nakit

Et ve Süt Kurumu et üreticileriyle besicilik sözleşmesi imzaladı
Böylece nakit teminat ödemesinden kurtulacak veya teminat mektubu, ipotek ve noter gibi işlemler için zaman kaybı yaşamayacak.Genel Müdür İsmail Kemaloğlu, Et ve Süt Kurumu'nun besicilerin zarar etmeden yetiştirdikleri hayvanları rahatlıkla satabilecekleri pazarlar oluşturulması için
Telefona taksit sınırlamasının son gününde işler bıçak gibi kesildi
Gelenler 6-12 ay arası tercih ettiği için taksitlendirme olayı biterse nakit parası olmayan alamayacak. Belki şöyle olur, tek çekim yaptığımızda banka vatandaşa taksitlendirme kredi verebilir. Vatandaş da buna onay verirse bunu böyle aşabileceğimizi düşünüyorum.
Rusya ilk çeyrekte yüzde 1 büyüme öngörüyor, işte son veriler
Rusya Ekonomi Bakanı Klepaç sadece ilk çeyrekte 30-35 milyar dolar nakit çıkışı beklediklerini, bunun tüm yıl için beklenen 30 milyar doların çok üzerinde olacağını söyledi. (CİHAN)
Kredi kartına taksit yaptıran, tatili geceliği 35 liraya getiriyor
Akman, “Bu kampanya tüketicilere ucuz tatil imkanı sağlamanın yanında, ölü sezon olan kış aylarında turizm işletmelerine nakit akışı da yaratmakta ve bu işletmelerin sezonla ilgili planlarını şimdiden daha net bir şekilde yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.
Rusya Merkez Bankası 2 bankanın daha lisansını iptal etti
My Bank’ın Aralık ayında ortaklarının değişmesinin ardından nakit konusunda sorun yaşadığı, böylece mudilerinin taleplerini yerine getiremediği belirtiliyor. Merkez Bankası, My Bank’ın muhasebe işlemlerinde de önemli hatalar tespit etti.
Bank Asya sermaye yeterlilik rasyosu en güçlü 5 banka arasında yer alacak
hedeflerine daha güçlü bir sermaye yapısı ile ulaşmak, uluslararası piyasalarda oluşabilecek risklere karşı proaktif bir yaklaşımla hazırlıklı olmak üzere tamamı nakit olarak karşılanmak suretiyle sermaye artırımına gitme ve (A101) Yeni Mağazacılık A.
Dolar yıl sonunda 37 ruble ile tarihi rekor kırabilir
Siluanov’a göre dolarda yaşanan artışın temel nedeni ABD para politikaları nedeni ile gelişmekte olan ekonomilerde yaşanan nakit çıkışı.Merkez Bankası’nın döviz sepetini kısmen serbest dalgalanmaya bırakması da doların artışına imkan tanıyor.
Angela Merkel’in oturduğu apartmana hırsız girmiş
Hırsızın, kol saati, araba anahtarı ve 6 bin 500 Euro değerinde nakit para çaldığı kayıtlara geçti. Hırsızlık yapılan dairenin ise Merkel'in kaldığı dairenin yan dairesi olduğu belirtildi.Soygunu yaptıktan sonra kapıdan girdiği gibi çıkan soyguncu, kapı önündeki polislerde şüphe uyandırmadı.
"Esnaf pahalı POS cihazını alamadı"
Anadolu'nun birçok yerinde POS cihazı kullanılmadığını ve alışverişlerin nakit yapıldığını ifade eden ESDER Başkanı Çelikus, “Vergi kaybının azalması için kredi kartıyla alışverişin özendirilmesi amaçlanan yeni nesil POS cihazlarıyla tam tersine bir uygulama getirilmiş oldu.
İhracatçı: Talebimiz rekabetçi bir kur
TİM Başkanı Büyükekşi, ihracatçı firmalara ise “Likidite daralmaları olabilir, bu nedenle likidite yönetimine nakit akışına önem verin. Emtia fiyatları gerileyeceğine de ihtimal veriliyor.
Bank Asya: Türk ekonomisine 30 milyar liralik katkı yapiyoruz
* Eylül sonu itibariyle 22 milyar liralik nakit kredimiz bulunuyor.* Sürekli olarak denetlenen bir bankayız. Tüm işlemlerimiz otorite kurumların şeffaf denetimine açık.
Rusya nakit çıkışında düşüş bekliyor, 30 milyar dolar
MOSKOVA - Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, 2014’de nakit çıkışında düşüş beklediklerini, toplamda 30 milyar doları bulmayacağını söyledi.Moskova’da düzenlenen Gaydar Forum’da konuşan Ulyukayev, “2013’e göre nakit çıkışı daha düşük olur.
