oğullarından

Uuyuşturucu bağımlısı oğullarını hapse gönderen aile, yardım bekliyor
ANKARA - Ankara'da bir aile, hapse giden uyuşturucu bağımlısı oğullarından gelecek iyi haberi bekliyor. Haydar - Nurhan Çukurlu çifti, uyuşturucu bağımlısı 19 yaşındaki oğullarını başka çareleri kalmayınca şikayet etmek zorunda kaldı.
Dün akşam eve gelmeyen lise öğrencisinin toprağa gömülü cesedi bulundu
’den sabaha kadar haber alamayan aile, bugün Yunus Emre Lisesi’ne de gitti ama oğullarından haber alamadı. Bunun üzerine aile okul yöneticilerinin yardımıyla durumu okul polisine bildirdi.
Hırsızlar yaşlı çifti balkondan attı
Yaşlı çiftin oğullarından Soner Kurtoğlu, her hangi bir düşmanlarının olmadığını, eve hırsızlık amacıyla giren gözü dönmüş kişilerin anne babasını balkondan attığını söyledi. (CİHAN)
Savcı, trafik kazasında ailesi ile birlikte ölümden döndü
savcının oğullarından birisinin durumu ise ağır. Kaza, sabaha karşı saat 07.00 sıralarında Orhangazi-Bursa kara yolu Küçük Sanayi Sitesi kavşağında meydana geldi.
Tarihi camide bir asırdır hafız yetişiyor
İlk kez, beylikler devrinde şimdiki adıyla Şehit Evliya Mahallesi Acemli Caddesi'nde inşa edilen Camii, miladi 1668 yılında Beyazıt Oğullarından Hacı İskender Bey’in isteği üzerine yaptırılmış. Aradan geçen 244 yılda asırlara yenik düşerek yıkılan Camii, 1.
Doç. Dr. Polat: İsimler, insanlığın ortak değeridir
Adem'in oğullarından Habil adı da bizde nadirdir. Bunu karşılığı Abel Hristiyanlarda biraz daha fazla kullanılır. Hz. İbrahim'in adı ise her üç dinin mensupları tarafından çocuklara verilen en yaygın isimdir diyebiliriz.
Ren nehrine düşen Can'dan haber yok
DUİSBURG - Almanya'nın Duisburg şehrinde Salı günü arkadaşlarıyla Ren nehri kenarına giden Can Dip (13), nehre düştü. Dört gündür oğullarından haber bekleyen Ali ve Karin Dip çifti, dalgıçları devreye sokmayan yetkililerden şikayetçi.
Rus akademisyenler: Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem tiplemesi yanlış (Özel)
Harem herkesin girip çıktığı bir yer olarak gösteriliyor, ama bu yanlış, sultan ve onun oğullarından başka hiç bir erkek oraya giremezdi.” ifadelerini kullandı.
Zanaatçılar Panayırı'nda ustalar hünerlerini sergiledi
Geleneği devam ettirme adına çaba gösterdiğini aktaran Simeonova, kız evladı olmasa bile oğullarından birine ‘kalofer dantel’ olarak da bilinen örme şeklini öğrettiğini kaydetti.Halkın yoğun ilgi gösterdiği panayıra, günlük hayatta kullanılan süs eşyaları beğeni topladı.
Grizudan yaralı kurtulan tek işçi, 35 yıldır yaşadıklarını unutmadı
5 çocuğu olduğunu belirten Alparslan, oğullarından Muzaffer ve Zafer’in de maden işçisi olduğunu ifade ederek “Büyük oğlum çıraklık kursu mezunuydu. Küçüğünün ocağa girmesini istemedim.
30 yıllık kan davası, barışla noktalandı
Bütün bunlar olurken Mardinimiz'in dünya çapında ismi duyulan kardeşlik hoşgörü alanındaki unvanına böyle hem de başka sülaleden değil aynı sülaleden amca oğullarından bir husumeti elbette biz Mardinliler olarak kabul edemeyiz.
