mustafa yıldız

Bursa Büyükşehirspor'da 3 altın madalya sevinci
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesporlu karateciler Türkiye Karate Şampiyonası’ndan 3 madalya ile döndü. Şampiyonada dereceye giren Mustafa Yıldız, önümüzdeki ay Portekiz’de yapılacak olan Avrupa Karate Şampiyonası’nda Bursa ve Türkiye’yi temsil edecek.
Karatede Portekiz kadrosu Düzce'de kampa girdi
Ümit Erkekler: Mustafa Yıldız (52 kilo), Oğuzhan Furkan Kaçar (57 kilo), Ömer Faruk Hayta (63 kilo), Fatih Şen (70 kilo), Bekir Kavak (+70 kilo) Genç Bayanlar: Tuğçe Demiş (48 kilo), Hilal Er (53 kilo), Umay Tokcan (59 kilo), Çiğdem Teke (+59 kilo)
Bursalı kareteciler, İspanya'dan madalya ile döndü
BURSA - İspanya’daki Dünya Karate Şampiyonası'nda milli forma giyen Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Mustafa Yıldız ümitlerde ikinci, Tolga Macar da gençlerde dünya üçüncüsü olarak şehre döndü. Ümit- genç- 21 yaş altı Dünya Karate Şampiyonası İspanya’nın Guadalajara şehrinde 90 ülkeden bin 700 sporcunun katılımı ile yapıldı.
Milli karateciler İspanya’dan toplam 14 madalya ile dönüyor
4 gümüş: Doğan Ateş, Emre Vefa Göktaş, Mustafa Yıldız, Hümeyra Beyza Ünlüsoy.8 bronz: Alperen Fatih İniş, Deniz Atak, Furkan Kaya, Tolga Macar, Umay Tokcan, Aylin Yılmaz, Merve Çoban, Anıl Korkmaz.
İspanya’yı 4-1 karate milli takımı kata'da dünya şampiyonu oldu
5 gümüş: Doğan Ateş, Emre Vefa Göktaş, Mustafa Yıldız, Hümeyra Beyza Ünlüsoy ve erkek kata milli takımı.8 bronz: Alperen Fatih İniş, Deniz Atak, Furkan Kaya, Tolga Macar, Umay Tokcan, Aylin Yılmaz, Merve Çoban, Anıl Korkmaz.
Karateciler dünya şampiyonasında iddialı
Ümit 52 kilo: Mustafa YıldızÜmit 57 kilo: Furkan KayaÜmit 63 kilo: Ömer Faruk HaytaÜmit 70 kilo: Anıl Korkmaz
Zavendikli Hoca anıldı
RİZE - Rize'nin kanaat önderlerinden Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca ölümünün 4. yılında mezarı başında anıldı.
Polis okulu öğrencileri otobüs gelmeyince firmadan şikayetçi oldu
Öğrenci velisi Toroslar Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldız ise şunları söyledi: "Mersin Otogarı'ndayız, bir öğrenci velisi olarak çok üzgünüm. Çocuğum bugün okuluna teslim olması gerekirken bir Malatya firması tarafından 30 öğrenci ile birlikte dolandırılması, ellerindeki valizlerle beklemesi bizleri çok üzdü.
İhtiyaç sahipleri, Kimse Yok Mu gönüllülerini dualarla karşıladı
Kimse Yok Mu gönüllüsü Mustafa Yıldız, Kurban Bayramı süresince şehrin il ve ilçeleri ile Adıyaman ve Kenya'da 3 bin 500 koli et dağıtımı yapılacağı bilgisini verdi.
Kurbanlık nasıl yere yatırılır?
/>Kurban kesimi sırasında belli teknikler uygulanarak hayvanın başarılı şekilde yere yatırılabileceğini söyleyen Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, uygulamalı gösterdiği yöntemle yaklaşık 500 kiloluk tosunu başarılı bir şekilde yere yatırdı.
