operatör

GSM firmaları poliçe bildirim tarihlerini bildiremeyecek
SAKARYA - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) sigorta aracılık hizmeti ile iştigal eden üyeleri temsil eden 16. Meslek Komitesi, bir GSM operatörünün sigorta poliçe bitim tarihini ücret karşılığında bilgilendirme uygulamasını itiraz ederek durdurdu.
Avea CEO'su Akdemir: Cep telefonuna taksit sınırı satışları aşağı çekebilir
Normal bir operatör olmaktan çıkıp bir servis sağlayıcı organizasyona dönüştüklerini anlatan Şahin, "Mobil internet altyapılarına güçlü yatırım yapıyoruz. Sadece şebeke tarafında değil akıllı telefonlar kullanım teknolojileri geliştirerek bu uygulamaları sadece bireysel abonelere yönelik değil kurumların iş otomasyonunu geliştirmek
Avea’dan esnaf tarifesi
İSTANBUL - Mobil operatör Avea’nın yeni tarifesi ‘Kontrollü Esnaf 1200’; 12 ay süreyle ayda 25 liraya, her yöne bin 200 dakika arama yapmaya olanak tanıyor. Esnafa hitap eden tarifeden yararlananlar, limitleri dolduğunda kendilerine önerilen paketlerden dilediğini tercih ediyor.
Emekliye ‘cep’ indirimi
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, S.E.Ç Faturalı ve Faturasız‘a abone olan emeklilere tarife ve paket indirimi sunuyor.S.E.Ç Faturalı’da her yöne 500 dakika içeren S.
Rusya’da mahkeme kararı olmadan internet siteleri engellenebilecek
Roskomnadzor, internet operatörüne talimat vererek ilgili sitenin yada içeriğin engellemesini talep edecek. Operatör engellediği site yada içerik sahibine bilgi verecek.
Yeni müşteri programı 'Prime'ı tanıttı
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, yeni müşteri programı Prime’ı kullanıma sundu. Şu an 100 bin müşterisi bulunan program; bir yandan arama ve internet, bir yandan restoran ve otel indirimlerinden yararlanmaya imkan tanıyor.
Avea, 3 bin 201 engelliyi istihdama kattı
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) ile 8 senedir yürüttüğü ‘Özümüzle Üretiyoruz Projesi’ kapsamında 3 bin 201 engelliyi istihdama kattı. Projenin bulgularına göre 3 bin 201 engelli adayın yüzde 45’i Türkiye’nin en büyük 500 şirketinde görev aldı.
Engellilerin faturasına Özel İşlem Vergisi'ni yansıtmayacak
İSTANBUL - GSM operatörü Vodafone, engellilerden Özel İletişim Vergisi (ÖİV) almayacak. Muafiyet sayesinde arama ve SMS bedelleri yüzde 25 indirimli olacak.
Avea’dan yeni gençlik platformu: Woops
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, gençler için Woops platformunu hayata geçirdi. Platforma üye olanlar, akıllı telefonları indirimli fiyatlardan alıyor.
Tüketici derneklerinden çağrı merkezlerine ‘bekletme’ tepkisi
Sonra operatöre bağlanabildim.” TBF BAŞKANI DENİZ: OPERATÖRLER DAHA YETKİN OLMALITBF Genel Başkanı Bülent Deniz de çağrı merkezlerinde en önemli sorunun müşteri temsilcisi ile diyalog olduğunu dile getiriyor.
Joe Biden, yanlış kişiyi arayarak seçim zaferini kutladı
Operatör bana Beyaz Saray’dan aradığını ve Başkan Barack Obama’nın kendisi ile konuşacağını söyledi. Telefondaki kişiye benim belediye başkanlığını kazanan Marty Walsh olmadığımı ve telefonun da aranan kişiye ait olmadığını söyledim.
Yüzü tamamen yanan Suriyeli çocuğun tüm yüz derisi yenilendi
25 Aralık Devlet Hastanesi’nde görevli Plastik Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Ertan Günal, hastanın kendisine yüzündeki izler ve deri çekilmeleri ile başvurduğunu belirterek, çocuğun aynı zamanda alt göz kapağında ki deri çekilmesine bağlı olarak her iki gözünde kuruma ve görme kayıpları
Tabletli duman avcıları sigara yasağına uymayanlara göz açtırmıyor (Özel)
sistem aracılığıyla denetim ekiplerinin konumu, ihbarın yapıldığı mekana uzaklıkları, ne kadar sürede oraya intikal edeceklerini, kontrol merkezindeki operatör arkadaşlarımız görerek ona görev yönlendirme yapıyor.
Kaçak geçmeyen aracın plakasını operatör yanlış okumuş ceza sehven yazılmış
Bölge Müdürlüğü, plaka karakterinin benzerlik göstermesinden dolayı operatör tarafından Kurtoğlu'nun kullandığı aracın plakasının sehven girilerek ceza işlem uygulandığını, yapılan başvuru üzerine sistemdeki gerekli düzeltmenin yapılmasının ardından cezanın iptal edildiğini bildirdi.
