ödemelerinin

Aylık işgücü maliyeti geçen yıl 2 bin 680 TL oldu
Ücret ödemelerinin işgücü maliyeti içindeki payı yüzde 76,6 oldu. Ücret ödemelerini yüzde 15,7 ile sosyal güvenlik ödemeleri takip ederken, ücretli çalışanlara yapılan diğer ödemelerin payı yüzde 7,2, diğer işgücü maliyetlerinin payı
İş güvenliği uzmanlı sınavına 105 bin kişi girecek
Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacak.” (CİHAN)
'Aynı senaryo yine uygulamada, süt inekleri kestirildiği için et bol ve ucuz'
Kredi ödemelerinin zamanının geldiğini, besicilerin sütün para etmemesi nedeniyle ödeme sıkıntısı çektiğini belirten Tayar, şunları kaydetti: Süt para etmediği için vatandaşlarımız 8–9 bin liraya aldığı süt ineklerini kestirmek zorunda
Hindistan ticaretini rupi ile yapmak istiyor
Hindistan ticaret bakanlığı verilerine göre, hali hazırda Irak ile 21 milyar dolar Venezuela ile 16 milyar dolar olan petrol ödemelerinin ilk aşamada bir kısmını rupi olarak ödemek isteyen Hindistan, İran’a zaten ödemelerini rupi üzerinden yapıyor.
İş güvenliğinde 1 Ocak öncesi hazırlıklar hız kazandı
Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacak.” (CİHAN)
ÇAYKUR, üreticisine 827 milyon lira ödedi
Birinci ve ikinci sürgün yaş çay bedeli ödemelerinin eylül ayı sonunda tamamlandığını vurgulayan Sütlüoğlu, şunları ifade etti: "2013 Nisan ayında satın alınan 26 bin 599 kilogram yaş çay karşılığı 43 bin 282, mayıs ayında satın alınan 177 bin 944 ton karşılığı 219
Kar maskeli soygun güvenlik kamerasında (Özel)
Zengin, 25 kişinin çalıştığı atölyeden çalınan kasada işçilerin maaşlarının bir kısmının bulunduğunu, satışa hazır haldeki pardösülerin parasıyla işçilerin ödemelerinin yapılacağını söyledi. Büyük mağduriyet yaşadıklarını ve 45-50 liralık zararı bulunduğunu anlatan Zengin, hırsızların bir saate yakın dükkana gelerek pardösüleri taşıdıklarını belirtti.
Uzun vadeli kredi borcu Ağustos'ta 145,8 milyar ABD dolar oldu
yurtdışından sağladığı toplam kredi borcu, Ağustos sonu itibarıyla kalan vadeye göre incelendiğinde, 1 yıl içinde gerçekleştirilecek olan anapara geri ödemelerinin toplam 70,4 milyar ABD doları tutarında olduğu gözlendi.
Vatandaş sordu, müftülük fetva verdi: Bankaların verdiği para puan caiz
BURSA - Kredi kartı kullanıcılarının, yaptıkları alışverişlerin karşılığında verilen 'para puan, bonus puan, chip para' adı altındaki banka ödemelerinin caiz olduğu bildirildi. Bir vatandaşın konuyla ilgili sorusunu cevaplandıran Bursa Müftülüğü, bonus paranın caiz olduğunu açıkladı.
İlbank personeline ödediği temettüleri 2,5 yıl sonra geri istedi
olduğu karar doğrultusunda diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakledilmiş ve bankamızla hizmet sözleşmesi imzalamadan ayrılan personele yapılan temettü ödemelerinin geri alınmasına karar verilmiştir. Buna göre şahsınıza yapılan anapara ile hesaplanacak olan faizin 15 gün içerisinde bölge veznesi veya hesap numarasına yatırılması gerekmektedir.