Çocuğun enjeksiyon makinesine sıkışarak öldüğü işyeri sahibine 4 yıl 2 ay hapis
' diyerek, sanıktan 'şikayetçi' olan çocuğun babası Mustafa Yıldız (51) şikayetini geri çekmişti. Yıldız, "Bir diyeceğim yoktur, şikayetçi değilim." ifadesini kullanmıştı.
Pazara gelen dişi kurbanlıklara gebelik testi yapılıyor
Türk Veteriner Hekimler Birliği Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız da dişi ve gebe hayvan kurban edilmemesi gerektiğini söyledi. Türkiye’de ihtiyacın neredeyse iki katı kurbanlık hayvan bulunduğunu dile getiren Yıldız, bu sebeple mümkün olduğu kadar dişi hayvan kurban edilmemesi çağrısında bulundu
'Kurbanlıklara rastgele ilaç vermeyin'
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, besicilerin gözü gibi baktıkları kurbanlıkları bir an önce satma telaşında olduğunu belirterek, şu uyarılarda bulundu: "Hayvanlarının yüksek besi almasını isterken beslemede yapılan hatalardan dolayı yem çarpması
'Veteriner hekim bir ayağı kesilen yavru kediye bakıcı arıyor'
Veteriner hekim Mustafa Yıldız, 4 - 5 aylık kedinin kliniğin kapısında bulduğunu belirterek, "Kimin bıraktığını bilmiyoruz. Bırakıp gitmişler. Muayene de kedide ön sağ ayağın parçalandığını, ayrıca kaburgası ve sağ ayaklarındaki kırıkları tespit ettik.
'Türkiye'de ihtiyacın iki katı kurbanlık mevcut'
SAKARYA - Türk Veteriner Hekimler Birliği Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, Türkiye'de kurbanlık ihtiyacının iki katı hayvan bulunduğunu söyledi. DİŞİ KURBAN SEÇMEYİN
Türk metal sendikasından 50. yıl turnuvası
METAL-KOOP Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir, Baş Temsilci Mustafa Yıldız, Sendika Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile bazı iş yeri temsilcilerinin katıldığı açılışta, turnuvanın ilk maçında mücadele edecek olan Liman Nakliyat ve İşletmeler direktörülüğü oyuncuları, arkasında 'Yusuf Z.
'Fazlasıyla kurbanlık var, ithalat gerekmez'
SAKARYA - Türk Veteriner Hekimler Birliği, Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, ülkede fazlasıyla kurbanlık hayvan olduğunu belirterek, ithalata gerek olmadığını söyledi. Yıldız, yaptığı açıklamada sahada çalışan bir veteriner hekim olarak besihanelerin ve ahırların yerli kurbanlıkla dolu olduğunu gördüğünü kaydetti.
Bakan Avcı’ya karikatür sürprizi
Nas-Der Yönetim Kurulu Başkanı Erol Coşkun, Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yıldız ve sanat tarihi uzmanı Alim Korkmaz ile Milli Eğitim Bakanı Avcı’yı makamında ziyaret ederek, kendisine bir de sürpriz yaptı.
Evcil hayvanlarda kansere yakalanma sıklığı artıyor
SAKARYA - Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, evcil hayvanlarda kansere yakalanma sıklığının giderek arttığını söyledi. Mustafa Yıldız, son zamanlarda insanlardaki yanlış beslenmeye adapte edilen evcil hayvanlarda da kanserin giderek arttığını ifade etti.
Kilis Mehmet Döğme Koleji'nde vefa iftarı düzenlendi
Katılımcılardan Mustafa Yıldız, kızının ve damadının Burkina Faso'da olduklarını belirterek, "Geçen sene yanlarına gittim. Halk o kadar zor durumda ki hayvanlarla birlikte aynı göletten su içiyorlar.