Üsteğmen Karaağaç, Erzincan’da toprağa verildi
Memleketinde hafta sonunu geçiren üsteğmenden haber alamayan ailesi birliğini arayarak oğullarından haber alamadıklarını söyledi. Bunun üzerine birliğinden kabul toplama merkezi ile yapılan görüşmenin neticesinde üsteğmen Karağaç'ın kaldığı odasına başından vurulmuş olarak bulunduğu ortaya çıktı.
Kayıp 2 Türk’ün otomobilini Esed'in askerleri kullanıyor (Özel)
Suriye’deki ilgili makamlara bilgi verdiklerini söyleyen baba Velid Sakin, Özgür Suriye Ordusunda görevli üst düzey yetkililerle de bağlantı kurduklarını, ancak oğullarından haber alamadıklarını belirtti.
Kayıp pilotun babası: Ümidimizi kaybetmeden bekliyoruz
Suriye'nin vurduğu Türk uçağının pilotlarından olan Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un Bağcılar'daki baba evinde, oğullarından gelecek müjdeli bir haber bekleniyor. Baba Osman Aksoy'da oğlunun sağ salim döneceğinden ümidini kesmiş değil.
İlköğretim okulu öğrencisinden haber alınamıyor
Sinan Burucu'nun cep telefonun kapalı olduğunu belirten ailesi, bir an önce oğullarından gelecek hayırlı bir haber bekliyor. Polise yapılan ihbarın ardından kayıp öğrenci tüm Dursunbey'de aranmaya başlandı.
İskilip'teki Tarihi Evlik Köyü restore ediliyor
Tarihi Evlik Köyü'nde Akşemsettin Hazretleri tarafından çivi kullanılmadan yapılan 600 yıllık ahşap camii, çilehane ve Akşemseddin Hazretleri'nin oğullarından Nur-ul Hüda ve ailesinin türbeleri İskilip Kaymakamlığı'nın restorasyon çalışmaları kapsamında restore edilip asırlık ilgisizliğine son verilmesi planlanıyor.
İkilip'teki Tarihi Evlik Köyü restore ediliyor
Tarihi Evlik Köyü'nde Akşemsettin Hazretleri tarafından çivi kullanılmadan yapılan 600 yıllık ahşap camii, çilehane ve Akşemseddin Hazretleri'nin oğullarından Nur-ul Hüda ve ailesinin türbeleri İskilip Kaymakamlığı'nın restorasyon çalışmaları kapsamında restore edilip asırlık ilgisizliğine son verilmesi planlanıyor.
Oğlunu öldürüp intihar etti
Ailenin diğer oğullarından Tahsin Başaran'ın arkadaşlarıyla buluşmak üzere olaydan önce evden çıktığı, 10 yaşındaki Tugay Başaran'ın ise hafta sonu tatili için merkeze bağlı Kalabaklı köyündeki yakınlarının yanına gittiği öğrenildi.
Suriye’de 24 yıl işkence gördü, şimdi Esed'in gideceği günü bekliyor (Özel)
HATAY - Suriye'de Hafız Esed döneminde Müslüman Kardeşler'e üye olduğu için 24 yıl cezaevinde kalan ve çeşitli işkencelere maruz kalan Abdurrahim Miclevi, şimdi Beşşar Esed'in gideceği günü bekliyor.
İlk kez 4 yaşındayken babasının verdiği içki, hayatını kabusa çevirdi
’nın oğullarından birinin başına gelen ise canını oldukça yakmış. İçelim, eğlenelim düşüncesi ile 12 yaşındaki küçük oğlunun, neredeyse alkol komasına girdiğini anlatıyor: “Küçük oğlum ile ciddi bir sorun yaşadık.
Balıkçıların bulduğu kafatası 16 yıl önce kaybolan gence aitmiş
BURSA - 1996 yılında Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde kız arkadaşıyla buluşmaya giden oğullarından bir daha haber alamayan aile, 16 yıl sonra bulunan çocuklarının kafatası için cenaze merasimi yaptı.
Necmi Pehlivanoğlu: 12 Eylül iddianamesi suçsuzluğumuzu kanıtladı
İdam edilen oğullarından dolayı toplumda suçlu duruma düştüklerine dikkat çeken Pehlivanoğlu, "30 yıldır suçsuz olduğumuzu kanıtlamaya çalışıyorduk, ama kimse bize inanmıyordu. Allah Başbakan Erdoğan’dan razı olsun.
