nusret taşdeler

Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu üyeleri hakkında suç duyusuna karar verdi
Mustafa Dönmez, Mustafa Levent Göktaş, Hasan Ataman Yıldırım, İbrahim Şahin, Dursun Çiçek, Serdar Öztürk, Mehmet Deniz Yıldırım, Hasan Iğsız, Mehmet Eröz, Nusret Taşdeler, Fuat Selvi, Alaettin Sevim, Mehmet İlker Başbuğ, Ulaş Özel, Okan İşgör, Mehmet Bedri Gültekin, Erkan Önsel, Turan Özlü, Mahmut Güzel.
Hasan Iğsız'a mübebbet hapis cezası
İSTANBUL - Ergenekon davasında Hasan Iğsız müebbet, Nusret Taşdeler müebbet, Durmuş Ali Özoğlu ağırlaştırılmış müebbet ve Hasan Ataman Yıldırım ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. (CİHAN)
Jandarma, Alparslan Arslan'ın ağzını bezle kapattı
Nusret Taşdeler, Levent Ersöz ve Serdar Öztürk duruşmaya katılmadı. Danıştay saldırısı sanığı Alparslan Arslan, salona en son girenler arasında yer aldı. Salonda mahkeme heyetine bağıran ve uzun süre susturulamayan Arslan’a jandarma müdahale etti.
Ergenekon davasında sona gelindi
Öte yandan, sağlık sorunlarını gerekçe gösteren Levent Ersöz, Mehmet Haberal ve Nusret Taşdeler'in ifadeleri, tedavi gördükleri hastanelerden mahkeme salonuna yapılan internet bağlantısı sayesinde video konferans yöntemi ile alındı.
Yalçın Küçük'ten basın mensuplarına eleştiri: Hiç biriniz gazeteci değilsiniz
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.Öte yandan, Balbay ve Haberal'ın da aralarında bulunduğu bazı sanıkların daveti üzerine duruşmaya izleyiciler, CHP milletvekilleri ve basın kuruluşu temsilcileri
Veli Küçük'ün reddihakim talebi reddedildi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, Hurşit Tolon, Levent Ersöz ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Ergenekon davasında savunmalar alınıyor
YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi. Duruşmaya gelen tutuksuz sanıklardan Yalçın Küçük, Odatv davasından tutuklu olduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.
Teğmen sanıklar Başbuğ'a selam durdu
YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 11 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.Kimlik yoklamasının yapılmasının ardından tutuksuz sanıklardan Teğmen Noyan Çalıkuşu, konuşmasına başlamadan önce sanık bölümünde ön sırada Hurşit Tolon ile birlikte
Ergenekon sanıklarının tutukluluk hallerinin devamına karar verildi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında yer aldığı 14 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında, Başbuğ ve Tolon da duruşmaya katıldı
Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi gören YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Gürbüz Çapan: Tek suçum Cumhuriyet gazetesine yardım etmek
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Yurtkuran, örgütsel irtibat suçlamasını reddetti
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Levent Ersöz, video-konferans ile savunma yapıyor
YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ile emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.Tutuklu sanıklardan eski İlker Başbuğ'un savunma yapması beklenen duruşmaya, emekli Orgeneraller Fikret Özden Boztepe, Atilla Işık, emekli Orgeneral Hasan Aksoy
Perinçek: Bu hükümeti yıkacağız, bunu herkes bilsin
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık
Başbuğ ve Tolon 5 gün yatak istirahati aldı
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, CHP Milletvekili Mehmet Haberal, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 30 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı
Nusret Taşdeler video konferansla savunma yaptı
İSTANBUL - Ergenekon davasında tutuklu sanık Nusret Taşdeler esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını, tedavi gördüğü Ankara GATA Hastanesinden video konferans yoluyla yaptı.Nusret Taşdeler, savunmasına iddianameyi eleştirerek başladı.
Balbay'ın reddihakim talebi gerginliğe neden oldu
Daha sonra da tutuklu sanık YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in, tedavi gördüğü Ankara GATA Hastanesinden video konferans yöntemi ile savunmasının alınmasına başlandı. (CİHAN)
Dursun Çiçek: İnternet andıcı yasal bir çalışma
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Başbuğ ve Tolon'un savunma günü avukatlarına telefonla bildirildi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, CHP milletvekili Mehmet Haberal, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu
Orgeneral Taşdeler'in savunması hastaneden video konferansla alınacak
İSTANBUL - Ergenekon davasında Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi tutuklu sanık Orgeneral Nusret Taşdeler'in savunmasının, tedavi gördüğü Ankara GATA Hastanesi'nden video konferans yöntemi ile alınmasına karar verildi.
