ödediği

Arıcılar da tarım sigortasından yararlanabilecek
Başka bir ifadeyle üreticimizin ödediği pirim tutarından daha fazlası hasar tazminatı olarak ödenmiştir.” Geçtiğimiz yıl hasar tespiti için ihbarda bulunan üreticiler için uygulanan 10 günlük bekleme süresinin bu yıl 7 güne çekildiğini duyuran Kurt, bu sayede hasar
Virginia eski valisine yolsuzluk davası
Cumhuriyetçi McDonnell’ın paranın yüz yirmi bin dolarını ödediği ve geçen yıl söz konusu olaydan ötürü özür dilediği biliniyor. McDonnell, basın açıklamasında her hangi bir suç işlemediğini ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Neonazi cinayetlerinden yargılanan kadın ifade vermedi
'nin, internet için ödediği kontür bitmeden kısa süre önce hızlıca kafeyi terk ettiğinin ve iki dakika sonra gürültü (silah sesi) duyulduğunun anlaşıldığını açıkladı. T. duruşmada verdiği ifadede internet ücretini ödemek için uzun süre Yozgat'ı aradığını söylemişti.
Aziz Yıldırım: Bu siyasi kararı tanımıyorum
Zira Aziz Yıldırım, Fenerbahçe ve Türkiye Cumhuriyeti için bugüne kadar ödediği bedellerle yetinmemekte kararlıdır. Saygılarımla." (CİHAN)
TESK: Pazarcı esnafı bu harcın altından kalkamaz
ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pazarcı esnafının ödediği işgal harcının Bakanlar Kurulu kararıyla yüzde 500 artırıldığını belirterek, "Pazarcı esnafı bu
TESK'ten belediye vergi ve harçları zammına tepki
Konfederasyon başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın ödediği vergi ve harçlara aşırı zam yapıldığını belirterek, “Bakanlar Kurulu kararıyla bazı belediyelerde vergi ve harçlar yüzde 500-600 arttırıldı.
Mahkeme, 2 kat artan döviz kredi borcunu Türk lirasına sabitledi
Davanın açıldığı 23 Ocak 2012 tarihinden itibaren aylık taksiti bin 25 TL şeklinde sabitleyen mahkeme, o tarihten bu yana fazla ödediği 5 bin 940 TL’nin de borcundan mahsup edilmesini karara bağladı.
TESK belediye vergilerini eleştirdi
Bakanlar Kurulu ise büyükşehirlerde en üst tutardan vergi alınmasını öngörünce esnafın ödediği vergi ve harç oranları yüzde 500 artmış oldu.” diye konuştu.
EPDK: Bir puanlık kayıp kaçağın bedeli 150 milyon TL
Türkiye’de 35 milyon abonenin 25 milyonunun ortalama aylık 22,5 lira civarında elektrik faturası ödediğini kaydeden Köktaş, iletişim içinn ödenen faturanın daha fazla olduğuna dikkat çekti.Köktaş, “Durduk yerde hiç konuşmadan ödediğimiz paraları tartışmıyoruz.
Almanya’da elektrik fiyatları AB ortalamasının üzerinde
Yapılan hesaba göre 3 kişilik bir ailenin, yılda 3 bin 500 kilovat saat elektrik tüketimine bin 22 Euro ödediği hesaplandı. AB ortalaması ise 700 Euro.
TESK'ten esnafa müjde: Sosyal güvenlik talepleri yakında TBMM'de
Konfederasyonun talepleri arasında kadın esnaf ve sanatkarların doğum borçlanması, emekli esnafın ödediği yüzde 15'lik sosyal sigorta destek priminin kalkması, 5510 sayılı Kanunun geçici 8.maddesi ile getirilen geriye dönük borçlanma için yeni bir hak verilmesi, borçlanmada oda kayıtlarının dikkate alınması ve 12 ay üzerinde borcu olanların sağlık sigorta borçlarının
TARSİM afetlerden zarar gören üzümcülere 55 milyon lira ödedi
Hasar ödemelerinde üzüm üreticilerinde bariz bir fark göründüğünü dile getiren Bora, “Sadece 2013 yılında üreticilerin ödediği prim miktarı 16 milyon 130 bin, bunun karşılığında hasar 85 milyon lira.
Türkiye, Libya'da sivillere ateş açılmasını kınadı
Bu olayların sorumlularının bulunarak adalet önüne çıkartılmaları, Libya halkının ülkedeki sorunlara, uğruna büyük bedeller ödediği demokratik değerler ve diyalog yoluyla yanıt bulması temenni edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
Alman enerji devi RWE, 6 bin 500 çalışanını işten çıkarıyor
Bunun dışında Rus Gazprom şirketinin RWE’ye yaz aylarında geri ödediği 1 milyar Euro’ya yakın paranın da büyük payının olduğu dillendirildi.Ancak şirket 2014 yılında sonuçların büyük oranda geriye düşeceğini tahmin ediyor.