Kutuz Hoca son yolculuğuna uğurlandı
Cenaze namazı öncesi bir konuşma yapan Hafız Kara'nın oğullarından Prof. Dr. Mustafa Kara, babasının doğup büyüdüğü beldede imamlığını yaptığı camide cenaze namazının kılındığına dikkat çekti. Prof. Dr. Kara, “Babam imamlık yaptıktan sonra emekliye ayrıldığında devletin kendisine maaş bağlamasına karşı çıkarak emekli maaşını kabul etmemiştir.
Hacı Baba Türbesi'nin bakımsızlığı yürek burkuyor
Seyyid Yahya-Yi Şirvani Hazretleri'nin oğullarından olan Şeyh Seyyid Nasrullah Hazretleri, 1320 yılında Orhan Gazi tarafından Ereğli’ye Kolonzatör tebliğci olarak tarım, ağaçlandırma, denizcilik işlerinde buraları örgütlemek ve Türkleştirmek için gönderilmiş.
Van’da görev yapan Yozgatlı öğretmenden haber alınamıyor
2 büyüklüğündeki depremden sonra oğullarından haber alamayan Duygu ailesi, Van’a gitti. Enkaz altında kaldığı belirtilen genç öğretmenin ailesi, arama kurtarma çalışmalarına katılarak bir an önce çocuklarına sağ salim kavuşmayı umut ediyor.
Seyfülislam Kaddafi Nijer’e yaklaşıyor
Eylül ayında da Kaddafi’nin oğullarından Saadi Nijer’e onların yardımıyla kaçmıştı. Kendisi de bir Tuareg olan Rissa Ag Boula, geçmişte Kaddafi’nin de desteğiyle Nijer yönetimine karşı ayaklanmıştı. Boula, Seyfülislam’ın da kardeşinin geldiği yolu kullanarak Nijer’e yaklaşmakta olduğunu duyurdu.
Kaddafi'nin tüfeklerini üreten Alman firmasına kaçakçılık soruşturması
Heckler & Koch firması halen Muammer Kaddafi'nin oğullarından birinin 2003 yılında Oberndorf'taki şirket merkezini ziyaret edip etmediğini araştırıyor. Bild am Sonntag gazetesinde yer alan bir iddiaya göre, El Saadi el Kaddafi ve ondan üç yıl sonra da kardeşi Seyf el Arab silah alışverişi yapmak üzere Oberndorf'a gitti.
En yakın yardımcısı Kaddafi'nin son günlerini ve yakalanışını anlattı
NEW YORK - Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin son günlerini vesvese ve başkaldırma duyguları arasında gidip gelerek, sadece korumaların civar evlerden aşırdıkları pirinç ve pasta yiyerek geçirdiği ortaya çıktı.
Seyfülislam Kaddafi, Nijer’e doğru kaçıyor
Eylül ayında Kaddafi’nin oğullarından Saadi de bir grup Kaddafi yanlısı ile birlikte Nijer’e kaçmıştı. Nijer yönetimi, başkent Niamey’de koruma altına alınan Saadi’yi teslim etmeyi reddetmişti.
"Kaddafi çatışmada yanlışlıkla vuruldu
Kaddafi'nin oğullarından Mutasım'ın da öldürüldüğünü ve cesetlerin Misrata'ya getirildiğini belirten yetkili, Seyfülislam'ın akıbetini ise bilmediklerini kaydetti.Bu arada eski rejimin sona erdiğine yönelik açıklamanın Cumartesi günü Bingazi'de yapılacağı kaydedildi.
Mutasım Kaddafi de öldürüldü
TRABLUS - Muammer Kaddafi'nin oğullarından Mutasım'ın Libyalı savaşçılar tarafından öldürüldüğü belirtildi. Libyalı yetkililer, yaralı olarak ele geçirilen Mutasım'ın direnmesi sebebiyle öldürüldüğünü kaydetti.
