mustafa kemal

Remzi Kazmaz: TFF, dosyayı tekrar açar
Taraftarlar Mustafa Kemal'in askerleriyiz tezahüratı yaptı. Fenerbahçe'ye ceza geldi. TFF, yaşanan bu tehazüratların ardından siyasal düşenerek kendisini atayan Başbakan'a karşı bu olayların statlardan çıkarılması için böyle bir karar aldı diye düşünüyorum
Fenerbahçe-Torku Konya maçında 34. dakika krizi
dakikaya girilirken tribünler hep bir ağızdan "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sesleri duyuldu.Bu arada "Her yer Aziz, her yer Yıldırım" tezahüratı da tekrarlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine de sloganlar atıldı.
TÜSİAD Başkanı: Yeni HSYK kanun teklifinden büyük rahatsızlık duyduk
Geçenlerde yaptığı bir konuşmada, Sayın Başbakan’ın da Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e atıfta bulunarak çizdiği tablonun geçerliliğine yürekten inanıyoruz. Sayın Başbakan'ın kendi ifadesiyle, 'devletlerin ilişkileri, intikam, nefret, öfke hissiyle yürümez.
Bakan Zeybekci: Döviz çıkmasıyla ekonomi zarar görmez
Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği o muasır medeniyet seviyesi yakalanacak ve onun da üzerine geçilecek inşallah ama hep beraber. Birlik beraberliğimizle bu tuzaklara düşmeyeceğiz.
Nakliyeciler pahalı mazottan dertli
AYDIN - Aydın Kamyoncular Kamyonetçiler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Mustafa Kemal Aksongur, olağan genel kurulda güven tazeledi. Efeler muhtarlık binasında yapılan seçimde konuşan Aksongur, “Bizim esnafımız, üçte iki mazota çalışıyor.
Büyük Atatürk Koşusu tamamlandı
ANKARA - Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94. yıldönümü sebebiyle organize edilen 78. Büyük Atatürk Koşusu yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Atatürk için 10 kilometre koştular
ANKARA - Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94. yıldönümünde Başkentte ilk karşılandığı nokta olan Keklikpınarı’nda tören düzenlendi. Ayrıca Atatürk için '78.
EGD, ekonomi gazetecileri ile iş dünyasını buluşturdu
AB Vizyonu'ndan Serap Girgin Baykal, Aksiyon Dergisi'nden Cemal Kalyoncu, Anadolu Ajansı'ndan Yılmaz Yıldız, Ekonomist'ten Mustafa Kemal Çolak, Fortune Turkey'den Kenan Şanlı, Gözlem Gazetesi'nden Çetin Gürel, Habertürk Gazetesi'nden Hacer Gemici, Medya Takip Merkezi'nden Halef Vayis, Milliyet Gazetesi'nden
Bitlis Eren’de çifte galibiyet sevinci yaşanıyor
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 20 - 24 Aralık 2013 tarihleri arasında 11 üniversitenin katıldığı üniversiteler arası 2. Lig voleybol müsabakalarının ilk gününde Mustafa Kemal Üniversitesi ile karşılaşan Bitlis Eren Üniversitesi voleybol takımı ise büyük çekiymeye sahne olan maçta rakibini
Kılıç: TFF, kulüpleri önceden bilgilendirmeli ve uyarmalıdır
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Fethiyesporlu futbolcuların davranışı üzerinden başka bir tartışma konusu haline dönüştürülmesi fevkalade yanlıştır. Cumhuriyetimizin temel değerleri vardır.
Kılıç: TFF'nin vereceği karar toplumda ayrışmalara neden olur
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fethiyespor konusunu gündeminden çıkarması gerektiğine vurgu yapan Suat Kılıç, "Net olarak söyleyebilirim ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur.
Samsun STO'yu ziyaret eden Konukoğlu’ndan birlik ve beraberlik vurgusu
ziyarette Abdulkadir Konukoğlu’nu Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Aydın Özvatan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören ağırladı.
