ödemede

Arıcılar da tarım sigortasından yararlanabilecek
Üreticilerimizin yaptırdıkları tarım sigortalarına karşılık toplam 236 milyon lira pirim ödemesi yaparken, üreticilerimiz adına devletimiz 290 milyon lira ödemede bulunmuştur. Buna karşılık yıl içerisinde meydana gelen hasarlar sebebiyle üreticimize ödenen toplam tazminat tutarı ise 386 milyon lira olarak gerçekleşmiştir.
Temassız ödemelerde üst limit 50 lira
“Küçük tutarlı alışverişlerde kart kullanıcılarının kasada zaman kaybetmeden süratli ve kolay ödemede bulunmasına imkan tanıyan temassız ödemeler büyüyor. 2007’den bu yana şifre girmeden yapılan temassız ödemelerde uygulanan üst limitin 35 TL’den 50’TL’ye çıkarılması kart kullanıcılarının lehine.
Geçen yılın 11 aylık cari işlemler açığı 55,9 milyar dolar
Hükümet, yurtdışı piyasalar ve diğer uluslararası kuruluşlardan sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, yılın 11 ayında 863 milyon ABD doları net geri ödemede bulundu. Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 13 milyar 649 milyon ABD doları artarak 17 milyar 534 milyon ABD doları oldu
SGK Başkanı: Sisteme kayıtlı ilaçlarda sahtecilik çok küçük ihtimal
Bizim için ödemede bir sorun yok. Geri ödeme halinde olan ilaçları biz ödemeye devam ediyoruz.” “AVUÇ İÇİ DAMAR İZİ’NDE BÜYÜK BİR AKSAKLIK YAŞANMADI”
Cari açık, 52 milyar doları buldu
hükümet, yurtdışı piyasalar ve diğer uluslararası kuruluşlardan sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, yılın on ayında 650 milyon ABD doları net geri ödemede bulundu.Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın 10 ayına göre 12 milyar 247 milyon ABD Doları artarak 14 milyar 616 milyon ABD Doları oldu
Ocak-Eylül dönemi cari işlemler açığı 49 milyar dolar
yurtdışı piyasalar ve diğer uluslararası kuruluşlardan sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, yılın dokuz ayında 593 milyon ABD doları net geri ödemede bulunmuştur.• Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın dokuz ayına göre 11.
Tehlikeli madde taşınmasında 'güvenlik danışmanı' zorunluluğu getirildi
içerisinde Bakanlığa yazılı başvuruda bulunarak, verilen uyarmaların paraya çevrilebilmesi için her uyarmaya 79 Türk Lirası olmak üzere yetkili saymanlığa ödemede bulunduğunu bildirmesi ve bunu belgelemesi halinde uyarmalar kaldırılacak.
Formalı soygun güvenlik kamerasında
İSTANBUL - Sancaktepe'de, kredi borçlarını ödemede sıkıntıya düşen şahıs, kuru sıkı silahla mahallesindeki bir otobüs firmasına ait yazıhaneyi soymaya kalktı. Tanınmamak için üzerine giydiği forma, şort ve kramponla yazıhaneye gelen şüphelinin soygun anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.
Ev hemodiyaliz yöntemi ile böbrek hastalarının yaşam süresi uzuyor
Bu uygulama için hastaların herhangi bir ödemede bulunmadıklarını hemodiyaliz makinesi ve su sisteminin Ev Hemodiyalizi uygulayan merkezce ücretsiz kurulduğunu belirten Prof. Dr. Ercan Ok, Sağlık Bakanlığı’nın da desteğiyle Türkiye’de uygulamanın giderek yaygınlaştığını ifade etti.
