nihat matkap

Hüseyin Aslan, CHP’ye üyelik başvurusunu Kılıçdaroğlu’na yaptı
Hüseyin Aslan ayrıca CHP Genel Başkan yardımcıları Gökhan Günaydın, Gürsel Tekin, Adnan Keskin, Nihat Matkap, Faruk Loğoğlu, Faik Öztrak, Erdoğan Toprak ve Sezgin Tanrıkulu'yla da görüştü. (CİHAN)
Bakan Ergin’in oğlunun düğünü bakanlar kurulunu aratmadı
Parti Genel Başkan yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Hüseyin Çelik, Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçe, CHP Milletvekili Nihat Matkap, BDP milletvekilleri Sırrı Sakık ve Sırrı Süreyya Önder ile birçok milletvekili ve bürokrat katıldı.
Ahmet Atakan'ın ölümünün 40'ıncı gününde mevlid okutuldu
Atakan ailesinin evinin önünde okunan mevlide Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan yardımcıları Nihat Matkap ve Gökhan Günaydın, CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mehmet Ali Ediboğlu ile Mevlüt Dudu, aile yakınları katıldı.
Kılıçdaroğlu, kurbanını Kızılay'a bağışladı
CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun makamında yapılan görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile CHP Milletvekili Ensar Öğüt’te hazır bulundu. (CİHAN)
Kılıçdaroğlu: Uzlaşılan maddeleri Parlamento'ya getirsinler hiçbir sorunumuz yok
Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Mürsel Ali Kaplan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, TÜRMOB Onursal Başkanı Mustafa Özyürek ve 81 ilden gelen TÜRMOB üyeleri katıldı.
Ahmet Atakan'ın ruhuna mevlid okundu
Atakan ailesinin Pınarbaşı Mahallesi'ndeki evinin önünde okunan mevlide Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mehmet Ali Ediboğlu, Hasan Akgöl, CHP'li il yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
CHP’li Matkap, hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı
ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, basında yer alan fişlemelere dayalı suçlamalar konusunda yazılı bir açıklama yaptı. Matkap açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Genel Başkanımız'ın daha önce dikkat çektiği gibi, yerel seçimlere giderken CHP’nin yükselişini önlemek, AKP’nin
Sanatın ticarileşmesine skeçli tepki
Mersin Tiyatro Derneği Başkanı Salih Yıldırım ile birlikte CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile görüştüklerini belirten Ötün, parti yönetimine, kentte yaşananları ve sanatçıların taleplerini ilettiklerini kaydetti.
Baykal'ın eski avukatı Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı
yenik düşen Erbaşar Özsoy'un cenazesi için Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Parti Sözcüsü Atilla Koç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Ankara milletvekilleri Sinan Aygün ve Levent Gök'ün yanı sıra Sayıştay Başkanı Dr.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Mısır'ın bir an önce seçime gitmesini isteriz
Ziyaretlere CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Milletvekili Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ve Refik Eryılmaz da katıldı.'MISIR’DA DEMOKRASİ EN BÜYÜK ARZUMUZDUR'
Hatay'daki selde nine ve torunları ölüme beraber gitti
Cenazeye AK Parti'den Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve Orhan Karasayar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ile MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve belde belediye başkanları katıldı.
