mümtaz çoban

MÜSİAD Başkanı Olpak: Anadolu’nun her noktasına ulaşmayı prensip edindik
açılış programına MÜSİAD Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, kurum amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, MÜSİAD üyeleri, iş adamları ve esnaflar katıldı.
Dünyanın dört bir yanından gelen fotoğrafçılar Ahlat’ta sergi açtı
Kültür ve Turizm Derneği (SFK) öncülüğünde Ahlat Kültür Merkezi'nde açılan fotoğraf sergisinin açılışı Ahlat Kaymakamı Osman Dölek ve Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban tarafından yapıldı. Yoğun katılımın olduğu sergide sergilenen fotoğraflar büyük beğeni topladı.
Bitlis’te Bediüzzaman Said Nursi Külliyesi'nin temeli atıldı
Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Bediüzzaman’ın, Kur’an, İslam ve Müslümanlara bütün cihanda ortak şekilde başlatılan düşmanlığın bütün gücünü kullandığı bir dönemde, “Evet, hakiki imanı elde eden adam, kainata meydan okuyabilir.
AK Parti Bitlis Milletvekili Kiler, esnaflarla bir araya geldi
Toplantıya, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Aydınlar Beldesi Belediye Başkanı Bahattin Alageyik, Tatvan Müftüsü Sabhetullah Kızılşah, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Dağdağan, Tatvan Esnaf ve
BEÜ, Ahlat’ta kurduğu çini atölyesine Yrd. Doç Dr. Tahsin Parlak'ın ismini verdi
Mahmut Doğru ve Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban yaptı. Burada bir konuşma yapan Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Ahlat’ta çiniciliğin yeniden hayat bulması için büyük çabalar sarf eden ve yakın zamanda vefat eden Yrd.
1. Uluslararası Ahlat-Avrasya Kültür ve Sanat Sempozyumu sona erdi
Mümtaz Çoban'ın yaptığı genel değerlendirmelerin ardından tamamlandı. Sempozyum hakkında bilgi veren BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, ”Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Ahlat-Avrasya Kültür Sempozyumu büyük bir katılımla gerçekleşti.
2. Adilcevaz Ceviz Reçeli ve Kültür Etkinlikleri Festivali kutlandı
Mümtaz Çoban, Adilcevaz Kaymakamı Ahmet Dilsiz, İl Tarım Müdürü Bülent Kokmaz, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ahlat’ta sokaklar ve yollar parke taşı ile döşeniyor
Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, yapılan çalışmalar ile tarihi dokuya estetik kazandırmaya çalıştıklarını belirterek, ilçenin tarihi ve turistik dokusuna yakışır hizmetlerin devam ediyor. Amacımız ilçemizin dokusuna uygun, standartlara uygun yollar yapmaktır.
Ahlat Belediyesi, park ve yeşillendirme çalışmalarına hız verdi
Mümtaz Çoban, "Ana cadde üzerinde bulunan ve atıl durumda olan geniş bir alan üzerinde revizyon çalışmaları başlattık. Yapılan çalışma sonrası atıl durumdaki bu mekan, herkesin kullanabileceği, oturabileceği ve dinleneceği bir modern park haline getirildi.
Yılmaz: Şehitlerin hayat verdiği topraklarda yıllardır huzur içinde yaşıyoruz
Mahmut Doğru, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, İl Müftüsü İmran Kılınç, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Bitlis heyeti Köşk'e çıktı
Mahmut Doğru, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, eski Bitlis Milletvekili İbrahim Halil Oral, Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Ahlat Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Ahmet Köksal, Ahlat Kültür ve Eğitim Vakfı Kurucu Üyesi Enver Oral, Ahlat Kültür Sanat ve Çevre Vakfı Başkanı İlhami Nalbantoğlu
Başkan Çoban: İran'la bavul ticareti bölgenin işsizlik sorununu çözer
BİTLİS - Bitlis Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, bölgenin en büyük sorununun işsizlik ve buna bağlı dış göç olduğunu söyledi. Çoban, her yıl yaklaşık 300 bin İranlı turistin Adilcevaz, Ahlat, Tatvan, Güroymak ve Bitlis güzergahını kullanarak Suriye’ye geçtiğini ve buradan bavul ticareti yaptığını
Ahlat'ın yıldızı turizmle parlayacak
BİTLİS - Bitlis'in Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Bakanlar Kurulu'nda kabul edilen 'Van Gölü Selçuklu Turizmi ve Gelişme Bölgesi Eylem Planı'nın bölgeyi şaha kaldıracağını söyledi. Gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı A.