Kozan’da çiftçiye 300 düve dağıtıldı
Kooperatif üyeleri ilk yıl ödemesiz olmak üzere 7 yılda geri ödemede bulunacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kooperatifçiliği geliştirmek ve kırsal alanda yaşayan çiftçilerin gelir durumunu yükseltmek amacıyla tarımsal kalkınma kooperatiflerine yönelik hayvancılık
ATO Başkanı Bezci: Tek borcum ülkeme olan gönül borcumdur
Gönül borcunun maddi borçlar gibi bir ödemede bitirilemeyeceğini kaydeden Bezci, "Ömrüm yettiği sürece ülkeme gönül borcumu ödeyeceğim." ifadelerini kullandı.
Tarsus'ta esnaf, kooperatiften 6 milyon lira kredi kullandı
Esnafımızdan isteğimiz, geri ödemede zorlanmayacakları kadar kredi kullansınlar. Bu şekilde hem kendileri borçlarını geri öderken zorlanmazlar, hem de daha fazla kişinin kredi almasına destek olurlar.
Royal Halı’ya vergi teşekkürü
GAZİANTEP - Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Erol Çember, kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde yer alan Royal Halı'yı ziyaret ederek, vergi ödemede gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
ABD'de öğrenci kredi borçları için krtitik döneme girildi
NEW YORK - ABD'de öğrenim kredisi kullanan öğrenciler için kronik sorun haline gelen borçlarını geri ödemede kritik bir sürece girildi. ABD Kongresi devreye girmez ise kredilerin geri ödemesinde yüzde 3.
Eşini silahla başından vuran koca adliyede
Kredi çekerek ev alan eşlerin zamanla ödemede sorun yaşamaları üzerine evi sattıkları, boçlarını kapattıktan sonra ise kalan para yüzünden tartıştıkları öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan zanlı koca İbrahim İ.
Emniyet kemerini takın, hızı azaltın, kaza riskiniz düşsün
cihaz veya çeşitli teknik usullerle yapılan tespit sonucu hız sınırlarını; yüzde 10'dan yüzde 30'a (otuz dahil) kadar aşan sürücülere 166 lira, (peşin ödemede 124,50 TL) yüzde 30'dan fazla aşan sürücülere 343 lira (peşin ödemede 257,25 TL) para cezası uygulanır.
SGK'dan Aziziye Eğitim Kurumları'na prim plaketi
Prim ödemede de ilk 10 işletme arasında yer almamız, kurum olarak bizleri ayrıca memnun etti. İnşaallah birkaç yıl içerisinde Erzurum’da en yüksek primi ödeyen ilk üç kurum arasına girebilme başarısını da gösteririz.
Rumlar, kredinin ilk taksiti olan 2 milyar Euro'yu Mayıs ortasında alacak
10 milyar Euro'luk kredinin 2,5 milyarı Kıbrıs Bankası ve Laiki Bankası hariç mali-kredi kuruluşlarının sermeye eksikliğini gidermede, bir milyarı borç ödemede ve 3,5 milyarı da devlet bütçesinin gereksinimlerinin karşılanmasında kullanılacak.
Nisan'da yeni hasat başlayacak ama depoda 200 bin ton patates alıcı bekliyor
Buradan elden edilen gelir ise borçları ödemede çok yetersiz kalıyor. Suriye için alınan patates de belli bir seviyeden sonra durdu. Devletimizin ilgili kurumlarının yardımını bekliyoruz.
Temassız kredi kartı ve ön ödemeli banka kartı sayısı 10,3 milyon
BKM’nin açıkladığı verilere göre 35 TL’ye varan alışverişlerde şifre girmeden ödemede bulunmaya imkan tanıyan temassız kartların adedi 2010’da 3,4 milyona, 2011’de 6,3 milyona, 2012’de yüzde 61 artışla 10,3 milyona denk geldi.
YÖK, Sağlık Bakanlığı'na teklifler raporu gönderdi
Performansa dayalı ödemede sağlık hizmeti sunumuna katılmayan sadece eğitimde görev alan öğretim üyelerinin eğitim hizmetleri için döner sermaye kaynakları dışında ek bütçe desteği sağlanmalıdır.Araştırma ve inovasyon için ek bütçe verilmelidir.
