nurhak ta

Şehit babası: Bizim canımız yandı, başka canlar yanmasın, süreç tamamlansın
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde şehitler için hatim indirilmesi geleneği başlatıldı. İndirilen hatimlerin duası ise şahsın şehit olduğu tarihte mezarı başında törenle yapılıyor.
Nurhak, 2 yılda SBS'de sonunculuktan birinciliğe yükseldi
KAHRAMANMARAŞ - Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda 2010 yılında Kahramanmaraş sonuncusu olan Nurhak’ta geliştirilen projeler sayesinde ilçe üst sıralara tırmandı. Nurhak, bu yıl yapılan SBS sonuçlarına göre ilin en başarılı ilçesi oldu.
Kaymakam Maytalman: Karla mücadelede başarılıyız
KAHRAMANMARAŞ - Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, yol açma çalışması yapan ekipleri övdü. Karla mücadelede son derece başarılı bir dönem yaşadıklarını anlatan Maytalman, İl Özel İdaresi ekiplerine ve Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışanlarına özverili çalışmalarından
Elbistan'da 25 köy yolu kapalı
KAHRAMANMARAŞ - Türkiye son yılların en sert kış mevsimi ile mücadele ediyor. Hayatın durmaması için kara yolları açık tutulmaya çalışılıyor.
Elbistan OSB için tek yürek oldu
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde tüm kesimler Organize Sanayi Bölgesi(OSB) için güç birliği yaptı. Elbistanlı tüm odalar ve sivil toplum örgütleri, Ekinözü ve Nurhak belediye başkanları aynı toplantıda buluştu ve bölge için hayati önem arz eden OSB ile ilgili fikirlerini
Ölü ele geçirilen terörist, eylem hazırlığındaymış
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi Narlı kırsalında dün gece ölü olarak ele geçirilen teröristin eylem hazırlığında olduğu belirtildi. Pazarcık ilçesinde güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ölü ele geçirilen teröristin yanında taşıdığı amonyum nitrat gübresi ile eylem hazırlığı yapmaya çalıştığı
CHP, füze kalkan sistemi için referandum istiyor
ANKARA - Füze Kalkanı Sistemi'nin kurulmasının planlandığı Malatya'nın Kürecik beldesinde yaşayan 13 köy muhtarı, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'yi Meclis'te ziyaret etti. CHP, füze kalkan sistemi için referandum yapılmasını istedi.
Okullar açılmadan kitaplar sıralarda olacak
KAHRAMANMARAŞ - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen ücretsiz kitapların dağıtımına başlandı. Şeker Fabrikasında depolanan 46 bin 717 adet ücretsiz kitap okullar açılmadan dağıtılacak.
Kahramanmaraşlı STK’lardan teröre karşı sağduyu çağrısı
KAHRAMANMARAŞ - Elbistan-Nurhak Karayolu'nda meydana gelen mayınlı saldırı sonunda bir uzman çavuşun şehit olması ve 2 askerin yaralanması olayı ile ilgili olarak ortak bir açıklama yapan Elbistanlı sivil toplum kuruluşları
Gülistan’da SBS sevinci
KAHRAMANMARAŞ - Nurhak’ta geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan Gülistan Okuma Salonu ilk meyvelerini vermeye başladı. SBS sınavlarında Gülistan Okuma Salonu'na gelen çok sayıda öğrenci çeşitli okullara yerleşmenin sevincini yaşadı.
Gaziler derneğinden tepki: Verilen zayiat şüphe uyandırıyor
KAHRAMANMARAŞ - Elbistan-Nurhak kara yolunda meydana gelen mayınlı saldırı ile ilgili Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Taki Tapancı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı
Ünal: Sorunları planlı şekilde çözeceğiz
KAHRAMANMARAŞ - AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Mahir Ünal, bundan sonra da sorunları planlı şekilde çözeceklerini söyledi. Seçim çalışmaları kapsamında Nurhak ilçesine giden Ünal’ı vatandaşlar ilçe girişinde karşıladı.
Nurhak’ta ses yarışması
Yarışmanın Nurhak ta eğlence havasında geçmesini dileyen Güngör, Yarışmaya katılanları bu medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ederek, tüm yarışmacılara başarıla diledi. Yarışmaya 16 ila 40 yaş arasında, 12’si bayan 3’ü erkek toplam 15 kişi başvuru yaptı.
Deneme sınavında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
KAHRAMANMARAŞ - Nurhak Sevgi Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Sevgi-Der), Gülistan Okuma Salonu tarafından ilçe genelinde SBS'ye hazırlanan ilköğretim 7 ve 8. sınıflar arasında düzenlenen deneme sınavında ilk üçe giren öğrencileri ödüllendirdi.
Elbistan'da 'evet' oyu yarı yarıya fark attı
Elbistan'da 47 bin 619 kişi 'evet' oyu kullanırken 20 bin 215 kişi 'hayır' oyu kullandı. Referandumda Elbistan ile ilgili rakamlar şöyle oldu: Oy kullanacak seçmen sayısı 86 bin 349, sandık sayısı 274, seçime katılanların sayısı 68 bin 768, geçerli oy
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'a geliyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Temmuz Cuma günü Kahramanmaraş'a gelecek. Kılıçdaroğlu, Müftülük Meydanı'nda düzenlenecek mitingle Kahramanmaraşlılara hitap edecek.
Kimse Yok Mu her evden bir üniversiteli yetiştirecek, her fakir ailede birine iş bulacak
Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş şubesi, hazırladığı iki projeyi hayata geçirmek için çalışmalarını başlattı. Her evden bir üniversiteli genç yetiştirmeyi amaçlayan dernek, fakir ailelerde çalışma kabiliyeti olan bir kişiye de iş bulma konusunda yardım edecek.