nesil

Uluslarası U16 Basketbol Turnuvası, Sakarya'da düzenlenecek
Sadece basketbolu sevdirmek ve basketbolla büyüyen bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz." dedi.Hidayet Türkoğlu, Tutku Açık, Kerem Tunçeri, Ömer Aşık, Ersan İlyasova ve Cenk Akyol gibi Türk Milli Takım oyuncularının yanı sıra Tony Parker, Dirk Nowitzki ve Peja
Kuzey Kore lideri Kim’in dedelerinin mezarı Güney Kore’de
nesil torunu olduğu belirtiliyor. Buna göre Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un Jejulu Ko ailesinin 33. nesil torunu olduğu ortaya çıkıyor.
Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
Avrupa’da yeni nesillerin girişimci olmaktan kaçındığından söz eden Ciğer, “Bu durum bize de sirayet edecek diye korkuyoruz. Şu an duayen sanayiciler sanayiden çıkıyor, inşaata, turizme ve e-ticarete giriyor.
"Esnaf pahalı POS cihazını alamadı"
ANKARA - Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, yeni nesil yazarkasa-POS cihazlarının kullanım zorunluluğu ile ilgili uygulamanın 1 Ekim tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğini hatırlattı.
'Almanya’da büyümüş nesil hem Türkiye hem Almanya için fırsat'
İyi eğitim almış bu gençlerimizden her iki ülkenin yeni nesil bilim insanlarından ve kendilerini kanıtlamış uzmanlardan oluşan bu potansiyel, gerek Türkiye ve gerekse Almanya için önemli fırsatlar oluşturmaktadır.
“Bilim yılı, ortak geleceğimiz için önemli bir işbirliği”
Burada yetişen nesil iki ülkeye faydalı oluyor." dedi.Almanya’da yaşayan yaklaşık 3 milyon Türk’ün iki ülke ilişkilerinin temelini oluşturduğunu anlatan Karslıoğlu, “Vatandaşlarımız bu ülkede yaşıyorlar, burada yatırım
Muhtar Kent ve Klaus Schwab’tan 'genç istihdamı sorununa karşı girişim’ çağrısı
Böyle bir ikili eğitim sistemi, üniversite derecesi olmayan gençlere umut vadeden bir seçenek sunarken iş dünyası için, uzmanlarca eğitilmiş yeni nesil bir işgücü oluşturuyor. Bu sistemler genellikle, vergi mükelleflerine, tamamı hükümet tarafından yürütülen ve finanse edilen eğitim çalışmalarından daha az maliyet doğuruyor.
Türkmenistan’da ilk buz hokey şampiyonası yapıldı
Kurumu'nun "Oğuzhan", İletişim Bakanlığı'nın "Alp-Arslan", Sınır Kuvvetleri Kurumu"nun "Merdana", Türkmenistan Borsası'nın "Şir", Polis Akademisi'nin "Nesil" ile "Spor Komitesi" takımları mücadele etti.
Daha kaliteli yayın ve görüntü için işbirliğine gittiler
İSTANBUL - İletişim sektörünün önde gelen şirketleri Airties, Karel ve TTNET, 'yeni nesil TV platformu' olarak adlandırılan Tivibu için güç birliği yaptı. Üç şirket, Tivibu yayınlarının daha kaliteli seyedilmesine imkan tanıyacak yerli set üstü kutu üretecek.
Belçika Büyükelçisi: Başbakan Erdoğan’ın Brüksel ziyareti çok olumlu
Ayrıca ikinci ve üçüncü nesil göçmen asıllıların farklı birçok alandaki başarıları da sürecin iyi yönetildiğini gösterir.’’ dedi. Tecrübeli Büyükelçi, başarılı bir entegrasyonun temelinde ev sahibi toplum kadar yeni gelenlerin üzerinde sorumlulukların bulunduğunun altını çizerek, karşılıklı
2014’te globalde 375 milyar dolarlık akıllı telefon satışı yapılacak
2014, yeni nesil hibrid ölçümleme modelinin şekilleneceği sene olacak. • Spor karşılaşmalarından rekor gelir: Spor karşılaşmalarının yayın hakkından elde edilen gelir, bu sene yüzde 14 artarak 24,2 milyar dolar olacak.
Toyota Türkiye'de hedef; 130 bin adet araç üretimi
Toyota Türkiye, Japonya dışında yeni nesil Corolla üretimine başlayan ilk fabrika oldu. Proje için toplam 150 milyon Euro’luk model yatırımı gerçekleşti, yeni elemanlar işe aldık. Corolla’nın bizim için özel bir yeri var.
