öğrenciler

Rusya’da okulda silahlı baskın: 20 öğrenci rehin, bir polis öldü
Okulda bulunan diğer öğrenciler ve öğretmenler tahliye edildi. Saldırgan sınıfın penceresinden polislere ateş açtı. İki polis yaralandı.
Uluslarası U16 Basketbol Turnuvası, Sakarya'da düzenlenecek
Ara tatile gelmesiyle öğrenciler de keyifli bir zaman geçirecek. Salonlara gelecek seyircilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Sadece basketbolu sevdirmek ve basketbolla büyüyen bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Bursaspor, Eskişehirspor’a sıkı hazırlanıyor
Antrenman öncesi Üniversiteli Bursasporlular Derneği (ÜNİTİMSAH) üyesi üniversite öğrencileri Bursasporlu futbolcu ve teknik kadroyu ziyaret etti. Antrenman sahasında gerçekleşen ziyarette Türkiye’nin değişik illerinde üniversite öğrenimini sürdüren Bursaspor taraftarları ve sömestre tatili için Bursa’da buluştu.
Somali Türk Okulu öğrencileri, karne sevinci yaşadı
MOGADİŞU - Nil Organizasyon’un Somali’de açtığı Türk okullarına giden öğrenciler, eğitim öğretim sezonunun ilk yarıyılını tamamlayarak karnelerini aldı.Somali ve Türk Milli marşlarının okunduğu törenin ardından sınıflarında ve genel ortalamada dereceye giren öğrencilere, okul müdürü ve sınıf öğretmenleri tarafından
Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
Onların yetiştirdiği öğrenciler de okullarından ülkemize gelip kendi ülkelerinden yatırımcıların tercümanı ve rehberi oldu. Şu an bu insanların hiç hak etmedikleri şekilde örgüt üyelikleri ile suçlanmasını anlamakta güçlük çekiyoruz.
Rusya gelişmiş ekonomiler arasında en az işsizliğin olduğu ülke
MOSKOVA - Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, gelişmiş ekonomiler arasında işsizliğin en az Rusya’da olduğunu söyledi.Öğrenciler günü olarak kutlanan 25 Ocak Aya Tatyana Günü vesilesi ile üniversitelilerle bir araya gelen Medvedev, “İşsizlik oranı Avrupa, Asya ve Amerika’da gelişmiş
'Almanya’da büyümüş nesil hem Türkiye hem Almanya için fırsat'
Bu bağlamda öğrenciler ve genç bilim adamları Türkiye ile işbirliği imkanları, yükseköğrenim ve araştırma imkanları hakkında bilgilendirilecek. Bilim Yılı’nda ayrıca iki ülkenin bilim bakanlıkları, fikir yarışması düzenleyecek.
NT’de 3 al 2 öde kampanyası başladı
Kampanya ile ilgili açıklama yapan NT Genel Müdürü Murat Kara, "3 al 2 öde kampanyası özellikle tatillerinde daha çok kitap okumak isteyen öğrenciler için güzel bir fırsat. Bu dönemde öğrencilerin kültür kitaplarına yoğun bir ilgisi oluyor.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Hizmet oluşumunun öğrencilerini polis ve yargıda kariyer yapmaları için cesaretlendirmesinin sebebi nedir?Öncelikle soruda bir düzeltme yapalım.
Öğrenciler kupa, İlçe Milli Eğitim Müdürü kitap verdi
Öğrenciler Bafra’nın çeşitli ve uzak köylerinden gelmekte. Onların bu başarısı diğer arkadaşlarına sosyal-kültürel ve sportif motivasyon sağlamaktadır. Öğrencilerimizi,öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik ederim.
Almanya'da yüz binlerce akademisyen asgari ücretten az maaşla yaşıyor
Uzmanlar, sorunun çözümü için öğrencilere üniversite eğitimleri esnasında bol bol stajyerlik yapmalarını, işverenlerin yeni mezunlara destek olmasını ve özellikle kadın akademisyenlere karşı önyargısız hareket etmelerini tavsiye ediyor.
Azerbaycan 'da 20 Ocak katliamının acıları tazeliğini koruyor
Ülkede 20 Ocak günü resmi tatil olduğundan dolayı öğrenciler başlarında öğretmenleri ile birlikte şimdiden Şehitler Hıyabanı'na gelerek mezarlara karanfiller bırakıyor. Şehitler Hıyabanı'nı ziyarete gelen Sebine İlyasova isimli Azerbaycanlı, Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine yaptığı açıklamada, gelecek nesillerde milli birlik
Rusya Müslüman Topluluğu, Soçi Olimpiyatı için 6 imam görevlendirdi
Rus müftü, 6 gönüllünün din hakkında bilgilere sahip olan ve yabancı diller bilen öğrenciler olduğunu sözlerine ekledi. Müftünün sözlerine göre, Rusyalı imamlar Müslüman sporculara Cuma namazı da kıldıracak .
