oda tiyatrosu

15 yabancı eğitmenle İngilizce konuşmayı öğrendiler
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen kapanış toplantısına Başkan Zolan, Almelo Belediye Başkanı Hermans, Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcisi Musa Dikmen, yabancı eğitmenler ile çok sayıda eğitim alan kursiyer öğrenci katıldı
Devlet Tiyatrosu ‘Aşk Birşey Değildir’i sahneleyecek
BURSA - Bursa Devlet Tiyatrosu 2013–2014 sezonunda Feraizci-zade Oda Tiyatrosu'nda Şahin Örgel’in yazdığı, Ali Volkan Çetinkaya’nın yönettiği ‘Aşk bir şey değildir’ adlı romantik komedi oyunla Bursalı sanatseverlerle buluşuyor
Devlet Tiyatroları 1 Ekim’de perdelerini açıyor
Çıdamlı’nın yönettiği 'Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye” Stüdyo Sahne’de; Semih Sergen’in yazdığı ve rejisörlüğünü yaptığı “Mevlana -Aşk ve Barış Çığlığı' Oda Tiyatrosu’nda; 4 Ekim tarihinde Yaşar Kemal’in yazdığı, Gürol Tombul’un yönetmenliğini yaptığı 'Teneke' Büyük Tiyatro’da; 9 Ekim tarihinde Sevim Ak’ın yazdığı Servet Aybar’ın
Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali için Pamukkale’ye giriş ücretsiz
00’de başlayacak olan gala programının yapılacağı Pamukkale’ye, Denizli Belediyesi tarafından Çatalçeşme Oda Tiyatrosu, eski öğretmenevi karşısı, Demokrasi Meydanı, Albayrak Meydanı, Kampüs Yurtlar önü ve Yenişehir Muhtarlık önü’nden saat 16.
Perdecilerin atıklarını toplayarak iş hayatına atıldı şimdi kendi işyeri var
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Nihat Zeybekci, Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Mütevelli Heyet
Sağır: Kentsel dönüşümü başarırsak ülkeye en hayırlı hizmetini yapmış olacağız
Müteahhitleri Derneği (DEİM) tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Sağlam ve Kalıcı Şehirlerde Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kentsel Dönüşüm' adlı panel, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapıldı. Panele Denizli Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Aytaç Turgut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Riskli Yapılar Daire Başkanı Sağır, Dönüşüm
Özay Gönlüm Denizli'de törenle anıldı
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önündeki törene Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, Belediye Konservatuvarı sanatçıları ve çok sayıda seveni katıldı. Özay Gönlüm heykeline çiçek koyulan törende konuşan Başkan Yardımcısı Çınar, onun türküleriyle insanların gönlünde hoş bir seda bıraktığını, Ege yöresine ait eserleriyle
‘Siyasetçiler yıllarca kötü, silahlılar ve paralılar güvenilir gösterildi’
Zeybekci, AK Parti Denizli İl Başkanlığı'nca Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen Siyaset Akademisi'nde ilk dersi verdi. Toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Avni Örki ve diğer partililer katıldı.
Devlet Tiyatroları 30 yeni oyunun prömiyerini yapacak
Aksaray'ın En Büyük Yangını" Üsküdar Tekel Sahnesi'nde; 30 Ekim Salı Ankara DT: Pedro Bloch'un yazdığı, Yurdaer Okur'un yönettiği "Eurdice' nin Elleri" Oda Tiyatrosu'nda; İzmir DT: Haldun Taner'in yazdığı, Rüçhan Gürel'in yönettiği "Huzur Çıkmazı" Karşıyaka Oda Tiyatrosu'da; 31 Ekim Çarşamba Adana DT: Stevenson'un yazdığı, Gökhan
Merkezefendi 2. Geleneksel Tıp Festivali sona erdi
Çınar Meydanı’nda Esat Kabaklı’nın konseriyle başlayan ve 3 gün süren festivalin diğer bölümleri, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Festival kapsamında, çeşitli hastalıklara faydalı olduğu belirtilen bitkilerin yer aldığı sergi yer aldı.
2. Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali başladı
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nin, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek akademik toplantılar ile destek verdiği festivalde çeşitli etkinlik yer alacak. Geçen yıl ilki yapılan ve büyük beğeni kazanan festivalin açılışı, halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı konseriyle yapıldı.
