obengül ejder

Başarısız karnede ailelerin rolü çok büyük
ADANA - Acıbadem Adana Hastanesi Aile Terapisti Dr. Obengül Ejder, karne alacak çocukların ailelerine bazı tavsiyelerde bulundu. Verilen bu karnenin sadece çocukların başarısını göstermediğine dikkat çeken Dr.
Sigara içmek pişmaklıktır
ADANA - Acıbadem Adana Hastanesi Sigara Bağımlılığı Tedavi Merkezi Hekimi Dr. Obengül Ejder, sigaranın mutlaka bırakılması gereken bir alışkanlık olduğunu söyledi.
Başarının tek göstergesi karne değildir!
ADANA - Aile Terapisti Dr. Obengül Ejder, karnenin sadece çocukların başarısını göstermediğini, anne-babanın da başarısının yansıması olduğunu söyledi. Aileleri de etkisi altına alan karne heyecanıyla ilgili açıklama yapan Acıbadem Adana Hastanesi Aile Terapisti Dr.
İlgisizlik gençleri ‘sanal dünya’ya itiyor
ADANA - Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder, bireysel veya aile ilişkilerindeki sorunlar başta olmak üzere kimlik arayışı, başarısız olma korkusu ve arkadaş ilişkilerindeki güvensizliğin, gençleri sanal dünyaya çektiğini
Çocuğun aşırı korumacı ya da anneye bağımlı yetiştirilmesi yanlış
ADANA - Acıbadem Adana Hastanesi Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder, aşırı baskının çocukta eziklik duygusuna neden olduğunu söyledi. Dr. Ejder, "Bunun yanında çocuğun gereğinden fazla koruyucu ya da anneye bağımlı olarak yetiştirilmesi de yanlış.
Başarısız karnede ailelerin rolü çok büyük
ADANA - Acıbadem Adana Hastanesi Aile Terapisti Dr. Obengül Ejder, karnenin sadece çocukların başarısını göstermediğini, kernedeki notların yüksek ve düşük olmasında ailenin rolünün çok büyük olduğunu söyledi.
“Sevginizin sınavdan daha önemli olduğunu çocuğunuza hissettirin”
Obengül Ejder bazı önerilerde bulundu. Aile beklentisinin öğrenciyi daha fazla strese sokarak sınavda başarısız yaptığına dikkat çeken Dr. Ejder, "Pazar günü çocuklarınızın başarılı olmasını istiyorsanız; onu sevmenizin sınav başarısıyla ilgili olmadığını anlatın.
Prof. Dr. Vardar: Rahim ağzı kanserine 40'lı yaşlarda daha sık rastlanıyor
Acıbadem Adana Hastanesinden Aile Terapisti Obengül Ejder ise aile içi iletişim ve ebeveynlerin çocuklarına karşı uygulanması gereken davranışlar ile ilgili bilgi verdi. (CİHAN)
Yeteneklerini anneleri için sergilediler
Obengül Ejder, anneler ve çocuklar arasındaki iletişim konusunda bilgiler verdi. Gebelik evresinden başlayarak, doğum ve doğum sonrası yaşanan evreler hakkında açıklamalarda bulunan Dr.
Ailenin başarı beklentisi, öğrencinin sınav kaygısını artırıyor
Acıbadem Adana Hastanesi Sağlıklı Yaşam Kulübü Sorumlu Hekimi - Aile Terapisti Dr. Obengül Ejder, hafta sonu üniversite sınavına girecek öğrenci ve ailelerine, stressiz bir sınav atlatabilmeleri için önerilerde bulundu.