Temassız ödemelerde üst limit 50 lira
Bu gelişmeler nakitsiz ödemeler toplumu hedefine süratle ilerlediğimizi ortaya koyuyor.” BKM araştırmasına göre 50 TL’nin altında olan alışverişlerde şifre girmeden kartı POS’a yaklaştırmanın yeterli olduğu temassız ödemeler, nakit ödemelere göre
Portekiz’de hükümet, savcılığa karşı basın özgürlüğünden yana tavır aldı
Gizliliği ihlal eden gazetecilere karşı alınması gerekli gördüğü önlemleri sıralayan Vidal, “telefonların dinlenebilmesi, nakit akışının takip edilebilmesi, evlerin ve basın odalarının aranabilmesi'' gibi yetkilerin kolluk kuvvetlerine verilmesi gerektiğini söyledi.
Sanayi Bakanı’ndan orta gelir tuzağı uyarısı
Fikri Işık, Ar-Ge, inovasyon, faydalı modele bu sene ayrılan hibe ve nakit yardımı dahil ayrılan kaynağın 1 milyar 576 milyon lira olduğunu açıkladı. “Dilerim bu kaynak yerinde harcanır, biz de Başbakan’a, Maliye Bakanı’na gider; ‘bu para bize yetmiyor’ deriz’.
Engelli ve eski hükümlü istihdamı için ceza havuzu formülü
yüklenici adına kesilmiş fatura ile belgelenmesi ve il müdürlüğü tarafından alınanların yerinde görülmesini müteakip; il müdürlüğünce bu alımlara ilişkin nakit tutarları, ilgili mevzuatına göre düzenlenmiş belge ve eki onaylı fatura örneğine dayanılarak en geç on iş günü içinde defaten ödenecek.
Perakendeciye 'karı bırak, hayatta kalmaya bak' tavsiyesi
Şirketlerin nakit yönetiminin hayati olduğunu anlatan Küçük, bu çerçevede duayen sanayici Üzeyir Garih’ten şu anekdotu aktardı: “Ona göre şirketlerin üç topu vardır.
Bank Asya Erzurum Şubesi altın tasarrufunda ülke birincisi oldu
Bireysel nakit, menkul ve gayri menkul olarak Erzurum ekonomisine 105 milyon TL dağıttık." ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe Kulübü'nden 'Yakup Aslan' açıklaması
190 trilyon civarında nakit para lazımdı. Biz 4 ayda 80 trilyon ödedik. Aralarında Fenerbahçeli iş adamları da var. Hatta bir Fenerbahçeli 'Bizi Aziz Yıldırım'dan kurtar da size her türlü desteğe hazırım.
Sosyal yardımlar için 184,8 milyar TL harcandı
SOSYAL KORUMA YARDIMLARININ YÜZDE 67,1’İ NAKİT OLARAK VERİLDİNakit yardımlarda 2012 yılında en büyük payı yüzde 95 ile maaş ödemeleri (yaşlı/emekli maaşları, dul/yetim maaşları ve engelli/malül maaşları) oluşturdu.
'Ana gündem ekonomi olduğunda Türkiye hep yukarı doğru sıçrama yaptı'
Nakit akışlarının iyi ayarlanması ve fazla risk alınmaması gerektiğini ifade eden Boydak, ekonomimizde hala kırılganlıklar olduğunu ve siyasi gelişmelerden etkilendiğini, Türkiye’nin dış kaynaklarla fonlanma ihtiyacının
'Bizi Aziz Yıldırım'dan kurtarın diye para verdiler'
190 Trilyon civarında nakit para lazımdı. Bu arada biz 4 ayda 80 Trilyon ödedik. Bu tarihi bir paradır Trabzonspor için. Bunun başka bir örneği yok.
Kredi kartına '9 taksit' sınırlaması
karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.
Rusya Merkez Bankası, 3 bankanın daha lisansını iptal etti
Smolensk Bank’ın nakit sorununun yanı sıra kuşkulu para transferleri yaptığı da belirtildi. Investbank açıklamasında müşterilerine panik yapmamaları önerisinde bulunurken, BDF’nin Kasım başından bu yana müşterilerinin taleplerine olumlu cevap veremediği, Smolensk
Hizmet-İş Sendikası haklarındaki usulsüzlük iddialarını yalanladı
Muhasebe görevlileri tarafından, bir taraftan temizlik firmasına kapalı faturalar karşılığında ödemeler elden ve nakit şekilde yapılırken, diğer taraftan, ikinci kez banka havaleleri ile mükerrer ödemeler yapılmıştır.
