ödemediği

Hindistan da bir ABD diplomatını sınır dışı etti
Daha sonra Khobragade hakkında belgede usulsüzlük ve maaşını ödemediği gerekçesi ile şikayetçi olduğu anlaşılan Richard’ın Hint pasaportu iptal edildi. Hakkında Delhi’de bir mahkemede dava açılan Richard, ABD makamlarından istendi ancak bu kabul görmedi.
ABD, Hintli diplomatı sınır dışı etti
Daha sonra Khobragade hakkında belgede usulsüzlük ve maaşını ödemediği gerekçesi ile şikayetçi olduğu anlaşılan Richard’ın Hint pasaportu iptal edildi. Hakkında Delhi’de bir mahkemede dava açılan Richard, ABD makamlarından istendi ancak bu kabul görmedi.
Hindistan, Amerikalı diplomatların ensesinde
Daha sonra Khobragade hakkında belgede usulsüzlük ve maaşını ödemediği gerekçesi ile şikayetçi olduğu anlaşılan Richard’ın Hint pasaportu iptal edildi. Hakkında Delhi’de bir mahkemede dava açılan Richard ABD makamlarından istendi ancak bu kabul görmedi.
Sudan’dan, Güney’e petrol sahalarını koruma teklifi
En son 2011’de Sudan, transit ücretini ödemediği için Güney’in 815 milyon dolarlık ham petrolüne el koymuş, kendi boru hattı olmadığı için Kuzey’e muhtaç olan Cuba ise, günlük 350 bin varil üretimi iki yıldır durdurmuştu.
Hindistan’dan ABD’ye diplomatik misilleme
makamlarına göre Khobragede; Hindistan’dan getirdiği çocuk bakıcısı için sahte belge hazırlayıp Amerikan elçiliğine sundu ve çocuk bakıcısına söz verdiği maaşı ödemediği için gözaltına alındı. Hindistan makamları diplomatların dokunulmazlıkları olduğunu savunurken, ABD makamları Khobragade’nin tam dokunulmazlığa sahip olmadığını iddia etti.
Beşiktaş’ın eski kalecisi Fevzi tahliye oldu
İZMİR - Boşandığı eşine olan 150 bin TL nafaka borcunu ödemediği için dün tutuklanarak cezaevine konulan Beşiktaş’ın eski kalecisi Fevzi Tuncay, eski takım arkadaşlarının parayı ödemesi üzerine tahliye oldu.
Beşiktaşlı eski kaleci tutuklandı
Beşiktaş’ın 1995-2001 yılları arasında kalesini koruyan Fevzi Tuncay boşandığı eşi Eylem Çukuryurt’a 150 bin lira nafakayı ödemediği için kesinleşen 3 aylık hapis cezasını çekmek üzere İzmir Adliyesi’nde gelerek teslim oldu.
İsveç başbakanı televizyon vergisi ödemiyor
STOCKHOLM - İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt’in aylık 150 kronluk (17 Euro) radyon-televizyon vergisini ödemediği ortaya çıktı.Haberler üzerine açıklama yapan Başbakanlık Basın Sözcüsü Roberta Alenius, Reinfeldt’in evinde televizyon olmadığını söyledi.
Bursa Tarım Fuarı kapılarını açtı
Türkiye'nin yılda tarım ve gıda ithalatına 20 milyar lira ödemediği takdirde gıda ve yem sanayinin ham madde ihtiyacını karşılayamayacağının altını çizen Günaydın, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'de tarım desteklenmemektedir, Türkiye'de tarım vergilenmektedir.
"Diyaliz hastalarına servis hizmeti tıbbi gereklilik"
Erk, “Bu tedavinin tek ödeyicisi olan SGK, bu hizmetin bedelini ödemediği gibi, 2006 yılından bu yana da tedavi hizmetinin bedelini sabit olarak ödemektedir. 2012 yılında özel diyaliz merkezlerine yönelik Hacettepe Üniversitesi tarafından yapılan maliyet çalışmasında, 1 seans hemodiyaliz hizmetinin maliyeti 167,40 TL bulunmuşken
Kiracısını öldüren ev sahibi yakalandı
(62), kirasını ödemediği için kiracısı Salih Kısa'dan evini boşaltmasını istemiş, bunun üzerine aralarında tartışma çıkmıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce de Ali Ş.
Kiracısını bıçaklayarak öldürdü
(62), kirasını ödemediği için kiracısı Salih Kısa’dan evini boşaltmasını istedi. Bunun üzerine ev sahibi ile kiracı arasında tartışma çaktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Ali Ş.
