ödemekten

Slaven Bilic: Kendimi oldukça rahat hissediyorum
Bu kaçırdıklarının bedelini ödemekten endişe ediyorlardı. Sanki devre arasında 1-0 önde giren biz değil onlarmış gibi girdik. Oyuncularıma kafanızı kaldırın mücadele edin dedim.
Yazıcı’dan tüketiciye ‘aidat ödememek için yalın kart al’ tavsiyesi
gereği bankaların aidatlının yanında aidatsız bir kredi kartı türü ortaya koymakla mükellef olacağına belirterek, “Tabii tüketici, kart ile ilgili bir ücret ödemekten yana değilse aidatsız yani yalın kart alacak; diğerlerini almayacak.
Uuyuşturucu bağımlısı oğullarını hapse gönderen aile, yardım bekliyor
Devletimi hem hastanelere hem de ilaçlara para ödemekten kurtarıyoruz. Çocukları rehabilite edebiliriz. Çok basit olan bir durumu bu kadar zorlaştırmanın anlamı yok." Çukurlu ailesi ile aylardır birlikte olduklarını ve ellerinden konuşmanın ötesinde bir şey gelmediğini vurgulayan Tezemir, "Elimizde çare varken hiçbir şey yapamıyoruz
‘Bana bir şey olmaz’ anlayışı iş kazalarına davetiye çıkarıyor
Önlemek, her zaman ödemekten daha ucuzdur." diye konuştu. Çalışama ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, 5 Ekim tarihli bir yönetmelik yayımladığını kaydeden Bozkır, yapı işlerindeki iş güvenliğinin yeniden ele alındığını dile getirdi
Banka soyarak hapse girmeyi planlayan zanlı serbest bırakıldı
Zanlı, piyasaya 70 bin lira civarında borcu olduğu ve cezaevine girip bunları ödemekten kurtulmak için bankayı soymaya kalktığını söyledi. Alsancak Limanı'nda taşeron bir firmada işçi olarak çalışan M.
Hapse girmek için banka soymak istedi
Zanlı, piyasaya 70 bin lira civarında borcu olduğu ve cezaevine girip bunları ödemekten kurtulmak için bankayı soymaya kalktığını söyledi. Alsancak Limanı'nda taşeron bir firmada işçi olarak çalışan M.
Mustafa Sarıgül, Trakya’da moral buldu
Mustafa Sarıgül, "Bu parayı kendi köylümüze ödemekten kaçıyoruz. Sulu tarım, ırmaklarımız, derelerimiz kirleniyor. Ergene Havası için yıllarca proje yapmak için uğraşıyoruz.
Rusya, G20 zirvesi için Erdoğan’ı bekliyor, gündem Suriye
G20’nin resmi gündeminde vergi ödemekten kaçınan büyük şirketler için alınacak tedbirler var. Hazırlık toplantılarında belirlenen 15 maddelik değişim paketi kabul edilirse, vergi sistemlerinde reform olacak.
Batman güneş enerjisiyle aydınlanıyor
Birçok bahçe güneş enerjisi ile çalışan led aydınlatma sistemleri takarak yüklü elektrik faturaları ödemekten kurtuldu. Batman’da güneş enerjisi ile çalışan led aydınlatma direklerini vatandaşların hizmetine sunan Batmanlı genç iş adamı Fernas Demirhan, sistemin daha çok sürekli
Kösemusul: İş kazalarının yüzde 98'i alınacak tedbirlerle önlenebilir
İş sağlığı ve güvenliğinin dünyada en önemli konular arasında yer aldığını anımsatan Kösemusul; “Önlemek ödemekten ucuzdur” mantığı ile hareket ederek iş yerlerinde tehlike kaynaklarını ortaya çıkartıp bunlardan oluşabilecek riskleri kontrol altına alabilirsek olabilecek kazaları
Risk değerlendirmesi için erteleme yok, analiz yaptırmayanlara ceza kapıda
Bunları göz önünde bulundurursak her zaman 'önlemek ödemekten ucuzdur' uyarısında bulunuyoruz." dedi. (CİHAN)
Alanya cezaevinde kalan hükümlüler belediyenin işçisi gibi çalışıyor
belirten Karataş, bu hükümlülerin cezaevinde yenilen yemek için tahakkuk ettirilen ve tahliyelerden sonra kendilerinden istenen günlük 4 liralık iaşe bedelini ödemekten kurtulduğunu söyledi. Karataş, hükümlülerin sigorta primleri yatırılarak,
Başkan Kocaoğlu: 650 işçinin tazminatını ödeyeceğiz
Bilkay'ın Polis Haftası sebebiyle yaptığı ziyaretten sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Kocaoğlu, mahkeme sonucuna göre işçilerin tazminatını ödemekten başka çareleri olmadığını söyledi: “Sanıyorum İZELMAN şirketimiz mahkemeye müracaat etti, onun sonucunu bekliyoruz.
