mustafa kemal ilköğretim okulu

Comenius programı için 10 ülkeden 20 öğrenci Samsun’a geldi
Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda bir hafta sürecek programa katılan Romanya, Macaristan, Polonya, İspanya, İtalya ve Yunanistan’dan gelen öğrenciler, İlkadım Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte buluştu.
Kardeş okul projeleri ile Doğu-Batı kaynaşması sağlanıyor
Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Leyla Oruç da “Bize akrabalarımızdan daha fazla ilgi gösterdiler. Onlar için gerçekten çok teşekkür ediyoruz.
Validen öğrencilere: 'Sizde vali olacaksınız, derslerinize çok çalışın'
Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas, İstiklal İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Saka ve Atatürk İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, 23 Nisan İlköğretim Okulu, İstiklal İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı.
Pervari'de STS sınavına büyük ilgi
Sınavda, ilçede bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Berkant Kaya birinci, Yusuf Evin ikinci ve Okan Erdoğan üçüncü oldu. 6. sınıflarda Muharrem Eren birinci, Ramazan Sayır ikinci, Zeynep Tomris üçüncü oldu.
Nazilli’de 1. Fatih Sultan Matematik Olimpiyatı düzenlendi
sınıflarda birinci Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi İbrahim Durmuş, ikinci Yenipazar Merkez İlköğretim Okulu öğrencisi Eray Güney, üçüncü Atça Uzunırmak İlköğretim Okulu öğrencisi Erman Sabit Ektal.
Minik müdürler eğitimde yaşanan sorunları masaya yatırdı
İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız'dan koltuğu devralan Beşiktaş Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Selin Uçansu, 23 Nisan'da koltukları devralan ilçe milli eğitim müdürleri ile bir araya geldi.
İzmir'de 13 öğrenci gıdadan zehirlendi
İZMİR - İzmir'in Konak ilçesi Gültepe semtinde bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda 13 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. İlköğretim okulunun 7 ve 8.
Şehit Binbaşı İsmail Cem Yakınlar’ın eşi acı haberle yıkıldı
Aslen Konyalı olan Binbaşı Yakınlar'ın Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda Teknoloji Tasarımı öğretmeni olan eşi Ümmü Yakınlar, hayat arkadaşının ölüm haberi ile yıkıldı. Haberin duyulması üzerine apartmandaki komşuları balkonlarına bayrak astı.
EDEP kapsamında sorumluluk sahibi okul ve öğrenciler ödüllendirildi
Karamanoğlu Mehmet Bey İlköğretim Okulundan Şükrü Serkan Tunç, Şiir Yarışmasında Kurtderesi İlköğretim Okulundan Züleyha Candan ve Kompozisyon Yarışmasında Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'ndan Akif Atalay birinci olarak ödül aldı.
Antalya’nın vergi geliri 3,5 milyar lirayı aştı
Başkan Mahmut Sütçü, hafta dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu 5’inci sınıfı öğrencilerini makamında kabul etti. Sütçü, öğrencilerden Nazlı Irmak Şengöz’ü temsili olarak makam koltuğuna oturttu.
Kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi
Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda ‘Türkiye Okuyor’ kampanyasında en çok kitap okuyarak hediye kazanan öğrenciler için bir ödül töreni düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen törende, bisiklet ve saatten oluşan hediyeler, öğrencilere öğretmenleri tarafından verildi.
Düzce, Okul Tabanlı Afet Eğitim Projesi'nde pilot il oldu
DÜZCE - Japonya ve Türkiye’nin ortak olarak yürüttüğü 'Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi' kapsamında Düzce Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri proje koordinatörü oldu. Proje kapsamda Düzce'nin 6 okulundan 20 öğretmen Yalova'ya giderek hizmet içi eğitim seminerine katıldı.
Giresun, öğrenci meclis başkanını seçti
imzalanan protokolle 2004 yılında uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, 7 Aralık 2011 Çarşamba günü, Giresun Merkez Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda yapılan il öğrenci meclis başkanlığı seçimini Eynesil imam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Köstereli’nin başkanlığında seçime giren ekip kazandı.