Bayern Münih başkanının hesabından 30 bin işlem yapılmış
Futbol kulubü başkanının, bu banka hesabından elde ettiği gelirin vergisini ödemediği ve ödenecek vergi miktarının 3,2 milyon Euro olduğu iddia ediliyor. Münih Savcılığı, vergi kaçırdığı gerekçesiyle 61 yaşındaki kulüp başkanı hakkında hazırladığı iddianameyi Münih Eyalet Mahkemesi'ne gönderdi.
Anter davası başladı, eski JİTEM komutanının korkudan dizleri titredi
PKK'nın, Anter'den yardım adı altında 5 milyon TL istemesinin tanık beyanlarına dayandırıldığı iddianamede, Anter'in bu parayı ödemediği, daha sonra bu para miktarının ceza olarak 20 milyon TL'yı çıkarıldığı vurgulandı.
Yabancı hasta sayısı 250 bin oldu, tercüme dil sayısı 6’ya çıktı
Ancak bu yönerge kapsamında trafik kazası nedeniyle acil sağlık hizmeti alan kişinin, isteğe bağlı ilave seyahat sigortası var ise kurumun ödemediği kısım bu sigortaya fatura edilerek poliçe kapsamında ödeme talep edilebilecek.
‘Emeklilerin çalışma hayatına dahil olmasında yasal sıkıntı yok’
Bu nedenle primini ödemediği belirlenen yüz binlerce emekli için yüklü miktarda borç çıkarıldı. Ayrıca maaşlarına haciz konuldu.
Amazon, Almanya'da neredeyse hiç vergi ödemiyor
FRANKFURT - Amerika kökenli internet satış platformu Amazon'un Almanya'da neredeyse hiç vergi ödemediği bildirildi. Amazon için Almanya, Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra dünyadaki en önemli ikinci pazar konumunda.
Antalya'nın elektrik alt yapısına 2015'e kadar 600 milyon dolarlık yatırım
Akdeniz Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü Halit Bakal da elektrik borcunu ödemediği için geçen hafta 3-4 otelin elektriklerini kestiklerini ifade etti. Alacaklı listelerinin ilk sırasında belediyeler, tarımsal sulamalar, içme suları ve ticarethanalerin geldiğini, ticarethaneler içinde ise ilk sırayı otellerin aldığını anlatan
Dursun Özbek'ten özür
İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, tarafından açıklanan ilk listede ismi olan; ancak aidatını ödemediği gerekçesiyle listeden çıkarılan Dursun Özbek, "Yıllardır aidatını zamanında ödeyen ancak bu yıl unutmuş
Kira tartışması cinayetinde muhtara 11 yıl 8 ay hapis cezası
11 Aralık 2011 tarihinde meydana gelen olayda iddiaya göre, Orhan Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz, kiracısı Mustafa Alkan ile kirasını ödemediği için tartışmış ve son olarak ilçe merkezindeki iş yeri önünde çıkan tartışmada silahla yaralayarak öldürmüştü.
Yaşlı adam polisin sırtında cezaevine gitti
Oğullarının parayı ödemediği için cezaevine konulan yaşlı adamın hastalığından dolayı tahliye edilmesi için gerekli girişimlerin başlatıldığı öğrenildi. (CİHAN)
Güney Kıbrıs'ta piyasa karşılıksız çeklerle doldu
Öte yandan benzinciler de dahil birçok işletmenin, bankalar karşılığını ödemediği gerekçesiyle çekle ödeme kabul etmediklerini belirtildi. (CİHAN)
Tarihi hamamın suyu borç nedeniyle kesildi
ANKARA - Ankara’daki tarihi Şengül Hamamı’nın kullandığı su bedelini defalarca uyarılmasına karşın ödemediği için sayacı sökülerek, suyu kesildi. Hamamın 564 bin 280 TL’lik su borcu bulunduğu bildirildi.
Alanya'da yaşayan yabancıların mezarlık sorunu çözüldü
Yerli vatandaşların ücret ödemediği mezarlık için 'Yeni Alanyalılar'ın da ikamet etmek şartıyla hiçbir ücret ödemeyeceklerini kaydeden Karaoğlu, yeni mezarlığa defin yapılmadığını, eski mezarlıkta da 2 kişilik yer kaldığını bildirdi.
Altimo’dan bagımsız yönetim kurulu üyeleri açıklamas
8 oranındaki hissesine, Çukurova Grubunun Privy Council tarafından kesin miktarı yakın zamanda belirlenmesi beklenen Alfa’ya olan borcunu bütünüyle ödemediği takdirde söz konusu hisselere Altimo tarafından haklı olarak el konulmuş olduğu kararına varmıştır.