Wulff: Suçlamaların hepsinden aklanacağımdan eminim
dünyanın en büyük bira şenliği olan “Ekim Şenliği”ne (Oktoberfest) katılan Wulff ve eşinin 510 Euro’luk otel masrafını ve 209,40 Euro tutan akşam yemeğini ödediği belirtiliyor.Christian Wulff, Almanya’da yargılanan ilk eski cumhurbaşkanı oldu.
Avusturya'da şike skandalı; üç kişi gözaltında
VİYANA - Avusturya Bundesliga'nın yeni ekiplerinden Grödig takımında bir oyuncunun tehdit edilerek şikeye zorlandığı ve mafyaya rüşvet ödediği iddia ediliyor.Grödig takımının savunma oyuncusu Dominique Taboga'dan para sızdırmak isteyen ve aralarında eski Avusturya Milli Takımı oyuncusu Sanel Kuljic'in de bulunduğu üç
Özelde tedavi cep yakıyor, hastanelere ödenen para 5 yılda yüzde 64 arttı
Yani 5 yılda devletin özel hastanelere ödediği para yüzde 64 arttı. Özel hastanelerin alacağı fark ücretlerinin yüzde 90’dan yüzde 200’e çıkarılması üzerine Türk Sağlık-Sen tarafından özelde tedavi ile ilgili bir araştırma yapıldı.
İzmir'de ürününü sigortalatan çiftçilere 12 milyon lira ödendi
Üreticinin 6 milyon lira prim ödediği İzmir’de çiftçi, 12 milyon lira hasar karşılığı aldı. 2013 yılı içinde ürünü veya hayvanı zarar gören üreticilerden yedisine, TARSİM tarafından çekleri törenle verildi.
Elektronik sektörü Uzak Doğu'dan ithal ürünlerden rahatsız
Devlet veya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı firmalara yaptırım uygularsa müşteriler ödediği paranın hakkını alabilir.”UYDU ALICILARI VE TABLETE İLGİ ARTIYOR
Almanya'nın vergi geliri arttı
Vergi gelirlerinin artmasında özellikle çalışan vatandaşların ödediği kazanç vergisi ve kurumlar vergisinin artmasının etkili olduğu bildirildi. Hükümetin kasasına bu yılın ilk üç çeyreğinde geçen yıla oranla yüzde 3,2 artışla 416,43 milyar Euro girdi.
Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işçilere 32 saat eğitim verilmeli
İnsanlarımız eğitimsizliğin bedelini her alanda ödediği gibi iş kazaları ve meslek hastalıklarında da en ağır şekilde ödeyerek Avrupa’ da birinci ve açık ara öndedir. BİR-DER olarak ülkemizde iş kazalarının meslek hastalıklarını en aza inmesini için çalışmalarımızı sürdürüyor ve kamuoyunu bilgilendiriyoruz.
Hız sınırını aşınca 95 bin Euro ceza kesildi
Finlandiya'ya bağlı fakat otonom bir takımada olan Åland'da, geçtiğimiz yıl ödediği vergiye kıyas edilerek Wiklöf'e 95 bin Euro'luk ceza kesildi. Son 10 yılda 3 kez radara yakalanan ve toplam 1,5 milyon kron ceza ödeyen işadamı ise uygulamanın adil olmadığını öne sürdü.
Almanya´da sosyal sigorta kesintileri yükselecek
Almanya´da sosyal sigorta kesintilerinin yarısını işveren ödediği için yeni düzenleme işverenlerin giderlerinin de artması anlamına geliyor. (CİHAN)
Moskova’da park ihlaline cepten çözüm
Sürücünün bu süre içinde toplam 750 bin ruble (22 bin 700 dolar) ceza ödediği açıklanmıştı. (CİHAN)
Alman devlet televizyonları 650 milyon Euro’yu fuzuli harcamış
En az bir milyon Müslüman’ın her ay GEZ vergisi ödediği düşünüldüğü takdirde bu ayda yaklaşık 18 milyon Euro’ya denk geliyor. Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde birçok Müslüman devlet kanallarını İslamiyet hakkında taraflı yayın yapmakla suçluyor ve bunun insanlardan toplanan paralarla yapılıyor
Kiralık makine modeliyle zeytin üreticisinin maliyeti yarıya inecek
İsterlerse üreticinin ödediği tasiriye ücretlerini düşürebilecekler. Bölge dışına kaçan işçilik ücretleri bölgede kalacak. Kiralama gelirlerinden belediye ciddi gelir elde edecek.