Çanakkale’de depreme dayanıksız 5 okul boşaltıldı
Merkez İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Ecebaat ilçesinde bulunan Türközü İlköğretim Okulu, Biga Teyfik Emin Başarır İlköğretim Okulu ve Bayramiç Vali Ekrem Özsoy İlköğretim Okulu’nun depreme dayanıksız olduğu tespit edildi.
Pencereden okula giren şahıs, müdürün çekmecesindeki bin 500 lirayı çaldı
Doğanşehir ilçesi Erkenek beldesindeki Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda dün gece meydana gelen hırsızlık olayında, gece bilinmeyen bir saatte okula gelen şahıs ya da şahıslar merdiven dayadıkları öğretmenler odasının penceresinden içeri girdi.
Yeniden gören Akkuş kardeşler, Kaymakam Esmer'e teşekkür etti
Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda okuyan 8. sınıf öğrencisi Derya Akkuş ise sınıf öğretmeni sayesinde Kaymakam Esmer'in yaşadıkları sıkıntıdan haberdar olduğuna vurgu yaparak, "Öğretmenimizin girişimleri ve kaymakamımızın destekleri ile yeniden
Kardeş okul bahçesine 500 fidan diktiler
- Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Kasımlı İlköğretim Okulu öğrencileri, büyüttükleri 500 adet ceviz fidanını kardeş okul Kütahya'nın Altıntaş ilçesindeki Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nun bahçesine dikti.
Minikler, harçlıklarını depremzede çocuklara bağışladı
ŞANLIURFA - Minikler harçlıklarını depremzede çocuklara bağışladı. Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri Van depreminde zarar gören öğrencilere bağışladı. Fedakar öğrenciler harçlıklarını Van depreminde zarar görüp Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde kendi okullarına devam eden öğrenciler için bağışta bulundular.
Midyatlılar öğrenciler depremzedelere yardım gönderdi
MARDİN - Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri Van’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki şiddetli depremin ardından depremzedelere yardım malzemesi topladı.
Palandöken Belediyesi'nden öğrencilere kırtasiye yardımı
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Yunus Emre Mahallesi Üç Küme Evleri semtindeki Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek fakir öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.
Ortaöğretime yerleştirme puanına göre dereceye giren öğrenciler açıklandı
Giresun Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’ndan Yiğit Kormaz ( 498.161 puan )Ankara Gölbaşı Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları’ndan Berat Mert Albaba (498.056 puan.)
Okullar için tamirat vakti başladı
Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Teğmen Harun Kılınç İlköğretim Okulu, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Karaelbistan İlköğretim Okulu, Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu’nda geniş çaplı tamirat çalışmaları başladı.
Pervari’de 'Komşu Köyün Delisi' adlı tiyatroyu öğrenciler sahneledi
SİİRT - Siirt Pervari Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri, yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde 'Komşu Köyün Delisi' adlı tiyatro oyununu sahneledi.Okul Rehber Öğretmeni M.
Küçük mucitlerden pratik icatlar
ANTALYA - Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin Teknoloji ve Tasarım dersinde yaptıkları projelerin yer aldığı sergi açıldı. Mucit öğrenciler yaptıkları projeleri sergilerken, farklı alanlardaki buluşlarıyla da büyük ilgi topladı.
Sütü sev, açık süt tüketme semineri düzenlendi
Afşin Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, Afşin İlçe Tarım Müdür Vekili Şeyda Uluer, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Derste işkence seslerini duymamak için kulaklarımızı kapatırdık
Mahalle toplantılarında vatandaşlarla bir araya gelen Ünal, Elbistan'da Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda okuduğu yıllardaki anılarını anlattı. Ortaokulu okuduğu Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nun bulunduğu Orhangazi Mahallesi'ni ziyaret eden Ünal, o yılların acı hatıralarla dolu olduğunu söyledi.
Minik ressamlar ödüllendirildi
pastel boya resim yarışmasında birinciliği Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinden Muhammet Enes Kıran, ikinciliği Avni Akyol İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinden Mehmet Eren Murat, üçüncülüğü ise Uzun Mustafa İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencilerinden Mehmet Akif
Türk Dili Treni Karaman’a geldi
Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibinin gösterileri ile başlayan programın açılış konuşmasını Belediye Başkanı Kamil Uğurlu yaptı. Uğurlu konuşmasında dilin önemli olduğunu belirterek, Türkçenin dünyada kullanılan matematik kökenli, grameri olan diller arasında beşinci sırada yer aldığını söyledi.