''Konyalılar trafik cezalarından bezdi''
"Konyalılar trafik cezası ödemekten bezdi" diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in cevaplandırması isteğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.
Ülkü Adatepe’nin oğlundan turizm şirketine 600 bin liralık dava
Zengin şirketler bir şekilde tazminat ödemekten sıyrılıyor. Sigorta da para vermiyor. Sigorta şirketleri 20 yaşından fazla olanlara para vermiyor. Bu insan haklarına bile aykırı.
Davos'ta konuşan Cameron, uluslararası vergi kaçakçılığına dikkat çekti
LONDRA - İngiltere Başbakanı David Cameron, vergi ödemekten kaçınanlar konusunda ülkelerin birlikte hareket ederek bu kişilere göz açtırmaması gerektiğini vurguladı.Davos Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmada Cameron, bireyler ve şirketlerin paylarına düşen vergileri düzgün bir şekilde ödemesi gerektiğinin üzerinde durdu.
BDP Eşbaşkanı Demirtaş: Fransa'daki cinayetler aydınlatılsın
Dünyanın her yerinde Kürde sadece ölümü reva görenler bilmelidir ki halkımızın özgürlüğünün bedeli ne olursa olsun bunu ödemekten çekinmeyeceğiz. Hayatını halkının geleceğine adamış bu üç değerli Kürt kadın siyasetçinin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Bakanlıktan banka ve noterlere 'dönüşümden para almayın' uyarısı
sürecinde banka, noter ve tapudaki işlemlere ödemesi gereken yaklaşık 8 bin liranın alınmamasıyla da vatandaşları yaklaşık 58 bin lira gibi bir rakamı ödemekten kurtaracak. (CİHAN)
Özkartal: İşletmeler risk analizi yaptırmıyorlar ama sonuçları ağır olacak
işletmelerin çok acil biçimde risk analizi yaptırmalarını tavsiye eden Özkartal, “Tazminatlar ve idari para cezaları göz önüne alındığında her zaman için önlemek ödemekten ucuz, daha önemlisi işletmeler için itibarlı olan bir seçenektir.
Kılıçdaroğlu: Benim kadar çalışan başka bir genel başkan yok
Bedel ödemekten korkmayan kişidir.” ifadelerini kullandı. (CİHAN)
Pideci, fırınına kurduğu kalorifer sistemiyle iş yerini ısıtıyor
sahibine aynı sistemi kurmalarını öneren Işılak, bin 550 liraya mal ettiği kalorifer sistemi sayesinde kış aylarında aylık 200–300 lira doğalgaz faturası ödemekten kurtulduğunu dile getirdi. Işılak, kalorifer sisteminin doğalgaz ile çalışmadığını öğrenen müşterilerin de şaşkınlığını gizleyemediğini ifade etti.
ESM Şube Başkanı Erdoğan: Yanlış yatırımın bedelini yapan ödesin
Eğer, Türkiye demokratik bir hukuk devleti ise; hesap vermekten ve yaptığı yanlışın bedelini ödemekten kimse kaçamaz.“ (CİHAN)
İşçi Mehmet Şahin'in çektiği krediyi çiftçi Mehmet Şahin'den istediler
Şahin şöyle konuştu: "Polisimiz yaptığı çalışma sonucunda beni başkasının çektiği krediyi ödemekten kurtardı. Allah emniyet teşkilatımızdan ve basın mensuplarından razı olsun. Benim gibi aynı mağduriyete düşen vatandaşlar haklarını arasınlar.
Rumlar, KKTC'deki mallara harç ödememek için padişah fermanı ibraz ediyor
Rum Simerini gazetesinin haberine göre, bu kişiler devir harcı ödemekten kurtulmak için bu yolu deniyor.Habere göre; Rum Meclisi İçişleri Komitesi dünkü toplantısında KKTC’deki eski Rum mallarına 2009 yılında Rum yeraltı dünyasının el atmaya çalıştığı açıklandı.
Microsoft’a rekor ceza gündemde
2009 yılında benzer bir şikayetle uyarılan ve büyük bir para cezası ödemekten son anda kurtulan Microsoft’un bu kez AB rekabet kurallarını ikinci kez ihlal ettiği gerekçesiyle cezaya çarptırılabileceği öngörülüyor.
