noktasına

Akıllı haritalardan spor tesislerine bir tıkla ulaşılacak
Bu tür faaliyetlerde detay çalışmanın zarafetinin kurumların her noktasına yayılacağını vurgulayan Kılıç, "Bu etkinin meydana gelmesinde sizlerin çabası büyük. Olimpiyatlara hazırlanan sporcularla olumlu bir iletişiminiz, sporcularımızın ruh hali üzerinde büyük etkilere sahip olacaktır.
Torku Konyaspor: 3 - Sivasspor: 0
dakikada Sivasspor'un kazandığı korneri sağ kanattan Cicinho ortaladı, ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Gelen topa savunma ile birlikte yükselen Manuel Da Costa kafa vuruşunu yapıyor ancak top sağ kale direğinin yanından dışarı gidiyor.
Palandöken: Türkiye’de bulunan 16 bin zincir marketin yarısı 4 markaya ait
sanatkarın sosyo-ekonomik yapısını bozduğunu vurgulayan Palandöken, “Alınmayan önlemler, çıkarılması geciken Perakende Yasası, esnaf ve sanatkarı bitirme noktasına getirdi. Ekonominin kılcal damarlarının kurumasına müsaade etmeyiz.
Eyleme son veren nakliyeciler, İstanbul'a sebze-meyve taşımak için işe başladı
Bu işin sonuç noktasına inşaallah önümüzdeki hafta Sayın belediye Başkanımız Topbaş'ın vereceği güzel bir haberle ülkemiz en güzel şekilde sevkıyatını yapacak. Yarın akşam İstanbul halkına en taze sebze ve meyveyi yedireceğiz.
TÜBİTAK'tan üniversitelere 1 milyon TL'lik 'teknolojik' destek
Herkes mutabakat noktasına gelmiş. Bunlar bizim için çok önemli avantajlar.” (CİHAN)
Galatasaray'dan Bülent Tulun'un gönderilmesinin arka planı
Terim'in görevden ayrılmasından sonra takım otobüsünün önünde oturduğu için gelen tepkiler karşısında Ünal Aysal'la ipler kopma noktasına gelmişti.Futbol şubesinin Bülent Tulun'nun futbol takımı üzerindeki etkisinden rahatsız olunması sonrası başkan Ünal Aysal'la bir toplantı yapıldı.
'Yabancı yatırımcı Türkiye'ye geliş noktasında tereddüt etmeye başladı'
Mart’ta yapılacak yerel seçimler, yerel seçim olma özelliğini kaybedip bırakın genel seçim örneği olmasını, hükümet hakkında bir gensoruya dönüştürülmesi noktasına gelinecek. Şu bir gerçektir ki seçimden sonra hem hizmet grubu hem hükümet ve de muhalefet, hepsi kendi kendilerine öz eleştirilerini yapmaları lazım.
Toyota Genel Müdürü Özer: Vergi oranlarının yüksek olmasında sakınca görmüyorum
2013 sonuna bakıldığında bu değerlenmenin biraz daha dengeye oturduğunu ya da denge noktasına geldiğinin söylenebileceğini belirten Özer, "Ondan sonra Türk lirası biraz daha değer kaybetti. Hepimizin beklentisi Türk lirasının kararlı, istikrarlı bir yapıda olmasıdır.
Somali Türk Okulu öğrencileri, karne sevinci yaşadı
Eğitimin 21 yıllık iç savaşın ardından bitme noktasına geldiği Somali’de okullarda karne verme geleneği olmadığı için öğrenciler karneyle ilk defa Türk okullarında tanışıyor. Somali’nin başkenti Mogadişu’daki Bedir Türk Lisesi, Kıblenuma İlköğretim Okulu, Kıblenuma Kız Lisesi ve Hergeysa’daki Vifak Türk Lisesi’nde öğrenciler, Türkçe
ABD'de yeni kar fırtınası
Eyaletler arası otoyollarda trafik akışı durma noktasına geldi. Kar temizleme ve yolları tuzlama çalışmaları ise devam ediyor. Otobüs ve tren seferlerinde 2-3 saatlik geciklemeler yaşandı.
