noktaları

İŞKUR, 40 üniversiteye daha irtibat noktası açacak
Öğrencilere doğrudan danışmanlık hizmeti verdiklerini kaydeden Yazıcı, “Üniversitelerle işbirliği yaparak irtibat noktaları açıyoruz. Bu noktalarda öğrencilere yüz yüze danışmanlık hizmeti veriyoruz.
Doğalgaz kullanımı, kömür ve tüpe göre yüzde 53 daha karlı
Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, enerji tasarrufu ve faturaların düşürülmesinin püf noktaları hakkında da bilgi verdi. Elektrikli cihazların A sınıfı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Dinçay, kalorifer peteklerinin önünün eşyalarla kapatılmaması, bina yalıtımı, pencere ve kapıların
Tayland'daki patlamada yaralı sayası 36'ya yükseldi
Ülkede hükümet karşıtı göstericilerin Bangkok'taki önemli noktaları ulaşıma kapatması ise beşinci gününe girdi. (CİHAN)
Hiçyılmaz: 2014 yılı bütçesinden aynı performansı beklemek anlamlı olamaz
Mahmut Hiçyılmaz, Merkezi Yönetim Bütçesine bütçe giderleri açısından ayrıntılı olarak bakıldığında bazı konuların öne çıktığını belirterek, bu noktaları madde madde şöyle sıraladı; 2013 yılı Ocak-Aralık döneminde Merkezi Yönetim Bütçe Giderleri 407 milyar 890 milyon TL olarak gerçekleşmiştir.
Tayland eski başbakanının evine bombalı saldırı düzenlendi
Ülkede hükümet karşıtı göstericilerin başkent Bangkok’taki önemli noktaları ulaşıma kapatması üçüncü gününe girdi. Gelişmenin halihazırdaki Başbakan Yingluck Shinawatra iktidarını devirmek için sokaklara dökülen Abhisit yanlısı protestocuları daha da kızdıracağı tahmin ediliyor
Tayland'da "Bangkok'u kapatma" eylemi ikinci gününe girdi
BANGKOK - Tayland’da hükümet karşıtı göstericilerin başkent Bangkok’taki önemli noktaları ulaşıma kapatması ikinci gününe girdi. Bangkok’un sadece 7 noktasında toplanan göstericiler, olaysız bir şekilde seslerini duyurmaya çalışıyor.
Bakan Yıldız: Petrol akışı devam ediyor
Bizim Bağdat’ta yaptığımız görüşmelerde Fışebur ve Ceyhan’daki ölçüm noktaları ile alakalı bize isteklerini belirtmişlerdi. Biz bunun son derece tabi olduğunu, şeffaf bir şekilde yaklaşacağımızı ve dünya piyasalarından satılacağını ve bunun bankalarda bloke edileceğini ve dekontları Bağdat
Gazze’nin tek kadın fotomuhabiri: Bazen bana uzaylı gibi bakıyorlar
Tüm geçiş noktaları kapatılmış durumda. Dünya olup biten her şeyi izlerken Gazze Şeridi kurulduğundan beri en ağır ikinci ambargo uygulanıyor.”OMZUMDAKİ YÜKÜN YARISI GİDİYOR
Heimtextil'e Bursa damgası
Türkiye ev tekstili sektörünün dünya ile buluşma noktaları arasında en önemli yer olarak Heimtextil Frankfurt’u gördüklerini söyleyen Burkay, Türkiye’nin son yıllardaki atılımları ile dünyada yükselişini devam ettiren seçkin ekonomiler arasında yer alma başarısını gösterdiğini
Soçi plakası taşımayan araçların kente girişi yasaklandı
Şehrin girişlerinde konumlandırılan güvenlik noktaları yabancı plakalı araçların giriş çıkışını denetleyecek. Böylece şehirde araç sayısının azaltılması ve güvenliği artırılması planlanıyor.Ayrıca, olimpiyat şeritlerinin kullanılması bugünden itibaren yasaklandı.
Erdoğan, Japonya'da 3 dönemi savundu: Ölene kadar bu makamlarda kalamazsınız
ettiklerini belirten Erdoğan, Japonya’yı son olarak ziyaret ettiği 2003 yılından bu yana Türkiye’nin başta ekonomi olmak üzere geçirdiği evreleri ve geldiği noktaları anlattı. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ekonomi kadar demokratikleşme alanında attığımız adımlar da Türkiye’yi farklı bir boyuta taşıdı.
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Hayatında diğer kırılma noktaları olarak neleri sayabilirsin?Suriye'den Almanya'ya, oradan Belçika'ya göç etmemizi söyleyebilirim. Belçika'ya taşındığımızda hemen hemen hiç paramız yoktu.
