okul müdürü

Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Bu projenin başında olan okul müdürü Mete Kızılkaya da eskiden hakemlik yapardı. 104 bin euro değerinde olan bu projedeki amaç; okuldaki öğretmenlere, öğrencilere hatta velilere insan hakları, kadın hakları ve demokrasiyle ilgili bilgiler vermek ve böylece
Somali Türk Okulu öğrencileri, karne sevinci yaşadı
Somali ve Türk Milli marşlarının okunduğu törenin ardından sınıflarında ve genel ortalamada dereceye giren öğrencilere, okul müdürü ve sınıf öğretmenleri tarafından çeşitli ödüller verildi. Sınıflar arası bilgi yarışması ve futbol turnuvasında derece alan öğrencilere de ödül ve madalya verildi.
Fatih Koleji, basketbolda Sakarya şampiyonu oldu
Okul Müdürü Bayram Yayla, "Basketbol takımımızla dört yıldan beri sürekli çalışıyoruz. Bunun neticesini görmek bizleri mutlu ediyor.
Öğrenciler kupa, İlçe Milli Eğitim Müdürü kitap verdi
Başarılı sporcular, okul müdürü Muhammed Şahin, Beden Eğitimi Öğretmeni Özyurt Perçin ile birlikte Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu’nu ziyaret ederek aldıkları kupayı sundu.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, "Bafra İMKB Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Ortaokulu Bafra'nın
Yıldızlarda potanın birincisi İstikbal Koleji oldu
Okul Müdürü Karataş, İstikbal Koleji’nin Boydak ailesi tarafından eğitim hizmetine kazandırıldığını da hatırlatarak, "Okul idarecileri ve öğretmenleri olarak bu güzel eğitim kurumunu, bilim, kültür, sanat ve spor gibi her alandaki
Toroslu öğrenciler liselerarası güreş şampiyonasında iki birincilik kazandı
Okul müdürü Abdurrahman Kıymaz, öğrenci yerleştirmede bir marka haline gelen okulun sportif başarılarda da önde olduğunu söyledi. (CİHAN)
Kantin ihalesinde rüşvet alan müdüre 3 yıl hapis
KUALA LUMPUR - Malezya’da kantin ihalesine fesat karıştırmaktan suçlu bulunan okul müdürüne 3 yıl hapis cezası verildi.The Star gazetesinin haberine göre; okul müdürü Abdussamed Abdulgani’nin (50), kantin ihalesini yenileme karşılığında işletmeciden 3 bin riggit (bin dolar) para
Hediyeleri beğenmeyen öğretmen, velileri azarlayıp para istedi
Okul Müdürü Mihail Brancu'nun bugün yaptığı açıklamada " Okulumuzun itibarına uygun davranışlarda bulunmadığı için yönetim kurulu kararıyla öğretmenin sözleşmesinin feshettik." dedi.,ÖĞRETMENLERİN MAAŞI ÇOK DÜŞÜK
Lara Koleji güreşte Nevşehir birincisi oldu
Ödül töreninden sonra konuşan okul müdürü Ulaş İnönü, "Başarıda emeği geçen beden eğitimi öğretmenimiz Eyyüb Bağatır’a ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Lara Koleji olarak sporun her alanında var olamaya çalışıyoruz.
“FBI bastı” denilen okulun başarı hikayesi, Amerikalılara bile parmak ısırtıyor
Okul Müdürü Hasan Süzük ise Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada Türk basınına sitem ediyor: “Yerel kaynaklardaki taraflı yayınların Türk basınında konunun ilgilileriyle hiç görüşülmeden aynen tekrarlanması üzücü.
Güney Kore’deki Rainbow okulundan Filipinler’e vefa
Okul Müdürü Emin Hüseynov başta olmak üzere okulun öğrenci temsilcileri ve öğretmenleri, topladıkları parayı felaket bölgesine ulaştırmaları için başkent Seul’deki Filipinler Büyükelçiliği’ne teslim etti.
Bağdat’ın yakınında, kafalarından kurşunlanmış 18 erkek cesedi bulundu
Öldürülenler arasında bir polis memuru, askeri yetkili, okul müdürü, kabile reisi ve oğlu ve belediye başkanı da bulunuyor.Kaynaklar, kurbanların asker üniforması giyen ve 6 arazi aracıyla gelen kişiler tarafından Cuma günü sabah saatlerinde evlerinden alındığını söyledi.
Emine Nakıboğlu, eskrimde Türkiye ikincisi oldu
Eskrimde her yıl başarılı sonuçlara imza attıklarını belirten okul müdürü Süleyman Eski, "Dört yıldır öğretmenlerimizin büyük özveri ve gayretleriyle yetişen kılıç ustası eskrimcilerimizin bu gün Türkiye çapında madalyalar alması hepimizi gururlandırıyor.
