noktalara

PPK: İç ve dış piyasalardaki belirsizlikler önemli ölçüde arttı
Toplantıda yakın dönem gelişmelerine ilişkin şu noktalara dikkat çekildi:"1. Son dönemlerde iç ve dış piyasalardaki belirsizlikler önemli ölçüde artmıştır. Bu süreçte Türk lirasında belirgin bir değer kaybı ve risk primi gstergelerinde kayda değer bir artış gözlenmiştir.
Merkez, 2014 enflasyon hedefini 1,3 puan artırdı
Merkez Bankası Başkanı, 2014 yılı enflasyon hesaplaması yaparken hangi noktalara dikkat çektiklerini de şöyle açıkladı: "Yakın dönemde gıda fiyatlarında gözlenen olumsuz fiyat hareketlerinin ve tarihsel ortalamaların da dikkate alınarak 2014 yılsonu gıda fiyat artış oranına dair
Kahramanmaraşspor – Şanlıurfaspor karşılaşmasının ardından
Bazı küçük problemlerin çözülmesi durumunda takımın çok daha iyi noktalara geleceğini aktaran, Karal, “Çok önemli bir maça çıkacağımızın bilincindeydik. Rakibimizi iyi analiz ettik, çalıştık.
Türkiye ile Bulgaristan, 114 kilometrelik doğalgaz boru hattı inşa edecek
Siyasi sebeplerle yükselen paritenin yine siyasi istikrarla beraber eski noktalara düşeceğine inanıyorum." dedi. (CİHAN)
AB Bakanı Çavuşoğlu'ndan demokrasi vurgusu
Vali Sebahattin Öztürk, Antalya'nın hem turizm hem tarımda yıldız olduğunu belirterek bunu daha iyi noktalara götürmek gerektiğini söyledi. Çavuşoğlu ile Hisarcıklıoğlu, daha sonra meclis üyeleri ve Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinden oluşan ATB Gençlik Grubu üyeleriyle birlikte
Bakan Çelik: Katma değerli ürünler üretmeliyiz
Artan kamu yatırımları ve büyük alt yapı projelerimiz ile istihdamdaki artışı daha ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Ülkemizin geçmişteki hatalara düşmesine veya geçmişe tekrar sürüklenmesine asla müsaade etmeyeceğiz.
Bakan Eker: Tarımsal kalkınma için eğitime önem veriyoruz
“Ancak insanlık tarihi boyunca hayatın kaynağı olan tarım sektörünü, daha iyi noktalara taşıyabilmek için, geldiğimiz noktayı bir son değil, aksine bir başlangıç olarak değerlendirerek tarımsal öğretime de aynı derecede ağırlık vermek zorundayız.
MHK Başkanı Alp: Hakemlerimiz baharı yaşadı, şimdi yazı yaşayacak
Seminerin açılış konuşmasını yapan MHK Başkanı Zekeriya Alp, göreve gelmelerinin üstünden 2 yıl geçmesine rağmen hakem eğitimlerinde önemli noktalara geldiklerini açıkladı. UEFA’dan aldıkları desteklerle hız kesmeden çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen MHK Başkanı Zekeriya Alp, odak noktalarını kaybetmeden görevlerini yapmaya ve hedefe
Fenerbahçe Kulübü'nden İlhan Cavcav'a cevap
başkanlık görevini yürüttüğü Kulüpler Birliği’nin geldiği noktayı iyi analiz etmeli, Anadolu Kulüpleri’nin bugün yayın gelirlerinden aldığı payın nasıl bu noktalara geldiğini araştırmalı,Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın, Türk sporuna hem tesisleşme hem de sportif anlamda nasıl katkıları olduğunu gözden geçirdikten sonra Aziz Yıldırım ismi üzerinden açıklama
Bilal Kısa: Her inişin bir çıkışı var
Küçük bir ilçe takımının bu noktalara gelmesi tesadüf değil gördüğünüz gibi.Dışarıdan görüldüğü kadarıyla taraftarınızın yani Akigoların bakış açısı da her durumda size destek olmak yönünde, doğru mu?
Bakan Zeybekci: 2014 hedefimiz 166,5 milyar dolar ihracat
Artık bu başarılarla yetinmiyor, Türkiye’yi daha ileri noktalara taşıma gayesiyle çalışıyoruz. Hedefimiz, Türkiye’yi 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmektir.” şeklinde konuştu. Bu hedeflere ulaşmada ekonominin bütün aktörlerine büyük görev düştüğünü vurgulayan Nihat Zeybekci, “Tüm illerimiz, bu hedeflere ulaşmada önemli destek
Galatasaraylı futbolcular mutlu, Erciyesspor üzgün
İkinci yarı belli noktalara nokta transferler yapmalıyız ki bunu değiştirelim. Çıkan durum bu. Puan sıralaması enteresan.
