nizamettin duran

Hataylı örgü ustası buğday saplarına 51 yıldır şekil veriyor
Hatay İl Turizm Müdürü Nizamettin Duran ise Hataylı örgü ustasının Bakanlık desteğiyle bu işi yürüten tek usta olduğunu ifade ederek, "Ustamız Köleoğlu ailesi ile birlikte hiçbir ücret talep etmeden bu sanatı öğrenmek isteyenlere yardımcı oluyor.
Hatay'da dijital fotoğrafçılık kursu düzenlenecek
İl Kültür ve Turizm Müdürü Nizamettin Duran, kültür merkezi çalışma atölyelerinde gerçekleştirilmesi düşünülen dijital fotoğrafçılık kursunun Antakya Fotoğraf Topluluğu üyesi Cihan Kar tarafından verileceğini söyledi.
Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Duran: Projelerimiz için ödenek bekliyoruz
Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Nizamettin Duran, hazırladıkları projeleri hayata geçirebilmek için belirledikleri bütçelerin verilmesini istedi. İl Müdürü Duran, "Gaziantep'e 13 milyon TL ödenek ayrılırken medeniyetler kenti Hatay'ın ödeneği 140 bin TL.
Hatay'da turizm haftası sönük başladı
Hatay Kültür ve Turizm Müdürü Nizamettin Duran da, çalışma ve hareket olmadan turizmin olamayacağını belirterek, turizm olgusunun temelinde hareketliliğin olduğunu ifade etti. Duran, "Son yılların parlayan yıldızı turizmin, görünmez ihracat etkinliğinde memleketimizin ekonomisine önemli katkılar sağladığı şüphesizdir.