Mustafa Boydak: Bankacılık sektörü ile iş dünyası ayrı düşünülemez
Finansbank Nakit Yönetimi Dış Ticaret ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Saruhan Doğan ise 10 yıl öncesine göre Türkiye’nin ekonomik anlamda çok daha iyi durumda, rakiplerine oranla daha avantajlı konumda olduğunu söyledi
Bakan Eker: Tarım sektörü 53 yıldır ilk kez 6 yıl üst üste büyüdü
Çiftçilere 2003 yılından bu yana toplam 60 milyar lira nakit destek sağlandı. Verilen desteklerin de etkisiyle son 10 yılda tahıl üretimi yüzde 22, meyve üretimi yüzde 36 oranında arttı.” dedi. Bu yılın Ocak-Ekim döneminde tarımsal ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artarak 14 milyar 27 milyon dolara ulaştığını söyleyen Eker, ihracatın ithalatı
Ruslar yılbaşında ortalama 580 dolar harcayacak
Yüzde 32’si çikolata, yüzde 20’si kitap ve yüzde 17’de nakit para ya da hediye çeki verecek.Rus halkının yaklaşık yarısı ise yılbaşında nakit para hediye almak istiyor. En çok elektronik eşya hediye almak isteyen erkeklerin yüzde 46’sı akıllı telefon, yüzde 35’i de tablet PC istiyor.
Güney Afrika’da otoyollar paralı oldu, sendikalar ayaklandı
Banka hesabından kesilebilir ya da nakit ödersin.” şeklinde görüşünü dile getirdi.Afrika’nın en büyük ekonomisinde, ücretli otoyola karşı mücadele yıllardır devam ediyordu. Öte yandan bazı kuruluşlar hükümeti mahkemeye verseler de uygulamanın önüne geçemedi.
Azerbaycan'da hırsız, güvenlik kamerasına yakalandı
Marketin sahibi Famil Abiyev, basına yaptığı açıklamada, hırsızın 500 manata (500 Euro) yakın nakit, bin 100 manatlık da çeşitli eşyaları çaldığını ifade etti. Abiyev, henüz kimliği belirlenemeyen hırsızın yakalanması için güvenlik birimlerinin çalışma başlattığını ve marketten parmak izi aldıklarını bildirerek, en kısa sürede yakalanacağına
Rusya’dan nakit çıkış 60 milyar doları buluyor
MOSKOVA - Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, 2013 sonu itibari ile nakit çıkışının 60 milyar doları bulacağını açıkladı. Moskova’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Ulyukayev, “2013 için nakit çıkış 60 milyar doları bulacak.
SGK, prim borçlarını artık banka kartları ile tahsil edecek (Özel)
Buna göre, SGK web sayfasındaki Ziraat Bankası sanal POS uygulaması kapatılarak, belirlenen bankaların kredi kartları ve nakit kartları ile tahsilat yapılmaya başlandı. SGK, alacaklarını bugüne kadar kurumun web sayfasındaki Ziraat Bankası sanal POS uygulaması üzerinden gerçekleştiriyordu.
Putin imzaladı, teröristlerin zararını aileleri ödeyecek
Bunun için nakit ve diğer taşınmazlarına el konulabilecek.Terör eylemlerinde cezaların ağırlaştırılmasını öngören yeni yasada terörist faaliyetler gerçekleştirmek için eğitim almak, terör örgütü kurmak ve üye olmak
Münih’te milyar Euroluk kayıp sanat eserleri ele geçirilmiş
2010 yılının eylül ayında İsviçre’den Münih’e trenle dönen Cornelius, maliyenin nakit para kontrolüne takılmış ve maliye 2011 yılı başlarında onun evine baskın düzenlemişti. Baskında ele geçirlen tarihi eserler, Bavyera maliyesi tarafından koruma altına alındı ve bu durum toplumdan sır gibi saklandı.
Bartık: Karşılıksız çeke hapis cezasının kalkması suistimalleri artırdı
Ayrıca, piyasada ciddi ödeme ve nakit sıkıntısı var.” dedi. Bartık, çekin aslında dünyada nakit gibi kullanılan bir araç olduğunu, oysa nakit gibi kullanılan vadeli bir araç şeklinde kabul edildiğini, zaman geçirilmeden alacakların hakkını
Elektrik Üretim AŞ’ ye 'borcunu öde' tavsiye kararı alındı
Şirket, ayrıca belirtilen ihale dolayısıyla verilen 6 bin 353 bin TL tutarında nakit teminatı geri alamadığını ve 25 bin 800TL tutarında kesin teminat mektubunun iadesinin gecikmesi nedeniyle ilgili bankaya yıllarca komisyon ödediğinden dolayı mağduriyet yaşadığını iddia etti.
Yaşlı kadının kefen parasını çaldılar
" diyerek evden çıkaran çete üyeleri, evlerdeki ziynet eşyaları ve nakit paraları çaldı. Paralarının ve ziynet eşyalarının çalındığını fark eden 4 yaşlı kadın, durumu polise bildirdi. Dolandırıcılık ve hırsızlık olayının gerçekleştiği caddede kamera kayıtlarını inceleyen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 3 kişilik çetenin
Kar maskeli soygun güvenlik kamerasında (Özel)
İş yerinden çelik kasa içinde bulunan 5 bin lira nakit para ile yaklaşık 50 bin lira değerindeki kadın pardösüsünün çalındığını gören Zengin, iş yerine gelen ve parmak izi incelemesi yapan polislere durumu anlattı.
