ödedi

Sarkisyan 186 bin dolara “gençleşti”
İddiaya göre Sarkisyan, bir haftalık terapi için 186 bin dolar ödedi. (CİHAN)
Davutoğlu ile Zarif arasında Hizbullah tartışması
Zarif, “Taliban’ı ortaya çıkaranlar, bunu sonunda kanlarıyla ödedi.” dedi.Cevad Zarif, Suriye’ye gelen yabancı savaşçılar ülkelerine döndüğünde, bunun herkes için felaket olacağını öne sürdü.
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
Burada Falcone, Borsellino ve daha pek çok yargıç ya da polis görevlerini yerine getirmelerini canlarıyla ödedi. Maalesef gördüğümüz gibi durum Türkiye’de de bu yönde. (CİHAN)
Memurların yüzde 97'si borçlu
Araştırmaya göre; yüzde 97'si borçlu olan memurların yüzde 60,2'si borcunu ödeyemedi, yüzde 21,5'i ceza faizi ödedi, yüzde 4,4'ünün banka hesabına bloke konuldu. Memurların yüzde, 3,6'sı ise son 3 yıl içinde borcunu ödeyemediği için hacize uğradı.
Köprü ve otoyolların 2013 geliri 789 milyon lirayı aştı
açıkladığı verilere göre, geçen yıl Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini kullanan 152 milyon 400 bin 194 araç, 217 milyon 303 bin 659 lira geçiş parası ödedi. Aynı dönemde otoyolları kullanan 231 milyon 218 bin 770 araçtan ise 572 milyon 405 bin 302 lira gelir elde edildi.
Kasapoğlu: İllegal bahis konusunda çalışmamız var
2013 yılında gelirleri yüzde 12 arttıran Spor Toto Teşkilat Başkanlığı süper lig kulüplerine isim hakkı olarak ciddi rakamlar ödedi. 2013 yılında Avrupa, kupa ve lig müsabakaları sonrasında iddiadan en fazla payı 6 milyon 548 bin 840 lira ile Trabzonspor alırken, 6 milyon 383 bin
Mahkeme, 2 kat artan döviz kredi borcunu Türk lirasına sabitledi
Bunun üzerine üzerinden 4 milyon 87 bin 266 Japon Yeni konut kredisi alan Yaşa, 47 bin 199 TL’ye tekabül eden borcu karşılık ilk taksit olarak 635,00 TL ödedi. Kredinin üçüncü taksiti 677,00 TL, dördüncü taksiti bin 90,00 TL ve 15 Aralık 2011 tarihinde aylık taksit tutarı bin 453,00 TL'ye yükseldi.
Bloomberg, belediye başkanlığı süresince servetinden 650 milyon dolar harcadı
Cömert başkan, belediye binasında bulunan akvaryumun 62 bin 400 dolarlık masrafını da kendisi ödedi. Başkan, seçim kampanyalarında da toplam 268 milyon dolar harcadı.Michael Bloomberg, belediyenin yanı sıra New York’taki sanat, kültürel ve sağlık kuruluşlarına toplamda 263 milyon dolar bağışta bulundu.
'Bizi Aziz Yıldırım'dan kurtarın diye para verdiler'
Bu arada biz 4 ayda 80 Trilyon ödedik. Bu tarihi bir paradır Trabzonspor için. Bunun başka bir örneği yok. Türkiye'de hangi kulüp 4 ayda 80 Trilyon para bulup, ödedi?
Köprü ve otoyolların 11 aylık geliri 724 milyon lirayı aştı
verilere göre, bu yılın 11 aylık döneminde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini kullanan 139 milyon 717 bin 952 araç, 198 milyon 638 bin 882 lira para ödedi. Aynı dönemde otoyolları kullanan 213 milyon 31 bin 319 araçtan ise 526 milyon 274 bin 742 lira gelir elde edildi.
Evde tüketilen elektriğin kilovatsaati 35,7 kuruş
tüketim aralığı olan bin kilovaksaat (kWh)’in altında ortalama 35,7 kuruş, en büyük tüketim aralığı olan 15 bin kWh ve üstünde ise ortalama 35,6 kuruş ödedi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ocak-Haziran dönemine ait elektrik ve doğal gaz fiyatlarını yayımladı.