Uluslararası Avrasya Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri başladı
Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban ise ilçenin tanıtımının artık uluslararası düzeyde yapıldığını ifade etti. Katılımcılar daha sonra Ahlat Kültür Merkezine geçerek burada 18 ülkeden Ahlat'a gelen ressamların yaptığı eserlerden oluşan serginin açılışını yaptı.
AHED'den yaz Kuran kurslarına 1500 Kuran-ı Kerim
Ahlat Merkez Ulu camiinde başlatılan Kuranı kerim dağıtımına Ahlat İlçe Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat ilçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç, Ahlat İlçe Müftüsü Zahit Demirel ve AHED yetkilileri katıldı.
Sadullah Gencer Anadolu Lisesi, mezunlarını törenle uğurladı
Mümtaz Çoban, Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç, daire amirleri, öğretmenler öğrenciler ve velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Okul Müdürü Bülent Bildirici ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç birer açılış konuşması yaptı.
Ahlat’ta fakir öğrenciler yararına kermes açıldı
Çarşı merkezindeki bir iş yerinde düzenlenen kermesin açılış törenine, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, İlçe Müftüsü Zahit Demirel ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tasavvuf Musikisi İlahi Korosu mest etti
Mümtaz Çoban, Ahlat Müftüsü Zahit Demirel, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Ahlat'ta Kutlu Doğum sevinci yaşanıyor
Mümtaz Çoban, İl Müftüsü İmran Kılıç, İlçe Müftüsü Zahit Demirel, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şengül, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Van Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Ahlat'ta toplandı
Çalışmaların ardından açıklama yapan Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, “Kurul açısından da Ahlat açısından da bir ilk oluyor. Biz Ahlat’ın meselelerini, problemlerini, sorunlarını ele alırken, mahallinde, yerinde görerek sorunlara müdahale etmenin daha doğru olacağı kanaatini ortaya
Ahlat Kayamakamı Şentürk'e veda yemeği
Vali Yardımcısı İsmail Ayhan Tavlı, Adilcevaz Kaymakamı Ahmet Dilsiz, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hasan Taner Özbey, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, ilçede görev yapan hakim ve savcılar, kurum amirleri, köy ve mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
UNESCO toplantısında gazeteci tepkisi
Mümtaz Çoban, Ahlat Şehri Kazı Başkanı Doç. Dr. Nakış Karamağaralı, Bitlis İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen uzmanlar, sivil toplum örgüt temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
Ahlat, UNESCO'nun dünya mirası listesine girmeye hazırlanıyor
Mümtaz Çoban, Ahlat Şehri Kazı Başkanı Doç. Dr. Nakış Karamağaralı, Bitlis İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen uzmanlar, sivil toplum örgüt temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
Bitlis Belediyesi şiir dinletisi tertipledi
Vahit Kiler ve Cemal Taşar, Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Ahlat Belediye Başkanı mümtaz Çoban, Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ali Öz, Adilcevaz Belediye Başkanı Adnan Göksoy, Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak ve yaklaşık 400 vatandaş katıldı
Sadullah Gencer Anadolu Lisesi ilk mezunlarını verdi
okula adını veren Bitlisli işadamı Sadullah Gencer yanı sıra Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Ahlat Kaymakamı Bilal Şentürk, Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Ahlat Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Milletvekilleri Ahlat'ta tarihi yerleri gezdi
Heyet, Ahlat Kaymakamı Bilal Şentürk ve Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban tarafından karşılandı. Önce sahabe kabirlerinden olan Abdurrahman Gazi türbesi ziyaret edilerek burada dualar okundu.