Norveç'te bir üniversitede köpekli kızak sürme dersi verilecek
Öğrenciler, dünyanın kuzey ucunda düzenlenecek bin kilometrelik kızak yarışına katılabilecek. (CİHAN)
Berlin Türk Cemaati, 2014’ü ‘Türkçe yılı’ ilan etti
Yılsonuna doğru da Türkevi’nde Türk öğrenciler arasında ‘güzel şiir okuma’ yarışması düzenlemeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.
Toroslu öğrenciler liselerarası güreş şampiyonasında iki birincilik kazandı
ANTALYA - Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası güreş müsabakalarında Toros Akdeniz Koleji öğrencileri iki kategoride birinci oldu. Takım halinde de üçüncü olan Toroslu öğrenciler toplam 16 madalya aldı.
Yıldız Kızlar Futbol Turnuvası sona erdi
Futbolun sadece erkek sporu olmadığını göstermek isteyen kız öğrenciler yaptıkları hareketlerle izleyenlerden bol, bol alkış aldılar.Erzin’de sporu sevdirmek ve sağlıklı nesillere yetiştirmek amacıyla başlatılan turnuvaya 10 Ortaokul takımı katıldı.
Beşiktaş, güne kuvvet çalışmasıyla başladı
Bu arada Beşiktaş antrenmanını bir grup ilköğretim okulu öğrencisi takip ederken küçük öğrenciler kaleci Tolga'ya şut çekerek eğlenceli dakikalar yaşadı. (CİHAN)
Üniversite öğrencileri Sochi 2014 Kış Olimpiyatları'nda görev yapacak
İSTANBUL - Türkiye'de eğitimlerini sürdüren üniversite öğrencileri Sochi 2014 Kış Olimpiyatları'nda görev yapacak. Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümleri ögrencileri, Sochi Kış Olimpiyatları organizasyonunda görev alıyor.
Başbakan Erdoğan’a Malezya’da fahri doktora unvanı verildi (2)
Erdoğan törende yaptığı konuşmada, 28 Şubat sürecinde Türkiye’de başörtülü öğrencilerin üniversite kapılarından döndüğü bir dönemde Malezya üniversitelerinin kendilerine kapılarını açtığını hatırlattı.
“Yabancı öğrenciler Almanya için kazançtır”
BERLİN - Federal Eğitim Bakanlığı, Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) ile birlikte yaptırdığı araştırmanın sonucunda yabancı öğrencilerin Almanya için kazanç olduğunu duyurdu. Eğitim Bakanı Johanna Wanka ülkeye gelen öğrenci sayısındaki artışın sevindirici olduğunu belirtti.
Koç Holding CEO'su Durak: Mesleki eğitim, geleceğe yapılan en önemli yatırım
Okul için özel olarak hazırlanan Ford Otosan Uygulama Atölyesi ise bir motorlu araç üretim fabrikasını simule edecek şekilde tasarlandı ve öğrencilerin kullanımına sunuldu. Prototip araç üretebilme yeteneğine sahip atölyede öğrenciler, uygulamalı eğitim alma imkanına da sahip olacak.
Bakanlık araştırması: Gençler, Facebook’u Twitter’dan fazla kullanıyor
Sadece üniversite öğrencilerini değil çalışan, çalışmayan, evli-çocuklu gibi farklı genç profillerini kapsayan araştırmada yer alan gençlerin yüzde 77’si bekar; yüzde 14’ü çocuk sahibi; yüzde 40’ı çalışan; yüzde 14’ü lise öğrencisi; yüzde 7’si
Fenerbahçe'de 2. yarı hazırlıkları başladı
Antrenman öncesinde tesislere gelen Yardımcı Doçent Doktor Bülent Alıcı ile öğrenciler Gökhan Gönül'e ödülünü verdiler.İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdürecek olan kafile saat 20.
Gençler olimpiyatlara hazırlanıyor
Uludağ Üniversitesi’nin spor kompleksinde yapılan tanıtım kokteyli ile start alan proje kapsamında, ortaokul öğrencileri uluslar arası müsabakalar ve olimpiyatlar için yetiştirilecek.Nilüfer bölgesindeki Kayapa, Hasanağa, Ürünlü İlköğretim Okulları ile Hasan Güney ve Akşemsettin Ortaokulları'nın 6.
Yurtdışında kayak tatili Türkiye'nin dörtte bir fiyatına
Kar nedeni ile İstanbul'da senede 2- 3 gün ama doğuda bir çok il, kasaba ve köylerde öğrenciler 2 aya yakın süre okula gidememektedir. Bu, batıya nazaran 60-70 gün yani neredeyse yüzde 30-40 daha az eğitim gören doğudaki öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliğini zedelemektedir.