Pentagon, Alman üniversitelerine araştırma yaptırtmış
Norddeutscher Runkfunk’un (NDR) haberine göre Pentagon son 10 yılda 22 Alman üniversitesinde projelere destek oldu ve bunlar için 10 milyon doların üzerinde para ödedi.Bu bağlamda mesela Münih’teki Ludwig Maximilian Üniversitesi’ne patlayıcı maddelerin iyileştirilmesi araştırmaları için 2012 yılında 470 bin dolar ödenirken
Dosya masrafı ve yapılandırma ücretini il hakem heyeti kararıyla aldı
Faizlerin düşüş eğilimine girmesiyle 2009’da krediyi yeniden yapılandıran Erhan Furat, bu kez bankaya ‘erken kapama ve yeniden yapılandırma’ ücreti ödedi. İlçe kaymakamlıkları bünyesindeki tüketici sorunları hakem heyetinin yasal sınırının 1.
Almanya'da eski bir cumhurbaşkanı ilk kez yargılanıyor
Gittikleri oteldeki masrafların hepsini ben ödemek istedim ama Wulff kabul etmedi ve 570 Euro'luk bölümünü ödedi. O gün otelde beraber yediğimiz yemek ve ekstra giderler için oluşan 200 Euro'luk faturayı da ben Wulff'un haberi olmadan ödedim.
Köprü ve otoyolların 10 aylık geliri 655 milyon lirayı aştı
verilere göre, bu yılın 10 aylık döneminde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini kullanan 126 milyon 786 bin 654 araç, 179 milyon 890 bin 964 lira para ödedi. Aynı dönemde otoyolları kullanan 193 milyon 949 bin 344 araçtan ise 476 milyon 85 bin 650 lira gelir elde edildi.
AK Partili Kapusuz'dan CHP'ye: Merak iyoruz ne yapacaklar?
‘Atın şu kadını dışarı' diyenler millet nezdinde, sandıkta bedelini ödedi siz de ödersiniz.” dedi.Kapusuz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP’li Logoğlu'na tepki gösterdi. Loğoğlu’nun ‘türban siyasi simgedir.
Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Olumsuz bir şeyin altına imza atmayız
Çoluğu çocuğu bedel ödedi. Evlerini barklarını arsalarını verdiler. Şimdi biraz düzeldi, arıtma oldu, baca sistemi geldi, buralar kar eden kuruluşlar şimdi gelip ‘buraları birilerine verilim’ diyorlar.
Polis okulu öğrencileri otobüs gelmeyince firmadan şikayetçi oldu
Öğrenciler dönüş için firmaya 45'er lira para ödedi. Ancak öğrenciler aileleri ile dönüş için saat 12.00'de Mersin Otogarı'na geldiklerinde otobüslerini bulamayınca neye uğradığını şaşırdı. Firma yetkililerinden 'otobüsümüz arızalandı, onun için sefer yapamayacağız' cevabını alan veliler duruma tepki gösterdi.
Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işçilere 32 saat eğitim verilmeli
İnsanlarımız eğitimsizliğin bedelini her alanda ödediği gibi iş kazaları ve meslek hastalıklarında da en ağır şekilde ödeyerek Avrupa’ da birinci ve açık ara öndedir. BİR-DER olarak ülkemizde iş kazalarının meslek hastalıklarını en aza inmesini için çalışmalarımızı sürdürüyor ve kamuoyunu bilgilendiriyoruz.
Bakanlık, yanlış teşhis ve tedaviye 6 milyon 600 bin lira tazminat ödendi
gibi hizmet kusuru iddiası ile açılan davalar neticesinde 2002 -2013 yılı Temmuz ayı arasında toplam 6 milyon 597 bin 351 lira maddi ve manevi tazminat ödedi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın, ‘Bakanlık aleyhine açılan davalara’ ilişkin yazılı soru önergesini cevapladı
Hulisi Akşit’in hapis cezası Yargıtay tarafından onandı
15 Ekim 1998'de kullanılan 6 bin liralık krediyle de kooperatifin bir firmaya borcunu ödedi. Kredinin 181 bin 300 liralık kısmı kayda geçerken 2 bin 400 lirası için herhangi bir kayıt tutulmadı. Kooperatif yönetimince Akşit hakkında, zimmetine para geçirmek suçundan dava açıldı.
