nihat ömeroğlu

Mobbing mağdurlarından Kamu Denetçliği Kurumu’na başvuru
Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven’in yazılı soru önergesini cevaplandırdı. Ömeroğlu, Kamu Denetçiliği Kurumu’na mobbing konusunda toplam 49 başvuru yapıldığını, bu başvurulardan 25’inin incelenerek karara bağlandığını bildirdi.
Kamu Denetçiliği Kurumu’na temel hak ve özgürlük alanlarında 75 başvuru yapıldı
Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, insan hakları ile temel hak ve özgürlük alanlarında en çok şikayetin 30 başvuru ile başörtüsü takılması nedeniyle uğranılan haksızlıklar ve kılık kıyafet serbestisine ilişkin başvurulardan oluştuğunu bildirdi.
AB Bakanı Egemen Bağış: Reformları AB için yapmıyoruz
törenine AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın ev sahipliğinde Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, Türkiye İnsan Hakları Kurumu Başkanı Hikmet Tülen ve İngiltere Büyükelçisi David Reddaway’ın özel temsilcisi yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluş temsilcisi
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel başkanlığındaki Kara, Hava, Deniz ve Jandarma Komutanları ve Kamu Denetçisi Nihat Ömeroğlu ile beraberindeki Avrupa Ombudsmanı Nikiforos Dıamandouros'i yeni binada ayrı yarı kabul edecek.
AB Bakanı Bağış: Başörtülülerin vekil olmasının karşısında hukuki engel yok
Egemen Bağış, Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu’nun makamında kabul etti. Kamu başdenetçiliğinin Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) yolunda ilerlediğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Bağış, "Çünkü Türkiye, AB sürecinde atması gereken bir adımı attı ve Kamu Başdenetçiliği
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-AB Bakanı Egemen Bağış, Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu’nu kabul edecek. (15.30-Ankara) -Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 'Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi' projesinin açılış toplantısına katılacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
AB Bakanı Egemen Bağış, Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu’nu kabul edecek. (15.30 - Ankara)Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleri yeni anayasa maddeleri için toplantısına devam edecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ‘Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi’ projesinin açılış toplantısına katılacak.
Kamu Denetçiliği Kurumu: Dilan Alp’in başvurusu inceleniyor
Nihat Ömeroğlu veya diğer kamu denetçilerinin kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmadığını belirten kurum, şikayet sonuçlandığı takdirde hazırlanan raporun kamuoyuna açıklanacağını duyurdu. Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), bazı basın-yayın organlarında yayımlanan Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Dilan Alp şikayetiyle ilgili son kararını verdiği ve polisi
Ombudsman işçinin hakkını teslim etti, işçi göç harcırahına kavuştu
Başdenetçi Mehmet Nihat Ömeroğlu başkanlığındaki KDK, vatandaşın hakkını savunmaya ve yeni kararlara imza atmaya devam ediyor. Türkiye Şeker Fabrikaları A.
Ombudsman, basın çalışanlarının bayramını kutladı
ANKARA - Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, “Ombudsmanlığın Türk yönetim sistemine dahil edilmesi amacıyla kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu adına, bu yıl 67.’si kutlanan basın çalışanlarının Basın Bayramını tebrik ediyorum.
Kamu Kurumu Denetçiliği’ne en fazla başvuru İstanbul'dan
Kamu spotu hazırlandığına, Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu’nun 25-26 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul’da medya temsilcilerini ziyaret ettiğine dikkat çekildi.BAŞVURULARDA KAMU PERSONEL REJİMİ İLK SIRADA
Kadınların, Kamu Denetçiliği Kurumu'na ilgisi az
Kadına özgürlük tartışmaları arasında daha önce başvuru alabileceklerini bildiren Bşadenetçi Mehmet Nihat Ömeroğlu, geçtiğimiz günlerde medyanın Ankara Temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Ömeroğlu, şimdiye kadar kendilerine başörtüsü başvurusu yapılmadığını söyledi.