Alanya’da 401 kişilik duruşma
Eski başkanlar Uysal ile Çelik haricinde aidatlarını ödemediği gerekçesiyle dava açılan 399 çiftçi de Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmanın ilkine geldi. Duruşma, zanlıların çokluğundan dolayı cuma gününe kadar devam edecek.
Kaçak akaryakıtta 60 milyon liralık vurgun
2012 yılında 18 bin 500 ton petrol türevi cinsi eşyayı amacı dışında kullanan firmanın, devlete 20 milyon TL'lik ÖTV'yi ödemediği belirlendi.Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğü, sanayici olduklarını beyan ederek vergi muafiyeti ve indiriminden
Amerika'da bazı milletvekillerinin milyon dolarlık öğrenim kredisi borcu var
41 Milletvekili ve 5 senatörün hala kredi borcunu ödemediği ortaya çıktı. Demokratların California Milletvekillerinden Raul Ruiz’in 115 bin ile 300 bin dolar arasında kredi borcu ile ilk sırada yer alıyor.
Alman gümrüğünü 5 Euro'luk ceza yüzünden geçemedi
Salı günü yaşanan olayda, Almanya'da ikamet eden bir Türk vatandaşının 2011 yılında yediği 5 Euro'luk park cezasını ödemediği gerekçesiyle tutuklandığı bildirildi. Söz konusu vatandaşın park cezasını ihtara rağmen ödemediği ve Viechtach Eyalet Mahkemesinin Temmuz 2012'de tedbiren tutuklama kararı aldığı belirtildi.
Uyuşturucu çetesinden 'Pitbul'lu işkence
Uyuşturucu satışından kaynaklı borcunu ödemediği için alıkonulduğu öne sürülen Mahmut Ali Ç. (28) ve 9 şüpheli, tutuklanıp cezaevine gönderildi. Alacaklı oldukları iddia edilen Mahmut Ali Ç.
Davos'ta konuşan Cameron, uluslararası vergi kaçakçılığına dikkat çekti
Starbucks’ın İngiltere’deki kazancından, gerektiği kadar vergi ödemediği ortaya çıkmış ve bunun ardından milyonlarca sterlin şirket vergisi ödeme taahhüdünde bulunmuştu.Uluslararası faaliyet gösteren şirketlerin, yasal boşluklardan faydalanarak gerekli oranda vergi ödemediklerini işaret eden Cameron, bu tür şirketlerin vergi kaçakçılığı
Almanya'da radyo-TV vergisini ödemeyene haciz gelebilecek
Şimdiye kadar 800 bin kişinin ağır engelli statüsünden yararlanarak vergi ödemediği tespit edilirken, bu kişilerin statüsü yeniden gözden geçirilecek ve 600 bin kadarına aylık asgari miktarda (5,99 Euro) vergi kesilecek.
Deniz Baykal: Şerafettin Elçi, teröre teslim olmadı
yüksek öttüğü günlerde kendisini şiddete kullandırmadan, şiddet karşısında takındığı tavır sonucunda tehcir edilmeyi de göze alarak, inançların bedelini ödemediği de göze alarak verdiği mücadelenin değerini de çok daha iyi anlayacağız.
Kemal Dinçer: Mike Batiste bu akşamki maçta yerini alacak
TV'ye açıklamalar yapan Kemal Dinçer Mike Batiste'nin Atina Havaalanı'nda alıkonması ve ardından yaşanan gelişmeleri, "Panathinaikos'un geçmiş yıllara dair ödemediği bir borç dolayısıyla Mike Batiste, Yunanistan'a girişte sorun yaşadı.
Turistleri dolandırdıkları iddia edilen 39 kişi gözaltına alındı
gözaltına alınan otelin barına da daha önce 37 kez operasyon yapıldığı, belediye ekiplerince 484 milyon lira ceza kesildiği ancak işletmenin bu cezaları ödemediği öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz Eylül ayında benzer şikayetler üzerine otel yetkilileri ve çalışanlarının da arasında bulunduğu 28 kişiyi gözaltına almıştı
Almanya'daki İtalyan bankasına baskın
Bankanın, hisse senetleri alım satımından elde ettiği kazançtan vergi ödemediği ve bu şekilde 124 milyon euro kaçırdığı iddia ediliyor. HBV’nin bazı çalışanlarının devletin zararına olan bir işlem yaptıkları ve parayı kendi aralarında bölüştükleri ileri sürülüyor.