15 ülkeden sorumlu üst yönetici oldu, işleri uçaktan idare edecek
İSTANBUL - GSM operatörü Vodafone'un Türkiye üst yöneticisi Serpil Timuray, şirketin yeniden yapılanması çerçevesinde Ağustos ayında yapılan değişikle tepe yönetimine atandı. Timuray, İngiltere merkezli Vodafone Grubu'nun 2 bölgeli yeni yönetim organizasyonunda; aralarında Türkiye, Hindistan, Mısır, Güney Afrika, Avustralya'nın bulunduğu 15 ülkenin
Aydınlı kadın girişimcilere mikro kredi çekleri verildi
Ekonomiye Kadın Gücü Projesi ile dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirmiş oldu. Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor.
Avea Genel Müdürü: Türkiye tek haneli, cep telefonu sektörü iki haneli büyüyecek
İSTANBUL - Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, sene sonunda Türkiye’nin tek haneli, mobil telefon ve operatör sektörünün çift haneli büyüyeceğini belirtti. Akdemir, “Sektör olarak Türkiye’den koptuk.
Şırnak'ta 3 ölümlü göçük olayında ocak sahibi tutuklandı
Göçükte kaya parçalarının altında kalan operatör yardımcısı ve yağcı 19 yaşındaki Süleyman Gökalp, aşçı Hüseyin Denkçi ile operatör 45 yaşındaki Mahmut İçkale hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada kömür ocağı kapatılmıştı.
Cepler akıllandı, rekabet kızıştı
/>İlk 6 ayda toplam 3 milyon 292 bin 25 adet akıllı telefonun tüketici ile buluştuğu belirlenirken, gerek ürün fiyat yelpazesinin genişliği gerekse de GSM operatörlerinin satış uygulamalarının sektörün büyümesine katkıda bulunduğu dile getirildi.
'Ambliyopi (göz tembelliği) tedavisi ilkokuldan daha erken yaşta uygulanmalı'
MARDİN - Mardin Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. Hatun Nurçin, Türkiye’de Ambliyopi (göz tembelliği) hastalığının toplumda yaklaşık yüzde 2 ile yüzde 4 sıklıkla görüldüğünü belirterek, "Ambliyopi tedavisinin erken yaşlarda daha başarılı olması nedeniyle ülkemizde de kısmen
Göçük altında kalan 3 işçinin cesetlerine ulaşıldı
Göçük altında kalarak hayatını kaybeden iş makinesi operatörü Mahmut İçkale (45), operatör yardımcısı Süleyman Gökalp (19) ve aşçı Hüseyin Dekçi'nin (18) cenazeleri yapılacak otopsinin ardından ailelerine teslim edilecek.
Şırnak’ta göçük altında kalan 3 kişinin cesedine ulaşıldı
İş makinesi operatörü Mahmut İçkale, operatör yardımcısı Süleyman Gökalp ve aşçı Hüseyin Dekçi'nin göçük altından çıkarılması için sabah erken saatlerinde arama kurtarma ekipleri bölgeye inerek çalışmalarına başladı.
Şırnak’ta arama kurtarma çalışmaları yeniden başladı
İş makinası operatörü Mahmut İçkale, operatör yardımcısı Süleyman Gökalp ve aşçı Hüseyin Dekçi'nin göçük altından çıkarılması için sabah erken saatlerinde arama kurtarma ekipleri bölgeye inerek çalışmalarına başladı.
Düzeltme-Bitlis’te kepçe operatörü yıkılan binanın altında kaldı
BİTLİS - Sayın abonemiz; 'Bitlis’te kepçe operatörü yıkılan binanın altında kaldı' başlıklı haberimizde, yaralanan iş makinası operatörünün ismi sehven Gürsel Karadoğan şeklinde belirtilmiş. Doğrusu Servet İçgüleç olacak.
Bitlis’te kepçe operatörü yıkılan binanın altında kaldı
depreminde zarar gördüğü için kentsel dönüşüm çerçevesinde yıkılması onaylanan Şehit Mustafa Yeter Polis Karakolu'nun yıkımını gerçekleştiren iş makinası operatörü Gürsel Karadoğan (34), yıkılan binanın altında kalarak yaralandı.
Ücretsiz programlar güvenliği tehdit ediyor
Mustafa Şanver, telefon dinlemelerinin genel olarak operatör veya santrallerden yapıldığını, akıllı cep telefonları ile beraber mobil programlar aracılığıyla daha kolay dinlemeler yapılabileceği üzerinde durdu.
Akkuyu Nükleer Santrali'nde ilk kazma 2016'da vurulacak
burada hem aktif hem de pasif güvenlik sistemlerinin olacağını anlatan Kasumov şunları dile getirdi: "Pasif güvenlik sistemi dışarıdan bir güç temini veya operatör müdahalesi gerektirmemektedir. Dört güvenlik kanalı mevcuttur.