Çubuklu: Başbuğ'a verilen brifingte ben bulunmadım
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
İnternet Andıcı davası sanıkları savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında savunmalar alınıyor
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hasan Iğsız ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında İşçi Partili sanıklar savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hasan Iğsız ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Hasan Atilla Uğur: Deliller değerlendirilmedi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon sanığından siyah bantlı protesto
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında yer aldığı tutuklu 26 sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında Tuncay Özkan savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Ergenekon davasında sanıkların savunmasına devam ediliyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 30 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Ergenekon davasında savunma krizi
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Kemal Kerinçsiz, ek iddianame hazırlanması gerektiğini söyledi
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Emekli Albay Fikri Karadağ, savunmasında suçlamaları reddetti
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Doğu Perinçek ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu
Ergenekon sanığı: İstiklal Mahkemeleri'ne ihtiyaç duyulacak
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Bombaların bulunduğu gecekondunun sahibi savunma yaptı
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında Yüzbaşı Emek savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, Mehmet Haberal, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 22 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında sanıklar savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 34 tutuklu sanık ise duruşmaya
Muzaffer Tekin savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekili Mehmet Haberal, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon sanığı: 15 yaşındayken okul müdürünün arabasını havaya uçurdum
Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 28 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.Kimlik yoklamasının ardından 22 Nisan günkü duruşmada savunmalarının alınmasına karar verilen tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.
Ergenekon sanığı kendini yalanladı
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in de aralarında bulunduğu 28 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı
Askeri belge çetesinden sahte rapor iddiası
Suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Hakan Oğuzhan'dan ele edilen dijital materyaller içerisinde Orgeneral Nusret Taşdeler'ın sağlık durumuyla ilgili tutulan notlar dikkat çekti. Ağustos 2011 tarihinde oluşturulan "Org Nusret Taşdeler Sağlık Dr.
Ergenekon davasına 5 üyeli heyetle başlandı
YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.Genelde duruşmalara bir mahkeme başkanı ile iki üye hakimden ve bazen de bir yedek hakimin katılımı ile oluşturulan bir heyet ile çıkan İstanbul 13.
Ergenekon davasında, milletvekili gerginliği talep konusu oldu
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA'da tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Veli Küçük ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 31 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında usule ilişkin talepler alınıyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Hurşit Tolon, Nusret Taşdeler ve Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ile aralarında Bedrettin Dalan'ın da bulunduğu 5 firari sanık ise duruşmaya katılmadı.
Küçük, Tekin ve Arslan'a 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet istendi
Hasan Ataman Yıldırım, Hasan Atilla Uğur, Hasan Iğsız, Hayrettin Ertekin, Hayrullah Mahmut Özgür, Hıfzı Çubuklu, Hulusi Gülbahar, Hüseyin Görüm, Hüseyin Nusret Taşdeler, İbrahim Şahin, İsmail Hakkı Pekin, İsmail Sağır, İsmail Yıldız, Kemal Aydın, Kemal Kerinçsiz, Kemal Alemdaroğlu, Levent Ersöz, Mehmet Eröz, Mehmet Fikri Karadağ
Ergenekon davasının mütalaa özeti 5 saatte okundu
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Orgeneral Nusret Taşdeler ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 10 sanığın, TCK’nın 312/1’inci maddesi uyarınca "Hükümeti, cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini
Duruşma salonu önünde hareketli saatler
Savcı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kemal Alemdaroğlu, Mustafa Balbay, Doğu Perinçek, Alparslan Arslan, Kemal Gürüz, Nusret Taşdeler başta olmak üzere çok sayıda sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.
Nusret Taşdeler için ağırlaştırılmış müebbet istendi
İSTANBUL - Ergenekon davasında esas hakkındaki mütalaasını mahkemeye sunan Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, YAŞ üyesi Nusret Taşdeler hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istedi.
Ergenekon davası gecikmeli başladı, mütalaa açıklanmadı
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Nusret Taşdeler, Veli Küçük ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dava dosyasında sanıklara ait olan tüm ses kayıtlarının, telefon görüşmelerine ilişkin ses kayıtları ile mukayeselerinin yapılması
Ergenekon davasında avukatların talepleri alınıyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Ergenekon davası bugün sakin başladı
Tutuksuz sanıklardan Nusret Senem, Yalçın Küçük ve Erkut Ersoy'un da hazır bulunduğu duruşmaya eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Nusret Taşdeler, Veli Küçük ve Doğu Perinçek'in da aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise gelmedi.
Ergenekon davasında sanık avukatları delillere karşı savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Nusret Taşdeler, Veli Küçük ve Doğu Perinçek'in da aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.Büyük duruşma salonunda KCK davasının görülmesi nedeniyle Ergenekon davası, yargılamaların ilk başladığı küçük duruşma salonunda başladı.