Servergazi, liselerarası münazara şampiyonu oldu
Çeşitli konuların ele alındığı münazara, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapıldı. Finali Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Başgün ve oda temsilcileri de seyretti.
Denizli 2. Ege Aşıklar Bayramı sona erdi
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki final programına Denizli Belediye Başkanı Yardımcısı Şamil Çınar, eşi Zeliha Çınar ve eski başkanlardan Ali Aygören katıldı.Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.
Devlet Tiyatroları’ndan 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde ücretsiz temsil
Oda Tiyatrosu’nda: Şahin Ergel’in yazdığı, Murat Çıdamlı’nın yönettiği Yosunlar. Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde: Aristophanes’in yazdığı, Yücel Erten’in oyunlaştırıp, yönettiği Barış.
Okuma öğrenemeden gözlerini kaybetti, azmetti psikolog oldu
DENİZLİ - Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Dünya Kadınlar Günü kapsamında Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda, "Engelli Kadın Olmak" isimli bir program düzenledi. Programa katılan Malatya Devlet Hastanesi psikologlarından görme engelli Aylin Aslan'ın mücadele azmi, diğer engellilere örnek oldu.
Denizli’de yılın altın kadınları ödüllendirildi
Daha sonra Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda Kent Konseyi Kadın Meclisi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisiyle devam eden etkinliğe Vali Vekili Abdullah Acar, Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan yardımcıları Aytaç Turgut ve Nilgün Ök ile çok sayıda kadın
"IMF’nin memurunu devlet başkanı gibi karşılıyorlardı"
Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri açılışın ardından Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen Ege Bölgesi Gençlik Konseyi Toplantısı’na katıldı.‘SİYASETİ KÖTÜLEMEK İÇİN TBMM’Yİ EN GÜVENSİZ KURUM OLARAK GÖSTERİYORLAR’
Ege Bölgesi Gençlik Şurası Denizli’de toplanacak
Çatlaçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki şurayla politika yapım sürecinin tamamlanacağını ifade eden Karaca, “Bu şurada Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu da bizlerle birlikte olacak.” diye konuştu.
İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif, Denizli’de etkinliklerle anıldı
DENİZLİ - Denizli Belediyesi, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümün 75. yılında, anma programı düzenledi.
Devlet Tiyatroları’dan 6 yeni oyun daha
Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun yazdığı, Erkan Yılmaz’ın oyunlaştırdığı, Ayşe Lebriz Berkem’in yönettiği “Tek Kişilik Yaşam” ise Bursa Devlet Tiyatrosu Oda Tiyatrosu’nda 29 Aralık günü prömiyer yapacak. (CİHAN)
Denizli’de karasinekler larva döneminde yok edilecek
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki toplantıya Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve ilgili mahalle muhtarları da katıldı.Burada konuşan Başkan Zolan, 2009 yılından sonra belediye sınırlarına dahil edilen bölgelerde hayvancılık alanında yeni çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Devlet Tiyatroları’ndan 8 yeni oyuna prömiyer
Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun yazdığı, Erkan Yılmaz’ın oyunlaştırdığı, Ayşe Lebriz Berkem’in yönettiği 'Tek Kişilik Yaşam' ise Bursa Devlet Tiyatrosu Oda Tiyatrosu’nda 29 Aralık Perşembe günü prömiyer yapacak.
Denizli’de nüfusun yarısının hayatını kaybettiği 1717 depremi unutulmuyor
Bu arada açılıştan sonra Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda, Jeofizik ve İnşaat mühendisleri odalarının düzenlediği. belediye, valilik ve üniversitenin desteklediği “Yerleşim Alanlarında Yer Yapı Deprem Etkileşimi” konulu bir toplantı yapıldı.
Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi
Bu arada Denizli Belediye Konservatuvarı Çocuk Korosu da Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda Atatürk’ü anma konseri verdi. (CİHAN)
Bakan Eroğlu: Başbakanımızla 8,8 milyar liralık 111 tesis açacağız
Bakan Eroğlu, Denizli’de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Genel
Bakan Eroğlu'dan Denizli'ye dört bayram müjdesi
Denizli Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda yarın saat 09.00'daki bayramlaşma ve 4 müjdenin açıklanmasının ardından Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Dazkırı, Başmakçı, Evciler ve Dinar ilçelerinde bayramlaşma törenlerine katılacak.