Muhaliflerin Seyfülislam Kaddafi'yle çatıştığı iddia edildi
TRABLUS - Libya'da yeni yönetimin fiili Başbakanı Mahmud Cibril, savaşçıların Muammer Kaddafi'nin oğullarından Seyfülislam'la çatıştığına dair teyit edilmemiş bilgilere sahip olduklarını söyledi.Trablus'ta basın toplantısı düzenleyen Mahmud Cibril, bir konvoyla birlikte Sirte'yi terk eden Seyfülislam'ı takip eden savaşçıların sıcak temas kurduğuna dair
Hamis Kaddafi’nin öldüğü doğrulandı
Devrik rejim, 30 Nisan’daki NATO saldırısında da Kaddaf’nin oğullarından Seyf el- Arab ile Kaddafi’nin üç torununun hayatını kaybettiğini duyurmuştu.Öte yandan Milli Geçiş Konseyi güçleri ile Kaddafi yanlıları arasında Sirte ve Beni Velid’deki çatışmalar devam ediyor.
Camisiz minare yıllara meydan okuyor
1291 yılında Hamid Oğullarından Salih Efendi Mescidi olarak yapıldığı belirtilen eserin, minare dışındaki diğer kısımları tamamen yıkılarak ortadan kaybolmuş durumdu. Uluborlu Müftüsü Yusuf Acar, Salih Efendi Cami ve şu anda ayakta duran minaresi hakkında ellerinde bilgi olmadığını söyledi.
Kaddafi’nin kızı Cezayir’de doğum yaptı
Öte yandan Libyalı muhalifler, Kaddafi'nin oğullarından Hamis'in geçen hafta Trablus'un güneyindeki bir çatışmada öldürüldüğünü iddia etti. Muhalifler ayrıca Kaddafi'nin ailesinin, yargılanmak üzere Libya'ya dönmek istiyor.
Libyalı muhalifler, Kaddafi’nin ailesinin Cezayir’den dönmesini istiyor
Öte yandan Libyalı muhalifler, Kaddafi’nin oğullarından Hamis’in geçen hafta Trablus’un güneyindeki bir çatışmada öldürüldüğünü iddia etti. İsyancılar, Kaddafi'nin yakalanmaması yada öldürülememesi halinde şiddetin daha da artacağından endişe duyuyor.
‘Yakandı’ denilen Seyfülislam Kaddafi, gazetecilerle görüştü
TRABLUS - Muammer Kaddafi’nin, yakalandığı ilan edilen oğullarından Seyfülislam Kaddafi, bu gece taraftarlarıyla birlikte Trablus sokaklarındaydı. Yabancı gazetecilerin kaldığı oteli ziyaret eden Kaddafi, isyancılara karşı savaşı kazanmakta olduklarını savundu.
Kaddafi’nin oğlu Saadi de yakalandı
TRABLUS - Libya’da Muammer Kaddafi’nin oğullarından Saadi Kaddafi’nin de yakalandığı bildirildi. El Arabiya, Saadi’nin isyancılar tarafından yakalandığını duyurdu.
Şehit Astsubay, babasından 2 gün önce 3 kere helallik istemiş
“BABA BANA DUA ET” DEMİŞOğullarından Ayhan Gül’ün, Tekirdağ Çerkezköy'de tankçı uzman, Turanhan Gül’ün de Artvin'de jandarma astsubay olarak görev yapan baba, en büyük oğlunu kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadı.
Kırıkkale şehidine ağlıyor
Kırıkkale’nin Bağlarbaşı Mahallesi'nde oturan şehidin babası Ali Güllü ve annesi Zeynep Güllü, durumu Ankara’daki oğullarından öğrendi. Anne Zeynep Güllü, "Ben sen seni yokluklar içinde büyüttüm oğlum" diyerek ağıtlar yaktı.
Çin, Libya’da BM yetkisi dışındaki operasyonlara karşı
Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğullarından Seyfül Arab ile üç torununun öldürülmesi haberleriyle ilgili olarak Jiang, taraflara ateşkes çağrısında buldu ve krizin diyalog gibi siyasi yollarla çözülmesini istediklerini dile getirdi.