Mahkemeye gitmeden bankadan icrayla masraflarını aldı
takibine itiraz etmeyen banka 1200 liralık dosya masrafını ve 1623,75 liralık ‘yeniden yapılandırma’ ücretini yıllık yüzde 9 faiz oranıyla birlikte İnanç’a ödedi. "DEKONTUNUZU SAKLAYIN; BANKAYA PARA ÖDEMEK ZORUNDA KALMAYIN"
CHP’li İnce: Analar ne evlatlar doğurmuştur, merak etmeyin
Başbakan Erdoğan’ın, ‘Osmanlı’nın dış borçlarının son taksidini Menderes ödedi.’ şeklindeki açıklamalarını da eleştiren İnce, "Son taksidi ödeyene teşekkür ediyorsun da, 27 sene ödeyene niye teşekkür etmiyorsun?
Şahin: Bir kadın ve anne olarak kamuda başörtüsü serbestliğini önemsiyorum
Birçok gencimiz bir çok kadınımız birçok öğrencimiz ağır bedeller ödedi. Onlarda bu bedeli onlara ödetenlere umarım haklarını helal ederler." (CİHAN)
Binlerce insan kira artışlarını protesto etti
LEG ev piyasası raporuna göre eyalet genelinde Köln ve Düsseldorf sakinleri en yüksek kirayı ödedi. Rapora göre şu anda yeni kiralanan evlerde metrekare başına ortalama 9 Euro veya yukarısı talep ediliyor.
İşyeri deposunu aile boyu soymuşlar
, aidat borcunu ödedi ve suç ortaklığı yaptığı firmanın eski müdürü A.Ş. ile güvenlik görevlisini telefonla görüştürüp deponun açılmasını sağladı. 3 kamyonet ile 8 sefer yapan C.
Trabzonspor, Musampa’nın parasını ödedi
- Trabzonspor Kulübü, UEFA’nın Avrupa Ligi gelirlerine geçici olarak el koymasına neden olan eski futbolcusu Kizito Musampa'nın alacaklarının tamamını ödedi. Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, "Eski futbolcumuz Kizito Musampa'nın, kulübümüzden olan alacağının tamamı ödenmiştir.
Buğday üreticisine Brezilya'da 2,5 milyar dolarlık fırsat
oranında dışarıya bağımlı olan Güney Amerika ülkesi Brezilya, geçtiğimiz yıl 7 milyon ton buğday alımı gerçekleştirerek yabancı satıcılara 2,5 milyar dolar ödedi. Buğdayın yanı sıra işlenmiş un alımı da yapan ülke, 2012 yılında 300 bin ton un ithal etti ve buna karşılık 160 bin dolar ödedi.
AİHM'in verdiği ihlal kararları sebebiyle 4 milyon lira tazminat ödendi
ihlal kararları nedeniyle, Adalet Bakanlığı 1 Mart-31 Aralık 2012 tarihleri arasında toplam 1 milyon 707 bin 60 Euro (3 milyon 929 bin 200 lira) tazminat ödedi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesini cevapladı.
Bakan Yıldız: Dünyanın en gelişmiş 3 arama gemisinden birini aldık
anlatarak, “Japonya Fukuşima kazasından sonra nükleer santrallerini kapatıp yerine LNG ve diğer yakıt sistemlerini ekledi ve 2012’de 30 milyar dolar artı para ödedi, 2013’te 40 milyar dolar ödeyecekler.
Bakanlar, Sevgi Evi açılışını gerçekleştirdi
Bölge insanının çok bedel ödediğini belirten Bakan Şahin; ''On yıllardır bu topraklara fitne ektiler. On yıllarca bu topraklarda şiddetten terörden beslendiler.