Talasemi hastası 5 kişilik aileye Kimse Yok Mu sahip çıktı
Yardım kolisiyle aileyi evinde ziyaret eden Kimse Yok Mu Samsun Şubesi gönüllülerinden Mustafa Yıldız, “Aile daha önce bize telefonla başvurmuş. Bizim sekreteryamızla görüşerek yardım talebinde bulunmuş ancak istenilen evrakları derneğimize ulaştırmadığı için yardım yapılamamış.
Yavru kaplumbağanın kabuğu, operasyonla onarıldı
Veteriner hekim Mustafa Yıldız, yavru kaplumbağanın kendilerine getirildiğinde kabuğunun bir çok yerden kırıldığını ve düşmek üzere olduğunu tespit ettiklerini söyledi. Ayrıca, kırılan kabukların batmasıyla kaplumbağanın iç derisinde de yaralanmalar oluştuğunu gördüklerini vurgulayan Yıldız, "Yaralara hemen müdahale ettik.
Maganda, 8 yavrusu bulunan köpeği av tüfeğiyle vurdu
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız ise köpeğin tedavi edilmeseydi bacağının kesilebileceğini ifade etti. Ameliyatla köpeğin bacağına platin taktıklarını anlatan Yıldız, tedavinin ardından köpeğin sağlığına kavuşacağını dile getirdi.
Buzağıya estetik ameliyat yapıldı
Ameliyatı yapan ekibin başındaki Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, "Buzağının bir an önce sağlığına kavuşmasını, yaz sezonunda bulunduğumuz bu günlerde en kısa sürede yeşil meralara koşup oynamasını ve annesinden kana kana süt içmesini
"Sinek ilacı sıkılıp havalandırılmayan ev gaz odasından farksız"
SAKARYA - Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, evlerde ve sokakta sinek ilaçlarının bilinçsiz şekilde kullanılmasının kansere kadar varabilen sağlık sorunlarına yol açabileceği uyarısında bulundu.
Enjeksiyon makinesine sıkışarak ölen çocuğun babası şikayetinden vazgeçti
’ diyerek, sanıktan ‘şikayetçi’ olan çocuğun babası Mustafa Yıldız (51) şikayetini geri çekti. Müşteki Yıldız, “Bir diyeceğim yoktur, şikayetçi değilim.” dedi.Mahkeme başkanı bilirkişinin iş kazasına neden olan plastik enjeksiyon makinesine ilişkin raporu okudu.
“Kenelerin en saldırgan olduğu zamandayız dikkatli olunmalı”
SAKARYA - Türk Veteriner Hekimler Birliği Sakarya Bölgesi Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız, havaların hem nemli hem de sıcak olduğu mevsim geçişlerinde kenelerin hızla çoğaldığını ve en saldırgan zamanları olduğunu belirterek
Yıldız: Bir çay bardakla bir litre sütün fiyatı aynı üretici mağdur
SAKARYA - Türk Veteriner Hekimler Birliği Sakarya Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız, bir bardak çay ile bir litre sütün fiyatının aynı olduğunu belirterek, üreticinin mağdur olduğunu söyledi. Yıldız, 21 Mayıs Dünya Süt Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, bir bardak çay, ortalama 1 liraya satılırken, üreticinin ürettiği sütü toptancılara 0,90 liraya
Kışla oley oley ile yankılandı
Aydın’da 44 engelli gencin yemin törenine Aydın Vali Vekili Mustafa Yıldız, Aydın Alay Komutanı Tuğgeneral Salih Karataş, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Demirel, Aydın Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Yıldız ve engelli gençlerin yakınları ve askerler katıldı.
Fenerbahçe alkışlamalıdır, alkışlamak büyüklüktür, erdemliktir
Yardımcısı Mete Işık, Futbol Saha Komiserleri Derneği Başkanı Şükrü Şentürk, Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Tacer Çağlar ile Ankara İl Futbol Temsilcisi Mustafa Yıldız, 314 civarında amatör futbol kulüp başkanı ile yöneticisi katıldı.
