nüfus cüzdanı

Cezaevi firarisi sahte evrakla bankalardan kredi çekmiş
Cezaevinden kaçtıktan sonra sahte nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi düzenleyerek bankalardan kredi çektiği, aynı sahte belgelerle İstanbul ve Ankara’daki şirketlerden kiraladığı arabaların plakalarını değiştirerek, ucuz fiyatlara başka kişilere sattığı ortaya çıktı
Kalpazanlara yönelik şafak operasyonunda 14 tutuklama
Önceden belirlenen 25 ev ve işyerinde 26 kişi gözaltına alınırken 258 bin 720 TL değerinde sahte para, 4 adet nüfus cüzdanı ve 2 adet sahte ehliyet ele geçirildi. Şebeke üyelerinin, sahte parayı bayramdan önce özellikle kurbanlık satış yerlerinde, 18 yaşından küçük çocukları kullanarak piyasaya sürmek istediği iddia edildi.
Fethiye'de uyuşturucu operasyonu
esrar maddesi, 12 adet uyuşturucu hap, 2 adet sahte nüfus cüzdanı ve uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 5 bin 30 TL para ele geçirildi. Gözaltına alınan dört şüpheliden ikisi, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.
Nikahı erteleten kapkaç!
Demirli, motosikletle yanlarına yaklaşan iki kişiden birinin elindeki çantayı çekerek aldığını anlatarak içinde nüfus cüzdanı ile fotoğraf makinası olduğunu anlattı. Bu arada, kapkaça uğradıkları için nikaha gidemeyen çift ifade için polis merkezine götürüldü.
Kurbanlık alırken yaş ve gebelik kontrolü ücretsiz
Hayvanların küpeleri adeta onların nüfus cüzdanı gibi. Küpeyle ‘hayvan kayıt sistemi’ne giren hayvanın yaşı, aşıları ve pazar içindeki hareketleri kontrol altında tutuluyor. Sistem ayrıca hayvan nüfusunun kontrol altında tutulmasını da sağlıyor.
Narkotik polisinden nefes kesen operasyon
Operasyonda bir adet sahte nüfus cüzdanı ile bin 600 Euro, 2 bin 300 Dolar ve 8 bin 970 TL nakit paraya da el konuldu. Mahkemeye sevk edilen 8 şüpheliden 6'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
83 yıl sonra kimlik sahibi olan Nigar teyzeye Kaymakam Yırık'tan Kürtçe jest
Kayseri Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, saklı nüfus olarak tabir edilen ve nüfus müdürlüklerini hiçbir şekilde kaydı yapılmamış, doğumundan bu yana hiç nüfus cüzdanı olmamış 3 kişiye yıllar sonra ilk kez Türkiye Cumhuriyeti kimliğini verdi.
Ankara Valisi Yüksel: Takip operasyonları da beraberinde gelecek
ise şu bilgileri paylaştı: “Ölü olarak ele geçirilen Muharrem Karataş isimli şahsın Ahmet Güzel adına düzenlenmiş, üzerine kendi resmi yapıştırlmış sahte nüfus cüzdanı kullandığı anlaşılmıştır. Bu şahsın Mart 2013'te AK Parti Genel Merkezi'ne yönelik lav silahlı saldırı eylemini gerçekleştirdiği anlaşılmıştır.
Batman Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı yüksek lisans başvuruları başladı
Müdürlüğü’nün internet sayfasından alınacak başvuru formu, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, transkript, ALES ve yabancı dil sonuç belgesi, nüfus cüzdanı sureti, 2 adet vesikalık fotoğraf ve erkek adaylar için askerlik durum belgesi olduğu kaydedildi.
Bağcılar Belediyesi'nin bilgi evlerine kayıtlar başladı
Kayıt formunu dolduran öğrencilerden nüfus cüzdanı fotokopisi ile 2 vesikalık fotoğraf isteniyor. Haftanın belirli günlerinde branş öğretmenleri tarafından verilen derslere katılan öğrencilere İngilizce ve matematik gibi temel dersler de veriliyor.
Asker ailesi maaşına 80 bin kişi başvurdu, 17 bin aileye ilk ödeme yarın
Yardımdan yararlanmak isteyenlerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına nüfus cüzdanı sureti ve askerlik belgesi ile birlikte dilekçe vermesi yeterli. Askerdeki kişi evliyse resmi nikahlı eşinin, evli değilse anne veya babasının başvurusu dikkate alınıyor.