Başdenetçi Ömeroğlu: Gezi Parkı ve 3. köprünün adı hakkında bize başvurabilirler
ANKARA - Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, idari başvurulu yolları kullanıldıktan sonra Taksim Gezi Parkı ve üçüncü köprünün ismi hakkında vatandaşların kendilerine başvuru yapabileceğini söyledi. Devlet sırrının hiçbir zaman vatandaşın aleyhine yorumlanamayacağını vurgulayan Ömeroğlu, “Kararlarımızda hiçbir zaman aleyhte yorumlayamayız.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, medya temsilcileriyle TBMM’de bir araya gelecek. (10.00 - Ankara)SPOR
Türkiye’nin ilk kamu denetçisi Ömeroğlu, Stefan Füle ile görüştü
BRÜKSEL - Türkiye'nin ilk kamu denetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Brüksel’e geldi. Başdenetçi Ömeroğlu bu çerçevede Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle ile bir araya geldi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle ile görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek. (Brüksel)-İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ve Nükleer Müzakereci Said Celili, İran’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda basın toplantısı yapacak
Türkiye'den Brüksel'e çıkarma
Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu 15-17 Mayıs tarihlerinde Brüksel’e ziyarette bulunacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan 15-17 Mayıs tarihlerinde Brüksel’de temaslarda bulunacak.
Kamu Denetçiliği Kurumu, çocuklar için UNICEF'le işbirliğine gitti
ANKARA - Türkiye Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu ile UNICEF ODA/BDT Bölge Direktörü Marie-Pierre Poirier, çocuk haklarının mümkün olan en üst düzeyde korunmasını amaçlayan Ortak Eylem Planı imzaladı.
Başdenetçi Ömeroğlu: Başörtüde Avrupa standartlarına uygun karar vereceğiz
ANKARA - Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, Türkiye’deki başörtü sorunu konusunda bireylerin kendilerine yapacağı şikayet başvurularını nasıl değerlendireceklerini anlattı. Türkiye’nin demokratik bir ülke olduğuna ve İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesi’ni kabul ettiğine dikkat çeken Ömeroğlu, “Anayasamızda da din ve vicdan özgürlüğü, ifade ve düşünce
Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu: Çözümü istemeyen içimizdeki İrlandalılar var
ANKARA - Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, Çözüm Süreci kapsamında kurulan ‘Akil İnsanlar’ın bir nevi arabuluculuk yapacağını, her iki tarafın yanlışlarının masaya yatırılacağını belirterek, "Bu sorun nasıl çözülürün
Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu'dan 'Akil Adamlar' önerisine destek
ANKARA - Kamu Başdenetçisi M. Nihat Ömeroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Akil Adamlar’ önerisini değerlendirdi. Kurumun başındaki kamu ifadesinin yanıltmaması gerektiğine işaret eden Ömeroğlu, “Her zaman için birey haklarının yanında olacağımızı ifade ettim.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, AB Delegasyonu 27 ülke temsilcisiyle tanışma toplantısı yapacak. (12.30 - Ankara)
Egemen Bağış'ın 'Oğlum bak git'in cezası için ödeyeceği para 120 TL
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, bugün Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu'nu kabulünde, gazetecilerin konuyu hatırlatması üzerine "Oğlum bak git' sözü ülkemize, değerlerimize ve inancımıza hakaret eden ırkçı ve faşist bir Hollandalı Avrupa Parlamentosu üyesine karşı o cevabı vermeme ilham
Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu: 29 Mart'ta şikayetleri almaya başlayacağız
ANKARA - Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ ziyaret etti. Bakan Bağış, Türkiye’de ilk defa kurulan kurum ile AB’ye uyum sürecinde birlikte çalışacaklarını söyledi.
CHP’den, Türkiye’nin ilk ombudsmanına iptal davası
ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye’nin ilk ombudsmanı seçilen Nihat Ömeroğlu’nun seçilebilirlik şartlarını taşımadığı gerekçesi ile TBMM işleminin iptali talebiyle Ankara İdare Mahkemesi’ne dava açtı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kamu Başdenetçisi M. Nihat Ömeroğlu’nu Çankaya Köşkü’nde kabul edecek. (17.00)TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM’de yapılacak e-TR ödül törenine katılacak.
Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, Başbakanlık'ta
ANKARA - Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Başbakanlık Merkez Bina'ya geldi. (CİHAN)
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Erdoğan, Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu’nu Başbakanlık Merkez Bina’da kabul edecek. (11.00 / 14.15)POLİTİKA
Kamu denetçileri and içme merasiminde CHP’li üyeler komisyonu terk etti
Meclis Genel Kurulu’ndaki yemin sırasında, Türkiye’nin ilk ombudsmanı seçilen Mehmet Nihat Ömeroğlu’nu protesto eden CHP’liler, bu kez baş denetçi seçilen isimlere tepkiliydi. Gerginlik, Komisyon Başkanı Mehmet Daniş’in, görüntü alan kameramanlara, dışarı çıkmaları yönündeki uyarısı ile başladı.
Türkiye, AİHM karnesini düzeltmek istiyor
Eski Yargıtay Üyesi Mehmet Nihat Ömeroğlu’nun Türkiye’deki ilk Kamu Başdenetçisi olmasına bazı çevrelerden tepkilere neden olduğunun hatırlatılması üzerine Adalet Bakanı Sadullah Ergin şöyle konuştu: "Biz ombudsmanlık kurumunu hayata geçirinceye kadar uzun
ABD'deki Orpheus mozaiği İstanbul'a gelecek
Bakan Günay'a, Mehmet Nihat Ömeroğlu'nun ombudsmanlığına daha önce, "Keşke tarafsız biri seçilseydi." diyerek, tepki göstermesi ve CHP'lilerin TBMM'deki protestosu hatırlatıldı.
Ombudsman, protestoler eşliğinde yemin etti
ANKARA - Kamu Başdenetçiliğine seçilen Mehmet Nihat Ömeroğlu’nun yemini sırasında Genel Kurul’da protesto görüntüleri yaşandı. Türkiye'nin ilk ombudsmanı seçilen Mehmet Nihat Ömeroğlu, Genel Kurul’da protestolar arasında and içti.
CHP’li Tanal: Kamu Başdenetçisi seçimi yenilenmeli
Mahmut Tanal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Genel Kurul’da yapılan seçim ile Mehmet Nihat Ömeroğlu’nun 'Kamu Başdenetçisi' seçildiğini hatırlattı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ömeroğlu’nun oğlunun nikah şahitliğini yaptığını söyleyen Tanal, “Ömeroğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile olan yakın ilişkisi bu
Kamu Başdenetçiliği seçimi Resmi Gazete'de
ANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Kamu Başdenetçiliği'ne seçilen Mehmet Nihat Ömeroğlu'nun kararı, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda, "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 74'üncü, 14.
Başbakan Erdoğan nikah şahitliği yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay üyesi Nihat Ömeroğlu'nun oğlunun nikahına katılarak şahitlik yaptı. Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde düzenlenen nikahta Yargıtay üyesi Nihat Ömeroğlu'nun oğlu Alaaddin Burak Ömeroğlu, Miray Saygı ile hayatını birleştirdi.
Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Cihaner dosyasının aslını değil tutanak CD'lerini inceleyecek (2)
Avukat Turgut Kazan'ın Yargıtay Üyesi Nihat Ömeroğlu'nun, bir gazetede yer alan makalesine ilişkin şikayet dilekçesini Yargıtay Başkanlığı'na verdiğine ilişkin dilekçenin dava dosyasına eklendiğini anlatan Ülker, avukat Baki Uzun'un da Erzurum 2.
Yargıtay üyesi Nihat Ömeroğlu: HSYK kararı, köhnemiş devlet zihniyetinin ürünüdür
Yargıtay 5. Ceza Dairesi Üyesi Nihat Ömeroğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) Erzurum'da görev yapan savcıların yetkilerini elinden almasına sert tepki gösterdi. Ömeroğlu, "Arkadaşların hiçbir savunmasını almadan yasaya aykırı bir tarzla yetkilerini apar topar kaldırması, açıkça yargıya müdahaledir.
Yargı Reformu Sempozyumu'nda HSYK'nın yeniden yapılandırılması ele alınıyor
Dairesi Üyesi Nihat Ömeroğlu ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Serap Yazıcı'nın konuşma yapması bekleniyor.