okuma

TZOB: Yeraltı sularına sayaç takma zorunluluğu ertelenmeli
Zor şartlar altında bin bir güçlükle tarımsal üretimde sürdürülebilirliği sağlayan üreticilere, otomatik sayaç okuma sistemi kurmasının ek bir yük getireceğini vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Okuma salonları açıldı. Bir yönüyle dağa gitmenin yolu eğitimle kesilmeye çalışıldı. Bunlar yapıldı.
Yunanistan'dan terörist ihbarına 4 milyon Euro ödül
Yunanistan Kamu Düzeni Bakanı Nikos Dendias, Emniyet Genel Müdürlüğü'nü ziyaretinde yaptığı açıklamada, terörü ülke için "en büyük meydan okuma" olarak tanımladı. Yunanistan, ekonomik krize rağmen terörizm ile mücadelede kesenin ağzını açtı.
Gazi Hüsrev Bey Kütüphanesi dualarla açıldı
Yenilenen kütüphane binasında iki büyük okuma salonu ile bir kongre salonu bulunuyor. (CİHAN)
Berlin Türk Cemaati, 2014’ü ‘Türkçe yılı’ ilan etti
Yılsonuna doğru da Türkevi’nde Türk öğrenciler arasında ‘güzel şiir okuma’ yarışması düzenlemeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. AYRIMCILIK İÇİN ÖZEL DANIŞMANLAR TAHSİS EDECEĞİZ
Erzurum'dan Azerbaycan ve Irak'a barkod yazılımı ihraç edildi
Irak ve Azerbaycan'a yazılım programı ile birlikte barkod okuma cihazları ihraç etmeye başladık. DAKİK programı sayesinde ticari potansiyelimizi artırdık. Hedefimiz Kafkas ülkelerinin tamamı ile Ortadoğu ülkelerine açılmak.
Kırtasiye alışverişinde sepet başı harcama yüzde 10 artarak 30 TL'ye yükseldi
Kitap kategorisinde ise sınavlara hazırlık kitapları, özel okullara satılan ders kitapları ve okuma kitapları en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. LİSELİLERİN TERCİHİ 'TEK DEFTER'
Elektrikte 2 milyar liralık gizli zam vurgunu
edilecek kayıp/kaçak bedelleri indirilirken bu indirimin faturaya yansıtılmadığının altını çizen Çınar, “İletim, dağıtım, perakende satış hizmeti ve sayaç okuma bedellerine yüzde 5,3’lük 2014 yılı enflasyon hedefini de, 2013 yılı için beklenen yüzde 6,8’lik fiyat indirimi de faturalara yansıtılmadığı gibi, çıplak elektrik
Yayıncılar 2013 yılında 330 milyon kitap bandrolü tüketti
Konuyla ilgili açıklama yapan Bayram Murat, bandrol kullanımındaki artışın okuma oranları için olduğu kadar korsan kitapla mücadele için de önemli bir gösterge olduğunu söyledi. 2013 yılında en fazla bandrol alımı yapılan ay 39 milyonla Eylül ayı oldu.
Rumen ve Bulgar göçü, Almanya'da eyaletleri korkutuyor
Bakanlığa göre göçmenlerin bir kısmı okuma-yazma bilmezken, bir kısmı da akademisyen. Bakanlığı endişeye sevk eden bir diğer mesele de bazı kentlerde kaçak işçi piyasasının oluşmuş olması ve buralarda güpegündüz insan ticaretinin yapılması.
EMO: Elektrik bedeline 'gizli kayıp-kaçak zammı' yapıldı
bedelleri indirilirken, bu düzenleme faturaya yansıtılmadan buharlaştırıldığı ileri sürülen açıklamada, "İletim, dağıtım, perakende satış hizmeti ve sayaç okuma bedellerine, yüzde 5.3`lük 2014 yılı enflasyon hedefini de, 2013 yılı için beklenen yüzde 6.
Ukraynalılar yeni yıla 'Euro Meydan' eylemiyle girdi
Ukraynalıların milli marş okuma rekor denemesi hem havadan hem de yerden çok sayıda kamerayla kayıt altına alındı. (CİHAN)
Erken doğum, kalıcı hasara yol açabilir
haftalarında doğan çocukların okuma ve yazmada geri kaldıkları gözlemlenirken, genel erken doğum riskleri bu bebeklerde de yaşanabiliyor. Hastaneler de artan erken doğum rakamları karşısında yeni programlar uygulanmaya başlanıyor.