Ankaraspor, golcü oyuncu Gökhan Ünal’ı renklerine bağladı
Gökhan Ünal transferinin önemine vurgu yapan başarılı teknik adam Osman Özköylü ise yaptığı açıklamada, "Kariyer olarak ileri noktalara ulaşmış, çok önemli bir ismi kadromuza katmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
TAV İnşaat, dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu
Dünyanın her yerindeki fırsatları takip ederek ve çok çalışarak daha da üst noktalara ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi. (CİHAN)
Bakan Ergün: 2014 yılı ile 'verimliliğe' özel teşvikler getireceğiz
Bizim verimlilik anlayışımız, bugün bulunduğumuz yerden daha yukarı noktalara çıkmaya odaklı bir verimlilik anlayışıdır. Türkiye son yıllardaki başarıları sayesinde hayatın birçok alanında demokraside, teknolojide, milli gelirde önemli ilerlemeler kaydetti.
Bekir Boydak: Dünyadaki milyonlarca tüketiciye inovasyonla ulaşacağız
Yenilikleri takip etmemiz, kadromuzun sahada aktif bir şekilde çalışması, Ar-Ge ekibimizin günceli takip etmek ve trend belirlemekteki becerisi bizi bu noktalara taşıdı.” değerlendirmesinde bulundu. ‘Tasarım Geliştirme Liderliği’ ödülüne layık görülmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Bekir Boydak, “Biz bugüne kadar elde ettiğimiz başarıyı yenilikçilik
Samsun STO'yu ziyaret eden Konukoğlu’ndan birlik ve beraberlik vurgusu
İnşallah birliktelik temellerimizi daha da sağlamlaştırıp şehrimizi daha iyi noktalara taşıyacağız." diye konuştu. Konuşmaların ardından ise Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, ziyareti anısına SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Sanayi Odası Onursal Başkanı Abdulkadir
Fethiyerspor'a Engin İpekoğlu dönemi başladı
Hocamız ile de takımımızın üst noktalara geleceğine ve bulunduğumuz ligde de kalıcı olacağımıza olan inancımız doğrultusunda bu imzayı atıyoruz. Fethiye’ye ve Fethiyespor’a hayırlı olsun.
ASİAD, 17 ülkeden 230 işadamını Mersin’de ağırlayacak
İhracat anlamında Mersin’i önemli noktalara taşıma gayretinde olduklarını anlatan Oğuz, "Bu kapsamda işadamlarımızın özellikle üretim ve ihracat ağırlıklı faaliyet gösteren firmalarımızın önünü açabilmek, onlara yeni ve önemli pazarlar oluşturabilmek amacıyla
Bağış: Sivasspor, Galatasaray karşısında bu işi bitir
Türkiye çözüm süreciyle farklı noktalara varsın istiyoruz.” ifadelerini kullandı.Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos ile tanıştığını anlatan Bakan Bağış, “İsmail Başkan da dedi; ‘Galatasaraylı olmama rağmen Sivasspor’un yarın Galatasaray’ı
Hague: Rejimin imkan vermediği yerlere de yardım götürülmeli
İSTANBUL - İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Suriye’de rejimin imkan vermediği noktalara da yardım götürmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Hague, “İran’dan da Rusya’dan da bu konuda yardım bekliyoruz.
Eroğlu, Rum lider Anastasiadis'i görüşme masasına çağırdı
Anavatan Türkiye yanımızdadır” şeklinde sürdüren Eroğlu, şöyle devam etti: “Halkımızın potansiyeli, Anavatan Türkiye ile var olan ilişkilerin daha güzel noktalara taşınması, gerekenlerin hükümetlerimizce yapılması ile önümüzdeki yıllarda, süratle, yaşam kalitemizin bugünle kıyaslanmayacak derecede gelişeceğinden eminim.
Hakan Şükür: Yönetici profili değişmeli
Futbolun daha iyi noktalara taşınması için yönetici profilinin değişmesi gerektiğini belirten Şükür, şöyle konuştu:"Çok zengin, iş adamları, çok fazla profesyonel kadro kurmadan kendileri ön planda olmak istedikleri için başımıza çok ağır şeyler geliyor.
THY, UTair ile Rusya’nın 40 noktasını daha dünyaya bağladı
Rusya’nın 40 ayrı noktasından İstanbul üzerinden bütün uçtuğumuz noktalara gidilebilecek. Bu yeni uygulama İstanbul’un transit merkezi olmasına da önemli katkı sağlayacak.” dedi. THY’nin hızlı bir şekilde büyüdüğünü ifade eden Deribaş, “Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketiyiz.