"Trafik cezası, 15 gün içinde mahkemeye başvurmazsanız kesinleşiyor"
Peşin ödemede, kişinin bu karara karşı kanun yoluna başvurma hakkını etkilemeyeceğinin altının çizildiği açıklamada, “Kişinin ekonomik durumunun müsait olmaması halinde idari para cezasının, ilk taksitinin peşin ödenmesi koşuluyla
2B’de yüzde 50 indirim tatmin etmedi
orman vasfını kaybetmiş arazilerin satışını düzenleyen yasada yapılan son değişiklikle, satış sırasında rayiç bedelinin yüzde 50’sinin alınması, peşin ödemede ise yüzde 60 indirim yapılması kararı Antalya’daki hak sahiplerini tatmin etmedi.
İthal samana kilogram başına 25 kuruş destek geldi, talepler bekleniyor
/> Öte yandan saman almayı düşünen çiftçilerin, Tarım Kredi Kooperatiflerine vakit geçirmeden taleplerini bildirmeleri gerektiği hatırlatılırken ayrıca ödemede de taksitlendirme kolaylığının sağlanacağı bildirildi.
Cari açık 45,2 milyar dolara geriledi
olarak, Kasım ayındaki 429 milyon ABD Doları tutarındaki IMF kredi geri ödemesi ile birlikte Ocak-Kasım döneminde 2 milyar 149 milyon ABD Doları net geri ödemede bulundu. Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın onbir aylık dönemine göre 9 milyar 910 milyon ABD Doları azalarak 2 milyar 898 milyon ABD Doları
2012’de 135,3 milyon lira Turquality yardımı yapıldı
2011’de 10 bin 138, 2012 de 10 bin 740 firmaya ödemede bulunduk. Fuarlarda yer alma önemli. Böylece ihracat ivme yakaladı. Çin ve Rusya’ya ihracat arttı.
Babacan: Bankacılıkta, Basel 2'den Basel 3'e doğru yola çıktık
Borç ödemede sıkışınca para basıp ödeyen ülke Amerika, 2041 yılında borcunu öder mi, ödemez mi diye sormaya gerek yok. Basar parayı bunu öder.
Denizbank, 4 esnaf odası ile kredi protokolü imzaladı
Briketçiler ve Mermerciler Esnaf Odası Başkanı Bülent Öğrü de, kredi protokolünün kendi iş kollarında bulunan üyelerini hem kredi kullanımı hem de aidat ödemede rahatlatacağını ifade ettiler. Denizbank Adana Çarşı Şubesi Müdürü Abul ise 4 esnaf odası ile yapılan protokol gereği, oda üyelerine işletme kartı vereceklerini, kart aidatı almayacaklarını
4 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olan kişiye 14 bin 100 lira para cezası
Müşteki Savaş Toprak da karşı tarafın kendilerine herhangi bir maddi ödemede bulunmadığını söyledi.Bunun üzerine kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık Taş'ın TCK'nın 'Taksirle öldürme' suçunu düzenleyen 85/1 maddesi uyarınca 2 yıl 4 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.
Halkbank’ın hisse satışından 4,5 milyar TL'lik gelir söz konusu
Özelleştirmeden gelen paraların tamamının Hazine'ye aktarılmasına çalıştıklarını belirten Şimşek, “Bu paralarını tamamını Hazine'ye aktararak borç ödemede, borçlanmayı azaltmada kullanıyoruz. Ayrıca özelleştirilmesi düşünülen şirketlerin sermaye gideri ve yatırım ihtiyacı var, bunları da karşılıyoruz.