Devlet Tiyatroları, Kurban Bayramı’nda da temsillerini sürdürecek
Sahnesi’nde Arthur Miller’in yazdığı, Yıldırım Türker’in çevirdiği, yönetmenliğini ve koreografisini Ayşe Emel Mesci’nin yaptığı ‘Orkestra’ 9 Kasım Çarşamba; Oda Tiyatrosu’nda Güner Sümer’in yazdığı, Olcay Poyraz’ın yönettiği ‘Hüzzam’ adlı oyun 8, 9 Kasım tarihlerinde seyirciyle buluşacak.
Denizli Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri tiyatro oyunu sahneledi
Kadın Meclisi Kadın Danışma, Dayanışma ve Siyaset Grubu tarafından organize edilen oyun, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda oynandı. Ozan Özdemir'in yönettiği tek perdelik oyunun son bölümündeki kına gecesi canlandırması da çok beğenildi.
Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan 32 değişik oyunla 179 temsil
Oda Tiyatrosu’nda; ‘Krem Karamel’ 1-5 Kasım tarihleri arasında izlenebilecek. ‘Hüzzam’ ise 8-12 Kasım tarihleri arasında temsil edilecek. ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ adlı oyun 15-26 Kasım tarihleri arasında aynı sahnede izlenebilecek.
Denizli’de Japon Filmleri Festivali düzenlendi
İki gün süren festivalin filmleri, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gösterildi.Açılış töreninde konuşan Japonya İstanbul Başkonsolosu Katsuyoshi Hayashi, iki ülke arasında önemli dostluk bağları olduğunu, sosyal anlamda da ortak noktalar bulunduğunu söyledi.
Kocaeli Şehir Tiyatroları ‘Kösem Sultan’ ile perdelerini açtı
yapılan çalışmalarla Şehir Tiyatroları’nın tek olan sahne sayısının arttırıldığına dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu Gebze’de Osman Hamdi Bey, SDKM içinde Oda Tiyatrosu ve Tatbikat Sahnesi ile Gölcük Kervansaray sahnelerinin kente kazandırıldığını hatırlattı.
Ök: Siyasette kadın artık bende varım demeli
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki panele konuşmacı olarak Başkan Yardımcısı Ök, DSP İl Başkanı Sevgi Kıyak, PAÜ Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Bölüm Müdürü Yrd. Doç. Türkan Erdoğan katıldı.
‘Kiracı’ Alanyalıları kahkahaya boğdu
ANTALYA - Alanya Kültür Merkezi (AKM)’nde gerçekleştirilen etkinlikte, AESOB bünyesinde kurulan Oda Tiyatrosu (AESOT) ekibi ‘Kiracı’ adlı oyunu sahneledi. Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp’in daveti üzerine ilçe turneleri kapsamında Alanya’da da oyunlarını sergileme imkanı bulan tiyatro ekibi
Denizli’nin geleceği Danışma Kurulu’nda masaya yatırıldı
Toplantıda, Molla Deresi, Kirişhane ve çevresi ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu ve bahçesinin gelecekte nasıl kullanılması gerektiği ve neler yapılabileceği ele alındı. Başkan Zolan, belediyenin yaptığı tüm projelerde danışma meclisinin görüşlerini önemsediklerini belirterek, “7 yıldır danışma meclisini önemsedik.
12. Merkez Efendi Tıp Festivali sona erdi
16-20 Mayıs 2011 arasında Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen festivale, yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman dokuz bilimadamı katıldı. Şehirdeki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla çeşitli şirketler, stant açarak bitkisel ürünler sergiledi.
Denizli’de Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali başladı
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu bahçesindeki festivalde, şehirle ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile çeşitli şirketler stant açarak bitkisel ürünler sergiledi. Buldan ilçesine bağlı Sarımahmutlu köyünde doğan mesir macununun mucidi Merkez Efendi için çeşitli toplantılar düzenlendi.
Tarihi miraslar Denizli’ye kazandırılacak
DENİZLİ - Denizli Belediyesi, tarihi mirasların kente kazandırılması amacıyla konferans düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki konferansa, Denizli Belediye Başkan Yardımcıları Şamil Çınar, Mahmud Güngör, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı
'Türkiye treni 2023 hedeflerine giderken Denizli makinist olacak'
AK Parti Denizli İl Başkanlığı, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda Belediye Başkanı Osman Zolan, milletvekili adayları, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanlarının katılımıyla ''Denizli'nin 2023 Vizyonu'' konulu bir toplantı düzenledi.