Çiftçiler, aidatlarında yüzde 50’ye varan zamma tepkili
Bu yüzden çiftçi aidatını ödemekten başka çaremiz yok. Çoğu çiftçi gariban ve bilgisiz olduğu için buna itiraz bile etmiyor.” dedi. Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü ise odaya kayıtlı yaklaşık 10 bin çiftçi olduğunu ve bunların yaklaşık 500’ünü, aidatlarını ödemedikleri için
Türkler Bilgisayar oyununa para ödemekten kaçınmıyor
Buna göre oyuncuların yüzde 31’i oyun karakterlerine yeni özellik katmak için para ödemekten çekinmiyor. Oyuncuların en çok önem verdiği 3 kriter ise sırasıyla güven, makul fiyat ve yapımcı desteği.
Kılıçdaroğlu, Onur Akın konserine katıldı
Bedel ödemekten de korkmayacağız. Onun için yola çıktık ve devam edeceğiz. Bedel varsa onu da ödeyeceğiz. Yeter ki Türkiye demokrasi ve özgürlük cenneti haline gelsin.
Kılıçdaroğlu: Suriye'nin uçağımızı düşürmesi affedilebilir bir olay değildir
Maliyet ödemekten korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız. Dedim ki yol olur bu. Dış politikayı yanlış eksene oturtursanız, Türkiye'nin caydırıcılığını sorgular hale getirirsiniz.
Köyden şehre göçü önlemek için İzmir’de örnek proje başlatıldı
Köylülerimiz bunu ödemekten kaçınıyor. İYTE ve İl Özel İdaresi, protokol yaparak 1,5 yıl çalışmış ve 11 proje geliştirmiş. Bu konutların, depreme dayanıklılığının yanısıra yöresel mimari özellikleri taşımasına da azami gayret gösterilmiş.
Kocasinan Belediye personelinde fark sevinci
Çalışanlarının imkanlarını daha da iyileştirmek, alnının teri kurumadan hakkını ödemekten yana olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, hizmetin kalitesini ve çalışanların motivasyonunu artırmak için personelin alacağını gününde, hatta daha önce kuruşuna
Kılıçdaroğlu'dan Başbakana: Neyi çözdün de analar ağlamadı?
Bedel ödemekten korkmazlar. Hitler rejimine bakın aydınlar her zaman toplumların öncüsü olmuşlardır. Bedel ödemeden özgürlük alınmaz.
Putin inşaat sektörünün önündeki bürokratik engellerin kaldırılmasını istedi
Artık halkımız bu masrafı ödemekten kurtulmalı.” hatırlatmasında bulundu.Federal olarak konut yapımı ile ilgili yapısal bir prosedürün hazırlanmasını önerdiğini hatırlatan Putin, “Listelerin keyfi olarak genişletilmesi kabul edilemez.
TARSİM, çiftçinin yüzünü güldürdü
Böyle bir primi ödemekten veya serasını sigorta yaptırmaktan kaçmaktansa, gece rahat uyuyabilmek için sigortalarının hepsini yaptırmalarını istiyoruz.” dedi. Hortumda zarar gören Kaltun Topraksız Tarım Sera Tesisi Ziraat Mühendisi Süleyman Erten, sigorta yaptırmamış olması halinde şu an çok fazla zararları
Kılıçdaroğlu: Türkiye açık cezaevine dönüşmüş durumda
Bedel ödemekten kaçmayacağız. CHP, Cumhuriyet ve demokrasi için bedel ödemeye hazırdır. Yönetimde olanların 12 Eylül faşizminden bir farkı var.
“Oğlumun gözlerine bakmak isterdim”
Anne Bayriye Kayık, hastanenin kendilerine 12 bin TL’lik fatura gönderdiğini, kendilerinin de fakirlik belgesi alarak parayı ödemekten kurtulduklarını ifade etmişti.
Münih’te otellerden yatak vergisi alınmayacak
Mahkeme, uygulamayı yasalara aykırı bulurken, Münih’e gelecek turistler de yatak vergisi ödemekten kurtuldu. Münih yönetimi, 2010 yılında yatak vergisi kararı alırken, Münih İdari Mahkemesi de Federal Hükümet tarafından 2010 yılında oteller için çıkarılan vergi
Müfettişler, eczanelerde doktor imzalı boş reçete yakaladı (Özel)
Kurum’da arşiv parası ödemekten kurtulacak. Kağıt reçeteye son veren uygulama çerçevesinde özel hastanelerde şu an testler uygulanırken, e-reçeteyle eczacıların tahsilat işini kolaylaştıracak. Bu sayede reçete bedellerinin ödenmesindeki gecikmelerin sona ermesi bekleniyor.