SAÜ'de 15 saniyede öğrenci kaydı yapılıyor
adaylardan istenen belgeler ise şunlar: "Lise diplomasının aslı veya geçici mezuniyet belgesinin aslı, LYS Sonuç Belgesi’nin internet çıktısı, fotoğraflı nüfus cüzdanı fotokopisi, 6 adet vesikalık fotoğraf, ikinci öğretim ve uzaktan öğretim programlarına yerleşen adaylar için banka dekontu, öğrenci ön kayıt formu, Tıp Fakültesi ve
Romanya-Türkiye maçının bilet satışı başladı
Bir kişinin 4 bilet alabildiği uygulamada biletler, sahiplerine, başvuruda kullandıkları pasaport veya TC Nüfus Cüzdanı'nı ibraz etmeleri koşuluyla teslim edilecek.TFF Dağıtım Noktası'nın yeri ve dağıtım tarihi, TFF.
Dolandırılmaktan son anda kurtuldu
Nüfus cüzdanı bilgilerinden bankalardan para çekmişler. Aman kimseyle paylaşma. Seni savcıya bağlıyorum.
Emniyetten önemli uyarı: İmzalı boş senet vermeyin
Pasaport, nüfus cüzdanı, kimlik, sürücü belgesi, çek, senet, trafik ve tescil belgeleri ve diğer resmi evrakların hakiki olup olmadıkları veya üzerlerinde tahrifat yapılıp yapılmadığı hususlarının belge inceleme laboratuvarlarında optik
Devleti vatandaşın ayağına götüren kaymakam veda ziyaretinde
Hem yeşilkart, nüfus cüzdanı değişikliği, sosyal araştırma için mobil hizmet aracımızı devreye soktuk. Şehre inip gelmesi zor olan insanlarımıza bu hizmeti burada sunuyoruz.
Memurların göreve dönüş başvuruları başlıyor
Başvuruda bulunacakların; Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne hitaben yazacakları dilekçe ile birlikte nüfus cüzdanı örneği, öğrenim belgesi, hizmet cetveli, görevine son verildiğine ilişkin belgeleri (Bakanlık onayı, yüksek disiplin kurulu kararı veya benzeri belgeler) ibraz etmeleri
Yedi suçtan aranan dolandırıcılık şüphelisi tutuklandı
adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne götürülen zanlının, beş kişiyi çeşitli bahanelerle dolandırdığı ve evlerinden hırsızlık yaptığı iddia edildi.
Yunanistan'dan DHKP-C'li teröristlere ilişkin ilk resmi açıklama
Botta ele geçirilen 55 yaşındaki DHKP-C üyesi Hasan Biber’in Türk INTERPOL’ü tarafından arandığını belirten Sözcü, Biber’in sahte nüfus cüzdanı ile Yunanistan’dan siyasi iltica başvurusunda bulunduğunu ancak bunun reddedildiğini açıkladı.
Bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınavı 10 Kasım'da Ankara'da
C kimlik numarası olan nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf. Sınava katılmak isteyen adayların, belirtilen belgelerle birlikte 25 Eylül 2013 tarihine kadar İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri
Çanakkale'de sahte para operasyonu
bonzai maddesi ve sahte nüfus cüzdanı ele geçirildi. Kardeş olan iki zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. T.K.'nin, kasten adam öldürmek suçundan hükümlü bulunduğu Tekirdağ Muratlı Açık Cezaevi'nden firar ettiği öğrenildi.
Saat sorma bahanesiyle yaklaşıp, telefonunu gasp ettiler
, cüzdanın içerisinde 3 bin 200 TL para, banka kartları, ehliyet ve nüfus cüzdanı olduğunu belirtti. Her 2 olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (CİHAN)
Kocaeli Büyükşehir’den hasta yakınlarına misafirhane
Kişiden kabul edilmesi halinde nüfus cüzdanı, hastane sevk evrağı ve ilgili hastanede tedavi gördüğüne dair rapor isteniyor. (CİHAN)
Uyuşturucu operasyonuna 12 tutuklama
maddesi, uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 17 bin 157 TL para, 7 adet 22 ayar altın bilezik, 7 tane Cumhuriyet altını ve bir sahte nüfus cüzdanı ele geçirildiği bildirildi. (CİHAN)
Tarsus’ta 6 ayda bin 342 çift evlendi
Aynı dönemde 16 bin 690 kişiye yeni nüfus cüzdanı, 40 bin 385 kişiye de nüfus kayıt örneği verildiği belirtildi. (CİHAN)
Üniversiteli keçi 3 bin liraya satıldı
Hepsinin nüfus cüzdanı olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Tölü, "Bu keçiler üzerinde sürekli araştırmalar yapılıyor. Son 10 yılda Türkiye'de süt keçiciliğine doğru bir ilerleme görüyoruz.