Boydak Holding'den Erzurum'a yeni spor salonu
Spor salonunun açılışı Kaymakam Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kurt, Okul Müdürü Hamza Fırat ve öğretmenlerin katıldığı törenle gerçekleştirildi. Kaymakam Katırcı, resmi açılışın Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı'nın katılımıyla ileri bir tarihte gerçekleştirileceğini kaydetti.
Sakarya Fatih Koleji motor yarışmasında Avrupa 3.'sü oldu
Sakarya Fatih Koleji Okul Müdürü Mesut Arıkan, proje,olimpiyat ve LYS’de bir çok başarıya imza atan okulun motor sporlarında da Türkiye'yi temsil ettiğini söyledi. Arıkan "Öğrencimizin Avrupa 3.
Çintımar, Aziziye'nin misafiri oldu
Özel Aziziye Koleji Okul Müdürü Hasan Basri Tokcan, konferansın ardından Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çitimar’a teşekkür ederek, çiçek verdi. (CİHAN)
Gamze Bulut: Önünüze çıkan zorluklardan yılmayın
Okul Müdürü Ali Can Türkyılmaz, Okul Müdür Yardımcısı Sevda İnanç ve Beden Eğitimi Öğretmeni Behiye Murat tarafından karşılanan milli atlet Gamze Bulut ve antrenörü Süleyman Altınoluk’a öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Okul başkanlığı seçimi, yerel ve genel seçimleri aratmadı
Okul Müdürü Kadir Erdem, okul başkanı seçimini, çocukların demokrasi kültürünün gelişmesi, demokrasilerde seçimin önemini daha iyi anlatabilmek için bütün yasal kurallarına uygun yapıldığını ifade etti.
Bakan İsmet Yılmaz, Sivas Buruciye Lisesi'ni eğitime açtı
Okul Müdürü Murat Kocar da 1994 yılında kurulan Sultan Murat Eğitim Kurumları'nın eğitimdeki başarısının, Buruciye Liseleri ile daha da artacağına vurgu yaptı. Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Son 10 yılda eğitime büyük önem verildiğini belirterek, yeni okulların açılarak eğitime kazandırıldığını dile getirdi.
Matematik dersindeki zeka oyunu öğrencilerin başarısını arttırdı
Okul Müdürü Alparslan Kömüşçü ise öğrencilerin daha başarılı olması için mücadele ettiklerini söyledi: “Biz öğrencilerimizi bu aktivitenin içine çekerek, başarı grafiğini yükseltmeye çalışıyoruz.
'Helikopter' veliler, öğretmenlere kök söktürüyor
Okul müdürü Kraus ise sayıları hiç de az olmayan bu velilerin esasen iyi niyetli olduğunu, ancak altı bu kadar çizilen bir iyiliğin çoğu zaman iyiliğin düşmanı haline geldiğini dile getiriyor. Her şeye müdahale etmenin, aşırı korumanın ve sıkı sıkıya sarılmanın sadece çocuklar açısından değil tüm toplum açısından ciddi sorunlara yol açabileceği uyarısında bulunan
Samsun TSO Başkanı Murzioğlu’na eğitime destek plaketi
Okul Müdürü Saffan Bölükbaş, okullarına maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’na teşekkür plaketi verdi. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu her zaman yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Okul Müdürü Saffan Bölükbaş, “Samsun Ticaret ve Sanayi
Türk öğrenciler oyunlarını İtalyan çocuklara öğretecek
Projeye ilişkin açıklama yapan Okul Müdürü Zeki Budak, 23 Ekim 2013'te üç öğretmen ve beş öğrencinin İtalya’ya gideceğini söyledi: “Ülkemiz ve İtalya’nın yanısıra Slovakya ve Polonya’nın da katıldığı iş ortaklığı projesi kapsamında, unutulmaya yüz tutmuş çocuk
'Ahlaki değerlere kıymet verilmemesi şiddeti artırıyor'
Çok sayıda okul müdürü, öğretmenler ve üniversite öğrencilerinin katıldığı bilimsel etkinlik, Dünya Barış Korosu’nun verdiği konserle sona erdi. Sekiz ülkeden gelen elli çocuk katılımcılara söyledikleri şarkılar ve yaptıkları danslarla barışı anlattı.
Muğla Özel Piri Reis, Somali'de kurban sevinci yaşattı
Okul Müdürü Nuri İleri, yaptığı açıklamada öğrencilere dünya problemlerine karşı çözüm yolları bulma ve duyarlı olma kazanımlarını sağlamayı amaçladıklarını belirterek, "Proje temsilcisi arkadaşlarımız, geçen yıl başladığında
Sabiha Gökçen TEML'ye Avrupa kurumsal sosyal sorumluluk iletişim ödülü
Eskişehir Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Dr. Sırrı Kabadayı, çaba ve özveri ile katıldıkları yarışmada Avrupa’nın en iyi iletişim ödülünü aldıklarını ve bunnu kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.