Ödeme yasağı olan çiftçilerin müracat süresi yarın doluyor
Hayvancılık Bakanlığı, tarımsal desteklemeler ile ilgili olarak; devam eden her türlü inceleme, idari ve adli soruşturmalar sonuçlanıncaya kadar, destekleme ödemelerinin yapılmaması amacıyla koyulan ödeme yasakları, blokeler, ödemelerin durdurulması, ödemelerden men ve benzer sebeplerle haklarında ödeme yasağı konulan çiftçilerin
Hastanelerde ihaleler tek elden yapılınca borç stoğu yüzde 80 azaldı
Ayrıca yapılan planlamalar ve uygulamalarla tedarikçi firma ödemelerinin zamanında yapılması için önemli bir mesafe katedilmiştir. Firmalara borcu geri ödeme süresi, bu dönem içerisinde 170 günden 45 güne düştü.
Bakan Bayraktar, kentsel dönüşümün kitabını yazdı
Bu hak ediş ödemelerinin karşılığında, Ekim 2010 itibarıyla TOKİ'nin kaynak geliştirme projelerinden ve geliştirerek sattığı arsalardan elde edilen gelir (hasılat paylaşımı yoluyla) 4,4 milyar lira, toplam şirket payı 4,8 milyar lira olmuştur
Sağlık-Sen Başkanı Memiş: Aile hekimleri acil servislerde nöbet tutmamalı
artırma kaynağı ve aracı olarak kurgulanacak yeni bir modelde, garanti gelirin yüzde 75, performans sisteminin yüzde 25 karşılık bulduğu, çalışanların ek ödemelerinin de emekliliğe yansıtıldığı ve vergiden muaf tutulduğu, çalışma barışını sağlayacak bir ek ödeme yönetmeliğinin hazırlanması elzem hale gelmiştir.
Sağlıkta 90 gün çalışması başlatıldı
Yapılan planlamalar ve uygulamalarla tedarikçi firma ödemelerinin zamanında yapılması için önemli bir mesafe kat edilmiştir. Muhasebeleştirme süresi ortalama 325 günden 29 güne düşmüştür ve ödeme süresinde Yüzde 90 oranında bir süre kısalması olmuştur.
Özel sektörün yurtdışına kısa ve uzun vadeli kredi borcu arttı
yurtdışından sağladığı toplam kredi borcunun Haziran sonu itibarıyla kalan vadeye göre incelendiğinde, 1 yıl içinde gerçekleştirilecek olan anapara geri ödemelerinin toplamının 69,5 milyar ABD doları tutarında olduğu da belirtildi.
Toplu sözleşmede sağlık çalışanlarına ek ödeme müjdesi
ANKARA - Sağlık Bakanlığı, üniversite hastaneleri ve Adli Tıp Kurumu’ndaki kamu görevlilerinin ek ödemelerinin vergiye tabi olmasından dolayı yaşadıkları mağduriyet sona eriyor.Toplu sözleşme görüşmelerinde, sağlık çalışanları için yıllık hale getirilen mahsuplaşma, aylık mahsuplaşmaya çevrildi.
Reyhanlı'da oda başkanları kredi ödemelerinin hızlandırılmasını istiyor
HATAY - Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde oda başkanları terör saldırısı sonrası acil destek programı için KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’a teşekkür edip, kredi ödemelerinin hızlandırılmasını istedi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu ile Ticaret Borsası Başkanı Bülent Karaca, beraberlerindeki heyet ile KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve Başkan
Bakan Müezzinoğlu sağlıkçıları dinledi
Bu açık, kamu ve özel sektörde maaş ödemelerinin tamamının primlendirilmemesinden kaynaklanmaktadır. Kamu çalışanlarının ek ödeme ve döner sermaye gelirleri tam gösterilirse, bu durumda SGK primlerini tam alacak.
Torba Yasa ile tarımsal desteklemelerde ödeme yasakları kaldırıldı
desteklemeden yararlandırılmayanlara veya yararlandıkları destekleme tutarları geri alınanlara, bazı şartları gerçekleştirmeleri koşuluyla hak ettikleri destekleme ödemelerinin yapılmasının da öngörüldüğünü belirtti.