Fethullah Gülen Hocaefendi: Örgüt diyenlerin sözlerine haince diyeceğim
“Okul açmak, kültür lokali açmak, okuma salonları açıp fakir insanlara bedava ders vermek hayırlı bir hizmettir!” düşüncesiyle sizi hiç tanımadığı halde gelip “Bir tane de ben yapayım.
Pasifik’te hava savunma sahası yarışı
Seul yönetiminin genişleteceğini açıkladığı yeni hava savunma sahası (KADIZ) kararı, Çin’e meydan okuma olarak algılandı. Güney Kore, Çin’in yeni ilan ettiği ADIZ’ın ardından böyle bir karar aldıklarını ve kısmen iki bölgenin çakışacağını duyurdu.
Çeçen lider Kadirov’un oğlu 6 yaşında hafız oldu, rekor kırdı
Henüz Adam, Rusça okuma ya da yazma bilmiyor…” ifadelerini kullandı.Kadirov, oğlunun geçen yıl Hac’ca gittiği ve orada Kabe’de hafız olmak için dua ettiğini söyledi. Kadirov, oğlunun yetişmesinde katkı sağlayan hocalarına da teşekkür etti.
Şirketlere ‘dünyaya ayak uydurun’ tavsiyesi
E-kitap okuma uygulaması başlattı. Yeniliği temel aldı ve sektörünün önde gelen isimlerinden oldu.”
Gece ve haftasonu çalışan ebeveyn çocukları olumsuz etkiliyor
Davranış bozukluğu, konuşma, okuma, matematik gibi alanlarlarda düşük seviyede olan beceri ve obezite, normal saatlerin dışında çalışan anne-babaların çocuklarında daha belirgin bir şekilde gözlemlenmiş.
65 ülkede gerçekleştirilen 'eğitim raporu' açıklandı
Son 10 yıl içinde matematik, okuma ve fen bilimlerinde ilerleme sağlamasına rağmen Türkiye, 2012'de Hırvatistan, Sırbistan, Yunanistan, Macaristan, İsrail ve Litvanya gibi kendi kategorisindeki ülkelerin gerisinde kaldı.
Almanya'daki Türk çocuklarının okuldaki başarısı arttı
Bu yılki PISA araştırmasında matematik ve okuma seviyesinin ölçüldüğünü söyleyen Federal Eğitim Bakanı Prof. Johanna Wanka, Türk öğrencilerin başarısında da önemli ölçüde iyileşme görüldüğünü dile getirdi.
Şivan Perwer: Eğitimde eşitlik sağlanmadan dershaneler kapatılmamalı
Perwer, "Okul ve okuma çeşidi, hangi eğitim sistemi topluma, insanlara yararlı olacaksa bunun birden yasaklama değil de konuşup, danışılıp üzerinde tartışmak lazım. Getirisi ve götürüsü nedir onu bilmek lazım.
Kırgızistan’da öğrencilerin vagonda eğitim mücadelesi
Okuma aşkıyla yanan Canı Cer çocuklarının imdadına okula dönüştürülen vagon yetişmiş. Pencereleri naylonla kapatılan vagon iki bölmeden oluşuyor: Biri sınıf, bir diğer ise idari oda.
ATSO Başkanı Uslu: Böyle radikal bir karar alelacele alınmamalı
Dershaneler ve okuma salonlarının kapatılmasına ilişkin kanun taslağını değerlendiren Uslu, "Dershaneler mevcut sistemin eksiği üzerine kurulmuştur. Eğitim sistemimizde öğrencinin başarısı için özel ders ihtiyacını karşılayan özel dershaneler ile okullarımızın işlevleri tamamen birbirinden farklıdır.
Gurbetçi aile Suriye'de öldürüldüğü söylenen çocuklarının cesedini istiyor
KUR'AN'I KERİM OKUMA YARIŞMASINDA DERECE YAPMIŞTISuriye’de öldüğü iddia edilen Fatih Khan, önceki yıl katıldığı bir Kur'an’ı Kerim yarışmasında büyük bir başarı göstererek, Danimarka genelinde 2.
Brezilya'da yarım milyon öğrenci, üniversiteye dershaneyle hazırlanıyor
SAO PAULO - Brezilya'da üniversite sınavlarına hazırlanırken özel okulda okuma ya da özel ders alma imkanı bulamayan yaklaşık 500 bin öğrenci, yarıştan geri kalmamak için özel dershaneleri tercih ediyor.