Mali Eğitim Bakanı: Bu okullarda Mali’nin seçkin insanları yetişiyor
Karadeniz, okuldan mezun olan öğrencilerin dünyanın çeşitli ülkelerinde yükseköğrenim gördüğünü ve Mali için önemini vurguladı.Minik öğrenciler, okul onur defterini imzaladıktan sonra sınıfları ziyaret eden Jacqueline Togola’yı şarkılarla ağırladı.
Suriye’de okullarda Rusça ikinci yabancı dil oldu
Şimdi öğrenciler Fransızca ya da Rusçadan birini ikinci yabancı dil olarak seçebilecek.Suriye Milli Eğitim Bakanı Hazvan Vaz gerekli alt yapı çalışmalarının sürdüğü, öğrencilerin ülkenin geleceğini inşa da sorumlulukları olduğunu vurguladı.
Prens William'a üniversitede torpil iddiası
adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Cambridge Üniversitesi’nin kendi koyduğu kuralların dışına çıkarak Prens William’a ayrıcalık tanıması diğer öğrencileri rahatsız etti. Öğrenciler, Prens William’ın Cambridge Üniversitesi’nde eğitim alması için A Level sonuçları yeterli olmadığı halde kendisine ayrıcalıklı davranıldığı için rahatsızlıklarını
Trakya Okullararası Voleybol Turnuvası ilginç maçlara sahne oldu
Veliler ve öğrencilerden oluşan taraftarların desteği ile oynanan maçlarda finalde Lüleburgaz Fatih Koleji Kırklareli Fatih Koleji'ni 25-18 ve 25-20'lik setlerle 2-0 mağlup ederek birinci oldu.Kırklareli Fatih Kolej'i Müdürü Muharrem Akbulut, ''Bu tür turnuvaların öğrencilerimize sporu sevdirme açısından çok önemli.
Rüştü Reçber: Rijkaard beni neden oynatmadı anlayamadım
İSTANBUL - Eski milli kaleci Rüştü Reçber, Konya KYK Alaeddin Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Üniversitelilerin sevgi seli ile karşılanan milli futbolcu, futbolu bırakalı henüz 1,5 yıl olduğunu söyledi.
Trabzonsporlu Soner, Abdulkadir ve Zeki Yavru, öğrencilerle bir araya geldi
TRABZON - Trabzonsporlu futbolcular Soner, Abdulkadir ve Zeki Yavru, öğrencilerle bir araya geldi. Minik hayranlarının sorularına cevaplandıran genç futbolcular, bir takım için takım ruhunu yakalamanın başarıya ulaşmanın ilk adımı olduğunu vurguladı.
Lara Koleji güreşte Nevşehir birincisi oldu
Serbest stil müsabakalarında Lara Koleji öğrencileri 3 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya alarak takım halinde şampiyon oldu. Öğrenciler gün boyu süren mücadelelerde minderde derece elde etmek için kıyasıya yarıştı.
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi sporda da başarılı
SARAYBOSNA - Yükseköğretim kurumları, profesyonel eğitimlerinin yanı sıra spor faaliyetleriyle de öğrencilerin hayatta başarılı olmaları için aracı olmayı hedefliyor. Birçok üniversite öğrencisi okuduğu kurumlarda başladığı spor faaliyetlerinde kendini geliştirerek ulusal ve uluslararası alandaki başarılarıyla Türkiye'nin adını dünyaya
Genç Türk bilim adamı ABD’nin en iyileri arasında
Son olarak hem lisede, hem üniversitede analitik ve kendini güzel ifade edebilen öğrenciler yetiştirilmesi için eğitim sisteminin testli öğretim ve yazılı sınav kalabalığından kurtarılması gerektiğini söyleyen Yıldız, böyle bir sistemin eğitimde köklü bir
Malatya’dan Diyarbakır’a okul kardeşliği
sınıf öğrencilerine yüksek öğretime geçiş sınavı deneme sınavı yapıldı. Deneme sınavına 70 civarında öğrenci katıldı. Öğrenciler, deneme sınavında memnun oldular.
Romanya başbakanından Türk okulu öğrencilerine ödül
BÜKREŞ - Uluslararası eğitim olimpiyatlarında derece alan öğrenciler Romanya Başbakanı Victor Ponta tarafından ödüllendirildi. Başbakanlık Sarayı'ndaki törende konuşan Ponta, "Bu yıl çok çalışıp derece alan öğrenci ve onları çalıştıran öğretmenleri ve onlara destek olan ailelerini kutluyorum
Galatasaray, Trabzonspor maçı hazırlıklarını sürdürdü
Öte yandan Galatasaray’ın bugün yaptığı çalışmayı Halıcıoğlu İşitme Engelliler Okulu öğrencileri ve öğretmenleri de takip etti. Çalışma sonrası öğrenciler, oyuncularla ve teknik heyetle fotoğraf çektirdi.