Alanya'ya tatile gelen 6 Suriyeli sahte paradan yakalandı
kasiyere 500 Euro para ödedi. Kasiyer paranın üstünü geri verdikten sonra 500 Euro'nun sahte olduğunu fark etmesi üzerine polise bilgi verdi. Polis, Suriye vatandaşı olan 6 kişinin Şehşamil Caddesi üzerinde bulunan otelde kaldıklarını tespit etti.
Çağlayan, New York'taki işadamlarından STA için destek istedi
Krizin en büyük faturasını ise çalışan kesim ödedi. Avrupa'da 6 milyon 200 bin insan işsiz kaldı. Ülkemizde ise 2008’den geçen dört yılda 5 milyon yeni istihdam oluşturduk. Yıllık bir milyonun üzerinde yeni istihdam sağlıyoruz” şeklinde konuştu.
Küresel ekonomik kriz 5 yaşında
Kredi alan şirketler hisse senedi satış yolu ile borçlarını ABD hazinesine ödedi. Hükümet kurtarma operasyonu kapsamında kredilerin 250 milyar dolarını bankalara aktardı. Sıkıntılı Varlıkları Kurtarma Programı (TARP) sayesinde iflasın eşiğinde olan bankalara destek sağlandı.
Dördüncü kattan düşen kedinin bacağı kırıldı
KAHRAMANMARAŞ - Elbistan’a bağlı Pınarbaşı Mahallesi'nde Mehmet Can Alpaslan’a ait 2 aylık kedi bir anlık dalgınlığının bedelini ağır ödedi. 4. katta olduğunu unutan kedi pencereden yere atladı.
"Bölge halkı büyük devletlerin çıkarı için savaşıyor" (Özel)
ÜRDÜN IRAK KRİZİNDE BÜYÜK BİR BEDEL ÖDEDİÜrdün'deki mülteci Suriyelilerin Irak ve Filistinliler gibi ülkede kalmaya devam etmeleri durumunu değerlendiren Al- Tal, "Ürdün'deki Filistinlilerin büyük bir kısmı vatandaşlık aldı.
Türkiye'deki en yaygın hastalıklardan ölene sigorta ödeme yapmıyor
Bir yıllık "Tüketici Kredilerine Yönelik Hayat Sigortası" için 157 lira 50 kuruş ödedi. Tüketicinin aldığı krediyi, bir yıllık hayat sigortası ile ölümü durumunda kredi borcu ve bu borca ait faiz ile masraflarının toplamını geçmemek kaydıyla sigorta şirketi ödemeyi kabul etmiş oldu.
Davutoğlu: Savaş çığırtkanlığı yapmıyoruz, savaşı durdurun diyoruz
Savaşın durdurulmamasından dolayı bedelini Suriye halkı ve komşu ülkeler ödedi. Artık bu savaş durdurulmalıdır ve bu savaşta masum insanların ölümüne neden olanlar, gerekli müeyyideye tabi tutulmalıdır.
'Türkiye adına tarihi bir dava'
O dönem öğrenciler, bürokratlar, askerler, siyasi liderler çok ağır bedeller ödedi." dedi. Mısır’da Mursi’nin yaşadıkları ile 54. Hükümet Başbakan’ı Erbakan’ın yaşadıklarının benzerliklerine dikkat çeken Bolat, ikisinin de iktidara geldikten 11,5 ay sonra darbe yönetimi ile görevinden
Messi kaçırdığı vergiyi fazlasıyla ödedi
gerekçesiyle 17 Eylül’de sanık olarak ifade vermeye çağrılan Barcelona’nın yıldız futbolcusu Lionel Messi, İspanya Gelir İdaresi Başkanlığı’na borcunu fazlasıyla ödedi. Arjantinli yıldız Messi’nin usulsüzlük yaptığı öne sürülen 4,1 milyon euroluk vergisini faiziyle birlikte 14 Ağustos’ta 5,01 milyon euro olarak ödediği
Real Madrid'in çılgın başkanı Perez transfere milyar Euro harcadı
milyon Euro’ya (İngiliz basınına göre 100 milyon Euro) transfer eden Perez, 34’ü yabancı ve 16’sı İspanyol oyunculara 973,9 milyon Euro bonservis bedeli ödedi.Bunlara bir de onun döneminde teknik direktörlük yapan Del Bosque, Queiroz, Camacho, Garcia Remon, Luxemburgo, Lopez Caro, Pellegrini, Mourinho ve Ancelotti’nin
İstanbul'da ameliyat edilemeyen hasta, İzmir Şifa Üniversitesi'nde şifa buldu
İzmirli Telengil, yıllarca içtiği sigaranın bedelini ağır ödedi. Emekli olduktan yıllar sonra akciğer kanserine yakalanan Telengil'in sağ akciğeri, iki defa yapılan ameliyatla alındı ancak kalbinde de rahatsızlık başladı.