Kırsal kalkınmayı destek projelerinin yatırım tutarı 7 milyon liraya ulaştı
Yatırımı devam eden projelerin toplam yatırım tutarının yaklaşık 7 milyon TL olduğunu vurgulayan Özgürsoy, yatırımların gerçekleşmesi ile birlikte hibe ödemelerinin de tamamlanacağını belirtti.Projelerin diğer potansiyel faydalanıcılara örnek teşkil ettiğini belirten Savaş Özgürsoy, yatırım yapacak her girişimciye kapılarının açık olduğunu bildirdi.
Libya ve Suriye için Eximbank kredisi kullananlara kolaylık
etmesi, alacakların ödenmesinde ciddi sorunların olması, finansman desteğine devam konusundaki ihtiyaç ve firmaların YDMHKK kapsamındaki kredi ve faiz ödemelerinin bir süre ertelenmesi taleplerini olumlu bulduklarını ifade etti.
Karamanlı çiftçiler su sorununun çözülmesini bekliyor
Kuraklık nedeniyle sıkıntı çeken çiftçinin ciddi elektrik ödemelerinin olduğunu belirten Kara, yüzde 15 kayıp kaçak bedeli de ödediğini, genel anlamda giderin çok gelirin az olduğunu 2014 yılında çözüm adına somut adımlar atmaz ise 30 bin çiftçinin bitme aşamasına geleceğini söyledi
Buğdayın taban fiyatı açıklandı: Tonu 720 lira
Alt yapısı devam eden 16 borsadan devam edeceğini de açıklayan Eker, bu yılki ürün belirleme ödemelerinin, TMO’ya teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde yatırılacağını, anlaşma bankalardan alınacak ürün kartına sahip olanların ise 10 gün içinde paralarını yatırılacağını
Dr. Koç: Evde sağlık hizmetleri tek merkezden koordine edilmeli
Evde sağlık hizmeti ödemelerinin hastaya daha iyi sahiplenmesi için daha çok yakınlarına verildiğine değinen Kızılcık, “Burada gaye; hizmete ihtiyacı olan o engellenin en kaliteli şekilde hizmet alması.
Pamuk üreticileri geçen yılın destek pirimini bekliyor
Bu nedenle haziran ayında destekleme prim ödemelerinin yapılmasını bekliyoruz ve umuyoruz.” dedi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun 2012-2013 mevsiminde mahlıç pamuk üretimini 858 bin ton olarak açıkladığını hatırlatan Kocagöz, şubat sonuna kadar kontrolden
İçişleri Bakanı Güler: İhbar 8 Mayıs'ta alındı
Reyhanlı'da zarara uğrayan esnafımızın sigorta ve vergi ödemelerinin ertelenmesi için Başbakanlığımızca gerekli talimat verilmiştir.”“AMAÇ ÇÖZÜM SÜRECİNE DARBE VURMAK”
Kamunun sağlık harcamaları 44 milyarı geçti
BURSA - Kamu kurumları tarafından yapılan sağlık ödemeleri, geçen yıl yaklaşık yüzde 21 arttı. Sağlık ödemelerinin büyüklüğü 2012'de 44 milyar 110 milyon 561 bin lirayla en yüksek seviyeye çıktı.
MHP'li Türkeş: Netanyahu'nun özrü bireysel özür olmaktan öteye geçememektedir
Ademi mesuliyet şartı karşısında, tazminat ödemelerinin yapılmasıyla birlikte, Mavi Marmara olayına karışan tüm İsrailliler, (diğer bir ifadeyle emri Mavi Marmara'ya operasyon talimatını veren İsrailli siyasetçiler, operasyonu planlayıp yöneten İsrailli üst düzey askeri
Güney Kıbrıs'ta bankaların düze çıkarılması için yasa tasarısı hazırlanıyor
dünkü toplantısına katılan Merkez Bankası Başkanı Panikos Dimitriadis, tüm sigortalı mevduatların taşınacağı ve arkasında sigortasız mevduatlar ile borç ödemelerinin gerçekleştirilmesinin bırakılacağı iki tane köprü banka oluşturulacağını söyledi.
Kahveci: 460 bin sağlık çalışanına bayram hayal
zorluklar ve mağduriyetler yaşayan sağlık çalışanlarına düşük emekli maaşı ile emeklilik hayatının da zehir edildiğini kaydeden Kahveci, “Döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmaması nedeniyle sağlık çalışanları mağdurdur.
