleyi devletimizden tam olarak görmelidir. Gecikmiş veya yetersiz kalmış müdahale etkisiz kalacağından daha vahim durumlara ortam hazırlayacaktır.
Avrupa Konseyi'nden İsviçre'ye 'tutuklulara kötü muamele' uyarısı
STRASBOURG - Avrupa Konseyi İşkence ve İnsanlık Dışı Muameleyi Önleme Komitesi, İsviçre'yi uyardı.İsviçre'de hapishane ve polis karakollarında incelemede bulunan komite heyeti, özellikle Cenevre Kantonu'nda polisin gözaltına aldığı insanlara fiziksel şiddet
Anaokulu öğrencilerine 'soruyu bilemedin' tokadı
Görüntülerde, öğrencilerin yüzlerinde oluşan morluk ve şişlik fotoğrafları da yer alırken, çocuklarına yapılan muameleyi hazmedemeyen velilerden birinin öğretmeni tartaklaması da kayıtlara geçti.Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen bir öğrenci velisi, "Bu kadar kısa sürede çocuğuma 43 tokat attı, 2 kez de tekmeledi.
Bakan Çağlayan: AB’ye Nobel Barış değil, ikiyüzlülük ödülü verilmeli
Her muameleyi eşit ve centilmence yaparsınız. Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen AB, 17 yıldır Gümrük Birliği Anlaşması yapan ve adeta kendisine bir çıkış kapısı olarak gördüğü Türk işadamına vize uyguluyor.
Volkan Ballı: Aziz Yıldırım herkese saldırıyor
Alex’e yapılan onursuzca yapılan muameleyi kabullenemiyorum. Aynı şey Aykut Kocaman’a yıllar önce yapıldı. Fenerbahçe’ye o gün nasıl ihanet edildiyse bugünde ihanet edildi.
İnsan, hakkını ‘Ölüm ve Kız’ ile sahnede arayacak
Şili’de faşist diktatörlük sırasında binlerce yurtsevere yapılan işkence, tecavüz, insanlık dışı muameleyi konu alan oyun, demokrasiye geçiş sırasında çekilen acılara dikkat çekiyor. En temel hakkın insanın ‘Yaşam hakkı’ olduğunun altını çizen ‘Ölüm ve Kız’, günümüz Türkiye’sine de önemli göndermeler yapıyor.
Çelik: İçişleri Bakanı’na yapılan çirkin bir tezgah
Çelik, “Şimdi bir ülkenin bakanı gelecek, bu muameleyi yapacaksınız. Ondan sonra bir başka partinin milletvekili gelecek onlar teröristlerle kucak kucağa olacaklar. Bu, kabul edilemez.
Sofuoğlu: Rohingya Müslümanlarına karşı düzenlenen katliamı şiddetle kınıyoruz
Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak dini, dili ve rengi ne olursa olsun hiçbir insana, hiçbir canlıya insanlıkdışı muameleyi kabul edemeyiz, sessiz kalamayız. Bu insanlık dramına dünyanın bir an önce gereken tepkiyi göstermesini bekliyoruz.
Beşiktaş Başkanı Orman: Yanan bir eve daldım
Herkes layık olduğu muameleyi görecek. Bugün yanımda olmayan insan, iyi günde benden uzak olsun" diye sert konuştu. Yerlilerin alacaklarını düşürmeye çalıştıkları dönemde yabancı oyuncuların da alacaklarının azalttırmaya çalışacaklarını vurgulayan Orman, "Bunu uygulamak zorundayız