Toyota Türkiye, yaklaşık 87 bin otomobil ihraç etti
nesil Corolla ile üretim ve ihracını artırdı. Yoğun olarak Avrupa'ya yapılan ihracatını Corolla ile Kuzey Afrika, Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerine yayan Toyota Türkiye, 52 ülkede satışa sunulan yeni modelin
Davulcuoğlu: Ekonomide ihtiyatlı ve iyimser hareket edin
Yeni nesil işadamı profilini ise şöyle özetledi: “Günümüz şartlarında yüksek karlı işler yapmacağız, ticari hayat bunu gerektiriyor. Sermayeyi güçlendirmeliyiz.
Toyota, Verso 1.6 D-4D’nin seri üretimine başladı
SAKARYA - Toyota’nın dizel teknolojisi ve yeni nesil çevreci teknolojiler konusunda BMW ile yaptığı işbirliği anlaşmasında ilk adımı attı. Toyota ile BMW grubu arasında dizel motor tedarik anlaşmasının imzalanmasından 2 yıl sonra, BMW motoru taşıyan ilk Toyota modeli olan Verso 1.
‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
Çabalarımızın amacı kadınlarımızı yeni nesil girişimcilere dönüştürmekti. Projemiz meyvelerini şimdiden veriyor; Türkiye’nin dört bir yanındaki girişimci kadınlarımız iş kuruyor, işlerini büyütüyor. Onlar için fark yaratmanın verdiği mutluluk uluslararası arenada takdir görmenin gururuyla perçinleniyor.
Rusya’da yeni nesil balistik füzeler devrede
MOSKOVA - Rusya Silahlı Kuvvetleri, yeni nesil kıtalararası balistik füzeleri 2014 yılında devreye sokmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde RS-24 Yars adlı kıtalararası balistik füzenin denemesi yapılmıştı.
Kuzey Kore lideri: Savaş geliyorum demez
"Ülkemizi dünyanın önde gelen askeri dev güçlerinden biri haline getiren ölen ‘Başkomutanımız’ ın (Kim Jong-il) bu rüyası siz sonraki nesil sayesinde devam edecek." ifadelerini kullanan genç lider, "Savaş geliyorum demez.
Boyarkin: Rusya nükleer teknolojide dünya lideri
Dördüncü nesil nükleer santralleri 2020 yılında kullanmaya başlıyoruz. Biz bu alanda diğer ülkeleri 20 yıl geçtik." ifadesini kullandı.
Ballı tahin üretti
Fakat yeni nesil daha çok tüplü ürünlere büyük ilgi duyuyor. Biz de ananevi tatlarımızı modern bir görünümle gençlerin beğenisine sunmaya karar verdik. Çocuklara Osmanlı sofralarını sevdirmek için yeni bir seri ortaya koyduk.
TESK: Vize kısıtlamasının kaldırılması sevindirici
Sorunun çözümü ile birlikte genç ve yeni nesil girişimcilerimizin önü daha da açılacak. Vize serbestisi Türkiye'nin Avrupa Birliği'nden en önemli beklentileri arasında yer alıyordu. Türk vatandaşlarına vize muafiyeti verilmesine ilişkin sürecin başlamasına yönelik imzaların atılmasını olumlu buluyoruz.
GTO, ticaret üniversitesi kuruyor, işadamları derse bizzat girecek
ve dünyanın ekonomisini ve sosyal hayatına yön verebilecek liderler yetiştirebilecek, kabına sığmayan, iş dünyası ve kendisiyle bütünleşebilen, üçüncü nesil bir dünya üniversite olmasını hedefliyoruz.
Sanayiciler kesintilerine isyan etti: Enerjide dışa bağımlılık kabul edilemez
O nedenle de sürdürülebilir bir enerji politikası için uzun vadede yeni nesil nükleer santrallere, kısa vadede de enerji üretim tesislerine verilecek teşviğe acilen ihtiyaç vardır.” diye konuştu.
Çin'den yeni nesil güdümlü füze firkateyni
Geminin PLA Deniz Kuvvetleri için yeni nesil öncü savaş gemisi olarak görev yapacağı da ifade edildi. (CİHAN)
Toyota Türkiye, 11 ayda 91 bin otomobil üretip, 79 bin adet ihracat yaptı
nesil Corolla ile birlikte üretim ve ihracını arttırdı. Yoğun olarak Avrupa'ya yapılan ihracatı, Corolla ile Kuzey Afrika, Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerine de yayılan Toyota Türkiye, 52 ülkede satışa
TUSAŞ, ilk F-35’in gövdesini teslim etti
Beşinci nesil olarak adlandırılan uçak, hava ve yer taaruzu, keşif, taktik, savunma gibi çok maksatlı görevleri düşük görünürlük özelliğiyle gerçekleştirebilen bir avcı ve savaş uçağı olarak dikkat çekiyor.
TESK, 50 bin kişiye girişimcilik kursu hedefledi
Bu desteklerle yeni nesil girişimcilerimiz kendi iş yerlerini açtılar. Yani girişimcilik sertifikasını alan yeni nesil esnaflarımızın işyerlerini açması beklediğimizden verimli oldu. Bu rakamlar sadece yılın birinci dönemine aittir.