Evcil'le ilgili gerekçeli karar: Bankalardan kredi çekildi ancak geri ödenmedi
Bu kredilerin geri ödemelerinin yapılmadığı, amaç dışında şirket alımlarında kullanıldığı ifade edildi. Sanıkların devraldıkları şirketlerde çalışan güvendikleri kişilerin adlarına Ziraat Bankası, Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Birleşik
Burs ve öğrenim kredisi taahhüt senetleri teslim süresi uzatıldı
Senetlerini teslim eden öğrencilerin ödemeleri; teslim ettikleri ayı takip eden bir sonraki ödeme döneminde, eski öğrencilerin ödemelerinin yapıldığı tarihten sonraki iş gününde, Ocak 2013 ayından geçerli olmak üzere Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerinden yapılacak.
Sağlıkçılar, aile hekimliği ücret yönetmeliğinin değişmesini istiyor
Abdulbaki Tekin, sözleşmeli aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının her türlü ödemelerinin aile hekimliği uygulaması kapsamında, sağlık bakanlığınca çalıştırılan personele yapılacak ödemeler ile sözleşme usul ve esasları hakkında yönetmelikte belirlenen
Babacan: 2012’de çek kullanımı yüzde 18,9 arttı
Babacan, protokol ile web ortamı ve mobil telefonlardan şirketlerin dönen çeklerinin, ödemelerinin görebileceğini ekledi. HİSARCIKLIOĞLU: TİCARİ HAVADA SİSLER ORTADAN KALKACAK
Sahte müfettiş hesabına 620 bin lira EFT yaptırmış
’ye acil icra ödemelerinin olduğunu, ödeme emrini faks ile göndererek işlem yapılmasını istedi. Banka çalışanı ise işlem yapacağını ancak ödeme emrinin aslının daha sonra kendilerine verilmesini istedi.
TESK: İşyerleri para üstü vermeyerek kuruştan para kazanıyor
etiketlerde kuruşlu fiyatlar yazıldığı halde peşin yapılan alış verişlerin sonunda para üstü olarak kuruş ödenmesi gerektiği halde büyük marketlerde kuruş ödemelerinin yapılmadığını görüyoruz. Kuruştan para kazanan marketler gibi halkımız bilinçli davranıp kuruşunu istemeli.
"Harp malulleri, şehit dul ve yetimlerin ek ödemeleri 1 Şubat'ta ödenecek"
ANKARA - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), harp malulleri, şehit dul ve yetimlerinin ek ödemelerinin 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren hesaba yatırılacağını bildirdi.SGK tarafından yapılan açıklamada, 5434 sayılı T.
Orman işçilerinin sorunları masaya yatırıldı
Diğer yandan işçilerin maaş, mesai, harcırah ve ikramiye ödemelerinin de zamanında ödenmesi gibi sorunları dile getiren Balcı, “Biz sizden ayrıcalık veya sözleşme dışı bir talepte bulunmuyoruz, sadece gereken hassasiyetin gösterilmesini talep ediyoruz.
Memurdan tencereli, kuru soğanlı ve ekmekli protesto
Büro Memur-Sen, kamu çalışanlarının fazla mesai ücretinin, ikramiyelerinin ve ek ödemelerinin kaldırılması ile memura verilen yüzde 3’lük zammı protesto etti. Büro Memur-Sen üyesi yüzlerce kişi, ‘kaşıkla verdiler kepçeyle aldılar’ ‘sadaka zammı al başına çal’ sloganları atarak ‘sadaka değil hakkımızı istiyoruz’ ‘kapıkulu değil
Kredi kartı sahiplerinin yüzde 71'i borcunun tamamını ödedi
Beyaz eşyayı yüzde 35 ile giyim, aksesuar ve kuyum sektörü izlerken, eğitim ödemelerinin yüzde 9’luk bölümü kredi kartlarından taksitle gerçekleştirildi. (CİHAN)
Hollanda Senatosu, çocuk parası konusunda bakanı terletti
LAHEY - AB dışı ülkelere gönderilen çocuk parası ödemelerinin durdurulmasını öngören yasa tasarısı dün Hollanda Senatosu'nda görüşüldü. Sosyal İşler ve İstihdam Bakanı Lodewijk Asscher, senatörlerin, uygulamanın özellikle Türkiye ile imzalanan Sosyal Güvenlik Anlaşmaları ve AB-Türkiye Ortaklık
Hollanda'da AB dışına çocuk parasının kaldırılması gündemde
IOT Başkanı Aydın Akkaya "Hükümetin AB dışı ülkelere çocuk parası ödemelerinin durdurulmasını içeren yasa tasarısı 17-18 Aralık tarihlerinde Senato’da görüşülecek. Çocuk parasının durdurulması, Türkiye ile imzalanan Sosyal Güvenlik Anlaşması'nın 33.