Kapkaç için motosiklet çaldılar
içinde, çalıştığı işyerine ait olduğu öğrenilen 2 bin 500 lira para, kendisine ait bir adet altın zincir, üzerinde çift kalp bulunan bir adet altın yüzük, nüfus cüzdanı, ehliyet, çeşitli bankalara ait kredi ve bankamatik kartlarıyla cep telefonunun bulunduğunu belirten F.
Asker ailesi maaşına 35 bin kişi başvurdu, ilk ödeme bu ay
Yardımdan yararlanmak isteyenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na nüfus cüzdanı, askerlik belgesi ve dilekçe vermesi yeterli. Başvurusu kabul edilen ailelere birer PTT Kart gönderilecek.
İlaçla sahte özürlü heyet raporu aldıran çete üyeleri yakalandı
kararıyla yapılan aramalarda, 42 adet değişik şahıslar adına düzenlenmiş özürlü sağlık kurulu raporu, 21 adet farklı kişilere ait evrak ve doküman, 68 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 10 adet değişik şahıslar adına düzenlenmiş senet ve hard disk ele geçirildi.
Aksaray Üniversitesi yarı olimpik yüzme havuzu açıldı
Havuza üye olmak isteyenlerin üye kayıt formunu doldurduktan sonra nüfus cüzdanı, 1 adet fotoğraf, spor yapabilir raporu, hepatit B raporu, idrar tahlili ve dermatoloji raporunu hazırlamaları gerekiyor.
LYS adaylarına eğitimci uyarısı: Konu açıklarınızı kapatın
Kimlik belgesi olarak sadece pasaport ve TC nüfus cüzdanı kullanılacaktır. Bunların dışında kalan hiçbir belge kimlik belgesi olarak kullanılamayacak. Ayrıca Sınav Giriş Belgesi, ÖSYM tarafından gönderilmeyeceği için adaylar, bunları ilgili internet adresinden gireceği sınavlara göre ayrı ayrı almalıdır.
ÖSYM, adayların üniversite sınavına gireceği yerleri açıkladı
Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir.
Uşak polisi iki günde yaklaşık 37 g. esrar ele geçirdi
çapında fişek ile 1 adet sahte nüfus cüzdanı ele geçirdi. Arabada bulunan dört kişi gözaltına alındı.Olaylarla ilgili tahkikatlar devam ediyor.
Çalıntı kimlik kartlarıyla GSM bayilerinden telefon alan bayan yakayı ele verdi
operatörlerinden kampanyalı ve taahhütlü telefon aldığı iddia edilen kadın, girdiği GSM bayiinde, tevafuk eseri müşteri hizmetlerindeki görevli bayanın kaybettiği nüfus cüzdanı ile yeni telefon almaya kalkınca yakayı ele verdi.
Bulgaristan seçimleri için Türkiye'de verilen oyların iptali istendi
Türkiye’deki seçimlerde ihlallerin yapıldığını öne süren Yanev, seçim listelerine seçmenlerin usülsüz eklendiğini ve belirli şahısların nüfus cüzdanı ile denetimsiz birkaç seçim sandığında oy verdiğini iddia etti.
Nükleer eğitimi için sınav 12 Mayıs’ta yapılacak
kimlik numarasını içeren belge (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) ile birlikte kurşun ve tükenmez kalem getirecekler. Yazılı sınavda en yüksek puandan başlayarak yapılacak değerlendirme sonucu ilk 300’e girerek başarılı olan ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar belirlenecek.
Çaldığı 53 bin lirayı bacaya saklayıp, köpekle çatıyı ablukaya almış
'ye ait ceketin cebindeki cüzdanın içerisinde de nüfus cüzdanı ve banka kartı ile 100 lira para vardı." şeklinde bilgi verdi. Polis, şikayet üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.
İstanbul polisinden uyuşturucu operasyonu
Operasyonlarda; 200 paket halinde daralı 103 kilogram eroin, 11 kilo 200 gram esrar, 1 adet sahte nüfus cüzdanı, 1 adet sahte sürücü belgesi, 4 adet tüfek, 3 adet şarjör, 343 adet tüfek fişeği, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 17 bin 500 Euro, 14 bin
Maaşını cebinden düşüren emeklinin yüzünü zabıta güldürdü
Belediye Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; duyarlı vatandaşların zaman zaman ehliyet, pasaport, nüfus cüzdanı, nakdi para, çanta gibi kayıp eşyaları bulup kendilerine teslim ettiklerini, müdürlük olarak bu eşyaların sahiplerinin bulunması amacıyla daha önce de tespit ve inceleme
İş adamı Mustafa Dinler'in dolandırıldığı soruşturmanın iddianamesi kabul edildi
ederek Yıldırım Kaplancı'ya (76) ait Payallar beldesinde bulunan 11 bin 300 metrekareyi taşınmazı müşteki Yıldırım Kaplancı adına oluşturacakları sahte nüfus cüzdanı ve vekaletnameyle bir başkasına satmak konusunda anlaştı.