Doğumda kalça kemiği kırılan 2 günlük buzağıya platin takıldı
Veteriner hekim Mustafa Yıldız, buzağın veteriner kliniğine getirildiğinde röntgen çektiklerini ve kalça kemiğinde kırık tespit ettiklerini söyledi. Veteriner hekim Selin Coştur ile bir saat süren operasyonla buzağın kırık kemiğine platin taktıklarını ifade eden Yıldız, buzağın üç hafta sonra sağlığına kavuşacağını belirtti
İneğe sezaryen yapıldı
Veteriner Mustafa Yıldız, yaptığı muayene sonucunda buzağının sezaryenle alınmasına karar verdi. İki saat süren operasyonun ardından buzağı annesinin karnından alındı.
İş kazasında ölen 7. sınıf öğrencisi oğlunu 23 Nisan'da unutmadı
ADANA - Adana'da haftalık 50 lira yevmiyeyle çalıştığı plastik fabrikasında pres makinesine sıkışarak hayatını kaybeden 13 yaşındaki Ahmet Yıldız'ın babası Mustafa Yıldız, oğlunun öğrenim gördüğü okuldaki sırasına çiçek bırakıp kızı Ayşe ile birlikte gözyaşı döktü.
Enfeksiyon kapan pelikan koruma altına alındı
Veteriner hekim Mustafa Yıldız, pelikanın enfeksiyon kapmış olabileceğini belirterek, "Bitkin düşmüş. Yoğun antibiyotik ve besin takviyesi yapılarak gözlem altında tutulacak.
'Yazın havaya kanser püskürtmemek için sivrisinekle mücadele şimdiden yapılmalı'
SAKARYA - Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, havaların ısınmaya başladığı nisan ayının, sivrisineğin en yoğun üreme dönemi olduğunu söyledi. Su birikintileri, bataklık, açık foseptiklerin sivrisineklerin doğal üreme alanları olduğunu vurgulayan Yıldız, bu alanların ilaçlanması halinde sivrisinekle mücadelede başarılı
Göğsünden bir kilo tümör çıkarılan köpek kemoterapi görecek
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, 10 yaşındaki köpeğin, göğüs kısmında şişlik şikayetiyle veteriner polikliniğine getirildiğini söyledi. Yaptıkları muayene ve tahlillerde köpeğe kanser teşhisi konulduğunu belirten Yıldız, “Bu, evde bakılan bir köpek.
Ortaokul öğrencisini kene ısırdı
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte KKKA hastalığına sebep olan kenelerin görülmeye başladığını söyledi. Kene ile mücadelede genel ilaçlama yerine, lokal mücadelenin daha etkin ve doğru bir yöntem olduğunu vurgulayan Yıldız, özellikle ahırlar ve evcil hayvanların kontrol edilmesinin
Karate'de Balkanların hakimi Türkiye
Yıldız erkekler 52 kilo (1999): Mustafa YıldızYıldız erkekler 57 kilo (1999): Ali EşsizÜmit kızlar kata: Deniz AtakÜmit erkekler kata: Ferhat Karabağ
Pres makinesinde ölen çocuk, aldığı telefonun parasını ödemek için işe girmiş
Baba Mustafa Yıldız, iflas ettiği için 5 oğlunu yanına alarak Batman’a çalışmaya gittiğini belirterek, 200 bin lira olan borcunu ödemek için ailecek gayret gösterdiklerini aktardı. Baba Yıldız, “Çocuğun temizlik işlerinde çalıştığını sanıyorduk.
Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Odabaş: Üretimden gelen hakkımızı kullanırız
Toplantıya; Türk Metal Sendikası Şube Sekreteri Metin Ercan, Mali Sekreter Sedat Taşdelen ve Baştemsilci Mustafa Yıldız da katıldı. Odabaş, 4 bin 800 işçiyi kapsayan 24.