Yaşlı huzurevine değil, huzurevi yaşlının ayağına gelecek
Yarım asrı geçen göç tarihinde Almanya’daki birinci nesil Türklerin bir çoğu artık bakıma muhtaç. Çok kültürlü bir ülkeye dönüşen Almanya da yaşlı bakımında çok kültürlülüğe ayak uydurmaya çalışıyor. 1 milyon Türkün yaşadığı ülkenin en kalabalık eyaleti Kuzey Ren Vestfalya (KRV), yaşlı bakımında geliştirdiği Quartier Konsept MGEPA (Mahalle Konsepti) ile yaşlılar huzurevine
Rus hava gücü 600 uçak, bin helikopter alacak
Her geçen gün daha modern silahların orduda yer almasının zorunluluğuna değinen bakan, dördüncü ve beşinci nesil silahların kullanımı ile ilgili eğitimlere dikkat çekti.Ordunun kalifiye eleman eğitimine önem vermesi gerektiğine değinen Şoygu, “Rus hava gücünün 2020’ye kadar 600 savaş uçağı ve 1000 helikoptere ihtiyacı var.
Özbekistan’da 2014 ‘Sağlıklı çocuk yılı’ ilan edildi
1997’den beridir süre gelen yıllara ad verme geleneği kapsamında, 2010 ‘Olgun Nesil’, 2009, ‘Köyleri Kalkındırma’, 2008, ‘Gençler’, 2007, ‘Sosyal Koruma’, 2006 ‘Hamiler ve Sağlık Çalışanları’ ve 2005 ise ‘Sağlık’ yılı ilan edilmişti.
510 milyon lira değerinde iki konut projesi hayata geçiriyor
“Şehirleşme konusunda dünyaca kabul görmüş prosesleri, kentsel dönüşüm çerçevesinde ülkemize taşıyarak yeni nesil şehirciliğin önderi olmak için İş GYO ile yaptığımız uzun vadeli ortaklığın ilk projesini Zeytinburnu’nda hayata geçireceğiz.
Geleceğin 'dev adamları' Çayyolu Tofaş Basketbol Okulu'ndan yetişiyor
Çayyolu Tofaş Basketbol Okulu Yönetim Kurulu Başkanı Şehper Özçelik, "Basketbolda daha büyük başarılara imza atmamızı sağlayacak bir nesil geliyor. Bu nesil basketbolu futbol kadar popüler yapacak." diyerek bu konuda iddialı olduklarını söyledi.
Çifte vatandaşlıktan, opsiyon modeli kapsamındakiler yararlanacak iddiası
Buna göre birinci ve ikinci nesil çifte vatandaşlık hakkından faydalanamayacak.ARD’de yayınlanan Tagesschau’ya konuk olan SPD Genel Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz, CDU/CSU ile çok sert pazarlıklar yaptıklarını ifade ederek, "Birlik
BMW motoru taşıyan ilk Toyota modeli Verso, Türkiye'de üretilecek
SAKARYA - Toyota’nın dizel teknolojisi ve yeni nesil çevreci teknolojiler konusunda BMW ile yaptığı işbirliği anlaşmasında ilk adım atıldı. Dizel motor yelpazesini genişletecek olan bu yeni proje Toyota Verso’ya uygulandı.
Zeytinyağı tüketiminde yeni hedef kişi başı 5 kg.
Bizim mutlak surette sağlıklı bir nesil için ve de ülke ekonomisine katkı için iç tüketimi arttıracak çalışmalara ihtiyacımız var. İstanbul Ticaret Borsası’na böyle bir zemini hazırladığı için çok teşekkür ediyoruz.
Çifte vatandaşlıkta çifte standartlı formüller masada
Ancak çifte vatandaşlığı elde edenler bu hakkı iki nesil sonrasına aktaramayacak.Çifte vatandaşlık tartışmalarını değerlendiren Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, “Öneriler sorunu çözmüyor.
AB yanlısı muhalifler Ukrayna Başbakanlığı’nı kuşattı
YENİ NESİL AB YANLISICihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Ukrayna Parlamentosu’ndaki muhalif partilerden Özgürlük Milletvekili Oleksandr Mirniy, “Ukrayna halkının tercihi Avrupa, ama iktidar kendi çevresindeki
Borç alarak Sydney’e gelmiş Türk işadamından, 30 milyon dolarlık tesis
Birinci ve ikinci nesil ise biraz daha birbirlerinden kopuk yaşıyorlar. Gençlerin ilgisini çekecek, onları bir araya getirecek çeşitli programlar yapmak gerekiyor. Türkiye’ye hangi sıklıkta gidebiliyorsunuz?
