oba belediyesi

Balkondan düşerek hayatını kaybeden polis memuru, toprağa verildi
Yılmaz, kılınan cenaze namazının ardından Oba Belediyesi Mezarlığı’na defnedildi. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Polis Karakolu’nda görev yapan Gözde Yılmaz’ın 13 yıllık polis memuru olduğu öğrenildi.
Bayan polis memuru 6. kattan düşerek öldü
Gözde Yılmaz’ın cenazesi yarın öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Oba Belediyesi Mezarlığı'na defnedilecek. (CİHAN)
Tel örgü ile kapattığı arsasındaki yolu, tekrar trafiğe açtı
ANTALYA - Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı Oba Belediyesi'ne karşı açtığı davayı kazanan, daha sonra arsasından geçen yolun kendisine ait bölümünü tel örgü ile kapatan Hasan Okşar, mahkemenin sonucu etkilemeyeceğini bildirmesi
Oba'da plajlar Avrupa standartlarına uygun hale getirildi
Oba Belediyesi, bir engelli turistin otelden plaja rahatlıkla gidip gelebileceği şekil ve ölçülerde kaldırım, yürüyüş yolları, plaj yolları ve kumsal alanlar yaptı. Plajlarda bulunan ve eski görünümüyle görüntü kirliliği oluşturan büfeler yenilendi.
Alanya’daki orman yangınında kaplumbağalar telef oldu
Köylülerin haber vermesiyle yangına ilk müdahaleyi Oba Belediyesi İtfaiye ekipleri yaptı. Yangını 1 helikopter, 1 uçak, 5 arazöz, 6 tanker, 3 kepçe, 5 teknik eleman, 30 yangın söndürme işçisi kısa sürede söndürdü.
Belediyeler turizm sezonu öncesi yol ve çevre düzenlemelerini yapıyor
"OBA BELEDİYESİ SAHİL PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR"Oba Belediyesi sahil projesini hayata geçiriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen proje yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olacak.
Alanya'da seçilmiş kadınlar konuştu
Başkanı Duygu Gülpınar Altuğ'un yönettiği panelde, belediye meclis üyeleri Kadriye Görücü, Füsun Kısaarslan, Nilüfer Sadullahoğlu, Rabia Cihan Aydoğan, Oba Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Mükerrem Babaoğlu, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Gülçin Güner ve Cikcilli Saray Beleni Muhtarı Seher Yaman konuşmacı
Oba beldesinde apartmanlar 5 katlı olacak
Antalya'nın Alanya ilçesi Oba beldesinde, bütün mahallelerdeki apartmanların 5 katlı olması kararlaştırıldı. Oba Belediyesi, mahalleler arasındaki imar planı çelişkisini ortadan kaldıracak önemli bir karar aldı.
Oba Belediyesi, 800 metrekarelik alana çocuk parkı yapacak
Bir süre önce Camialanı Mahallesi'nde park çalışması başlatan Oba Belediyesi, şimdi de Babaoğlu Mahallesi'ne 800 metrekarelik boş alana çocuk park yapacak. Parkın içine çocukların spor ve jimnastik yapabilecekleri aletler yerleştirilecek.
Kan Farkı filminde oynayan oyuncuların gerçek hayatta kimi yaralandı kimi öldü
Oba Belediyesi ve Akdeniz Sinema Severler Derneği'nin katkılarıyla Serhat Arvas'ın yönetiminde çekimleri başlayan aksiyon gerilim filmin çekimleri bir hafta önce başladı. Sekiz gencin, beş kanun kaçağına karşı verdiği ölümüne mücadelenin anlatıldığı filmde bazı karakterler yaşamını kaybediyor.
Alanya'nın Oba beldesinde Cumhuriyet kutlamaları başladı
Oba Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikler Cumhuriyet Koşusu ile başladı. 2009-2010 sezonunda eğitim-öğretime açılan Hüseyin Girenes Fen Lisesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği koşu sonunda Cumhuriyet ve Atatürk konulu bir resim sergisi açıldı
Alanya'ya bağlanmak istemeyen Oba Belediyesi de Danıştay'a dava açtı
Geçen hafta Cikcilli ve Kestel belediyelerinin ardından bugün de Oba Belediyesi Danıştay 8. Daire Başkanlığı'nda dava açtı. Çıplaklı Belediyesi'nin ise hafta içinde dava açması bekleniyor. Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, dava dosyalarını ilgili birimlere teslim ettiklerini söyledi.
Alanya'ya bağlanmak istemeyen 3 belde belediyesi, Danıştay'a dava açtı
OBA BELEDİYESİ DAVAYI CUMA GÜNÜ AÇACAK Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, dava dosyalarını cuma günü ilgili birimlere teslim edeceklerini belirtti. Alanya'ya bağlanmak istemediklerini kaydeden Hatipoğlu, Alanya ile bugüne kadar hiç bir ortak çalışmalarının olmadığını ifade etti.
Alanya'daki devlet daireleri taşınmak için Oba beldesinde arsa arayışına girdi
Kurumlar, yer tahsisi için Oba Belediyesi'ne müracaatta bulunurken, Sağlık Bakanlığı'nın da Akıllı Bölge Hastanesi için 60 dönüm arazi talep ettiği kaydedildi. Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, devletin resmi kurumlarının beldelerine olan ilgisinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Oba Belediyesi, su baskınlarına karşı hazır (özel)
Oba Belediyesi olarak amacımız sadece yaşanılabilir bir şehir imajı yaratmak değil, beldemizi tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle var olan büyük bir mozaik olarak ortaya çıkarmaktır." diye konuştu.
Alanya'ya yapılacak bölge hastanesinin önündeki yasal engeller kalktı (Özel)
Hastane için çalışmalarını sürdüren Oba Belediyesi, aldığı meclis kararıyla fidanlık arazisinin 60 dönümlük alanına bölge hastanesi yapılmasını ve alanın Sağlık Bakanlığı'na tahsis edilmesini kararlaştırdı.