oğulpaşa

Yolcu minibüsü tarlaya uçtu: 9 kişi yaralandı
EDİRNE - Edirne-Havsa kara yolu Oğulpaşa mevkiinde önündeki otomobile çarparak şarampole yuvarlanan yolcu minibüsündeki 9 kişi yaralandı. Olay akşam saatlerinde meydana geldi.
Edirne’nin en güzel inekleri festivalde yarıştı
Aynı yarışmada Oğulpaşa köyünden İsmail Kardaş’ın ineği “Aksen” ikinci, Avarız köyünden Talat Ersoy’un ineği “Nazlı” ise üçüncü oldu. Yarışmaya 9 adet buzağı da katıldı.
Makineyle süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın öldü
EDİRNE - Edirne’de süt sağım makinesindeki kaçak elektrik akımına kapılan bir kadın hayatını kaybetti. Olay Havsa ilçesine bağlı Oğulpaşa köyü Reşadiye Mahallesi'nde meydana geldi.
Edirne'de en güzel inek ve buzağılar yarıştı
İkinci gruptaki ineklerden ise Oğulpaşa köyünden İsmail Kardeş'in sahibi olduğu 5 yaşındaki Ahsen isimli inek birinci oldu. Üçüncü grupta ise Abalar köyünden Ahmet Pehlivan'ın sahibi olduğu Filiz isimli inek birinci seçildi.
Subaşı Köyü'nün çiftçi kadınları Edirne birincisi oldu
Yurdanur Sarı ve Eda Tuna'nın temsil ettiği Oğulpaşa köyü ikinci, Neriman Dağlı ve Ümmügül Develi'nin temsil ettiği Şehitler Köyü üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan Subaşı Köyü yarışmacılarına Edirne Valisi Mustafa Büyük tarafından büyük altın takıldı.
Edirne-Kırklareli karayolu ulaşıma kapandı
Gece boyunca etkili olan yağış sebebiyle Oğulpaşa ve Akardere dereleri taştı. Taşan dereler ulaşımda aksamaların yaşanmasına nedeniyle oldu. Bu nedenle Edirne-Kırklareli karayolu Şubat ayı içerisinde 3.
Oğulpaşa Deresi taştı, D-20 karayolu ulaşıma kapatıldı
Edirne ve Kırklareli'ni birbirine bağlayan D-20 karayolu, Oğulpaşa Deresi'nin taşması sonucu ulaşıma kapandı. Gece boyunca devam eden sağanak yağış nedeniyle Oğulpaşa Deresi'ne su seviyesi hızla yükseldi.
Edirne-Kırklareli yolu ulaşıma kapandı
Edirne - Kırklareli karayolu, Oğulpaşa Deresi'nin taşması sonucu tekrar ulaşıma kapandı. Trakya Bölgesi'nde yağmur etkili oluyor.
Oğulpaşa Deresi taştı Edirne-Kırklareli yolu ulaşıma kapandı
Edirne ve Kırklareli arasındaki karayolu Oğulpaşa deresinin taşması sonucu ulaşıma kapandı. Debisi yavaş yavaş yükselen dere daha sonra köprüyü aşarak karayolunu kaplamaya başladı.