Devlet, afet konut ücretlerini bağışlamadı
Ancak konutlara yerleşen hak sahiplerinin, 'Devlet alacağını affeder' düşüncesiyle borçlarını ödemede duyarlık göstermediği bildirildi. Deprem, heyelan, sel gibi doğal afetler nedeniyle devlet, Erzurum genelinde 76 ile 100 metrekare arasında 10 bin konut yaptırıp, hak sahiplerine teslim etti
Cari işlemler açığı 36 milyar dolara geriledi
diğer uluslararası kuruluşlardan (IMF dahil) sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, Ocak-Ağustos döneminde 1 milyar 357 milyon ABD Doları net geri ödemede bulunmuştur. Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın ilk sekiz ayına göre 6 milyar 487 milyon ABD Doları azalarak bu yılın aynı döneminde 2 milyar 625 milyon ABD Doları
Antalya, en fazla 2/B başvurusu yapılan il
Defterdar Hidayet Mat, 2/B arazilerinin ödemelerinde vatandaşlara sağlanan avantajları ise şöyle sıraladı: “Kullanılan 2B arazilerinin peşin ödemede yüzde 44, taksitli ödemelerde yüzde 30 indirimli ihalesiz doğrudan satın alınması.
Cari açık 34,5 milyar dolara geriledi
diğer uluslararası kuruluşlardan (IMF dahil) sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, Ocak-Temmuz döneminde 1 milyar 1 milyon ABD doları net geri ödemede bulundu. Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın ilk yedi ayına göre 6 milyar 346 milyon ABD doları azalarak bu yılın aynı döneminde 2 milyar
Rusya, Güney Kıbrıs'a vereceği krediyi kasten geçiktiriyor
LEFKOŞA - Rusya'nın Güney Kıbrıs'a vereceği kredinin Rus siyasilerince onaylanmasına rağmen bu ülkenin krediyi ödemede kasten geciktirmeye gittiği belirtildi. Güney Kıbrıs’a vereceği kredinin, Troyka tarafından yapılması muhtemel “tıraşlamada” ilk aday olacağından endişe eden Rusya, krediyi verme konusunda siyasi karar
2B arazileri için 40 bin başvuru yapıldı
belediye mücavir alanındaki araziler için 2 bin TL, dışında kalanlar için ise bin TL başvuru ücreti alındığını aktaran Mat, “Kullanılan 2B arazilerinin, peşin ödemede yüzde 44, taksitli ödemelerde yüzde 30 indirimli ihalesiz doğrudan satın alınması, son beş yıl için tahsil edilen ecrimisillerin satış bedelinden indirilmesi, tapuda
Dardanel tekrar üretime başladı
Yıllarca sektörümüzde, ihracatta ve vergi ödemede altın madalyalar aldık. Fabrikalarımızda binlerce kişiye iş imkanı sağladık. Hiç beklemediğimiz bir zamanda, tam altın yıllarımızı yaşarken ve hiç de hak etmediğimiz bir şekilde Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye koyduğu ihracat engelinden dolayı hem sektörümüz
Cari işlemler açığı 31 milyar dolara geriledi
diğer uluslararası kuruluşlardan (IMF dahil) sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, Ocak-Haziran döneminde 1 milyar 146 milyon ABD doları net geri ödemede bulundu. Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın ilk altı ayına göre 6 milyar 240 milyon ABD doları azalarak bu yılın aynı döneminde 2 milyar
Özel üniversiteler dereceye giren öğrenciyi kapmak için yarıştı
Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi’nin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık programları, Mühendislik Fakültesi yıllık peşin ödemede KDV’siz fiyatı 24 bin 950 lira. Hukuk Fakültesi, Mimarlık ve Psikoloji programları 26 bin 850 lira iken meslek yüksekokulları da 17 bin 850 lira.
2B satışında dört il, müracaatın yüzde 80'ini karşılıyor
Orman vasfını kaybetmiş arazilerde satış bedeli, rayiç bedelin yüzde 70'i olarak belirlenirken peşin ödemede yüzde 20 indirim uygulanacak. Toplam bedelin yarısının peşin ödenmesi halinde yüzde 10 indirim yapılarak, kalan tutar takside bağlanacak.
Bedelleri gizlendiği için 2B arazilerine ilgi yok
Peşin ödemede yüzde 20 daha indirim var. Dolayısıyla vatandaş, 100 lira değer biçtiğimiz bir taşınmazı 56 liraya peşin alabiliyor.” diye konuştu.