'Başbağlar'ın 20 yıldır dinmeyen acısı, failler bulununca azalacak'
AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek ve Malatya Milletvekili Cemal Akın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Erzincan Milletvekili D. Muharrem Işık, Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap: Başbağlar ve Sivas’ta yapılanlar bir tuzaktı
ERZİNCAN - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Yardımcısı Nihat Matkap, Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 20 yıl önce gerçekleştirilen katliam ve Sivas’ta yapılan saldırıların bir tuzak olduğunu
Madımak olaylarında ölenler farklı etkinliklerle anıldı
Son anma programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, BDP Eşbaşkanı Aysel Tuğluk, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve çok sayıda milletvekili de destek verdi. ANMA PROGRAMLARINDAN NOTLAR
Eski Madımak Oteli anma etkinliğine hazırlanıyor
Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap başkanlığında gelecek olan heyette Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, parti meclisi üyeleri Halit Toraman, Emel Yıldırım, Gül Çiftçi, Umut Akdoğan, Hüseyin Yaşar, Gökçe Pişkin
CHP heyeti Madımak için Sivas’a gidiyor
CHP’den yapılan açıklamada, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap başkanlığındaki heyette; CHP Sivas Milletvekili- TBMM İdare Amiri Malik Ejder Özdemir, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, PM üyeleri Halit Toraman, Emel Yıldırım, Gül Çiftçi, Umut Akdoğan, Hüseyin Yaşar, Gökçe
Eski CHP Milletvekili Haydar Oymak ebediyete uğurlandı
Törene Amasya Valisi Abdil Celil Öz, CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Nihat Matkap, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş
Kılıçdaroğlu: Demirel, Türkiye ile ilgili sorumluluk sahibi olduğuna inanıyor
Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinde CHP Genel Başkan Yardımcıları Nihat Matkap, Erdoğan Toprak, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ve CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce de yer aldı. Yaklaşık 5 dakika süren ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, Nazmiye Demirel için konut girişine konulan taziye defterine duygularını yazdı.
Vali Lekesiz: Hastane ziyaretlerine basının alınmaması bakanların takdiri
Kılıçdaroğlu'na genel başkan yardımcıları Faruk Loğoğlu, Nihat Matkap, Umut Oran ve CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan da eşlik etti. Ziyaretin ardından Vali Lekesiz, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
Kılıçdaroğlu: Terör kimden gelirse ortaklaşa karşı durmalıyız
Kılıçdaroğlu'na ziyaret sırasında genel başkan yardımcıları Faruk Loğoğlu, Nihat Matkap, Umut Oran ve CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan da eşlik etti. Can kayıplarının fazla olduğunu ve yaralıları hastanede ziyaret ettiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Olay acı, inşallah bir daha böyle olaylar olmaz.
Reyhanlı'da enkaz çalışmaları yağmur altında sürüyor
Polis, CHP Genel Başkan yardımcıları Nihat Matkap ve Sezgin Tanrıkulu ile 10 milletvekilinin olay yerine geçmesine izin vermedi. Polis, ikinci patlamanın olduğu yere geçmek isteyen milletvekillerinin önüne barikat kurdu.
Kılıçdaroğlu: Dayanışma içinde bu olayların da üstesinden geleceğiz
Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap başkanlığında bir heyet görevlendirerek Hatay Reyhanlı’ya gönderdiklerini ve heyette Hatay’dan sorumlu PM üyesi Halit Toraman ile Milletvekili Aşkın Türeli'nin de yer aldığını belirtti.
Kılıçdaroğlu gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle buluştu
Düzel, Gökhan Günaydın, Haluk Koç, Aslı Aydıntaşbaş, Faruk Loğoğlu, Bilhun Tamaylıgil, İsmail Küçükkaya, Perihan Sarı, Sezgin Tanrıkulu, Fatih Altaylı, Nihat Matkap, İbrahim Yıldız, Eyüp Can Sağlık, İlker Yücel, Erhan Başyurt, Merdan Yanardağ, Nuh Albayrak, Hayri Köklü, Mustafa Kurdaş, Tolga Işık, Neşet Şenizel, Enis Berberoğlu
CHP mükerrer üyelik için hukuki süreç başlattı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, şuana kadar kendisine ulaşmış bilgilere göre AK Parti'nin il başkanlarına bir üyelik teşviği koyduğunu ifade etti. "Ne kadar üye sayınızı artırırsanız size o kadar önemseyeceğiz" şeklinde tavsiyede bulunulduğunu dile getiren Matkap, şunları söyledi: "Hemen hemen il başkanları her yerden
CHP'li Matkap: Türkiye’nin rotası önümüzdeki seçimlerde belirlenecek
İZMİR - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, 2014 yılında yapılacak mahalli idareler seçimlerinin, Türkiye'nin idari ve siyasi yapısının belirlenmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi. İzmir Akademik Meslek Odaları Platformu'nun Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlediği toplantıya katılan Matkap, Türkiye'nin önündeki iki yılın, seçimler sebebiyle büyük önem
"CHP'den Suriye rejiminin bir dikta rejimi olduğunu duymaktan çok mutlu olduk"
Suriyeli muhalifler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ve Nihat Matkap ile görüştü. Sabra ile berberindeki 7 kişilik Suriyeli muhalif grup, CHP'li Çankaya Büyükşehir Belediyesi'nin aracıyla Genel Merkeze geldi.