Fenerbahçe, Kardemir Karabükspor maçı hazırlıklarını sürdürdü
VALA GEDİK İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ ANTRENMANI İZLEDİVala Gedik Özel İlköğretim Okulu'nda eğitim gören bir grup öğrenci sabah saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'ne gelerek, sarı - lacivertlilerin antrenmanını izledi.
Mesleki eğitimde 3 boyut dönemi başlıyor
Bu sayede öğrencilerin dersleri anlamaları daha da kolaylaşacak. Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Dr. Şener Karabulut, 3 boyut kavramının daha çok kullanılması ve Milli Eğitim müfredatına girmesini amaçladıklarını söyledi.
İşverenle iş arayanlar istihdam zirvesinde buluştu
Öğrenciler, tam ve yarı zamanlı iş imkanı için firmalarla buluşacak, staj imkanlarını görüşecek. Açılışta konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, istihdamın üzerindeki yükü hafiflettiklerini söyledi.
Tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerine 'iş sağlığı ve güvenliği' desteği geliyor
ÇIRAK VE MESLEKİ ÖĞRENCİLER SAYI DIŞINDA TUTULACAKMesleki Eğitim Kanunda belirtilen aday çırak, çırak ve mesleki eğitim gören öğrenciler çalışan sayısının tespitinde dikkate alınmayacak. İşyerinin İSG-KATİP’e kayıtlı onaylanmış ve devam eden iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin verilmesine ilişkin, hizmet sunucusu ile yapılmış olan bir sözleşmenin olması
Astana’da şiddetli kar fırtınası
sınıfta okuyan öğrenciler için tatil ilan etti. Kazakistan meteoroloji kurumu Kazgidromed, yaptığı açıklamada, havanın bu gece eksi 10 dereceye kadar düşeceğini ve Cuma günü hava sıcaklığının artacağını ve rüzgarın etkisini kaybedeceğini
Rusya yabancı öğrenci için cazibe merkezi olmak istiyor
Rusya’da önde gelen üniversiteleri yabancı öğrenciler için cazibelerini artırmaları için teşvik ettiklerini ifade eden Livanov, günümüzde 100 bin yabancı öğrencinin ülkede eğitim gördüğünü söyledi.Livanov, “Rusya global yüksek eğitim pazarında daha aktif bir oyuncu olma konusunda iddialı bir ülke.
Türk veliler Alman eğitim sistemini ‘Akademi’de öğrenecek
Baden bölgesinde faaliyet gösteren okul aile birlikleri, çeşitli dernek üyeleri, öğretmenler, veliler ve üniversite öğrencilerinin katıldığı programda konuşan Prof. Dr. Havva Engin, akademinin hedeflerini anlattı.
Kuzey Irak’ta Bayrak Günü coşkusu
Öğrenciler bugün geleneksel Kürt elbisesi ile okula geldiler. Öğrenciler üniversiteler müzik eşliğinde halay çekerek eğlendi. önünde ve okul önünde birbirlerinin bayrak gününü kutladılar ve müzik eşliğinde halay çektiler.
“FBI bastı” denilen okulun başarı hikayesi, Amerikalılara bile parmak ısırtıyor
Akademik başarı düzeyi en alt seviye olan F’e çakılı kalan okulun öğrencileri eyaletteki en düşük test skorlarını alıyordu. Öğrencilerinin yüzde 90’ı düşük gelirli siyahi ailelerin çocuklarından oluşan Kenilworth Ortaokulu’nda her gün başka bir şiddet olayı meydana geliyordu.
Kazakistan'da 'Jeltoksan' kurbanları anıldı
Öğrenciler, Komünist partisi merkez binasına girerek, binayı ele geçirdiler. Daha sonra şehir hapishanesini de ele geçiren öğrenciler bir çok mahkumu serbest bıraktı.
Üniversitelerde otomotivde tasarım heyecanı başladı
Yarışmaların tanıtımı ve öğrencilerin ilgisini çekmek için başlayan üniversite ziyaretlerindeki toplantılara bugüne kadar 450 öğrenci katıldı. Önümüzdeki günlerde devam edecek ziyaretlerde yüzlerce öğrenciye daha ulaşılması hedeflenirken, toplantılarda gençlere otomotiv endüstrisi için Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun
Galatasaray futbol okulu kış kayıtları devam ediyor
Öğrenciler soğuğa ve kara aldırmadan hazırlıklarına devam ediyor. Bursa Nilüfer Galatasaray Futbol Okulu Basın Sözcüsü Yunus Örs, hedeflerinin geçen yıla göre bu yıl daha fazla minik sporcuyu Galatasaray'ın alt yapısına seçilmesini sağlamak olduğunu söyledi.