Pedal çevirerek afetzedelerin imdadına koşacaklar
Yolların çöktüğü ve iletişimin kesildiği noktalara daha kolay ulaşılır, mantığı ile başladığımız bir proje.” dedi. Bu konuda AFAD İl Müdürlüğü’nün de kendilerin destek verdiğini, eğitimlerin devam edeceğini dile getiren Ataylar, “Bisikletçiler, enkazdan yaralı kurtarmayacak
Ekonomi bakan yardımcısından Ereğlili iş adamına ziyaret
MMS Makine Genel Müdürü Raif Dursun ise konuşmasında Ereğli'nin ismini ve Ereğli sanayisinin ne kadar önemli noktalara geldiğinin bir örneği olmaktan mutlu olduklarını ifade etti. (CİHAN)
Bakan Yılmaz: Sadece ekonomik değil, kaliteli büyüme sağlamalıyız
yatırım beklentilerinin huzur, güven ve istikrar ortamı olduğunu belirterek, "Son 10 yıldaki siyasi istikrar sayesinde yakalanan ekonomik istikrar, bizi iyi noktalara taşıdı. Tekrar yatırım yapılabilir ülke durumuna geldik.
Kadınları siyasette aktifleştirecek CHP, üye profilini de değiştirecek
tartışmaların, korkuların esiri olmadan, birbirimizi dışlamadan, ötekileştirmeden, ülkemizin içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak dayanışmamızı en üst noktalara taşımak mecburiyetindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.
Mehmet Ali Aydınlar: Sportif ve demokratik bir seçim yaşatacağız
bu başlığın altını çizerek söylemek istiyorum, “BİR SPOR KULÜBÜNÜN” başkanlık seçimi için kullanılmaya çalışılan strateji, dil ve üslup nasıl olur da bu noktalara gelebilir diye düşündük... Özellikle de Cumhuriyetinin 90.
Çaykur, Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor
Belki, Çernobil sonucunda yaşananlar, Ukraynalıları bu noktalara taşıdı. Türk çayının doğal oluşu üzerine kar düşmesinden dolayı, haşere barındırmaması dolayısıyla haşereyi öldürmek için pestisit kullanılmaması.
FIFA kokartlı hakem Kuddusi Müftüoğlu 5 yaşında hafız olmuş
Benim için, onları hakemliğe başlattığım o ilk gün kadar, hiçbir şaibeye karışmadan bu noktalara geldikleri bugün de çok önemli." Bu noktada sözü, geldikleri noktayı daha iyi anlatmak için Kuddusi Müftüoğlu alıyor ve şöyle devam ediyor: "Düşünün, annemiz hakem değil, babamız hakem değil
Elnusra ile YPG çatıştı, top mermiler Türkiye sınırına düştü
Bazı top mermilerinin sınıra yakın noktalara düşmesi vatandaşları korkuttu. Sınır hattında güvenlik arttırıldı. (CİHAN)
Türkiye, 3,5 milyar dolarlık rekor yardım yaptı
Somali: Temiz Suya Erişim Projesi kapsamında 19 derin sondaj kuyusu hizmete sokulmuş, muhtelif noktalara depo ve şebeke tesis edilerek çeşmeler yaptırılmıştır. TİKA ve DSİ işbirliğinde gerçekleştirilen sondaj çalışmalarının sonucunda ulaşılan su yaklaşık 126.
Ali Şen: Seçimde oyum Aydınlar'a, Yıldırım'a başarılar
Mühim olan Fenerbahçe, mühim olan kulübü en yüksek noktalara çıkarmaktır. Aziz Yıldırım’ın bu kongreden evvel bir program yapmasına gerek yok, çünkü zaten 15 yıldır görevde. Yeni adaylarımız da fikirlerini söylüyorlar.
Ali Şen: Başkan seçimlerinde önemli olan tek şey Fenerbahçe
Mühim olan Fenerbahçe, mühim olan kulübü en yüksek noktalara çıkarmaktır. Aziz Yıldırım’ın bu kongreden evvel bir program yapmasına gerek yok, çünkü zaten 15 yıldır görevde. Yeni adaylarımız da fikirlerini söylüyorlar.
Elektronik sektörü Uzak Doğu'dan ithal ürünlerden rahatsız
Hatta kimi şikayetler sektöre zarar verecek noktalara geliyor. Tabii biz, kaliteli ürünler yapmaya devam edeceğiz ama birtakım yasal önlemlerin alınması gerektiği, kalite standartlarının belirlenip uygulanması gerektiği de ortada.
Gaziantep’te üniversite öğrencileri Çince ders alıyor
Dekan Altıntaş, Çin ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin çok önemli noktalara geldiğini belirterek, GAÜN ile Çin’in Hebei Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandığını ve buradan hareketle fakültelerinde Çince seçmeli ders vermeye başladıklarını kaydetti.