Cari açık ilk 5 ayda 10 milyar dolara yakın azaldı
olarak, Mayıs ayındaki 574 milyon ABD doları tutarındaki IMF kredi geri ödemesi ile birlikte Ocak-Mayıs döneminde bir milyar 483 milyon ABD doları net geri ödemede bulundu. Bankacılık sektörünün net kredi kullanımı, bir önceki yılın ilk beş ayına göre 4 milyar 997 milyon ABD doları azalarak bu yılın aynı döneminde 2 milyar
"Ergenekon'a ev sahipliği, 5'li çete, üye aidatıyla çetecilik devirleri bitti"
Toplu sözleşme sürecinde, ek ödemede adım atılmadığını, 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile oluşturulan mağduriyetin giderilmediğini de dile getiren Gündoğdu, şunları ifade etti: "Öğretmene, öğretim elemanına, 'başka bakanlıklarda karşılığını bulamadık'
Cari işlemler açığı 21,2 milyar dolara geriledi
piyasalar ve diğer uluslararası kuruluşlardan (IMF dahil) sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, Ocak-Nisan döneminde 717 milyon ABD doları net geri ödemede bulundu. Bankacılık sektörü bir önceki yılın ilk dört ayında 3 milyar 978 milyon ABD doları, bu yılın aynı döneminde de 321 milyon ABD doları tutarında net kredi
Memur-Sen: Bu maç burada, bu skorla bitmez
Gelinen nokta itibariyle KGHK kararlarının memurları tatmin etmediğini ifade eden Gündoğdu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ek ödemede adım atılmamıştır, 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile oluşturulan mağduriyet giderilmemiştir.
Türkiye'de en çok 2B arazisi olan Balıkesir'de 167 milyon lira gelir bekleniyor
239 milyon 452 bin lira olduğunu aktaran Yıldırım, "Orman vasfını kaybetmiş arazilerde satış bedeli, rayiç bedelin yüzde 70'i olarak belirlenirken peşin ödemede yüzde 20 indirim uygulanacak. Buna göre 167 milyon 588 bin lira gelir bekliyoruz.
İlk çeyrekte dış ticaret açığı 3,9 milyar dolar azaldı
piyasalar ve diğer uluslararası kuruluşlardan (IMF dahil) sağlanan uzun vadeli kredilerle ilgili olarak, ocak-mart döneminde 437 milyon dolar net geri ödemede bulundu. Bankacılık sektörü bir önceki senenin ilk çeyreğinde 4 milyar 859 milyon dolar net kredi kullanıcısı iken, bu senenin aynı döneminde 962 milyon dolar tutarında
Şimşek: 2B'den elde edilecek gelir afet riskinin azaltılmasında kullanılacak
Peşinde, yüzde 20’lik indirim, yüzde 50 ödemede yüzde 10 indirim sağlayacağız. Herhangi bir peşinatı olmayan kişilere de taksitlendirmeler sağlayacağız.” “ARAZİLER HEMEN ALINMALI”
2B başvuruları başladı, hak sahipleri defterdarlığa koştu
Orman vasfını kaybetmiş arazilerde, satış bedeli rayiç bedelin yüzde 70’i olarak belirlenirken peşin ödemede yüzde 20 indirim uygulanacak. Toplam bedelin yarısının peşin ödenmesi halinde ise yüzde 10 indirim yapılarak kalan tutar takside bağlanacak.
Eğitim-Bir-Sen: İLKSAN'da arpalık zihniyeti devam ediyor
faydalandırmadığı gibi 30 yılın ardından hiç olmazsa bir kumbara birikintisi nispetinde olmasını umduğumuz toplu bir ödeme yaptığında, 12-13 bin TL civarında ödemede bulunmaktadır.” şeklinde konuştu. Kesinti yapılan paranın miktarı ve kanuni faizleri de hesaba katıldığında bu rakamın çok komik olduğunu iddia eden Sert, “Halbuki üyelerinin kara gününde