Suriyeli muhalifler CHP'yi ziyaret etti
00'te CHP'ye gelen muhalif temsilciler, CHP genel başkan yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Nihat Matkap'ı ziyaret etti. Suriyeli muhaliflerin temsilcileri, son durum ve yaşanan olumsuzluklar konusunda görüşlerini açıkladı.
Matkap: Kıbrıs Türk halkını geriye götürecek hiçbir çözüm içinde olmayız
LEFKOŞA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Kıbrıs’ın siyasal, yönetsel ve bilimsel birikimi bakımından birçok devletin ötesinde olduğunu söyledi. Matkap, dünyayla entegre olma adına KKTC çıkarlarına olacak her türlü çözümün yanında olduklarını belirterek, "Bu gelinen noktada Kıbrıs Türk halkını geriye götürecek hiçbir
Cihan Haber Ajansı Gündemi
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı kabul edecek. LefkoşaSuriye ile ilgili gelişmeler izleniyor.
Matkap: Açlık grevlerinin tamamlanması için hükümete destek veririz
ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, hükümetin açlık grevlerinin tamamlanması adına atacağı adımlar için CHP’den istenen her türlü isteğe, destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu bir heyet, cezaevlerindeki açlık grevleri ile ilgili görüşmek yapmak üzere CHP’ye gitti.
CHP'li Matkap, Suriye sınırındaki illerin ekonomisi için öneri paketi açıkladı
ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle sınır illerinde ciddi ekonomik sıkıntılar yaşandığını, bölge ekonomisinin çöktüğünü ileri sürerek, 7 maddelik
Kılıçdaroğlu Diyanet’in iftarına katıldı
Yemekte CHP Genel Başkan Yardımcıları Nihat Matkap, Gürsel Tekin ve Perihan Sarı da hazır bulundu. Trafik kazasında hayatını kaybeden Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin İstanbul’daki cenazene törenine katıldığı için iftar yemeğine yaklaşık 20 dakika
Kılıçdaroğlu, MYK'yı açıkladı
) Nihat Matkap.Seçim ve Hukuk İşleri – Bülent Tezcan. Yerel Yönetimler – Gökhan GünaydınGenel Sekreterlik – Bihlun Tamaylıgil.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap, Muğla'da AK Parti'ye yüklendi
Toplantıya katılan örgütlenme ve örgüt yönetimlerinden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, AK Parti’nin politikalarını ve uygulamalarını sert bir dille eleştirdi. AK Parti’ye oy verenlerin çok pişman olduğunu ve ülkenin gözünün CHP’nin üzerinde olduğunu iddia eden Matkap, iktidarın son dönemde yaşanan şehit olayları ve Suriye’nin düşürdüğü
Matkap: CHP'de iç tartışmalar bitmiş, özlenen tabloya ulaşılmıştır
ANKARA - Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, "CHP'de iç tartışmalar bitmiş, özlenen tabloya ulaşılmıştır. CHP'liler Genel Başkanı'nın etrafında kenetlenmiştir.
CHP Parti Meclisi, Matkap'ın başkanlığında toplandı
Kılıçdaroğlu'nun, Suriye tarafından düşürülen Türk uçağında şehit olan pilotların cenaze törenine katılması sebebiyle Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap'ın başkanlığında toplandı.
Matkap: Mustafa Kemal koştururken bunların ataları işgalcilerle işbirliği yaptı
BURSA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, "Başbakan Erdoğan ve arkadaşları kongreyi stadyuma adam taşımaktan ibaret sayıyorlar. Mustafa Kemal ve arkadaşlar tam bağımsız Türkiye adına kelle koltukta gezerken, bunların ataları padişah ve ülkemizi işgal eden güçlerle işbirliği halindeydiler.
Kılıçdaroğlu, nikah şahitliği yaptı
HATAY - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ın oğlunun nikah şahidi oldu. Kılıçdaroğlu’nun nikah şahidi olduğu düğüne Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve birçok CHP’li Milletvekili, eski bakanlar katıldı.