Çiftçilerle polis arasında arbede
Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökçel burada yaptığı açıklamada, Ziraat Bankası tarafından çiftçilere kredi borçlarını ödemediği için icra takibi başlatıldığını belirtti. Bir çiftçinin satış işleminin ise 20 Kasım itibariyle 6.
Orduspor'un üyelerinden 1 milyon TL aidat alacağı var
Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada bazı üyelerin tüzük gereği üyeliklerinin askıya alındığı, ancak aidat ödemediği için üyelikten çıkarılan veya üyeliği tamamen düşürülen dernek üyesi olmadığı belirtildi.
İran muhalifi kanal Londra'da yayın hayatına başlıyor
/>İngiltere Ocak ayında, İran’ın İngilizce yayın yapan devlet destekli haber kanalı Press TV'nin İngiltere’deki yayın lisansını, 100 bin sterlinlik para cezasını ödemediği gerekçesiyle iptal etmişti. (CİHAN)
Eskişehir Barosu için başlatılan icra takibi Türkiye Barolar Birliği’ne uzandı
Emlakçı Adnan Satılmış Arısoy, 10 bin liralık arsa komisyonu borcunu ödemediği için Eskişehir Barosu'nu icraya verdi. Arısoy, ardından hakkını alamadığı için 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı.
Paravan şirketle piyasaya 20 milyon liralık kaçak akaryakıt sürmüşler
Şirketin ayrıca devlete vergi ödemediği ve sadece bir çalışanı olduğu belirlendi.Ekipler, rutin kontrollerde Aliağa gümrüğünü kullanarak yurtdışından madeni yağ, kokusuz tiner ve solvent getiren bir şirketi tespit etti.
Serdar Eyilik, Denizlispor’un sorununun çözümü için başvuruda bulundu
KAYSERİ - Denizlispor'un, eski futbolcusu Serdar Eyilik'in alacağını ödemediği için anlaşmaya vardığı 8 oyuncunun lisansını çıkaramadığı ortaya çıktı. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan futbolcu, sorunun ortadan kalkması için avukatı aracılıyla başvuruda bulunduğunu duyurdu.
Hatay’da Suriyeliler'den ev kiraları peşin alınıyor
Suriyelilerin ev kiralarını ödemediği yönündeki söylentilerin gerçekçi olmadığını da söyleyen Genco, “Hayır öyle bir şey yok. İki, üç, beş aylık peşin kirayı veren var.
Hatay’daki Suriyeliler, başka şehirlere taşınacak
Bunlardan bazılarının tuttuğu evlerin kiralarını ödemediği öne sürülüyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Hatay'da 5 kampta toplam 11 bin 62 Suriyeli mülteci bulunuyor.
Arkadaşını baltayla öldürdü
İSTANBUL - Şişli'de, borcunu ödemediği gerekçesiyle tartıştığı arkadaşını baltayla öldüren şahıs polise teslim oldu.Olay, saat 23.
Eskişehir Barosu hakkında icra takibi başlatıldı
Eskişehir'de emlak işiyle uğraşan Adnan Satılmış, Eskişehir Barosu'nu 10 bin liralık arsa komisyonu borcunu ödemediği için icraya verdi. Baro, icraya itiraz ederek konunun takibinin durdurulmasını istedi.
Çete davasında polis ve albaylara ceza yağdı
Galeri sahibinin taksitlerini ödemediği gerekçesiyle şikayetçi olması üzerine hakkında icra takibi başlatılan A.D.'nin maaşına haciz konuldu.
Rusya’da taksiciden kaçan vatandaşa sıkıştığı çöp kutusunda operasyon
MOSKOVA - Rusya’nın Vladivastok kentinde taksi ücretini ödemediği gerekçesi ile kovalanan vatandaş, bir apartman dairesinde çöp kutusuna sıkıştı. Saatlerce mahsur kalan vatandaşa Acil Durum Bakanlığı görevlileri operasyon düzenledi.
İktidarın kapattığı muhalefet partisini, mahkeme kurtardı
yıl iktidara gelen yeni hükümeti Vatansever Cephe (PF) , ülkeyi 1991’den beri yöneten MMD’nin kaydını geçtğimiz Mart ayında 20 yıl önce kayıt ücretini ödemediği gerekçesi ile iptal etmişti. Zambiya Yüksek Mahkemesi, hükümetin kararını aşırı bularak, kapatma kararını para cezasına çevirdi.
Anne, 2 çocuğunu öldürüp intihar girişiminde bulundu
'nin TIR şoförlüğü yaptığı ve eski eşinin nafakasını ödemediği için bir süre önce borcundan dolayı cezaevine girdiği öğrenildi. (CİHAN)