Şimşek: Türkiye demokrasi ve bölgesel kalkınma planlarıyla örnek oluyor
“ANNEM BABAM OKUMA YAZMA ÖĞRENEMEDİLER” Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye’nin Güneydoğu’daki köylerinde okul olmadığı için anne babasının okuma yazma öğrenemediğini ama günümüzde eğitime yapılan yatırımlar konusunda büyük
Şeref Eroğlu, ABD'deki Türk öğrencilere güreş öğretiyor(Özel)
ABD’nin spor konusunda fırsatlar ülkesi olduğunu hatırlatan Eroğlu, yetenekli ve başarlı öğrencilerin en güzel üniversitelerde burslu okuma fırsatı yakalayabileceğini hatırlattı. Dünya şampiyonu güreşçi, öğrencilerin bir yıl içinde güreşi kanıksamış ve minderde rakiplerine kafa tutacak seviyeye geleceklerini söyledi.
'Almanya’da okuma yazma bilmeyen 7,5 milyon insan var'
BERLİN - Almanya’da okumak ve yazmakta güçlük çeken 7,5 milyon insan günlük hayatta büyük zorluklarla karşılaşıyor. 'LevelOne' şirketinin 18-64 yaşlarındaki insanlar üzerinde yaptığı araştırmaya göre okuma-yazmayı yeterince bilmeyen insanların oranı toplam nüfusun yüzde 14,5’ine tekabül
Kitaplar durağa girdi, vatandaş okuyarak otobüs bekleyecek
ANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediyesi, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için şehir içindeki klimalı duraklara kitap rafları yerleştirdi. Antalyalılar, otobüs saatini kitap okuyarak bekleyecek.
Otobüs duraklarında yolcuları kitaplar uğurlayacak
ANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için klimalı otobüs duraklarına kitap rafları yerleştirdi. Uygulama ile vatandaşlar otobüs beklerken kitap okuma imkanı bulacak.
CHP’liler, Andımız'ı okurken şaşırdı
Bunun üzerine CHP yönetici ve üyelerinin başını çektiği kalabalık Andımız’ı okumaya başladı. Yanlış teleffuzlarla başlanan Andımız'ı okumaya devam eden grup, bir ara şaşırdı. Kısa bir süre beklemenin ardından iki mısra atlanarak son mısrayla okuma tamamlandı.
Vatan Caddesi’nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Tören, şiir okuma, halk oyunları gösterisi ve resmigeçit töreni ile sürüyor. Kutlamalara vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.
CHP'li Sarı: Partimizden Sarıgül'e yönelik bir eğilim var
Rahmetli eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in dediği gibi 'Meclis, Cumhuriyet'e meydan okuma yeri değildir'. Giren olduğunda ayrıca değerlendiririz.
Prof. Conway: Gülen, batılı filozofların aksine, teoriyi pratiğe döküyor
etkilenmesiyle 50 yıldan fazla süredir ders verdiğini dile getiren Humboldt Devlet Üniversitesi Profesörü Thomas Gage, "Kariyerimin sonunda Fethullah Gülen’i okuma şansı buldum. Şunu gördüm ki Martin Luther King ve Fethullah Gülen, Nelson Mandela misali, daha iyi bir dünya kuruyorlar.
Alman üniversitelerini Türk öğrenciler dolduruyor
Söz konusu yabancı öğrencilerin yaklaşık üçte birinin “Almanya’da yüksek okul okuma müsadesini” Almanya içinde ve Almanya’nın diğer ülkelerindeki okullarında aldıklarını bildiren Bakanlık, “Bu noktaoda 9 bin 36 öğrenci ile Türk öğrenciler, bin 359 ile Yunan ve bin 317 ile İtalyan pasaportlular
Denizli'de 'Süpermen Türk Olsaydı' söyleşisi yapılacak
bir yönetim anlayışından gelen Türkiye’de, kişisel gelişim gibi konulara ilginin yeterli düzeyde olmadığını ifade eden Hayri Ün, “Aslında düzenli kitap okuma oranı Fransa’da yüzde 21'ken ülkemizde 10 binde 1 olması, bu konuyu özetlemektedir.
Japonya'dan Afganistan'a eğitim için büyük destek
Ülkede hala 8 milyon kişi okuma-yazma bilmiyor. İnşallah 7 yıl içinde vatandaşların yüzde 60’ı okur -yazar olacak. Sonra ise başka programlarımız var.
'Çocuğum kitap okumuyor' diyen ailelere 'birlikte okuma saati' tavsiyesi
İSTANBUL - Çocuklarının kitap okumamasından şikayetçi olan ailelere, önce kendilerinin örnek olması tavsiye edildi. Zambak Yayınları Kültür Kitapları Yayın Yönetmeni Mehmet Azim, çocukların kitap okumaya özendirilmesi için evde mutlaka bir kitaplık bulundurulmasını ve ailece okuma saatleri
Üç gün önce evden ayrılan yaşlı adamdan haber alınamıyor
Okuma yazması olmadığı öğrenilen Duran'ın fotoğrafları de polis ekiplerince vatandaşların görebileceği yerlere asıldı. Arama çalışmaları süren Duran'ın bulunması için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden yardım isteneceği bildirildi.