Abdest almak için Google'a başvuruyoruz
Google Zeitgeist 2013′ün en hızlı yükselen seyahat noktaları aramalarında Antalya, Bodrum, Kıbrıs gibi tatil destinasyonları üst sıralarda yer aldı.Bir süre önce ölen eski Güney Afrika devlet başkanı Nelson Mandela ve aktör Paul Walker global listenin başında yer alan isimler oldu.
Cláudio Taffarel: Mancini, Türkiye'deki atmosferi zamanla öğrenecek
Buradaki pozitif noktaları görmemiz lazım. Böyle bir ortamda herkesin birbirinin kültürünü kurallarını öğrenmesi zaman alabiliyor. Futbolcular böyle ortamlarda sık sık özeleştiri yapmalı.
Tayland'daki çatışmalar: En az 100 yaralı
Protesto noktaları haricinde ülkede hayat normal bir şekilde devam ediyor. (CİHAN)
Tayland ile MoU imzalandı
geliştirilmesi için muhtelif ülkelerle elektronik haberleşme düzenlemeleri alanında tecrübe ve bilgi paylaşımını içeren mekanizmalar geliştirilmesi, ortak hareket noktaları oluşturarak mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi, ayrıca kurumun tanınırlığının arttırılması ve uluslararası platformda yarar sağlayacak iyi ilişkilerin kurulması
Filipinler'i vuran tayfunda son durum
Şehirlerin işlek ve kalabalık mekanlarında tayfunzeleder için hazırlanmış yardım noktaları da görülmüyor. Ancak kamu ve özel kuruluşlar, iç bünyelerinde sembolik de olsa yardım kampanyaları başlattı.
Kaçak sigara için İstanbul’da fabrika kurmuşlar
Unutulmamalıdır ki ruhsatlı satış noktaları kayıtlı ekonominin teminatıdır. Bu teminatların yok olmaması gerekir. Bunun için destek bekliyoruz.
Libya’da silahlı gruplar arasında yeni çatışma
Çatışmanın, Misrata milislerinin Trablus’a girmesini engellemek için kontrol noktaları kurma çalışmaları sırasında yaşandığı kaydedildi.Yetkililer, Tajoura’daki çatışmada yaralananlar olduğunu açıklarken, henüz net bilgiler verilmedi.
Derbi maçta yüzlerce taraftar dolandırıldı
Bu arada dolandırıcıların bastığı sahte biletin arkasında birde uyarı var: "Lütfen biletleriniz yetkili satış noktaları ve gişelerinden alınız." (CİHAN)
Narı üzerinize sıçratmadan dilimlemenin püf noktaları (Özel)
Nar yetiştiriciliği yapan İlkin Emrahov, Cihan Haber Ajansı(Cihan) kameraları karşısında söz konusu meyveyi dilimleyerek dikkat edilmesi gereken püf noktaları gösterdi. Buna göre; ilk önce narın taçlı tarafından eğimin başladığı yere denk gelecek şeklinde daire olarak çiziliyor.
DÜZELTME- Eksiğini tamamlamayan halin kapısına yılbaşında kilit vurulacak
bakanlık olarak sürekli gözetimde olacaklarını kaydeden Yücel, bu kapsamda toptancı hal bulunan il merkezlerinin giriş ve çıkışlarına kontrol ve denetim noktaları kurulmasına yönelik çalışmaların ise kısa süre sonra tamamlanacağını sözlerine ekledi.
Eksiğini tamamlamayan halin kapısına yılbaşında kilit vurulacak
bakanlık olarak sürekli gözetimde olacaklarını kaydeden Yücel, bu kapsamda toptancı hal bulunan il merkezlerinin giriş ve çıkışlarına kontrol ve denetim noktaları kurulmasına yönelik çalışmaların ise kısa süre sonra tamamlanacağını sözlerine ekledi.
Osmaniye’de 1 ton 625 kilogram esrar ele geçirildi
Şehrin giriş noktaları ve otoyolda çalışma başlatan ekipler, 16 TU 021 plakalı kamyonu durdurarak arama yaptı. Ekipler, kamyonun kasasında 205 kilogramı toz olmak üzere 1 ton 625 kilogram esrar ele geçirdi.
İstanbul'u havai fişekler aydınlatacak
İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yılını bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 90. yıl kutlamalarının bu yılki adresi yine İstanbul Boğazı olacak.