Merkez, EFT’de ‘perakende’ sistemine geçti
PÖS, mevcut EFT sistemindeki ödemelerin bugün itibariyle sayıca yüzde 98’ini oluşturan düşük tutarlı müşteri ödemelerinin işlendiği bir sistem olarak konumlandırıldı. Artık hesaba ve isme yapılan müşteri ödemeleri, kamu ödemeleri, konut, iş yeri ve diğer kira ödemeleri, maaş ödemeleri ve kredi kartı ödemeleri ile ilgili mesajlar gerçek
Rumlardan satın alınan arazi, Taşınmaz Mal Komisyonu'na yeni boyut kazandırdı
Zamanında yapılan bir anlaşmayla tatil köyünün bulunduğu alanı çok cüzi bir kira karşılığında kullandıklarını ifade eden Çağıner, kendileri için kira ödemelerinin kesinlikle sıkıntı oluşturmadığını, ancak yurt dışına açıldıklarında büyük bir sıkıntıyla karşılaştıklarını dile getirdi.
Özel sektörün yurtdışı borcu yaklaşık 130 milyar dolar
Özel sektörün yurtdışından sağladığı toplam kredi borcu, Eylül sonu itibarıyla kalan vadeye göre, bir yıl içinde gerçekleştirilecek olan anapara geri ödemelerinin toplam 65,7 milyar dolar tutarında olduğu görülüyor.
Banka mağduru Türk işadamının davası İngiliz Yüksek Mahkemesi’nde
İngilizce teknik ayrıntıları anlamakta güçlük çektiği için banka ve aracıların beyanların güvendiğini belirten Bay, 11 bin olmasını beklediği mortgage (kredi) ödemelerinin başlaması ile birlikte 8 bin 300 sterlin ekstra ödemelerle kaşılaşmış.
Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı
KAYSERİ - Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, emlak vergisi ikinci taksit ödemelerinin başladığını hatırlatarak, vatandaşların ödemelerini son güne bırakmamalarını tavsiye etti. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hayatı kolaylaştırmak, yaşanabilir bir şehir sunmak için çalıştıklarının altını çizen Başkan Bekir Yıldız, "Kocasinan
TÜRKONFED’den Suriye krizinden etkilenen bölgeler için çözüm önerileri
bölge sorunlarına yönelik çözüm önerilerini de şöyle özetledi:“Olayların yarattığı krizden doğrudan etkilenen firmaların vergi borçları ve sigorta prim ödemelerinin ertelenmesi, 1 yılı ödemesiz ve uzun vadeye yayılmış düşük faizli kredi olanağı sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.
7,5 milyon kişi aracın hasar durumunu usta yerine 'cep'ten öğrendi (Özel)
ANKARA - İkinci el oto almak isteyenler kısa mesajla aracın sabıkalı veya hasarlı olup olmadığını, poliçe ödemelerinin tam olarak yapılıp yapılmadığını öğrenebiliyor. Sigorta Bilgi Merkezi TRAMER tarafından geliştirilen Otokontrol 5664 Sorgulama Servisi ile 2 yılda 7,5 milyon kişi ikinci el aracın hasar geçmişini, kaza tutanağını ve mağdur