Alman cezaevinde 18 yıl kaldıktan sonra dünya şampiyonu oldu
/>Cezaevinde kendisine birtakım misyonlar edindiğini, bunların başında gençleri uyuşturucu illetinden kurtarmak olduğunu belirten Gürol Kaplan, bunun yanında okuma alışkanlığı kazandırmak için de çaba sarfettiğini aktardı.
Adrese teslim ehliyet çetesi çökertildi
DİYARBAKIR - Diyarbakır’da 5 bin TL karşılığında jokerleri sınavlara sokarak, okuma yazması olmayanlara ehliyet verdiği tespit edilen sürücü kursu sahibi önderliğindeki çete çökertildi. Operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 9’u tutuklanırken, çetenin Türkiye’nin dört bir yanında okuma yazması olmayan, sınavlarda başarısız olanlara yüklü ücret karşılığında
"Gazetecilerin hata yapma ihtimali yok"
Çünkü okuma yazma oranları düşük ve bir çağdaşlaşma serüveni vardı. Bu da beraberinde gazeteye ilgiyi yeni yeni artıracaktı.” diye konuştu.
Görme engelliler, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yardım bekliyor
Görme engelli öğrencilerin din eğitiminde, Kur'an-ı Kerim'i yüzüne okumanın tek başına yeterli olmadığını kaydeden Nurluyol, “Hadis, meal ve tefsir kitaplarının basılarak engellilerin hizmetine sunulması gerekiyor.
Hapishanede anneleriyle kalan 447 çocuk kreşle tanıştı
Bu merkezlerde erken matematik, bilim ve okuma yazmaya hazırlık etkinlikleri düzenlenecek.Adalet Bakanlığı'nın verilerine göre, ceza infaz kurumlarında 4 bin 838 kadın tutuklu ve hükümlü bulunuyor.
TEDER, Tarsus’ta 500 ailenin yüzünü güldürdü
Açılan okuma salonlarının bulunduğu Girne, Barbaros, Yeşil, Fahrettinpaşa, Tozkoparan, Akşemsettin, Kavaklı mahallelerinde 500 ailenin yüzü kurban bayramında bir kez daha güldü. Okuma salonlarının sorumlusu İsmail Türkmen, okuma salonlarında eğitim gören öğrencilerden maddi durumu yetersiz olanların ailelerine giderek bayramlarını kutladıklarını
İçişleri Bakan Güler, Midyat’ta Suriyelilerle bayramlaştı
Kampta, okuma yazma kurslarında Türkçe öğrenen bir grup çocuk, Bakan Güler’e ‘Hoş geldin abi’ şeklinde tezahüratlarda bulundu. Güler, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
"Diyarbakır'ın gönül elçileri olun"
Kimse Yok mu Derneği’nin gönüllülerine, Diyarbakır’daki okuma salonlarında okuyan öğrenciler de birbirinden güzel ilahi ve şarkılar söyledi. Vali Vekili Engin, hayırseverlerden gönül elçi olmalarını isterken AK Partili Ensarioğlu, hizmet ehline çok şey borçlu olduklarını söyledi.
Zico'dan Mesut Özil'e övgü
Oyunu okuma ve öldürücü paslar verme konusunda çok yetenekli." yorumunu yaptı.Alman Milli Takımı'nın, 1970'lerde forma giyen oyuncusu Wolfgang Overath'dan bu yana Mesut Özil gibi bir oyun kurucuya sahip olmadığını savunan Zico, 25 yaşındaki futbolcunun Altın Top (Ballon d'Or) ödülü için
Bilge köyü sakinlerinin kimse yok mu çağrılarına cevap verdiler
Mardin’de okuma salonlarında dershanelerde, öğretmenlere herkese teşekkür ediyorum. Burada güzel hizmetler yapıyorlar.
Zehra'nın ilham aldığı babaannesi konuştu: Çifte bayram yaşadık
ÇOCUK VE TORUNLARIMIN OKUMASINI TEŞVİK ETTİMHollanda'nın Harderwijk Şehrinde ikamet eden Döndü Sarıaslan, Zehra Sarıaslan'ın BM'de konuşmasını televizyondan izlediğini, kendisi ile gurur duyduğunu söyledi.