Fuhuş çetesine operasyon: 18 gözaltı
Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 594 gram uyuşturucu, 1 adet ruhsatsız tabanca, 6 adet dolu fişek, 8 adet bilgisayar, 1 adet sahte nüfus cüzdanı, 1 adet sahte sürücü belgesi, 1 adet polis copu, 1 adet kelepçe, çok sayıda sim kart, cep telefonu ile 6 bin 500 lira ve 2 bin 2290 dolar para ele geçirildi.
Engelli öğrenci üzerinden vurgunu ‘damar izi tarama’ bitirecek
Eğitim personeliyse kimlik numaralı nüfus cüzdanı ve çalışma izin belgesiyle bu merkezlere başvurularında sisteme kaydedilecek. Engelliye refakat edecek birinci derece akrabası (anne, baba veya 18 yaş üstü kardeş) olan en fazla üç kişi ya da veli veya vasisi tarafından yazılı beyanla önerilen 18 yaşından
Yanında çalışan kadına sahte kimlik çıkartan gazinocuya hapis
ESKİŞEHİR - Eskişehir'de, yanında çalışan kadına başka bir ilde yaşayan ve tanımadıkları bir bayanın adına muhtarlıktan nüfus cüzdanı talep belgesi alarak yeni kimlik çıkartan gazino patronunun oyununu nüfus cüzdanın gerçek
Hakim ve savcılara silah dağıtımına başlandı
Bu durumdaki hakim ve cumhuriyet savcıları ile adaylarının mülki idare amirliğinden alınacak bireysel silah satın alma yetki belgesi aslı, nüfus cüzdanı fotokopisi ile talep edilen silah marka ve modeli yazılı banka dekont fotokopisini İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı'na sunmaları halinde silah teslimi yapılacak
Otomobil hediyeli Sonsuz Nur yarışması hafta sonu yapılacak
com adlı internet sitesinden çıkaracaklarını ifade eden Yazgan, yarışmacıların sınava gelirken nüfus cüzdanı, sınav başvuru formu ile kalem ve silgilerini yanlarında getirmelerini istedi. Sınav sonunda dereceye girecek her sınıfın öğrencilerine 63'er hediye verileceğini ifade eden Yazgan, Sonsuz Nur'dan yarışmaya girecek yetişkinler kategorisinin
‘Dedeler Neneler 2. Bahara Yürüyor’ müsabakaları için kayıtlar başladı
Başvuru için sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve kayıt formu gerekiyor. Müsabakaya katılmak isteyenler Pursaklar Belediye Binası, Kültür Merkezi (Salı Pazarı yanı), Tebessüm Çarşısı, Dede Torun Evleri, Ayyıldız Hanımlar Lokali, Nezaket Hanımevi ve
YGS’ye sonradan kimlik çıkartıp giren 222 kişi başarılı oldu
Valiliğin; sınav heyecanıyla nüfus cüzdanını evde unutanlar, sınava gelirken vasıtalarda veya yolda düşürenler ile muhtelif sebeplerle nüfus cüzdanını kaybedenler, nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası veya fotoğrafı bulunmadığı gibi nedenlerle sınava katılamayacak durumda olan 263 öğrenciye, açık tutulmasını sağladığı ilçe nüfus müdürlükleri tarafından
20 damat adayını kuyumcuda bırakıp kaçan dolandırıcı gelin yakalandı
Yapılan çalışmada, Hanım Erol'un 3 yıl önce nüfus cüzdanının çalındığı, bu kimlikle de dolandırıcılık olayının gerçekleştirildiği belirlendi. Polis, farklı şehirlerde 20 kişinin de aynı yöntemlerle dolandırıldığının ortaya çıkmasının ardından çalışmalarını derinleştirdi.
Erzurum'da suç örgütü çökertildi
esrar, 3 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği ve bu silahlara ait 22 adet fişek, başka şahıslara ait 2 adet nüfus cüzdanı, 4 adet kama bıçak, 9 adet cep telefonu ve 9 adet sim kart ele geçirildi.
Başkent'in geleneksel ‘bahçıvanlık kursları’ başlıyor
Kurs, resmi kurum ve kuruluşlar ile tüm vatandaşlara açık olup, katılmak isteyenlerin bir adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na kayıt yaptırmaları gerekiyor.