Bakyapı’dan 160 milyon liralık yatırım
Bakyapı Prestij Modern, şehrin birçok önemli noktasına yakınlığıyla dikkat çekiyor. Proje, Timsah Arena stadına 3 km, Carrefour’a 5 kilometre, Metro Acemler İstasyonu’na 3 kilometre, çevreyolu bağlantısına 2.
Ayakkabıcı esnafı düzenlediği fuar ile AVM'lerle rekabet etmeye çalışıyor
ve Türkiye’nin her yerine toptan ayakkabı satışı yapan Bilgiç Ayakkabıcılık sahibi Mustafa Bilgiç, “Yeni çıkan kanunlarla merdiven altı üretimin bitme noktasına gelmesi sevindirici. Artık herkes ürettiği ayakkabının altına ‘hakiki deri ya da emitasyon’ diye diye işaret veyahut yazı yazmak durumunda.
Depolarda patates fiyatları ucuzladı
Ancak fiyatların yüksek seyretmesinin yanında basında çıkan haberlerle de çiftçinin daha da yükseleceğini varsaymasıyla piyasaya sevkiyat durma noktasına gelmişti. Depodan 2,5 liraya çıktığı zaman piyasa patatesi yemez oldu.
Bakan Işık: Medyadan ricam; üretime, ihracata, istihdama yoğunlaşın
Ama 3 sene, 4 sene biriktirip de ilgili ilgisiz şeyleri torbaya koyup adeta bir operasyon noktasına getirmek kimsenin kabul edeceği bir şey değil. Ama Türkiye bunu da aşıyor.
TUSKON’un ticaret köprülerinden 30 milyar dolar geçti
Çünkü bu artık bir Türkiye-dünya ticaret köprüsü meselesi değil, dünya ticaret köprüsü olma noktasına geldi.” demişti.TİM BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ: MİMAR SİNAN’IN KÖPRÜLERİ GİBİ EŞSİZ
Kredi kartı taksitlerinin kaldırılması kuyumcuları olumsuz etkileyecek
Sektör mensupları da kredi kartıyla yapılan satışların taksit sayısının azaltılması ya da kaldırılmasının birçok sektör işletmesini kepenk kapatma noktasına getireceğini, kredi kartı ile yapılan satışlarda makul seviyede taksit sayısına izin verilmesi gerektiğini ifade etti ve "yetkililerden bu kararı gözden geçirmelerini
'El Kaide gündemde tutularak Esad, ehveni şer gibi gösterilmeye çalışılıyor'
Suriye’deki radikal unsurların uyguladıkları yanlış yöntemlerin rejimi ehven-i şer noktasına getirdiği iddiaları üzerine Dışişleri Bakanı Davutoğlu, böyle bir şeyi asla söylemediğini kaydetti. Davutoğlu ‘‘Benim böyle bir ifadem söz konusu değil.
‘Beyaz et fiyatı artacak‘ iddiası
bir ürünü iyi bir şekilde üretmeli ama aradaki soğuk zinciri iyi bir şekilde muhafaza etmeli bir ilgili ürtim kuruluşunda yapılan üretimden sonra satış noktasına kadar iyi şartlarda gelinmelidir. Satış noktasında iyi muhafaza edilmeli sonrada eve götürüp mutfakta bu tavuk pişirilinceye kadar iyi süreçlerden çıktığı zaman sıcak günlerde tavuk etini de birlikte alır
Alt yapının çöktüğü KKTC'de vatandaşlar yağmurdan endişe ediyor
Alt yapı çalışmalarının durma noktasına geldiği Lefkoşa ve diğer bölgelerde vatandaşlar yağmurdan korkar hale geldi. Çeşitli nedenlerden dolayı Lefkoşa Belediyesi tarafından kazılan yolların bir daha eski haline getirilmediği iddia edildi.