Ünlü futbolcu Diouf’tan Kaddafi’ye destek
Cezayir’de yayınlanan Le Buteur gazetesine konuşan Diouf, “her zaman hayran olduğunu” ifade ettiği Kaddafi ve oğullarından birisiyle dost olduğunu belirtti. Ancak Libya’daki siyasi durumdan “pek de haberdar olmadığını” dile getiren Senegalli oyuncu, “Kaddafi ve ailesi için çok zor olmalı” şeklinde konuştu.
İntiharın nedeni YGS değil, karşılıksız aşk
Kapıyı içeriden kilitleyen oğullarından bir süre haber alamayan aile, oğullarını çağırmak için odanın kapısını açmak istedi. Kapının kilitli olması ve içeriden ses alınamaması üzerine endişelenen aile fertleri eve polis çağırdı.
Bingazi’deki göstericiler BM kararını sevinçle karşıladı
Haberi, Kaddafi’nin oğullarından Seyfülislam’a dayandıran CNN, Libya askerlerinin Bingazi'ye saldırmayıp kentin etrafında mevzileneceğini aktardı. Haberde, “Kaddafi'ye bağlı güçler kentin dışında mevzilenecek ve Libya hükümeti kente sadece polis ve terörle mücadele timlerini gönderecek.
Kaddafi'nin oğullarından birinin 19 Ocak'ta Moldova'yı ziyaret ettiği ortaya çıktı
KİŞİNEV - Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğullarından birinin geçtiğimiz ay Moldova'yı ziyaret etmesi, parlamentoda tartışmalara yol açtı. Komünist Partisi milletvekilleri hükümetten açıklama talep ederken Moldova Güvenlik Servisi, ziyaretin 19 Ocak tarihinde gerçekleştiğini açıkladı.
İsviçre, Kaddafi'nin hesaplarının dondurdu (2)
Libya ile İsviçre arasındaki ilişkiler, Cenevre polisinin Kaddafi'nin oğullarından birini tutukladığı 2008 yılında bozulmuştu. Libya, İsviçre banklarındaki milyonlarca doları çekmiş ve bu ülkeye petrol ihracatını durdurmuştu.
Bursalı anne Libya’daki oğlunu gözyaşları içinde bekliyor
Oğullarından haber alamayan aile, Tunç Tezel’in Libya’da şantiyede çekilmiş fotoğraflarına bakarak teselli bulmaya çalışıyor. “BİR HAFTALIK ERZAKLARI KALMIŞ”Libya’da Sirt-Bingazi hızlı tren projesinin haberleşme danışmanlığını Ankara firması Koltek ile birlikte yapan Özen Teknik Danışmanlık sahibi
Bingazi Havaalanı'nda mahsur kalan Özgül’ün ailesi gözyaşı döküyor
Dünden beri havaalanında bekleyen ve bir hangara kapatıldığı öğrenilen Özgül’den ailesi, oğullarından bir türlü haber alamıyor. Ali Rıza Özgül’ün Mezitli ilçesindeki annesi Fatma Özgül, en büyük isteğinin oğlunun bütün Türklerle birlikte ailesine kavuşması olduğunu söyledi.
Yangında ölen iki küçük kardeş toprağa verildi
Aynı mezara defnedilen 1,5 yaşındaki Mehmet Taha ile 4 yaşındaki Umut Can’ın babaları Ahmet Zencirci, kucağına alıp kokladığı oğullarından zor ayrıldı. Kahramanmaraş’ın Osmangazi Mahallesi’nde dün bir evde televizyonun patlaması sonucu çıkan yangında, dumandan zehirlenen iki erkek kardeş hayatını kaybetmişti.
Denizde kaybolduğu iddia edilen başmühendis evlilik hazırlığı yapıyormuş
Cinkara’nın Adana’daki ailesi 10 gündür kayıp olan oğullarından gelecek olumlu bir haberi bekliyor. İTÜ Denizcilik Fakültesi’ni 2003 yılında birincilikle bitiren Muzaffer Utku Cinkara'nın yapılan mezuniyet töreninde diplomasını da Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın elinden aldığı