‘Malatya Okuyor' kampanyasında okuyan ödüllendiriliyor
Kampanyanın ilk ayında yapılan çekilişin talihlileri Şehit Konuk İlköğretim Okulu öğrencisi Göksu Sayın ile Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Beyza Elif Özdemir oldu. Deniz Kitapevleri Sahibi Mesut Özdemir, kampanya ile kitap okumayı özendirmek amacıyla başlatılan Malatya Okuyor Projesi’ne destek olmak istediklerini söyledi.
Vali Kara, öğrencilerle derse katıldı
KARS - Kars Valisi Ahmet Kara, Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, öğrencilerle derse katıldı. Vali Kara, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş ile Okul Müdürü Selçuk Akgül'den bilgi aldı.
Toplanan onbinlerce kapak, küçük Emirhan'a tekerlekli sandalye kazandırdı
RİZE - Rize'nin Ardeşen ilçesinde eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdüren Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, katıldığı sosyal proje ile minik öğrencisini sevindirdi. İstanbul Ataşehir Belediyesi tarafından 22 Nisan ile 30 Aralık tarihleri arasında başlatılan 'Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor, Adım Adım Engelleri Aşıyor' sosyal
Meram Aymaz’da geleceğin ressamları ödüllendirildi
Yarışmanın birincisi Piri Reis İlköğretim Okulu’ndan Rüveyda Betül Bahçeci olurken, ikinciliği Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’ndan Ecem Ateş, üçüncülüğü ise Kemal Rızvanoğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Büşra Erçin elde etti.
Konya'ya Yanık Tedavi Merkezi kurulması için ilk adım atıldı
Birleşimin bir diğer önemli maddesini Akşehir’de mülkiyeti İl Özel İdaresi ve Akşehir Belediyesi’ne ait kilisede eğitim veren Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’na yeni yer tahsisi oluşturdu. Konu ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Eğitim Komisyonu ve İç İşleri Komisyonu’nun raporları okunarak müzakereye açıldı.
Kitap okuma gününe veliler de iştirak etti
HATAY - Dünya Kitap Okuma Günü nedeniyle Dörtyol Ocaklı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda Kitap Okuma Günü düzenlendi. Kitap okuma gününe veliler de katıldı.
Hayırsever İşadamı Ali Kütük Gemlik’te 29 derslikli okul yaptırıyor
BURSA - Bursa’nın Gemlik ilçesinde Belediye ile Kütük Mermer ve Ak İnşaat Grubu işbirliğiyle yapılacak 29 derslikli Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Muhsin Özlükurt, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Gemlik Belediye Başkan
Orman Haftası Dörtyol'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı
HATAY - Orman Haftası Hatay’ın Dörtyol ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.Ocaklı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen programa Kaymakam Hacı Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü
Açık ilköğretim okulu sınavları, Elazığ'da 6 merkezde yapılacak
Sınav merkezlerinin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, E Tipi Kapalı Cezaevi olduğu açıklanırken; Karakoçan, Kovancılar ve Palu ilçelerinde de sınav yapılacak. Sınava girecek öğrencilerin yanlarında sınav giriş belgelerini, öğrenci kimlik kartları ile nüfus cüzdanlarını getirmeleri gerektiği kaydedildi.
Bilen öğrencilere ayakkabı ve giyim dağıttı
Yavuz Selim İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Ay Yıldız Anaokulu, Kilis Anaokulu, Ekindüzü Çat Taşdibek İlköğretim Okulları'na projeksiyon, halıfleks, perde hediye eden Bilen, eğitim için her türlü maddi ve manevi yardımı sağlamaya hazır olduğunu kaydetti.
'Verem Haftası'nda düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödül
Resim dalında ise Ağrı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'ndan Zeynep Duygu Taşdemir birinciliği kazanırken, aynı okuldan Helin Barış ikinciliği, Özcan Yiğit ise üçüncülüğü elde etti.Dereceye giren öğrencilere, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ile İl Sağlık Müdürü Dr.