AK Partili Açıkgöz: Bütün belediye başkan aday adaylarımıza eşit mesafedeyiz
Bugün gelinen noktada AK Parti hükümeti, ülkemizin IMF’ye olan 24 milyar dolar borcunu ödediği gibi IMF’ye 5 milyar dolar borç para verdi. Türkiyemizin AK Parti ile nereden nereye geldiğinin en güzel örneklerinden biri de işte budur.
İzmir'de suikast hazırlığında yakalanan zanlılar adliyede
'ye, anaparayı ödediği ancak faizi ödeyemediği için suikast düzenleneceği öğrenildi. Bunun üzerine düğmeye basan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, örgütü kısa sürede etkisiz hale getirdi.
Mahkemeden bankaya: Yeniden yapılandırmak, erken kapatma anlamına gelmez
İcra Hukuk Mahkemesi; her ne kadar şikayetçi bankanın takibe konu borcu takipten önce ödediği dekont ile sabit ise de bu ödemenin tüketicinin banka hesabına aktarım niteliğinde olduğu, ilgilisine usule uygun şekilde bilgi verilmediği, bu nedenle takibin kötü
Suikast hazırlığındaki suç örgütünün 'Baba' hayranlığı
'ye, anaparayı ödediği ancak faizi ödeyemediği için suikast düzenleneceği öğrenildi. Bunun üzerine düğmeye basan Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü, örgütü kısa sürede etkisiz hale getirdi.
İzmir’de suikast timine şafak operasyonu
İ’nin, borcuna karşılık ana parayı ödediği ancak faizi ödeyemediği için suikast yapma kararı alındığı bildirildi. Bu kararla birlikte düğmeye basan Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü, örgütü kısa sürede etkisiz hale getirdi.
Bursa Tarım Fuarı kapılarını açtı
Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Türkiye'de tarımın günden güne kötüye gittiğini savunarak, "Tarım ve gıda ithalatına son on yılda Türkiye'nin ödediği para 104 milyar dolardır. Bu devletin istatistiği, yani Türkiye son on yılda tarım ve gıda ithalatına 200 milyar lira para ödemiştir ve bunun yıllık payı 20 milyar liradır.
Hız yapan sürücü 82 bin dolar trafik cezası ödedi
- Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari başkenti Dubai’de yaşayan yerli bir vatandaşın daha önce kesilen trafik cezaları için yaklaşık 82 bin dolar para ödediği bildirildi.Arapça basılan El İtihad gazetesinin haberine göre, Dubai’de en çok ceza kesilen ikinci sürücü 204 ceza ile Bangladeşli bir kadın oldu.
Erdoğan: Bundan sonra 11 ay, 10 ay, mevsimlik yok, kıdem sürekli çalışıyor
Türkiye’de darbelerin çatışmaların bedelini çok ağır ödediği halde her kaos senaryosunda ön safta yer alan rol alanlar oldu. Hiç birine aldanmadık.
İnşaat ustası hukuk mücadelesiyle iki ayrı bankadan dosya masrafını geri aldı
BURSA - İnşaat ustası Hayrettin Üşüdür(51) iki ayrı bankadan çektiği kredi için ödediği dosya masraflarını geri almayı başardı. Bankalara karşı hukuk mücadelesi başlatan Üşüdür, 6 aylık zaman diliminde davaları kazandı.
Kolejden devlete ‘vergileri kaldırın, velilerden tek kuruş almayalım’ çağrısı
Şimşek, kolejlerin devlete ödediği vergiler ve eğitim bedelleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kurum olarak ticareti değil, eğitime katkıyı amaçladıklarını aktaran Şimşek, velilerden sadece devletin koyduğu vergiler için ücret aldıklarını belirtti.
"Diyaliz hastalarına servis hizmeti tıbbi gereklilik"
2012 yılında özel diyaliz merkezleri arasında yapılan araştırmalarda 1 seans başına düşen hasta taşıma maliyeti 15,50 TL olarak bulunmuştur, yani SGK’nın ödediği fiyatın yüzde 10’dan fazlası hastama taşıma maliyetine gitmektedir, ancak SGK bu bedeli ödememektedir.
“Suriye’de ölenlere fok balıkları kadar önem verilseydi daha farklı olurdu”
Her ülkenin kendine has coğrafyası ve bu coğrafya için ödediği bedeller var. Her şey bir denge üzerine kurulmuş. Mutlaka bu coğrafya ile oynamanın bedelini insanlık ödeyecektir tıpkı şu anda olduğu gibi.