Rusya'dan Erbil'e Suriyeli sığınmacılar için insani yarım
Rusya’nın ayrıca sığınmacılar için 10 milyon dolar da nakit verdiği belirtildi. Yardımın teslim törenine Bölgesel Kürt Yönetimi İçişleri Bakanı Karim Sinjari, Bölgesel Kürt Yönetimi Dışişleri sorumlusu Falah Mustafa ve Rusya’nın Erbil Başkonsolosu Vasvilv İvanov katıldı
Kazmayla market soydular
Yazar kasa içinde yaklaşık 4 bin lira nakit para bulunduğu öğrenilirken, çalınan sigaranın değerinin ise 6 bin lira civarında olduğu anlaşıldı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis kaçan zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.
ESK elde kalan kurbanlıkları satın alacak
Kurum, geçmiş yıllardaki Kurban Bayramları'nda da aynı şekilde elde kalan kurbanlıkları nakit para verip almıştı.Öte yandan konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in de konu ile ilgili yarın açıklama yapacağı öğrenildi.
Bin 600 aileye toplam 200 bin TL nakit yardımda bulunulacak
ERZURUM - Erzurum Yakutiye Kaymakamlığı, Kurban Bayramı'nda maddi durumu iyi olmayan bin 600 aileye toplam 200 bin TL nakit yardımda bulunacak. Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, bayramda dar gelirli vatandaşlara yardım elini uzatacaklarını ve her türlü ihtiyaçlarını gidereceklerini söyledi.
ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Mısır’a yardım açıklaması
Öte yandan bazı büyük ölçekli askeri sistem ve nakit para yardımlarının ulaştırılmasını dondurmayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.
Kredi kartlarında müşteri istese de banka limit artıramayacak
Bir takvim yılı içinde asgari ödeme tutarının toplam 4 kez ödenmemesi halinde dönem borcunun tamamı ödeninceye kadar nakit kullanımına kapatılması ve limit artırımı yapılmayacak. Bir takvim yılı içinde asgari ödeme tutarının üst üste 3 kez ödenmemesi halinde dönem borcunun tamamı ödeninceye kadar kullanıma kapatılması limit artımı yapılmayacak,
Jammerlı hırsızlar güvenlik kamerasında
Yakalanan zanlıların yapılan sorgulaması ve gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucu, yaklaşık 1 milyon TL değerinde ziynet eşyası ve nakit para çaldıkları tahmin ediliyor. Zanlıların son yaptıkları hırsızlık ise bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
Palandöken: Kurbanlıklar için 4 milyar lira harcanacak
Vatandaşlarımız alışveriş yaparken cebindeki paraya göre nakit harcamaya gayret ederlerse hem esnaf hem de vatandaşımız kazanır.” diye belirtti.
FBI, sanal alemde en büyük uyuşturucu ticaretini yapan şahsı yakaladı
Sitenin yönetici olan ve fizikçi olduğu belirtilen Ulbricht nakit para yerine sanal para birimi ‘Bitcoins’ sistemini kullanarak uzun süre kendisini saklamayı başardı. Bu sayede herhangi bir banka ve resmi kurum ile iletşim kurmak zorunda kalmadı.
Tefeciler POS cihazı üzerinden günlük 1 milyon TL ciro yapmışlar
gibi yerlerinde muhafaza ettikleri, baskınlar sırasında birbirleri ile telefon ya da elemanları vasıtasıyla haberleşerek POS cihazları, kredi kartı, slip, nakit para vb. tarzı suç unsurlarını elden çıkarmaya veya gizlemeye çalıştıkları tespit edilmiştir.
Çorum Belediyesi makine parkurunu zenginleştirdi
500 bin TL'ye mal oldu ve bunların parasını nakit ödüyoruz. Yeni bir aracımız daha var kaçak su kullanımı için 500 bin TL'ye aldık. İlçelerimiz çevre iller bunu duyanlar hemen bize geliyor ve 2 günde bizde çalışsa bize gönderseniz diyorlar.
Köylere hem ilçe hem de büyükşehir belediyesinden bütçe ayrılacak
gerçekleştirdiği sanat etkinliklerine çok fazla para harcadığına dikkat çeken Türel, 1 senede festivale, panele, konsere, şarkıya, türküye 50 milyon lira nakit para harcandığını söyledi. Eğlenceye para harcayan Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ondan sonra 'haciz geldi' diye ağladıklarını dile getiren Türel, "Sen kendi yandaşlarına milyonları ödüyorsun, oraya