Kimse Yok mu Derneği ilköğretim okuluna bilgisayar ve projeksiyon cihazı bağışladı
Dernek, Osmaniye Çocuk Eğitim Merkezi (OÇEM) adı ile 8 yıldan bu yana öğrenememe sıkıntısı çeken çocukların iki sınıfta eğitim gördüğü Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na yardımda bulundu.İki sınıfta 20 öğrenciye 4 öğretmenle engelli çocuklara eğitim verildiğini kaydeden Okul Müdürü Osman Şevket İyi, Kimse Yok mu Derneğine teşekkür ederek Adana Şube Başkanı
Yozgat esnafı İlköğretim Okulu'na süt ve muz dağıttı
YOZGAT - Yozgat’ta bir market ve isminin açıklanmasını istemeyen bir esnaf Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerine süt ve muz dağıttı. Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Özyürek, bu gibi etkinliklerin herkese örnek olması gerektiğini belirterek,”Bugün okulumuz öğrencilerine Adres Market tarafından
Kardeş okula 500 ceviz fidanı
beraber ekeceğimiz ceviz tohumları, önümüzdeki sene fidan olacak ve bu fidanlar Kasımlı İlköğretim Okulu'nun kendisine kardeş okul seçtiği Kütahya Altıntaş Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na hediye edecekler.
Van Valisi Karaloğlu: Okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için çok gayret gösteriyoruz
İstasyon Mahallesi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu bahçesine yaptırılan 5 derslikli Van eğitim Derneği Anaokulu'nun açılışı için bir tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Vali Karaloğlu, son 7 yılda Van'a eğitim anlamında çok güzel hizmetler yapıldığını belirterek, "Van eğitim yatırımlarıyla çağ atladı" dedi.
Hayırsever esnaftan 93 öğrenciye kışlık ayakkabı
Kışlık ayakkabı ve çizmeler, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerine dağıtıldı. Ayakkabıları alan öğrenciler çok mutlu olduklarını belirterek, "Kış geldi, bazılarımızın ayakkabıları önceki yıldan kalma ve eskimişti.
Öğretmenler, emekli meslektaşını öğrencileriyle ziyaret etti
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Özyürek, öğretmen ve öğrencileri, emekli öğretmen Ali Düzgün'ü evinde ziyaret etti. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle meslektaşlarını evinde ziyaret etmek istediklerini belirten Okul Müdürü Mustafa Özyürek, "Meslektaşımıza öğrencilerimiz ve öğretmen
Okulunun flamasını taşıyan öğrenci baygınlık geçirdi
Törende yapılan halk oyunları gösterileri esnasında okulunun flamasını tutan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Buse Kahveci aniden yere yığıldı. Kahveci'nin yere yığıldığını gören Vali Şahin, halk oyunları gösterisinin durdurdu.
Güngören Belediyesi Kadın Meclisi'nden Pervari'ye yardım eli
Pervari Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhan Şen, 2009 yılında Güngören Belediyesi tarafından, merkez Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na tam donanımlı bir kütüphane kazandıran Belediye Başkanı Ş.
Bin 200 öğrenciye kışlık ayakkabı dağıtıldı
İstiklal İlköğretim Okulu, Gazipaşa İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Şehit Teğmen Harun Kılıç İlköğretim Okulu, Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Fatih İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Afşin-Elbistan Linyitleri İlköğretim Okulu, Hacı Bektaş-ı Veli İlköğretim Okulu, Şeker İlköğretim Okulu, TOKİ
Eyüp'te öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı
yılı nedeniyle 50 okuldaki öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldığını belirten Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, bugün Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Profesör Kaya İlköğretim Okulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Kılıç Aslan İlköğretim Okulu ve Alibeyköy İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.
Kimse Yok Mu Derneği, Elazığ'da 2 bin 500 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı
Öğrencilerin, aileleri üzerindeki eğitim masraflarını azaltmayı amaçlayan dernek, son olarak Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na giden yaklaşık 70 öğrenciye, bir yıllık eğitim ihtiyacını giderecek kırtasiye malzemesini düzenlediği programla teslim etti.