Sahibi depresyondaysa evcil hayvanı da depresyona giriyor
SAKARYA - Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, sahibi depresyona giren evcil hayvanların da depresyona girdiğini, tedavide hem insan hem de hayvan için benzer ilaçlar kullanıldığını söyledi.
Askeri casusluk davası sanıkları 16 Nisan’da hakim karşısına çıkacak
Ağır Ceza Mahkemesi’nin sivil Birol Sam ve Mustafa Yıldız ile muvazzaf asker Yüzbaşı Özgür İkiz'in tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesi yönünde karar verdiği öğrenildi. Serbest bırakılan 3 kişi hakkında örgüte üye olmak suçlamasıyla (TCK 220/2) bir yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
İstanbul’da 3 salon Türkiye rekoru kırıldı
84 ile Mustafa Yıldız’a ait Genç Erkekler Salon Türkiye rekorunu saniyenin yüzde biri farkla yeniledi.Türkiye Salon Çoklu Branşlar Atletizm Şampiyonası ve Federasyon Deneme Yarışmaları, ikinci gün yapılacak yarışların ardından sona erecek.
Mozambik'te sel Türk çiftçiyi de vurdu: Halk ot ve böcek yiyor (Özel)
Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Mozambik- Türk İşadamları Derneği Sekreteri Mustafa Yıldız, Mozambik’teki durumla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kimse Yok mu Derneği’nden acil yardım istediklerini söyleyen Yıldız, selin ardından binlerce evin kullanılamaz hale geldiğini, çok sayıda vatandaşın açlıkla mücadele ettiğini
Papağan Miskin'e tümör operasyonu
SAKARYA - Sakarya’da evde beslenen bir papağanın kanadındaki kanserli tümör ameliyatla alındı. Uzun yıllardır veteriner hekimlik yapan Mustafa Yıldız, kanatlılarda da tümör vakalarının görülmesine şaşırdığını belirterek, "Sağlıksız çevre şartları ve kötü beslenme kanatlıları
Sağlıklı et ve süte önemli adım: Kulak küpesi yoksa veteriner ilacı da yok
Sakarya Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve veteriner ilaçları yetkili eczane sahibi Mustafa Yıldız, yeni yıl ile birlikte reçetede kulak küpe numarası yazmayan hayvan sahiplerinin ilaç taleplerinin karşılanmayacağını belirtti.
'Kuşlar için cam kenarları ve bahçeye ekmek kırıntıları bırakın'
SAKARYA - Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, karlı havalarda özellikle güvercin ve diğer kuşların yiyecek bulmada büyük bir sıkıntı çektiklerini belirterek, cam pervazlarına ve bahçelere artan ekmek kırıntılarının
Kimse Yok Mu, engelli Enes'i hayaline kavuşturdu
Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldız, dernek olarak her zaman 'Kimse Yok Mu' feryadı yükselen yerlere yardım eli uzattıklarını belirterek, "Kaya ailesinin feryadını da yine hayırsever Mehmet Mete'nin desteğiyle çözdük.
Yıldız: Et ve sütün maliyetinin altında satılması hayvancılığı öldürüyor
SAKARYA - Sakarya Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız, Türkiye'de et ve sütün maliyetinin altında satılmasının, hayvancılığı olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Yıldız, Et Balık Kurumu'nun et fiyatlarında kilogram başına yapacağı 1 liralık artışın piyasayı düzenleyeceğini belirtti.
İngiliz Buldog cinsi köpek, sezeryanla 8 yavru dünyaya getirdi
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, veteriner kliniğine getirilen köpeğin doğumda zorlanması üzerine hekim arkadaşı Binnaz Can ile sezeryana aldıklarını belirtti. Operasyonla köpeğin 8 yavru dünyaya getirdiğini ifade eden Yıldız, “Hem annelerinin, hem de yavruların durumu son derece iyi.