Atatürk’ü görmüş 86’lık dede Atatürk için 10 kilometre koştu
10 kilometrelik yarışa katılarak bitiş noktasına ulaşan Atatürk'ü de görmüş 86 yaşındaki Erdoğan Dulda, yarışma birincisinde bile büyük ilgi gördü.86 yaşında Atatürk’ü anmak için düzenlenen yarışta koşan Erdoğan Dulda, duygularını şöyle dile getirdi: "41.
Rum Başpiskopos, KKTC'deki eski mallarını satan Rumları vatan haini ilan etti
Halkımızın bir bölümü de, yapmaması gerekirken, vatana ihanet noktasına varacak kadar işgal gücüyle aynı hizaya geliyor, işgal altındaki mallarını işgalciye satarak ülkemizin Türkleşmesine meşruiyet kazandırıyor.
Tayland’da yılbaşı öncesi protestolardan esnaf rahatsız‏
Bangkok'ta yapılan gösterilerde ise trafik durma noktasına geldi. Trafik akışını sağlamak ve olayları kontrol etmek için toplam 2 bin polisin görevlendirildiği belirtildi. Değişik noktalarda ayrıca 100’e yakın ambulans da hazır bekletiliyor.
TZOB: Patateste fiyat istikrarsızlığı üreticiyi de tüketiciyi de mağdur ediyor
Geçen iki sezonda patates üreticilerinin ciddi pazarlama sorunları yaşadığını, sektörün tıkanma noktasına geldiğine dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti: “2011 yılında patates stoklarının bitmesi gereken Mayıs ayında depolarda hala patates varken, yazlık çeşitlerin de hasadı başlamıştı.
Pakistan ordusundan operasyon: Son 24 saatte 33 militan öldürüldü
Operasyonlar, önceki gün Kuzey Veziristan bölgesinde, 5 askerin öldüğü 34 askerin de yaralandığı askeri kontrol noktasına düzenlenen intihar saldırısını takiben başladı.İntihar saldırısından Pakistan Talibanı olarak bilinen Tahrik-i Taliban Pakistan (TTP) ile bağlantılı Ensar-ul Mücahidin grubunun sorumlu tutulduğu belirtiliyor
Bakan Yıldız: (Elektrik kesintileri konusunda) herhangi bir sıkıntı yok
Yıldız, dünyanın en önemli doğalgaz rezervlerinin bulunduğu Hazar havzasındaki bu kaynakların tüketim noktasına ulaştırılmasıyla ilgili bir konu olduğunu ifade etti. Bakan Yıldız Türkiye olarak kış mevsiminde olduğumuza dikkat çekerek doğalgaz konusunda tedarik noktalarını arttırmak istediklerini söyledi.
"Avrasya kaplanı" genç Kazakistan 22 yaşında (Haber - Analiz)
Sovyetler Birliği’nin dağılması ile çalışmakta olan fabrikalar bir anda kapanmaya başlamış ve bu fabrikaların durması ile birlikte ülkede üretim durma noktasına gelmişti.Kendi iç meseleleri ile ilgilenerek tamamen iç siyasete dönen Sovyet yönetimi ise Türk Cumhuriyetlerindeki bütün ekonomik faaliyetlerini durdurmuştu.
'Türkiye enerjide doğalgaza bağımlılığın cezasını çekiyor' (Özel)
Türkiye’de enerji üretimi ve dağıtımının kar amaçlı şirketlere teslim edildiğini ileri süren Uğurlu, şunları söyledi: “Dolayısıyla bunlar, kar etmeme noktasına geldiğinde veya bir şekilde karlılığı düştüğünde, halkı düşünmeden elektriği kesebilir.
Bayraktar: 2014 yılında 500 bin konutun dönüşümü başlatılacak
Bu projeleri üretecek vatandaşlara hibe vermek izin çalışmaları bitirme noktasına getirdik." açıklamasında bulundu. (CİHAN)
Elazığspor: 4 - Medical Park Antalyaspor: 1
Bir dakika önce kazanılan penaltı vuruşu için atış noktasına gelen Serdar Özkan, meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 1-0.69. dakikada Köksal'ın sert şutunda Hakan Arıkan, topu iki hamlede kontrol etmeyi başardı.