Öğrencinin isteğini kırmayan Bakan Avcı, gece okul ziyareti yaptı
Tatil nedeniyle yatılı okuyan öğrencilerin bulunmadığı okulda, Bakan Avcı'yı daveti yapan Sümeyye ile birlikte 2 öğrenci, okul müdürü ve öğretmenler karşıladı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve milletvekilleri de Avcı'ya eşlik etti.
Malatya'da okul yöneticileri ve kantincilere hijyen eğitimi
MALATYA - Gıda ve Tarım Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, okul kantinlerinde hijyen kurallarının uygulanmasına yönelik 255 okul müdürü ile 151 kantin işletmecisine eğitim verdiklerini belirtti. Malatya’da Hacı Hüseyin Kölük Anadolu Meslek Lisesi’nde kantinlerde hijyen kurallarının uygulanması için verilen eğitimlere katılan okul müdürleri ile işletmeciler
Öğrencilerin yorum gücünü arttırmak için kitap sohbetleri tertipleniyor
” diyen Okul Müdürü Adem Kütükçü, “Sohbet esnasında onlara söz hakkı vererek okuduklarını yorumlama yeteneği kazandırmaya çalışıyoruz. Aynı konu etrafında farklı düşüncelerin çıkabileceğini göstermeye çalışıyoruz.
'Çocuklar medya araçlarını tüketmek yerine kullanmayı öğrenmeli'
Emekli okul müdürü Wolfgang Boehl ise medya eğitiminde daha fazla uzmana ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti. Wolfgang, “Derslerde öğretim şekli değişmeli.
Arçelik, 600 bin lira destek verdi, liseye ev aletleri atölyesi kuruldu
Demirtaşpaşa TEML’deki eğitim durumuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Halil Aydemir ise 16 meslek dalında yaklaşık 4 bin 200 öğrenciye 210 öğretmenle eğitim verdiklerini belirtti. (CİHAN)
5. kattan atılan yumurtaları kırmadan yere indirdiler, ödülü aldılar
Düzenlenen yarışma sonrasında paraşüte benzer projelerle yumurtalarını kırmadan yere indirmeyi başaran 46 öğrenciden 10’u Okul Müdürü Bekir Güleçyüz tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.Özel Yıldırımhan Bahar Orta Okulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Fatih Mehmet Oflaz, her zaman yaşayarak ve dokunarak öğrenme yöntemini kullandıklarını belirtti.
Meslek lisesi öğrencilerine iş güvenliği eğitimi veriliyor
Okulun konferans salonunda gerçekleşen seminer öncesinde konuşan Okul Müdürü Hacı Uçar, “12. sınıf öğrencilerimiz olarak sizler mesleki eğitim alan öğrencilersiniz. Bu gün anlatılanlar iş hayatınızda karşılaşabileceğiniz riskler için bir rehber olacak.
Acıpayam'da Dr. Tahir Kutsi Makal ve Edebiyat Günleri düzenlendi
Acıpayam Meslek Yüksekokulu konferans salonundaki programa Kaymakam Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Okul Müdürü Doç. Dr. Turgut Tok, Müdür Yardımcısı Tolga Bakırtaş, YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Mithat Makal, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri
Devlet okullarındaki ilk Akıl Oyunları Sınıfı Esenyurt’ta kuruldu
Cumhuriyet İlköğretim Okul Müdürü Satı Mehmet Şimşek, aktif öğrenmenin geliştiğini ve okulların söz konusu etkinlik alanlarına ihtiyacı olduğunu vurguladı. Pal Oyun ve Oyuncak Ürün Müdürü Murat Üstünbaş da müfredatta öğrencilerin bu tarz etkinlik yapabileceği ders saatlerinin mümkün olduğunu söyledi.
Şahin’den dünya şampiyonu okula ziyaret
Başta Okul Müdürü Nur Teber ile beden eğitimi öğretmenlerini kutlayan Şahin, elde edilen başarının okul sporlarında Bursa’yı taçlandırdığını söyledi.“OKUL SPORLARINDA LİDERİZ”
Şırnak’ın tek özel okulu, Kürtçe eğitime hazır
Okul müdürü Mahmut Umut, "Yasal süreç tamlandıktan sonra velilerimizin isteğiyle, velilerimizin talebi doğrultusunda kolej olarak anadilde eğitimi vermeye hazırız" dedi. Kardelen Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Yağmur Koleji, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'demokratikleşme paketi'nde 'Kürtçe'nin özel okullarda öğretileceği' yönündeki
Lara Koleji’nde 5. sınıflara İngilizce dersi veriliyor
Okul Müdürü Ulaş İnönü, Lara Koleji olarak Nevşehir’de 5. sınıf öğrencilerine haftada 15 saat İngilizce ders veren tek okul olma özelliğine sahip olduklarını belirtti. Gerek ana dersler gerekse sosyal faaliyetler açısından oldukça verimli geçecek bir yılın arefesinde olduklarını bildiren İnönü, başarının artarak devam etmesi adına veli
Turhal’dan merve şener hentbol milli takımına seçildi
Kamp dönüşü Turhal Mehmet Akif İlköğretim Okul Müdürü Hasan Yılmaz, Beden Eğitimi Öğretmeni İsmail Çaltepe ile Hentbol Milli Takımı'na seçilen Merve Şener, desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu’nu makamında ziyaret etti.