İDO, tüm bilet satışlarını tek adresten yapacak
tr adresi ve diğer tüm İDO satış noktaları ile acentelerden yapılabilecek. (CİHAN)
Hüda Par: Çözüm sürecinde PKK ve lideri ile görüşülmesini doğru buluyoruz
İtiraz ettiğimiz, noktaları dile getirmedik. Bu sürece takoz olan pozisyonunda görülmek ve olmak istemiyoruz.""SÜREÇTE USÜL HATALARI VAR"
Macaristan Milli Günü İstanbul'da kutlandı
Ama iki ülkenin tarihinin arasındaki temas noktaları, insanların düşüncelerinde ve milli duygularında gerçekten ortaklaşa özellikler olduğunu göstermektedir. Türk milleti İmre Thököly, II.
İzmir'de 6,5'lik depremde yaklaşık 1,5 milyon kişi açıkta kalacak
İzmir’deki ana ulaşım arteri üzerindeki yollar, otoyollar, köprüler, kavşaklar ve viyadüklerin, metro ve tünellerin İzmir fayıyla kesişme noktaları belirlenerek, afet planlamasındaki alternatif yollar bu çerçevede değerlendirilmelidir.
Manisa Emniyeti, Akhisar-Beşiktaş maçı için güvenlik önlemleri aldı
İl sınırlarından itibaren aşamalı olarak kontrol noktaları oluşturularak denetimler yapılacak. Stadyum kapı ve gişelerinde bütün üst aramaları bizzat polis tarafından yapılacak. Stadyuma misafir seyirci, sadece Gediz kale arkası tribününe alınacak.
Kasımpaşa - Trabzonspor maç biletleri yarın satışa çıkıyor
Biletlerin biletix satış noktaları ve statta bulunan gişelerden temin edilebileceği de ifade edilen açıklamada Kasımpaşa - Trabzonspor karşılaşmasının bilet fiyatları ise şu şekilde:Maraton Açık Tribün: 10 TL.
Polisten sürücülere: Sollama yaparken vites değiştirmeyin
Kör noktaları başınızı çevirmeden, daha iyi görebilmek için piyasada satılmakta olan dış bükey küçük aynalardan yararlanabilirsiniz. Geçeceğiniz aracın sürücüsünü selektör yaparak uyarın.
Kurban etini bir gün dinlendirdikten sonra yiyin
/>Baygut, pişirilen etler konusunda kızartmalar yerine daha çok haşlanmış, fırında ya da ızgarada tercih edilmesini önerirken bunların da kendi içlerinde püf noktaları olduğunu söyledi. Izgarada eti pişirirken, pişirme ateşiyle et arasında 15 cm olması gerektiğini söylerken Baygut, aksi takdirde dumanın ete temas etmesi konusunda zehirlenmenin yaşanabileceğini
Kılıçdaroğlu, kurbanını Kızılay'a bağışladı
Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, dünyanın çeşitli noktaları için kurban kampanyası başlattıklarından söz ederek, "Sebebi ziyaretimiz zatıalinizin bir kurbanını da vekaletini almak suretiyle kamuoyunda sizinle bu fotoğrafı vermek istiyoruz efendim.
Hız limitini aşanların gözünün yaşına bakılmayacak
Sürücüler seyyar radarların konulduğu noktaları ise internet yoluyla şeffaf bir şekilde öğrenebilecekler. Radarların yerleri her eyaletin polis teşkilatının resmi sitesinde bulunabiliyor. Toplamda ise 8 bin 600 seyyar radar kurulacak.
CHP'li Koç'tan Balyoz yorumu: 12 Eylül referandumunun meyvelerini yiyorlar
Daire adil yargılanma hakkını ihlal eden tüm noktaları gözardı ediyor, toptancı karar veriyor. 12 Eylül 2012 referandumunun sonuçları burada da çıkıyor. Yetmez ama evetçilerin kulakları çınlasın.
"Devletin hiçbir görevlisi suçlu yakalamak için vatandaştan para istemez"
Aydın, yaşanan bu olayların önüne geçilmesi için vatandaşların dikkat etmesi gereken noktaları da şöyle sıraladı: "Devletin hiçbir görevlisi suçluları yakalamak (terör örgütü listesinde ismi geçen mağdurun ismini silme, terör örgütüne operasyon yapmak, mağdur
Uzun bayram tatili havayolu şirketlerinin yüzünü güldürdü
Şirket, yurt içinde sefer yaptığı 28 nokta için 269, KKTC için 79, yurt dışı uçuş noktaları için ise 75 ilave sefer planladı. Atlasjet Hava Yolları’nın 11-19 Ekim tarihleri arasında Kıbrıs, Edremit ve Bodrum’a karşılıklı olarak ek seferlerin düzenleneceği duyurdu.
