muammer ayan

Eyüp Belediyesi, Feshane'de aşure dağıttı
Etkinliğe; Eyüp İlçe Kaymakamı Osman Kaymak, Balkan Alevi- Bektaşi Dernekleri Genel Sekreteri Hüseyin Başaran, Eyüp Müftüsü Dr.Muammer Ayan ve çok sayıda semt sakini katıldı.
Feshane’deki Muharrem iftarı yoğun ilgi gördü
Muammer Ayan, Eyüp İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Seçkin Turan da katıldı.
Asker adayları, Eyüp Sultan’da mehteranla uğurlandı
vatani görevini yapmak üzere askere gidecek askerler için düzenlenen törene asker adayları ve aileleri, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Müftüsü Muammer Ayan ile vatandaşlar katıldı. Müftü Ayan’ın duasıyla başlanan törende konuşan Belediye Başkanı Kavuncu, son zamanlarda yaşanan terör olaylarını kınadı.
Eyüp'te toplu sünnet şöleni
Muammer Ayan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, yüzlerce çocuğun ve ailelerinin katıldığı şenlikte yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızı Eyüp Sultan’dan dualarla uğurlayacağız.
Eyüp’te yaz Kur’an kursları törenle başladı
Muammer Ayan, öğrenciler ve veliler katıldı. Hafta içi her gün her yaştan öğrencinin katılabileceği kurslarda, günde 3 saat eğitim yapılacak. Kur`an-ı Kerim, ibadet ve ahlak gibi dini içerikli dersler verilecek.
Necip Fazıl, Eyüp’te özel programlarla anıldı
Muammer Ayan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Anma töreni sonrasında Eyüp Müftülüğü Konferans Salonu Necip Fazıl Kısakürek’in tüm eserleri ve hayatından karelerin yer aldığı sergi açılışı yapıldı.
Talha Uğurluel’den Eyüp Sultan semineri
Muammer Ayan, Eyüp Belediyesi personeli ve vatandaşlar katıldı. Talha Uğurluel, seminerde Eyüp Gezi Notları kitabında yer alan konuları ve Eyüp Sultan tarihinde bilinmeyenleri aktardı. Eyüp Sultan Camii ve daha birçok tarihi yapıları slayt eşliğinde anlatan Talha Uğurluel, Osmanlı'nın eğitime büyük önem verdiğini, camilerin, şifahanelerin, hamamların yanı
Kuran’ı Kerim’i güzel okuyanlara ödül
Muammer Ayan, jüri üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Eyüp Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler, tek tek sahneye çıkarak Kuran’ı Kerim’den ayetler okudu. Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda 1.
Eyüp’te kutlu doğum çoşkusu
Muammer Ayan, Sema Eğitimciler Derneği Başkanı A.Kadir Aydoğdu ile yazar Hüseyin Baydar yaptı. Eyüp İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlanan programda, Peygamber efendimizin doğumu anlatıldı.
Nevruz’a Eyüp Sultan’da muhteşem kutlama
Muammer Ayan dua okudu. Gruplar daha sonra Mehter eşliğinde Eyüp Stadı’na gitti. Nevruz Şöleni’ne, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türksoy Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Eyüp Belediye
Başarılı hafızlara altın hediye
Törene Eyüp İlçe Kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Güven, Eyüp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Eyüp Müftüsü Muammer Ayan, Baheçelievler İsa Gürler, Emniyettepe Yatılı Kız Kuran Kursu Yöneticileri Necati Molder, Mustafa Çelik, İsmet Deliceoğlu, Eminönü Yeni Camii imamı-Hatibi Hafız
Kalp, Ulusal Bekleme Listesi'ne alınıyor
Toplantıya Vali Yardımcısı Metin Borazan, İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, Müftü Yardımcısı Muammer Ayan, Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Müdürü Prof.
Kepez Belediyesi Kur'an Kursu öğrencilerini Konya gezisi ile ödüllendirecek
Muammer Ayan, Kepez İlçe Müftüsü Kemal Uçkun ve 2010 dönemi yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler katıldı.
Türkiye'nin 8. Diyanet İşleri Başkanı İbrahim Bedrettin Elmalılı kabri başında anıldı
Müftülüğü tarafından organize edilen anma törenine Finike eski müftülerinden Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişi Ahmet Onay, Antalya İl Müftü Yardımcısı Muammer Ayan, Finike İlçe Müftüsü Ali Erhun, merhumun yakınları, çok sayıda din görevlisi ve vatandaşlar katıldı.
Antalya'da ilk kez mealiyle birlikte Kuran-ı Kerim okuma yarışması yapıldı
Yarışmanın jüri üyeliğini Antalya İl Müftü Yardımcısı Muammer Ayan ve ilçe müftüleri yaptı. Yarışmanın Türkiye finali 30 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul'da yapılacak. İllerde birinci olan yarışmacılara bin TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye ise 500 TL ödül verilecek.
Domuz gribi konusunda bilgilendirilen hacı adaylarına doktor eşlik edecek (Özel)
Antalya Müftü Yardımcısı Muammer Ayan, domuz gribiyle ilgili tüm önlemlerin alındığını belirterek, "Bu yıl hac için tüm önlemler alındı. Hacılarımız yaşanan domuz gribi konusunda seminer aldı ve uyarıldı.
Cami hopörlerinden orman yangını uyarısı yapılacak
Muammer Ayan'ın ilçelere gönderdiği yazıda, anız yakılmaması, ormanlık alanda piknik yapılmaması, ormanlık alanda sigara içilmemesi, ormanlık alan içine kırık cam atılmaması ve çöp atılmaması konusunda cami cemaatinin uyarılması