'İcra İflas ve Çek kanunları binlerce yeni alacaklıyı mağdur edecek'
Çekte hapis cezasının kalkmasıyla borçluların ödemekten imtina edebileceği belirtilen açıklamada, “Bu durumda olanlar için 10 yıl süreyle çek düzenleme ve çek hesabı açma yasağı biçimindeki idari yaptırımın pratikte pek caydırıcılığı yoktur.
Gelir testi, mektup gönderilenler için 1 ay uzatıldı (Özel)
Bu süre içinde gelir testini yaptıranlar 212 lira prim borcu ödemekten kurtulacak. Bu arada 1 milyondan fazla kişi gelir testi için sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarında gelir testi yaptırdı. Sağlıkta yeni dönemi başlatan Genel Sağlık Sigortası sistemi 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girdi.
Azerbaycan’da trafik cezaları, POS makineleri ile yerinde ödenebiliyor
İlk defa öğrenenler ise ceza almaktan memnun olmasalar da, cezayı vakit kaybetmeden ve yerinde ödemekten ise memnun olduğunu kaydetti.
İstanbul Güngörenspor futbolcularıyla mahkemelik oldu
Yönetim bu iki oyuncunun maç başı alacaklarını ise ödemekten kaçındı. Bu arada İstanbul Güngörenspor yönetiminin takımdan izinsiz ayrılan Veysel, Celal ve Şenol hakkında 120’ye yakın profesyonel futbol kulübüne faks çektiği öğrenildi.
Uçuşlara AB standardı geldi: İptal ve rötarlarda yolcu mağdur edilmeyecek
olacağını belirten Derya, hava taşıma işletmesinin sadece tüm tedbirleri almasına rağmen olağanüstü hallerin iptale neden olduğunu ispatlayabilirse tazminat ödemekten kurtulabileceğine işaret etti. Uçuş iptalinin ilke olarak en az iki hafta önceden ve yolculara bildirim yapılarak mümkün olabileceğine değinen Deryal, ayrıca, yolcunun uçuşun iptali konusunda haberdar
Kılıçdaroğlu: Bu hükümet döneminde kadına şiddet çok arttı
Ülkeyi kuranların canlarıyla kanlarıyla mücadele ettiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Mücadelemizde bedel ödemekten korkmayacağız. Ülkede çocuklar saçı kesiliyor diye hapse atılıyorsa, bu kavga hepimizin kavgası olmalı.
Ekinci: KDV iadesi inşaat sektöründe kaliteyi düşürüyor
Kanundaki bu açık, vergi ödemekten kaçınan firmalar tarafından kötüye kullanılmakta” diye konuştu.Söz konusu uygulama nedeniyle bir çok firmanın inşaata yönelerek yüzde 17’lik KDV iadesi avantajından faydalandığını vurgulayan Ekinci, “ Özelikle büyük firmalar başka
Esnafa elektrik indirimi geliyor
“Yanımızda çalıştırdığımız çırağın, kalfanın, kominin, garsonun sigortasını ödemekten kendimizinkini yatıramıyorduk. Bu sigorta bedellerinin de devlet tarafından desteklenmesi için bir proje başlatılıyor.
Dövizli askerlikteki bedel artışını duyan gurbetçi konsolosluklara akın etti
Viyana'da yaşayan Höçük, "Askerliğimi 21 gün yapıp 5 bin Euro fazla para ödemekten kurtulacağım. Umarım kanunlaşma aşamasında ücret Avrupa için azaltılır". ifadelerini kullandı.
TÜDEF: Paran kadar hukuk dönemi başladı, sıkıntılar büyüdü
Tüketici para bulamadığı takdirde bu masrafları ödemekten kaçınmakta ve sonuçta mağdur olmaktadır. Başka bir deyişle parası kadar hukuk talep etmekle karşı karşıya kalmaktadır”. ALMANYA’DA DA UYGULAMA VAR AMA…
Üniversitedeki yemek israfının önüne otomasyon sistemiyle geçtiler
Bu uygulamayla hem israfın önüne geçildi, hem de öğrenciler ve akademisyenler yemedikleri yemeğin ücretini ödemekten kurtuldu. Yeni otomasyon sistemi hakkında bilgi veren Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Rıfat Sadioğlu, “Hem öğrenciler hem de akademisyenler daha önce haftalık
Eski rektörün yaptırdığı 2.5 milyon TL'lik kaçak tesise CHP'li kıyağı iddiası
5 milyon TL'lik zararı ve yıkım masraflarını ödemekten kurtulacak. Devlet ise bu yolla 2.5 milyon TL zarara uğrayacak. Yönetmelik değişikliği tepki çekti.