Fikret Orman'dan 'Öğretmenler Günü' mesajı
Siyah - beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yayımlanan mesajda Başkan Orman, şu ifadeleri kullandı: "Bugün; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Başöğretmen' unvanı almasının 85'inci yıl dönümü ve bugünün Öğretmenler Günü olarak kutlanmasının 32'inci yılı.
Ağrı’da Öğretmenler Arası Voleybol Turnuvası
Turnuvanın açılış karşılaşmasında ise Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu öğretmenleri, tüm çabalarına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına 2-0 yenilmekten kurtulamadı. (CİHAN)
Bakan Çağlayan: Türk sanayisinin yeni bir anlayışa ihtiyacı var
Çağlayan, "Cumhuriyeti bize veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk üretmek ve onun arkadaşlarına yakışın nazır bir Türkiye bırakmamız gerekiyor. 2023 yılı için her birimize önemli görevler düşüyor.
35. İstanbul Maratonu nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar açıklandı
Mustafa Kemal Köprü altından kuzeye katılım ALTERNATİF YOLLAR 1. Köprüyü kullanacak tüm sürücüler bahsedilen kapatma noktalarından 2.
Türk akademisyenden Rus Türkologlara bıyıklarla 'cumhuriyet' tablosu
Türkiye’nin mevcut dış politika yaklaşımlarını kavrayabilmek için Türkiye’nin kuruluş süreci, Mustafa Kemal Atatürk’ün rolü ve cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan reformları iyi kavramak gerektiğini belirten Günay, Türk siyasetini Batıcılık, İslamcılık, Milliyetçilik
Yanal: Oyuncularım şampiyon olmak isteyen bir takım gibi mücadele etti
Lig’de Galatasaray’ı 2 – 0 yenen Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 75. yılını anarak konuşmaya başladı.
Washington Büyükelçiliği’nde Atatürk’ü anma töreni
WASHINGTON - ABD’nin başkenti Washington’daki Türk Büyükelçiliği Konutu’nda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 75. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
Atatürk, Kıbrıs'ta da törenlerle anıldı
LEFKOŞA - Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75’inci yılında Kıbrıs'ta da törenlerle anıldı. Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle ilk tören Lefkoşa Atatürk Anıtı’nda düzenlendi.
10 Kasım, Romanya'da törenle anıldı
BÜKREŞ - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 75. yıl dönümü nedeniyle Romanya’nın başkenti Bükreş’te bulunan Atatürk anıtında tören yapıldı.
Atatürk, Kiev’de anıldı
KİEV - Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 75. yıl dönümünde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de anıldı.
Atatürk Çin’de anıldı
PEKİN - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen 10 Kasım etkinliğiyle anıldı. Türk Büyükelçiliği’nde yapılan anma törenine elçilik mensupları ve Pekin’de yaşayan Türkler katıldı.
Atatürk, Selanik'te doğduğu evin önünde anıldı
SELANİK - Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75'üncü yıl dönümünde, doğduğu evinin önünde düzenlenen törenle anıldı. Yunanistan’ın Selanik şehrindeki anma programına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile beraberindeki heyet katıldı.
Atatürk, Türkmenistan'da anıldı
AŞKABAT - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 75.yıl dönümünde Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta törenle anıldı.
Atatürk, Azerbaycan’da da anıldı
BAKÜ - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75'inci yıl dönümünde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de törenle anıldı.Türkiye’nin Bakü Büyükelçilik Müsteşarı Meral Barlas'ın da hazır bulunduğu anma törenine, elçilik mensupları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bakü’de görevli askeri
Başbakan Erdoğan: Yabancıların mülk edinmesinin önünü Atatürk açtı
"Burada özellikle vurgu yapıyorum, yabancıların mülk edinmesinin önünün Cumhuriyet yıllarında açıldığını ve ilk kez yabancılara toprak satılmasını Gazi Mustafa Kemal tarafından yapıldığını herkesin bilmesi gerekiyor.