Roman Kral Florin Cioaba'nın cenazesi ülkesine gönderildi
Öte yandan Florin Cioaba’nın yaklaşık 80 bin lira tutan tedavi ve hastane masraflarını SGK ödedi. SGK, bu ücreti Romanya’daki sosyal güvenlik kurumundan alacak. (CİHAN)
Banka, internet korsanlarınca hesabı boşaltılan müşterinin parasını ödedi
Emsal teşkil eden karar sonrası banka, hackerler tarafından hesaptan çekilen 11 bin 500 lirayı müşteriye geri ödedi. Adapazarı'nda yaşayan Y.Y.'nin (52) bir bankada bulunan 3 ayrı hesabı, 5 yıl önce internet korsanları tarafından boşaltıldı.
'Dershanelerin, özel okula dönüşümü 2014-2015 döneminde geçerli olacak'
Kayıt olanlar ücretleri ödedi, kurslar başladı. Dershanelerin dönüştürülmesi konusunda yasal düzenleme gerekiyor. Bu düzenleme Meclis açılınca yapılabilir.
Köprü ve otoyolların 7 aylık geliri 463 milyon lira
Bu yıl ocak-temmuz döneminde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini kullanan 89 milyon 839 bin 28 araç, 130 milyon 634 bin 698 lira para ödedi. Aynı dönemde otoyolları kullanan 130 milyon 812 bin 955 araçtan, 332 milyon 605 bin 300 lira gelir elde edildi.
Belediyeden vatandaşa 1 milyon Euro'luk gürültü tazminatı
DÜSSELDORF - Almanya'nın Düsseldorf Belediyesi dükkan ve ev sahiplerine bir milyon Euro tazminat ödedi. Belediyenin dev metro projesi ‘Wehrhahn-Linie’nin yapımı aşamasında oluşan gürültü ve görüntü kirliliği nedeniyle Düsseldorf Belediyesi’ne tazminat davası açan
ABD’de gazete gelirlerindeki düşüş engellenemiyor
Gazete sonraki dönemde bu borcu ödedi fakat halen ciddi maddi krizi yaşıyor. Azalan gelirler ülkedeki gazetelerin çok düşük denebilecek fiyatlarla elden çıkarılmasına da yol açıyor. New York Times geçtiğimiz hafta 1993 yılında 1,1 milyar dolara satın aldığı Boston Globe’un Beysbol takımı Red Sox'ın sahibi John Henry’e 70 milyon dolara satılması konusunda
Aziziye Belediyesi personeline çifte bayram sevinci
Belediye, personeline en güzel bayram hediyesini vererek bütün borçlarını ödedi. 10 yıla aşkın süredir ikramiye alacakları biriken personellere periyodik olarak ödemeler yapan belediye, bayram öncesi tüm alacakları sıfırladı.
Hakem heyetine itiraz etmeyen banka, parayı ödemeyince icray zoruyla alındı
İcra Müdürlüğü'nden gelen yazı üzerine banka, işçi müşterisine yasal faiziyle birlikte bin 252, 29 lira ödedi. Ankara'da özel bir şirkette işçi olarak çalışan iki çocuk babası Sami Sargın, 4 Kasım 2010'da özel bir bankadan konut kredisi çekti.