Dünyanın yarıdan fazlasına yağ satıyor
Artık dünyanın her noktasına mal gönderebiliyoruz. Amerika, Malezya gibi yağ üretiminde öncü ülkeler dahil şimdiye kadar 120’ye yakın ülkeye ulaştık. Yani dünyanın yarıdan fazlasına yağlarımız satılıyor.
Sinek avlayan havaalanının umudu THY
FRANKFURT - Almanya'da yaklaşık 6 ay önce açılan Kassel-Calden havalimanında işler durma noktasına geldi. Havalimanı yönetimi, Türk Hava Yolları’nın bahar aylarından itibaren buraya uçmayı planladığını belirterek, diğer havayolu şirketlerinin de THY’yi izleyeceğini umuyor.
Çelik: Asgari ücreti çalışanların şartları ve ekonominin gidişatı belirleyecek
dönemlerinde, uzlaşılamayan dönemlerinde olduğunu vurgulayan Çelik, "Bir aylık süre içinde samimi olarak yapılacak değerlendirmeler neticesinde uzlaşı noktasına gelir temennisinde bulunuyorum." sözlerini dile getirdi.
Keşmir’de çatışma: 1 polis öldü
YENİ DELHİ - Hindistan yönetimindeki Keşmir bölgesinde bir polis kontrol noktasına militanlar tarafından yapılan saldırıda bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. Keşmir'in başkenti Srinagar’a 15 kilometre mesafedeki Chadoora bölgesinde meydana gelen olayda bir polis hayatını kaybederken, 2 polis de yaralandı.
Fikret Orman: Vodafone Arena ile beraber çok şey değişecek
Biz Türkiye’nin en önemli noktasına çok güzel bir stat yapıyoruz ve göreceksiniz Vodafone Arena ile beraber çok şey değişecek. Bütün bu tarihi adımları atarken, camiamızın birlik ve bütünlüğü bizim için çok önemli.
Gençlerbirliği: 1 - Gaziantepspor: 3
dakikada Jimmy serbest vuruşu kullandı penaltı noktasına gelen topa Sedat kafa vuruşunu yaptı pozisyondan sonuç çıkmadı.73. dakikada Turgut yerden ortaladı Cenk’in üzerinden atladığı top Traore’nin önünde kaldı bu oyuncunun kaleci ile karşı karşıya vuruşunda top farklı şekilde auta
Gençlerbirliği: 1 - Gaziantepspor: 2 (İlk yarı)
dakikada sol çaprazdan son çizgiye inen Traore penaltı noktasına topu çıkardı müsait pozisyonda Mustafa’nın şutu üstten auta gitti.Konuk ekip geriye düşmesine rağmen ilk yarının sonunda soyunma odasına 2-1 önde gitti.
Vodafone Arena logosunu taraftar seçiyor
Sadece bir spor stadyumu değil, aynı zamanda şehrin sosyal hayatına değer katacak, konserler ve kültürel etkinliklerle İstanbulluların buluşma noktasına dönüşecek olan Vodafone Arena için logo seçimi de halk oylamasına bırakıldı.
Anastasiadis: Sonuca ulaşmamız için alınması gereken çok yol var
getirdiğini anlatan Eroğlu, Eylül’ün ilk haftasından beri özel temsilcilerin böyle bir taslak üzerinde çalıştıklarını, fakat bu egzersizin artık doyum noktasına ulaştığını kaydetti.Eroğlu, ortak açıklama konusunun sonuca ulaşmamasının nedeninin Rum tarafının öze yönelik ve kapsamlı çözüm müzakereleri çerçevesinde masada görüşülmesi gereken
Irak’taki saldırılarda en az 11 kişi hayatını kaybetti
Bağdat’ın güneyinde bir intihar eylemcisinin bomba yüklü aracını polis kontrol noktasına doğru sürmesi sonucu meydana gelen patlamada ise 3 polis ve 1 sivil öldü; 4 kişi yaralandı.Batı Bağdat’ın Baiyaa bölgesinde silahlı bir saldırganın aracından açtığı ateş sonucunda da arabasıyla evine gitmekte olan bir Adalet Bakanlığı memuru yaşamını
İran'ın nükleer programında anlaşma yakın
İran tarafının, varılacak ilk anlaşma metninde bu hakkın açık bir şekilde yer almasının şart olmadığı noktasına geldiği belirtiliyor. (CİHAN)
Azerbaycanlı petrol milyonerinin tarihi tünelleri keşfedilmeyi bekliyor
Başkent Bakü'den 40 kilometre uzaklıkta yerleşen bu tünellerin Hazar Denizine, Muhtarov'un Bakü'deki evine ve şehrin bir çok noktasına çıkışı olduğu iddia ediliyor. Gerektiğinde sığınak, kaçış noktası, sevkıyat tüneli gibi bir çok amaçla kullanılabilen söz konusu tüneller, su ve erzak deposu olarak da kullanılmış.