Ahlat'taki 'Kur'an-ı anlama' konferansı büyük ilgi gördü
Kaymakam Bilal Şentürk ve Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban'ın da katıldığı programda, dünya birincisi hafızlar Ali Sel, Ahmet Karal ve Ali Keleş, Ahlatlılara Kur'an tilaveti sundu.
Ahlat'ta fakir öğrenciler yararına kermes açıldı
Çarşı merkezindeki bir iş yerinde düzenlenen kermesin açılış törenine, Ahlat Kaymakamı Bilal Şentürk, Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Ovakışla Belediye Başkanı Mehmet Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç, İlçe Müftüsü Zahit Demirel ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ahlat Belediyesi, yeni içme suyu şebekesi için çalışmalara başladı
Mümtaz Çoban, personele sık sık uyarılarda bulunarak, yapılan işlerde kalite ve sağlamlık standartlarının gözden kaçırılmamasını istedi. Başkan Çoban, ilçenin yüksek kesimlerdeki içme suyu ihtiyacını karşılamak üzere yeni şebeke döşendiğini, vatandaşın mağdur olmaması için azami gayret sarf ettiklerini kaydetti
Ahlat Belediyesi 4 bin çam fidanı dağıttı
Bitlis'te Ahlat Belediye Başkanlığı'nca yeşillendirme çalışmaları kapsamında 4 bin çam fidanı dağıtıldı. Belediye Başkanı A.
Bitlis Valisi Yılmaz, ağaçlandırma çalışmalarını denetledi
Mümtaz Çoban, İş Kur İl Müdürü Alaatin Aslan'ın yanı sıra kurum amirleri de eşlik etti.
Alman şirketi, Bitlis'te su şişeleme tesisi kuracak
Dünyanın çeşitli ülkelerinde yatırımları bulunan Alman Burus Şirketler Grubu'nun Başkanı Hans Schreier, Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban'ı ziyaret etti. Schreier ve Çoban, ilçede yapılacak yatırımlar konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Bitlis Valisi Yılmaz, köy muhtarlarının sorunlarını dinledi
Ahlât Ziraat Odası'nda düzenlenen toplantıya Ahlât Kaymakamı Bilal Şentürk, Ahlât Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Ahlât Ziraat Odası Başkanı Necat Demirden, Ahlât İl Genel Meclis üyelerinin ile köy ve mahalle muhtarlarının yanı sıra kurum amirleri de katıldı.
Köşk'te ikinci Ahlat zirvesi yapılacak
Ahlat Belediye Başkanı Abdullalim Mümtaz Çoban, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ahlat'ı himayelerine almasından dolayı yapılan çalışmalar ve gelinen nokta hakkında bilgi verdi. Yapılan çalışmalar ve gelinen noktanın memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Çoban, "14.
Ahlat Belediyesi, 100 noktaya çöp konteynırı bıraktı
Belediye Bakanı A. Mümtaz Çoban, kültür ve turizm kenti olan Ahlat'a yakışır çalışmalar için kolları sıvadıklarını söyledi. Bu çalışmaların önceliğini çevre ve görüntü kirliliğinden ilçeyi arındırmak olduğunu vurgulayan Başkan Çoban, "İlk etapta kendi kadememizde ürettiğimiz 100 adet
Ahlat Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışması başlattı
Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, cadde, sokak ve mahalle aralarında hummalı bir çalışma başlattıklarını söyledi. Çoban, "Amacımız, ilçe halkımızın sorunsuz bir kış geçirmeleri için gerekli tedbirler almak.
Ahlatlı öğrencilerde okuma bayramı sevinci
Bayındır İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencilerinin okumaya geçişi münasebetiyle düzenlenen törene Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
Ahlat, ilçeyi himayesine alan Gül'e rapor hazırlıyor
Mümtaz Çoban sivil toplum temsilcileri, muhtarlar, il genel meclisi üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıda katılımcıların görüş ve önerileri alınırken, hazırlanacak raporun Cumhurbaşkanı Gül'e sunulacağı kaydedildi.