Hacivat – Karagöz de Çince konuştu
Festivalde ayrıca hediyelik eşya, sergi satış noktaları, firma ve şehir tanıtım stantları da var. Şehirlere ait hat, ebru, çini, telkari, çömlekçilik, lüle taşı oymacılığı, çarıkçılık gibi birçok el sanatının tanıtımı bizzat ustalar tarafından yapılıyor.
Polis sahte para konusunda kurban satıcılarını uyardı
Sahte parayı gerçeğinden ayırt etmenin püf noktaları dile getirildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, bayramın üçüncü gününe kadar kurban satıcılarının sahte para konusunda uyarılacağına işaret etti.
Sobayı doğru kurmak ve yakmak zehirlenmeleri önlüyor
SAKARYA - Sakaraya İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Murat Alemdar, sobayı doğru kurmanın ve doğru yakmanın karbonmonoksit gazından zehirlenmelerin önüne geçeceğini söyledi. Dr. Alemdar yaptığı açıklamada, soğuk havaların başlamasıyla birlikte sobaların kurulduğunu, ancak daha şimdiden sobadan sızan karbonmonoksit gazından ölüm haberlerinin
Çin'deki festival tanıtımına en uzun katkı Sultan Kösen'den geldi
Türk mutfağının döner, kebap, zeytin yağlı, çorba ve tatlı gibi en seçkin yemeklerini yeme şansı bulan konuklar, hediyelik eşya, sergi satış noktaları, firma ve şehir tanıtım stantlarında alış veriş ederek, Türk kahvesi veya birkaç bardak çay ile yorgunluk atma şansı yakalayacaklar.
Bakan Veysel Eroğlu 37 tesisin açılışı yaptı
Tarihe baktığımız zaman hep geçit noktaları, koridoru olmuş. Dolayısıyla burada ayakta kalmanın yolu son derece güçlü olmaktan geçiyor. Güçlü olmak, çok daha büyük bir Türkiye'yi inşa etmek, büyük hedeflerimize kilitlenerek hepsini birebir gerçekleştirmemiz gerekiyor.
Prof. Dr. Uğur: Kurbanlık alırken kavram noktalarına dikkat edilmeli
hatalar sebebiyle vatandaşların zarara uğramaması için şu tavsiyelerde bulundu: "Hayvandaki et ve yağ dokusunun durumunu dıştan belli eden noktalara, kavram noktaları adı verilmektedir. Kavram noktalarını elle ve gözle muayene ederek, hayvanın besilik durumu hakkında karar vermek mümkündür.
Türkiye’den Çin’de tarihi tanıtım
Türk tarihi ve kültürel değerlerin tanıtımı yapılırken, katılımcılar ayrıca hediyelik eşya, sergi satış noktaları, firma ve şehir tanıtım stantlarında alışveriş yapılabilecek. İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Şanlıurfa, Denizli, Gaziantep gibi şehirlerin tarihi ve turistik mekanlarından oluşan üç boyutlu şehir dekorları da gezilebilecek.
DEÜ Tıp Fakültesi Mayo Clinic’in profesörlerini ağırlayacak
myeloma" olarak adlandırılan, kan/plazma hücrelerinden kaynaklanan, orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan kanser türünün teşhis ve tedavisinde gelinen son noktaları ve ileriye dönük çalışmaları anlatacak.
Motosiklet kazasında 16 yaşındaki genç hayatını kaybetti
Yakalanması için polis ve jandarma noktaları uyarıldı. Yaklaşık 2 saat sonra, Çetibeli'ndeki jandarma kontrol noktasında yakalanan sürücü V.K. gözaltına alındı.
Eskişehirspor - Beşiktaş maçının biletleri satışa çıkıyor
Eskişehirspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, biletlerin yarından itibaren Biletix'in internet sitesinden, çağrı merkezlerinden, Biletix noktalarından, Kanatlı AVM Dost Kitapevi ve Espark Avm'de bulunan tatil.
Türk kültürü ve yemekleri Şanghay'da tanıtılacak
Türk mutfağının döner, kebap, zeytin yağlı, çorba ve tatlı gibi en seçkin yemeklerini yeme şansı bulan konuklar, hediyelik eşya, sergi satış noktaları, firma ve şehir tanıtım stantlarında alış veriş ederek, Türk kahvesi veya birkaç bardak çay ile yorgunluk atma şansı yakalayacaklar.
Azerbaycan cumhurbaşkanlığı seçimine hazır
Oyların değerlendirilmesi ve veri transferlerinin elektronik ortam üzerinden yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim noktaları bilgisayarlarla donatılırken olası bir elektrik kesintisi durumunda veri kaybını önlemek adına her merkezde jeneratörler hazır bulunduruluyor.