Hollanda'dan Türkiye'ye, Türkiye'den Hollanda'ya yatırım anahtarı konferansı
Başkanvekili Topçu, "Avrupa üretim olarak doyum noktasına erişti. Şuanda Avrupa için önemli olan cazip pazarlar ve cazip üretim merkezleri oluşturmak. Hem bölgesel, lojistik ve ulaşım olarak baktığımızda Türkiye bu iş için ideal ve mükemmel bir konumda.
Birlik partilerinden Yeşiller'e görüşme sinyali
BERLİN - Birlik partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında devam eden koalisyon görüşmeleri zaman zaman tıkanma noktasına gelirken, taraflar diğer partilere de gülücük dağıtmayı ihmal etmiyor.
DKİB Başkanı'ndan işadamlarına Kuzey Kafkasya önerisi
Sochi kapısının kapanması akabinde bitme noktasına gelen Doğu Karadeniz Bölgesi'nin Rusya ile olan ticari ilişkilerinin bu yeni alternatifler sayasinde tekrar eski canlı günlerine döneneceğine inanıyorum.
Halk koşusunun birinci etabı tamamlandı
İSTANBUL - 35. Vodafone İstanbul Maratonu’nda halk koşusunun ilk etabı tamamlandı. Dolmabahçe’deki bitiş noktasına ulaşan maratoncular, numaralarını burada kurulan stantta kaşeletti.
İstanbul Maratonu'nda 30 km Kenya ve Etiyopyalıların yarışına sahne oldu
İSTANBUL - 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda atletler finiş noktasına doğru yaklaşıyor. Türkiye'nin en büyük katılımlı kitlesel spor organizasyonu, verilen startın ardından koşulmaya başlarken maratonda 30 km geride kalırken Kenya ve Etiyopyalı atletler önde
İstanbul Maratonu'nu koşan atletler Yenikapı'dan geçti
İSTANBUL - 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda atletler finiş noktasına doğru yaklaşıyor. Türkiye’nin en büyük katılımlı kitlesel spor organizasyonu, verilen startın ardından koşulmaya başlarken 10 ve 15 kilometre koşularında da heyecanın sonuna yaklaşılıyor.
35. Vodafone İstanbul Maratonu yarın koşulacak
30 dan sonra katılımcılar kendi imkanları ile start noktasına ulaşmak zorunda kalacaklar. ZAMANLAMA ÇİPİYarın koşulacak olan 35.
Prosinecki: Daha iyi bir Kayserispor için daha çok çalışacağız
Daha sonra futbolcular ve yönetim ile yaptığı görüşmeler sonunda istifa kararını yeniden gözden geçirme noktasına geldiğini anlatan Prosinecki, "Oyuncuların reaksiyonu ve yönetim ile yaptığımız konuşmalarda hep bu takımın bana olan inançlarını ve halen burada yapacak çok işimiz
Şam’da patlama
ŞAM - Suriyeli muhalifler, Şam’da yönetimin elinde bulunan Seyyidi Mikdad kontrol noktasına yönelik bomba yüklü bir araçla saldırı gerçekleştirdiklerini bildirdi. Saldırı sonrasında yönetime bağlı çok sayıda askerin öldüğü ve yaralandığı kaydedildi.