Rus gazetesi: Doğum günün kutlu olsun Türkiye!
” başlıklı yazıda MK Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Ayder Mujdabayev 90 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduklarını belirtti. Türkiye’nin eski tarihiyle hızlı şekilde vedalaştığını kaydeden Rus gazeteci, SSCB'nin kurucusu Vladimir Lenin’den farklı olarak Atatürk’ün sosyalizmi kurmadığına dikkat
Başbakan Erdoğan: Cumhuriyet, seçkinlerin Cumhuriyeti değil
bir ve beraber gören anlayışı benimsediğini ifade eden Erdoğan, “Yabancıların mülk edinmesinin önünün Cumhuriyetin ilk yıllarında açıldığını bizzat Gazi Mustafa Kemal döneminde yabancılara toprak satıldığını hatırlatmak isterim.
Devletin zirvesi İzmir 5. İktisat Kongresi'ne katıldı
İZMİR - Mustafa Kemal Atatürk'ün direktifleri doğrultusunda ilki 1923 yılında düzenlenen İktisat Kongresi'nden 90 yıl sonra, cumhuriyetin 90. yılında İzmir, 5. İktisat Kongresi'ne evsahipliği yaptı.
TBMM önünde ‘başörtü’ protestosu
‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ şeklinde slogan atan İşçi Partili kadınlar olaysız bir şekilde dağıldı. (CİHAN)
5. İzmir İktisat Kongresi öncesi protesto eylemi yapıldı
Gözaltına alınan grup üyeleri, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan attı. (CİHAN)
İzmir'de 'Andımız' etkinliği
Topluluk, 'Cumhuriyetin Yılmaz Bekçileriyiz' yazılı büyük bir pankart açıp, 'Hükümet istifa', 'Mustafa Kemal’in Askerleriyiz' sloganları attı. Topluluk daha sonra okullardan kaldırılan Andımız'ı hep bir ağızdan okudu.
Müezzinoğlu: Bir yılda 480 bin yabancı Türkiye’de sağlık hizmeti aldı
Bakan Müezzinoğlu, "Ülkenin dinamiklerini Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ‘Muasır Medeniyetler Seviyesi’ yükseltebilseydik, milli birlik ve beraberliğimizi güçlü temeller üzerine koyabilseydik, ‘Egemenlik, Kayıtsız, Şartsız Milletindir’ anlayışını güçlü bir şekilde
Bursa’da Guinness’lik canlı Atatürk portresi
Ayrıca alanı dolduran vatandaşlar 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganı attı. BURSA'DAN DÜNYAYA VERİLEN MESAJNilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, alanı dolduranlara seslenirken, Cumhuriyet'in özgürlük ve demokrasi olduğunu belirterek, projeye destek verenlere teşekkür
Başbakan Erdoğan: Marmaray, insanlığın projesidir
Mustafa Kemal çılgın dalgalarla mücadele etmiş, Samsun’a ulaşmıştı. Kağnılarla cephaneleri cephelere ulaştırdık. Destanlar yazdık Allah şehitlerimizi rahmet etsin.
Malatya'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu
'Garbin afakısın sarmışsa çelik zırhlı duvar, benim imam dolu göğsüm gibi serhaddim var' coşkusuyla, küllerinden yeniden doğan kahraman bir millet, genç paşa Mustafa Kemal'in önderliğinde 'Vatanın bağrına dayasın düşman hançerini, bulunur kurtaracak bahtı kara maderini' diyerek verdiği büyük bir iman ve istiklal mücadelesi sonucunda
Bursa'daki Cumhuriyet coşkusunu eylemler de engelleyemedi
Bu sırada eylemci grup, 'Biz Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye bağırırken Türkiye Kamu-Sen üyesi bir grup da 'Andımız'ı okudu.Vatandaşların coşku içersinde törenleri izlemeye başlamışken bu kez tören alanının hemen yanındaki binanın çatısına intihar amaçlı bir kişinin çıktığı haberi gerilime
Kırıkkale'de Cumhuriyet coşkusu
Vali Kolat, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyet'in kuruluş yıl dönümünü kutladığını, bugünlere gelinmesinde en büyük emekleri olanların şehitler, malul ve gaziler olduğunu söyledi.