Matkap: CHP’nin tarihine en fazla saygı duyması gereken insan Başbakan'dır
SİVAS - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, "CHP’nin tarihine en fazla saygı duyması gereken insan bugün Türkiye’de 10 yıldır Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan olmalıdır. Ama ne yazık ki günlerdir bu tarihle kavga ediyor günlerdir bu tarihle hesaplaşmak istiyor.
Bakan Yıldırım: Hedeflerimizden ve azmimizden eksilen bir şey yok
Bakanı Binali Yıldırım, Eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ile Nihat Matkap, CHP Milletvekilleri Hikmet Sami Türk, İlhan Cihaner, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Kars milletvekilleri ile çok sayıda siyasetçi ve iş adamı katıldı.
Büyükşehir davasında avukatlar savunmasını tamamladı, ara karar bekleniyor
Büyükşehir davasının ilk celsesinin son oturumunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, milletvekilleri Şafak Pavey, Alaattin Yüksel, Oğuz Oyan, Musa Çam, Erdal Aksünger, Hülya Güven, CHP İl Başkanı Tacettin Bayır ve ilçe belediye başkanları da izledi
Büyükşehir davasında ara karar öncesi CHP’lilerden Kocaoğlu’na destek
Bugün verilecek ara karar beklenirken CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ve çok sayıda milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na destek vermek için İzmir Adliyesi’ne geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkat, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddiaları davası ile siyasi bir sonuç elde edilmeye çalışıldığını savunarak, “Asıl amaç
Matkap: Yasalaşmaması için elimizden geleni yapacağız
HATAY - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, "Yeni eğitim sisteminin yasalaşmaması için elimizden geleni yapacağız." dedi. Memleketi Hatay'da partisinin il ve ilçe yönetimleriyle bir araya gelen Matkap, eğitim sistemindeki değişikliklerin oldu bittiye getirilmemesi gerektiğini
Cihan Haber Ajansı Gündemi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, partisinin Hatay il başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelecek. (16.00) Merkez Bankası, 2012 Ocak ayı ödemeler dengesi istatistiklerini açıklayacak.
CHP il başkanlarından ‘birlik ve beraberlik’ mesajı
Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap başkanlığında toplanan il başkanları, yarın yapılacak kurultayı değerlendirdi. Toplantı sonrası il başkanları adına açıklama yapan CHP Çorum il başkanı Yıldız Bek, “Türkiye’nin içinde bulunduğu sivil darbeyi hatırlatan koşullarda CHP’ye
CHP'li Matkap: Baykal, kimi hükümlerle ilgili kaygıları olduğunu söyledi
ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, tüzük değişikliği konusunda eski Genel Başkan Deniz Baykal ile Meclis'te bir görüşme yaptıklarını ve Baykal'ın bazı hükümlerle ilgili kaygılarını dile getirdiğini ifade
Matkap: 33 ilde milletvekili olmayan bir CHP'nin iktidar olması kolay değil
ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, enerjisini iç tartışmalara harcayan ve 33 ilde milletvekili olmayan bir CHP'nin iktidar olmasının kolay bir şey olmadığını söyledi.
CHP Kurultayı Hazırlık Komisyonu çalışmalara başladı
ANKARA - CHP 16. Olağanüstü Kurultayı Hazırlık Komisyonu, çalışmalarına, parti genel merkezinde Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap'ın konuşmasıyla başladı. Nihat Matkap, tarihi bir görev yapmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Komisyon çalışmalarına Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap'ın konuşmasıyla başlayacak. (10.00) Durak: Başbakan’ı dinlemedim hata ettim (Özel)İçişleri Bakanlığı tarafından bir yılı aşkın bir süredir görevinden uzaklaştırılan ve son olarak 42 günlük hapsin ardından serbest bırakılan Adana Büyükşehir Belediye
Büyük Anadolu Partisi yönetimi CHP'ye katıldı
Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Güngör ve arkadaşlarının katılımından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, CHP'nin solun ve hatta geçmişte merkez sağda siyaset yapanların ortak adresi haline geldiğini söyledi.