Euro karşıtı partinin yükselişi koalisyon ihtimallerini zora sokuyor
Özellikle Almanya’da halkın ödediği vergilerin AB’nin krizle mücadele eden ülkelerine verilmesi halkın öfkesini çekerken, AfD de söz konusu öfke dalgasından istifade etmiş görünüyor.Seçimlere az bir süre kala Federal Maliye Bakana Wolfgang Schaeuble’nin “Yunansitan’a yeni bir yardım paketi daha gerekli” şeklinde açıklaması seçmende iyice bıkkınlığa
Messi kaçırdığı vergiyi fazlasıyla ödedi
Arjantinli yıldız Messi’nin usulsüzlük yaptığı öne sürülen 4,1 milyon euroluk vergisini faiziyle birlikte 14 Ağustos’ta 5,01 milyon euro olarak ödediği bildirildi. Barcelona yakınlarındaki Gava Mahkemesi'nden yapılan açıklamada, Messi’nin avukatlarının o gün başka bir taahhütü bulunduğu gerekçesiyle erteleme talep etmesine
Hollanda meclisi tatilden döndü, siyasette sular ısınıyor (Özel)
İşçi ve işverenlerin ödediği vergilerin arttırılmaması gerektiğini biliyoruz. Bundan dolayı reformları hızlandırarak, vatandaşın güvenini yeniden kazanmalıyız." ifadelerini kullandı.
Türk Oftalmoloji Derneği uyardı: Katarakt kampanyalarına dikkat!
En başta hastanın sağlık hakkına yönelik bir saldırı olan bu tür uygulamalar, tüm vatandaşların ödediği prim ve vergilerle oluşturulan kamunun sağlık bütçesine zarar vermektedir. Yasal olmayan bu uygulamalar, tespit edildiğinde Sağlık Bakanlığı ve SGK tarafından cezalandırılmaktadır.
TZOB: Ülkemize ayçiçeği ve pamuk istilası önlenmeli
/>Kronik bir şekilde cari açık veren Türkiye’nin ayçiçeği ve pamuğa verdiği 4 milyar doları aşkın, diğer yağlı tohumlarla birlikte yağlı tohumlar ve pamuğa ödediği 6 milyar dolara yakın dövizin ülkede kalması için bu ürünle iştigal eden üreticinin korunması ve desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:
Mısır'a Amerikan yardımları 71 milyar doları aştı
Uzmanlara göre Mısır’a verilen Amerikan yardımı, ordunun silahlanmaya ödediği paranın yüzde 80'ini karşılıyor. ABD, 1979 İsrail-Mısır barış anlatşmasını korumak, Süveyş kanalının açık kalmasını sağlamak, bölgedeki nüfuzunu sürdürmek için Mısır'a yardım ediyor.
Altın tabut istenen Roman Kral, ülkesine 400 Euro'luk tabutla gönderilecek
Hastanenin tedavi ve uygulanan işlemler için 80 bin lira civarında bir fatura çıkardığı, ailenin bunun 27 bin lirasını ödediği öğrenildi. Ailenin ilk gittikleri özel hastaneye ise 15 bin dolar ödediği belirtildi.
Alman hastaların bilgileri Amerikan şirketine satılıyor
IMS'in bilgisini satın aldığı hasta basına Eczaneler Bilgi Merkezine 1,5 sent para ödediği belirtiliyor. Elde edilen bilgiler ile ilaç firmalarının temsilcilerinin hangi doktoru ziyaretinde başarılı olduğunu ve hangi doktorun hangi hastaya kimin ilacını yazdığını takip edebileceği
Bavyeralı muhafazakarlar federal koalisyon için şartlarını sıraladı
sahiplerinin Alman otoyollarını kullanmaları için ücret alınmasını talep eden muhafazakar siyasi, Alman araç kullanıcılarının yurt dışında her yerde otoban ücreti ödediğini hatırlattı ve yabancılara vinyet uygulamasını savundu.
Keskin: Türkiye askeri vesayetten daha ağır sivil vesayet girdabına sürükleniyor
Gezi olaylarıyla başlayan, Türkiye’nin yeniden diriliş için onurlu direnişi, demokrasiyi yaşatmak için toplumumuzun ödediği bir diyetten farksızdır. Daha ağır bedeller ödememek için AKP’yi önce yerel, sonra genel seçimlerde alaşağı etmek zorundayız.
Bakan Eker: 'Çözüm Süreci' Türkiye'nin kalkınmasında son derece önemli
Türkiye’nin tamda on yıllardır ekonomisinin bağımlı olduğu ve sürekli borçlu bulunduğu IMF’ye borcunun son taksitini ödediği Mayıs ayında Türkiye tarihinin en büyük yatırımlarının temellerinin atıldığı, programlarının yapıldığı bir ayda Türkiye maalesef bir kargaşa çıkarılmak suretiyle
Zschaepe’nin avukatlarına gecelik 110 ila 120 Euro ödenek veriliyor
Zschape’nin avukatlarının konaklama ücretini kimin ödediği sorusu merak konusu oldu. Söz konusu otelde ünlü kişilerin de kaldığı ifade ediliyor. Uzmanlar, konaklama ücreti konusunda davayı zaruri üstlenen avukatlarla davaya bakan mahkemenin pazarlık yaptığını ve mahkemenin konaklama ücretini vatandaşların