Ahlat'taki istişare toplantısında ilçenin geleceği masaya yatırıldı
Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen istişare toplantısında ilçenin geleceği masaya yatırıldı. Ahlat Belediye Başkanı A.
Ahlat'ta sokaklara parke taşı döşeniyor
Ahlat Belediyesi yollara parke taşı döşüyor. Başkan Abdulalim Mümtaz Çoban, yapılan çalışmalarla tarihi dokuya estetik kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Yol yapım çalışmaları süren alanda gazetecilere bilgi veren Abdulalim Mümtaz Çoban, ilçe merkezindeki ana caddelerde süren yol çalışmalarının bitmesinin ardından
Belediye Başkanı Çoban: Ahlat elmasını marka haline getireceğiz
Bitlis'in Ahlat ilçesinde elma hasadı devam ediyor. Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, ilçenin kendine özgü toprak yapısı ile bir ürün cenneti olduğunu belirterek, elmacılığın yaygınlaşması için özel önem
Ahlat'ta salça fabrikasının temeli atıldı
Bitlisli 6 girişimcinin bir araya gelerek kuracağı salça fabrikası için düzenlenen temel atma törenine Ahlat Kaymakamı Bilal Şentürk, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, girişimciler, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Nevşehirli işadamı Bitlis'in Ahlat ilçesinde briket ve parke taşı fabrikasının temelini attı
Mümtaz Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ve çok sayıda vatandaş katıldı. İşletme sahibi Bahattin Sertkaya, Anadolu insanına hizmet etmek ve bölgeyi canlandırmak amacı ile Ahlat'a tesis kuracaklarını belirterek, "Selçuklu'nun başkentinde yatırım yapmaktan son derece memnunum.
Ahlat Kültür Haftası başladı
Mümtaz Çoban ise kültür haftasına ilginin her geçen gün daha da iyi olacağını belirterek, "Ahlat bir medeniyet merkezidir." diye konuştu. Serginin ardından Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksek Okulu'nda düzenlenen 'Ahlat' konulu panele geçildi.
Semazenler, Ahlat'ta gösteri düzenleyecek
Mümtaz Çoban, etkinlikler ile ilgili çalışmaların son aşamasına gelindiğini belirterek, "22-25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 19. Ahlat Kültür Haftası bu yıl Ramazan ayında kutlanacak.
'Ahlat Kültür Haftası' hazırlıkları başladı
Ahlat Öğretmenevi toplantı salonunda, Kaymakam Bilal Şentürk, başkanlılığında bir araya gelen Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Ahlat Kültür ve Eğitim Vakfı Genel Başkanı Ahmet Köksal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Sayılan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mehmet Sait Çoban, kurum amirleri
Ahlat'taki ikinci sel belediye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle kontrol altına alındı
Ahlat Belediye Başkanı Abdul Alim Mümtaz Çoban, ani bastıran yağmurun sele dönüşmesi üzerine harekete geçtiklerini belirterek, belediyedeki araç gereçler yeterli gelmeyince ilçedeki iş makinelerinin kiralandığını söyledi.
Yağmur, Bitlis'in Güroymak, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde sele dönüştü
Selin meydana geldiği Ahlat'ta ise Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, ilçede adeta doğal afet yaşandığını, sel sonucunda ilçenin alt yapısının çalışmaz hale geldiğini söyledi. Çoban, ''Kanalizasyondaki tıkanmalar bizi çok rahatsız ediyor.
Yağmur, Ahlat'ta hayatı olumsuz etkiledi
Ahlat'ta, Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban başkanlığında bir kriz masası oluşturuldu. Belediye, araç ve gereçleri yeterli gelmeyince ilçede bulunan özel iş makineleri kiralandı. Ahlat Kaymakamı Bilal Şentürk ve Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu.
Bitlis'te köylü öğrencilerin yıl sonu etkinliği büyük ilgi gördü
Köyde açık bir alanda düzenlenen etkinliklere Ahlat Kaymakamı Bilal Şentürk, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hakan Sayılan, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Uludağ, daire amirleri, okul müdürleri ve köy halkı katıldı.