Obama: İlk kez İran'ın nükleer programını durduruyoruz
İran, uranyum zenginleştirmeye yarayan yeni nesil santrifüj kullanamayacak. İran yeni santrifüj kuramayacak veya çalıştıramayacak; ve santrifüjler limitli olacak. İran, platinyum reaktöründe çalışmayı durduracak.
Erdoğan: Rusya’dan NATO’ya uygun ekipmanlar alıyoruz
Erdoğan, “Eminim ki zengin tarihi ilişkilerle şanlı olan 2 komşu ülke Türkiye ve Rusya arasındaki böyle bir diyalogun artması, gelecek nesil için güzel örnek olacak.” şeklinde konuştu.
'Mercedes ve BMW'nin akıllı frenleri tam verimli değil'
FRANKFURT - Alman Otomobil Klübü ADAC, yayaları tanıyan yeni nesil akıllı fren sistemlerini test etti.Özellikle okul önlerindeki yaya geçitlerinde yaşanan kazalarda çocuk ölümlerinin önüne geçmek için tasarlanan fren sistemleri halihazırda sadece Lexus, Volvo,
Son beş yılda internete bağlanan cihaz sayısı üç kat arttı
Katılımcılar ikisi birarada bilgisayar ve tabletlerden giyilebilir teknolojilere, yeni nesil işlemcilerden dokunmatik sistemlere kadar teknolojideki son yenilikleri ilk ağızdan dinleme ve yakından inceleme imkanı buldu.
SPD, aile birleşiminde önce vize başvurusu sonra sınav istedi
Ancak CDU’lu siyasilerin kamuoyuna aktardığı bazı bilgilere göre, CDU kulislerinde çifte vatandaşlığın iki nesil sonrasına miras bırakılmaması isteniyor. Başbakan Angela Merkel’in de sıcak baktığı bu teklife göre iki nesil sonra Almanya’da yaşayacak Türkler, Türk veya Alman vatandaşlığından biri için yine tercih
Merkel'in partisi çifte vatandaşlığın iki nesil sonrasına kalmasını istemiyor
Ancak CDU’lu siyasilerin kamuoyuna duyurduğu bazı bilgilere göre, CDU kulislerinden çifte vatandaşlığın iki nesil sonrasına miras bırakılmaması isteniyor. Başbakan Angela Merkel’in de sıcak baktığı bu teklife göre iki nesil sonra Almanya’da yaşayacak Türkler, Türk veya Alman vatandaşlığından biri için tercih yapmak zorunda
Toyota Türkiye 10 ayda 78 bin 189 otomobil üretti
nesil Corolla ile atağa kalktı. Yoğun olarak Avrupa'ya yapılan ihracatı ile Corolla ile Kuzey Afrika, Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerine de yayılan Toyota Türkiye, 52 ülkede satışa sunulan yeni modelin üretimi
Yeni nesil esnaf kurslarına 408 girişimci katıldı
ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve KOSGEB iş birliği ile açılan yeni nesil esnaf kurslarına bugüne kadar 408 girişimci katıldı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Konfederasyonumuzca düzenlenen 30’ar kişilik gruplar halinde 14 uygulamalı girişimcilik eğitimi sonrasında 408 girişimcimiz sertifikasını
Bakan Ergün: Uzayda gücü olmayanın yeryüzünde gücü olmaz
Türkiye'nin mevcut, kurulu ve güçlü sektörlerinde rekabetçi kimlik kazanmak, ikinci eksenin ise dünyada rekabet gücünün belirleyicisi olacak olan yeni nesil sektörlerde bir ivme yakalamak olduğunu, bu konferansta ele alınacak konuların, iki ekseni de çok yakından ilgilendirdiğini kaydetti.
Kamyon ve otobüs için motor geliştiren Tümosan, Altay tankının motoruna da talip
Kurtuluş Öğün, yeni nesil motor çalışmalarındaki amaçlarının bir taraftan traktör ve tarım makinalarında kullanılan ve aynı zamanda kamyon ve otobüslerde de kullanılabilecek motor geliştirmek olduğuna değindi.
LOOM Apple Premium Reseller dördüncü şubesini Gaziantep’te açtı
Özel promosyonlar bununla da sınırlı kalmayarak Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları iPhone 5s ve iPhone 5c, özel kılıf hediyesi müşterilerin beğenisini kazandı. Naksan Teknoloji çatısı altında faaliyet gösteren Elmacı Pazarı A.
Atatürk'ün etkilendiği kilise cemaatsiz kaldı
YENİ NESİL BU FİKRE SAHİP ÇIKMADIKilisenin iki kişilik cemaatinden biri olan ve Atatürk'ün, dünyaca tanınmış ünlü pozitivistlerden olduğunu söyleyen Clovis Nery, bilimsel düşüncenin eskimeyeceğini ve gelecekte