Adıyaman’da Cumhuriyet coşkusu
edilen bu büyük zaferi, sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi, en baştan tam bağımsızlık ve de muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini öngörmüştür.
Kayseri’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı
KAYSERİ - Kayseri’de Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yılı düzenlenen törenlerle kutlandı. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda düzenlenen törene Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Demiral, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet
Cumhuriyet Bayramı Romanya'da kutlandı
Bükreş Camii imamı Osman Aziz, cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için dua etti. Duanın ardından büyükelçi şehitlikte bulunan şeref defterine şöyle yazdı: “Ulu önder Atatürk’ün çizdiği yolda kısa sürede ulaşmış olan devletimizin önümüzdeki dönemde
Diyarbakır'da bayram ilk kez bariyersiz kutlandı, halk büyük ilgi gösterdi
Selamlamadan sonra bir konuşma yapan Vali Kıraç, “‘Milleti yaşat ki devlet yaşasın’ diyen Şeyh Edebali'den cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e kadar devam eden bu silsile, cumhuriyetin aslında bizim milletimizin karakterine en uygun yönetim sistemi olduğunu göstermektedir.
Milletvekili Hotar: Yeni Türkiye’nin rotası İzmir’de çizilecek
90 yıl önce Gazi Mustafa Kemal’in girişimleriyle toplanan ilk kongrede, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomideki yol haritası belirlendi. Bu kongrede ise 2023 hedeflerine koşar adım ilerleyen, bölgesinde ve dünyada lider ülke konumuna yükselen modern Türkiye’nin ekonomideki 10 yıllık rotası çizilecek.
Cumhuriyet Bayramı Acıpayam'da da büyük coşkuyla kutlandı
Törende konuşan Kaymakam Kalkar, Türk milleti olarak Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamanın onur ve kıvancını yaşadıklarını belirterek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadeleriyle cumhuriyet, Türk milletinin tabiatına ve geleneklerine en uygun yönetim şeklidir.
Muğla'da cumhuriyet coşkusu
Halkın ve öğrencileri selamlanmasıyla başlayan törende konuşan Vali Güvençer, Mustafa Kemal Atatürk'ün, istikbaldeki evlatlarına çağdaş medeniyetin üstünde hedef gösterdiğini belirterek, "Bu bayram, cumhuriyet sevdası uğuruna toprağa düşen nice canlar
Tunceli’de Cumhuriyet coşkusu
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Güner, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milletinin kenetlenmesi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının tarihin kaydettiği ender başarılardan biri olduğunu vurguladı.
Azerbaycan'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Basına açıklamalarda bulunan Büyükelçi, cumhuriyetin kuruluşunda en büyük fedakarlığı yapan ve cumhuriyeti emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve o dönem mücadeleye katılan bütün gazi ve şehitlere büyük bir minnet borcu içerisinde olunması gerektiğini söyledi.
Cumhuriyet Bayramı törenlerinde ‘Balyoz Davası’ gerginliği
Resmi kutlamaların başlamasına kısa süre kala ‘Türkiye laiktir laik kalacak, Mustafa Kemal'in askerleriyiz’ şeklinde sloganlar atarak tören alanına girmeye çalışan TGB’li gruba polis müdahale etti. Polisin uyarılarına aldırış etmeyen grupla çevik kuvvet arasında arbede yaşandı.
Karşıyaka'da bin kişi aynı anda zeybek oynadı
Bando eşliğinde ellerinde meşaleler ve bayraklarla yürüyenler, marşlar da söyledi ve, “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” şeklinde slogan attı. Yürüyüş, Anayasa Meydanı’na kadar devam etti.