TUSKON, Türk ve Rus iş kadınlarını Moskova’da buluşturdu
ZİRVE İKİ ÜLKE ARASINDA EKONOMİK İLİŞKİLERİ DAHA GÜZEL NOKTALARA TAŞIYACAKTUSKON Yönetim Kurulu Başkan Vekili Açıkgöz, “TUSKON, 7 federasyon, 202 işadamı derneği, 52 bin üyesi ile 140 bin şirketi temsil eden, Türkiye iş dünyasının en büyük ve en yaygın gönüllü sivil
Hasan Can, aday adaylığını ilçe başkanlığına sundu
Ümraniye’nin vizyonunu değiştiren hizmetlerimizi sürdürmek ve geçmiş yıllarda başlattığımız başarıları daha ileri noktalara taşımak istiyoruz. Aldığımız kararın halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Müsteşar Aslan: 500 milyar dolarlık hedefi aşacak çalışma yapmalıyız
“2023 HEDEFLERİYLE YETİNMEYİP, İHRACATIMIZI DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIMAK İSTİYORUZ” Bursa sanayisinin yaşadığı temel sorunları dinlemek ve 2023 yılında hedeflenen 500 milyar dolarlık hedefe ulaşmak için yapılması gerekenleri belirlemek amacı ile Bursalı sanayicilerle
Kırgızistan ve Özbekistan 371 kilometrelik sınır üzerinde anlaşamıyor
İki ülke arasında uzun süredir aralıklarla yapılan görüşmelere rağmen sınırdaki tartışmalı noktalara bir çözüm bulunamıyor. İki ülke sınırın kesiştiği Fergana Vadisi’nde sınırların aşırı derece içi içe olması hem tarafları sık sık karşı karşıya getirmekte ve hem de ölüm ve yaralanmalarla neticelenen
Kadir Topbaş: Metro seferberliği başlattık
Topbaş, bu noktalara gelecek yolcuların da otobüs sistemleri ile taşınacağını aktardı. Topbaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ben özellikle Başbakanımıza teşekkür ediyorum.
Sydney, aşırı sıcaklar sebebiyle yanıyor
Öte yandan bunaltıcı yaz sıcakları nedeniyle ve yangının başka noktalara sıçramaması için NSW eyaletinde yangın alarmı verildi. Eyaletin 15 ayrı bölgesinde sıcak ve fırtınalı hava koşulları dolayısıyla ateş yakma yasağı ilan edildi.
AK Parti İstanbul’da bayramlaşma
Müezzinoğlu, “Kurulduğumuz günden bugüne bu başarılı noktalara bizi taşıyan üç etkeni tekrar söylemek istiyorum; Ülkemiz ve milletimiz adına samimi olmak, milletimizin beklentilerine umutlarına ve hak ettiği hizmetlerine ulaşabilmesi için samimi bir gayretle çalışabilmek.
Hac ibadeti yapılırken; güvenlik havadan ve karadan sağlanıyor
Havadan ve karadan güvenlik sağlayan yönetim, değişik noktalara konulan binlerce kamera ile görüntüler alıyor. Mina'daki Hac Güvenlik Merkezi, Kabe ve çevresine yerleştirilen binlerce kamerayla milyonlarca Müslümanın hareketini 24 saat kayıt altına alıyor.
Minik aslanlar sahalarda
Bursa Nilüfer Galatasaray Futbol Okulu Basın Sözcüsü Yunus Örs, hedeflerinin geçen yıla göre başarı düzeyini üst noktalara taşımak olduğunu söyledi. Örs, şunları kaydetti:
Kabe'ye gölgelik ve şemsiye sistemi geliyor
Şimdiye kadar 100 milyar Suudi Arabistan Riyali'nin harcandığı proje kapsamında sökülen Osmanlı Revakları da proje içerisinde belirlenen noktalara, aralarında Türklerin de bulunduğu çok sayıda uzman tarafından monte edilecek.
Otoyolun Kocaeli kesiminde bayram yoğunluğu başladı
Sürücülerin sağlıklı bir şekilde güvenli bir şekilde gittikleri noktalara erişmelerini sağlamaktır o yönde gayret vardır. Şunun da bilinmesini istiyoruz kural ihlali yapana da tolerans gösterilmeyecektir.
Palandöken: Türkiye’nin en önemli sorunu ara eleman
Mesleki eğitimi daha ileri noktalara getirmemiz kaçınılmazdır. 800 yıllık Ahilik geleneğinin devamı için çıraklık okullarında okuyan çıraklarımızın fark derslerini vererek lise mezunu statüsüne yükseltilmeleri gerekir.
Fethiye'de uyuşturucu operasyonu
Suç örgütünün çökertilmesine yönelik beş ay süre ile devam eden projeli çalışma sonucunda, belirlenen noktalara operasyon düzenlendi. Operasyonda 319 gr.