Bu ilçede hademe, öğrenci, müdür kitap okudu Türkiye ortalamasını geçti
SAKARYA - Sakarya’nın Geyve ilçesinde düzenlenen kitap okuma kampanyasına sadece öğrenciler değil, okulda görev yapan okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve hizmetliler de katıldı. Okuma seferberliğinde bir yılda kişi başına 10 kitap okundu.
Emetli öğrenciler Avrupalılara Türk düğünlerini tanıtacak
Okul Müdürü Güler, şöyle devam etti: "Bu proje kapsamında okulumuza gelecek olan misafirlerimizi ağırlamak amacıyla okul idaresi, veli, öğrenci ve öğretmenlerimizle gönül birliği içinde hazırlıklarımızı yapmaktayız.
Türkiye'de 6 milyonu aşkın öğrenciye hijyen eğitimi verildi
Programa; Zonguldak Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, il milli eğitim şube müdürleri Ali Yılmaz ve Satılmış Tunçkaya, Okul Müdürü Nuri Yüksel ve proje ekibi katıldı. Firmanın hijyen eğitmenleri tarafından görsel unsur yardımıyla çocuklara el yüz yıkama, tuvalet kağıdı kullanımı ve kişisel hijyen konularında bilgi verildi.
Siyahser Ortaokulu Yunanistan’a gidiyor
Okul Müdürü Mehmet Yardımcı da burada yaptığı konuşmada; “Herkes için yeşil bir dünya adlı projemiz kapsamında okulumuz proje ekibi 1- 5 Ekim 2013 tarihleri arasında Yunanistan’da gerçekleştirilecek olan proje toplantısına katılacak
Okul müdürünün öğrenciyi hastanelik ettiği iddiası (Özel)
İSTANBUL - Sultangazi’de, okul müdürü tarafından merdiven korkuluklarına itildiği iddia edilen 8. sınıf öğrencisi Mehmet Gündoğdu hastanelik oldu.
"Anadolu'da dizi ve film çekmek İstanbul'da çekmekten daha zor"
Okul müdürü Fatih Akaslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek 'Hıyanet Sarmalı' dizi ekibine çekimler için Serhat Şehri Kars’ı seçmelerinden dolayı teşekkür ederek başarılar diledi. (CİHAN)
Comenius programı için 10 ülkeden 20 öğrenci Samsun’a geldi
Konuşmasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi arzuladıklarını ifade eden okul müdürü Şener, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini sağlamayı amaçladıklarını
Güney Kore ile Türkiye, eğitimle daha da yakınlaşacak
Okul Müdürü Hüseynov, okulda tüm eğitimin Ipad ve Macbook’lar üzerinden yapıldığını, teknolojik eğitimle beraber değer ve ahlak eğitimine de gerekli önemi verdiklerini kaydetti. Yapılan sunumdan etkilenen Koreli eğitimciler, bu tür okulların sayısının artması gerektiğini ifade etti.
Dil asistanı Polonyalı Rybacka, Manavgat'ta derslere girmeye başladı
Okul müdürü İmdat Pala, AB tarafından atanan Polonya asıllı dil asistanı Magdalena Rybacka'nın görevine başladığını bildirdi. Pala, Rybacka'nın okulda İngilizce ve Almanca derslerine gireceğini kaydetti.
Savaşın çocuklarına yaşadıkları dramı unutturmaya çalışıyorlar(Özel)
Okul Müdürü Abdurrahman Ahmed, aynı zamanda çocuklar için sosyal faaliyetler düzenliyor. Çocuklara daha çok manevi aktivite ve program yaptırdıklarını ifade eden Ahmed, "Bu çocuklar savaş görmüşler, kan görmüşler, kurşun sesi, silah sesi duymuşlar, ölüm görmüşler
Somalili öğrenciler ders başı yaptı
Somalili öğrencileri okul müdürü Nadir Arslan karşıladı. Somalili öğrencilerin başkanı Süleyman İbrahim 3 ay süresince ülkelerinde inşaat ve yol yapan Türk firmalara tercümanlık yaptıklarını söyledi.