İmam hatip lisesi mezunlarının sorunları Hatay'da masaya yatırıldı
Cemiyeti, Ensar Vakfı, Nehir, Nergis, Kardelen dernekleri, Kaşifan İzcilik Kulubü ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in katılımıyla Antakya Belediyesi Oda Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi.Toplantıya Önder’den Genel Başkan Hüseyin Korkut, Genel Sekreter Hikmet Şen, Genel Sekreter Yardımcısı ve Doğu Akdeniz Bölge Sorumlusu Hüseyin Dağdeviren katıldı.
Türkiye’nin ilk cam festivali Denizli’de başladı
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda başlayan festivale, İsveç'ten Julie Anne Denton, İngiltere'den Sally Carver, Avustralya’dan Christian Arnold, Türkiye'den Doç. Dr. Mustafa Ağatekin ve cam sanatçısı Ahmet Özdeniz, konuk olarak katıldı.
Denizli 1. Ege Aşıklar Bayramı sona erdi
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki final gecesine, türküye gönül vermiş birçok türkü dostu katıldı. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da aşıkları dinlemek için salondaki yerini aldı.
Antalyalı esnaf, AVM’leri tiyatro oyunu ile eleştirdi
hayat mücadelesini anlatan ve Ümit Ziya Altı'nın yazıp yönettiği 'Kiracı' isimli trajikomik oyun, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Oda Tiyatrosu oyuncuları tarafından Antalyalı sanatseverlerle buluştu.
Şehir Tiyatroları hız kesmiyor
“Seneye Bugün” adlı oyun 13 Nisan Çarşamba günü SDKM Oda Tiyatrosu’nda, “Karanlıkta Komedi” ise 28 Nisan Perşembe günü Büyük Sahne’de prömiyer yapacak. Bernard Slade’ın “Seneye Bugün” adlı oyununda Şehir Tiyatroları’nın başarılı oyuncuları rol alacak.
Denizli'nin 'Altın Kadınları' belirlendi
DENİZLİ - Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 2011 Yılı Altın Kadınları'nı belirledi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen törende, 8.
Denizli Belediyesi Özay Gönlüm'ü andı
DENİZLİ - Denizli Belediyesi, ölümünün 11. yılında sanatçı Özay Gönlüm için Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde bir anma töreni düzenledi. Törene Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, Belediye Konservatuarı sanatçıları, yeğeni Osman Gönlüm ve sevenleri katıldı
Silahlı alacak verecek tartışması güvenlik kamerasına takıldı
Lise Caddesi'ndeki Çatalçeşme Oda Tiyatrosu karşısında bulunan giyim mağazasının sahibi Abbas Ayça (58), Saltak Caddesi'ndeki işyerini daha önce kiralayan K.H. (39) ile alacak verecek yüzünden tartıştı.
Ahmet-Hanife Paralı Anaokulu'nun temeli atıldı
Başkan Zeybekci de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu yanında Paralı Ailesi'ne ait olan bir evi belediye olarak almak istediklerini, ancak Paralı Ailesi'nin bu evi satmak yerine belediyenin vereceği bir arsa ile takas ederek, üzerine okul yaptırmak istediklerini söylediğini
Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 80. yıldönümü kutlandı
Kutlamalar daha sonra Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda devam etti. Denizli Belediyesi PAHOY Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisinin ardından öğrenciler, Atatürk'le ilgili şiirler okudu. PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd.
Devlet Tiyatroları’ndan 9 yeni oyuna prömiyer
İlham Yazar’ın yönettiği ‘Yastıkadam’; Akün Sahnesi’nde 6 Şubat Pazar günü Özlem Saraç’ın yazdığı, Asuman Bora’nın yönettiği çocuk oyunu ‘Camdan Kalp’e; Oda Tiyatrosu’nda, 15 Şubat Salı günü Nazlı Nihan Şenol’un yazdığı, Maral Üner’in yönettiği ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ izleyicilerle buluşacak.
Tiyatrocu esnaf sesini AESOT’la duyuracak
ANTALYA - Amatör sanatçılardan oluşan Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Oda Tiyatrosu (AESOT) çalışmalara başladı.Tiyatro kurucusu ve genel sanat yönetmeni Ümit Ziya Altı, oyuncu ekibin tamamen esnaf ve sanatkar camia içerisindeki gönüllü kişilerden oluştuğunu söyledi.