Söke Tayem'de 1. Dönem Çırçır Makineleri Operatör Yetiştirme Kursu sona erdi
Dönem Çırçır Makineleri Operatör Yetiştirme Kursu, yapılan sınavlarla sona erdi. Manisa ve Aydın illerinden katılan 27 kursiyer sınavlarda başarı göstererek sertifika almaya hak kazandı. Belge dağıtım törenine Söke İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Ünal, Adana Tayem'den Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Bülbül ve Eğitici Selim Gündüz, Söke Eğitim Merkezi Müdürü
Hastanede botla dolaştı, Putin’den yardım istedi
Amacının yapılan tamirat çalışmalarının sonucunu göstermek olduğunu kaydeden Kemov, operatör arkadaşıyla sular altında kalan bodrumda suyun seviyesini gösterdi. Rezin botla bodrumda ufak tur da atan hastane görevlisi, sağlık tesisinde elektriklerin kesildiği ve ameliyatların bile yapılamadığından yakındı.
Avea, 3G’yi 4 kat hızlandırarak 4G seviyesine çıkarttı
İSTANBUL - Türkiye'nin önde gelen telefon operatörlerinden Avea, Ar-Ge Merkezi’nin 3. yılında son uygulamasıyla, 3G çift taşıyıcı ve çift anten teknolojisini canlı şebeke iletişim kulesinde aktif hale getirdi ve 84 mbps ile kullanıcı başına maksimum hıza ulaştı
Akıllı telefon pazarının Türkiye'deki büyüme oranı dünyayı solladı
Operatör münhasır kanallarındaki büyüme oranı ise yüzde 85 olarak gerçekleşti. Yani Türkiye’de akıllı telefondaki büyüme oranı; dünyadaki büyüme oranının da üstünde.
Maytap, fişek, çatapat gözlerde ağır hasara yol açabiliyor
Bayramda ikram için kullanılan kolonyanın da çok önemli olduğunu anlatan Operatör Dr. Nafiz Mutlu, kolonya alırken bilinen markaların tercih edilmesini istedi. Mutlu, şöyle konuştu: "Özellikle bayramların yaklaştığı günleri fırsat bilip, piyasaya kalitesiz ürünleri süren bayram fırsatçılarına vatandaşlarımız dikkat etmelidir.
Kadının karnından 8 kilo ur çıkarıldı
Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Can Terzier'in muayenesinde karnında ur olduğu tespit edilerek ameliyatla alınmasına karar verildi. Daha sonra Dr. Terzier'in gerçekleştirdiği başarılı bir operasyonla karnında, futbol topundan daha büyük olan 8 kilo ağırlığında ur çıkarıldı.
Avea’dan bir çeyrekte 1 milyar lira gelir
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, 2013 ikinci çeyrekte 1 milyar lirayı aşkın gelir elde etti. Operatörün abone başı aylık geliri (ARPU) yüzde 10 artarak 23,5 lira; faiz amortisman vergi öncesi karlılığı (EBITDA) ise yüzde 49 artarak 129 milyon lira oldu.
Organları İstanbul ve Antalya'daki hastalara umut oldu
Ekibe Side Özel Anadolu Hastanesi'nde görevli 3 operatör doktor da destek verdi. Hakim'in anne ve babası Hatice ile İsmet Kaniyolu, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden gelen ekibi görünce gözyaşlarını tutamadı.
İlk çeyrekte servis gelirlerini yüzde 15 büyüttü
İSTANBUL - Mobil operatör Vodafone, 2013-2014 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket, ilk çeyrekte servis gelirlerini yüzde 15,5 büyüterek 1,4 milyar TL’ye taşıdı.
Antalya'dan yüz nakli için ekip geldi
Yücelen Hastanesi Başhekim Yardımcısı Operatör Doktor Nasır Ordubatlı, "Hastanın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine aile din, dil, ırk farkı gözetmeden organları bağışladı. Şu an için kalp, böbrek ve karaciğeri uygun olmadığı için alınamayacak.
Avea, 5G’nin rotasını belirleyen konsorsiyumda
Projede yer alan tek mobil operatör olan Avea, Türkiye’yi temsil ediyor. Üçüncü toplantısını 11-12 Temmuz‘da Türkiye’de yapan konsorsiyum 5G kapsamında gelecek planlarını masaya yatırdı.MOTO Projesi ile 5G teknolojisini Türkiye‘ye sunma amacıyla önemli bir adım attıklarını belirten Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr.
Hububat hasadında dane kaybına sıkı denetim
Biçimi yapan kişinin operatör belgesinden dane kaybına kadar birçok hususu denetleyen ekipler, valilik genel emri ve bakanlık emirleri doğrultusunda dane kaybının minimum seviyede tutulması için mücadele ediyor.
Tabip Odasından sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete tepki
Merkez Yüreğir ilçesinde özel bir hastanede çalışan Operatör Doktor Özgür Kaya Selçuk, 34 haftalık hamile Selma İ'nin bebeğinin öldüğünü tespit etmiş, bunun üzerine kadını Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne yönlendirmişti.
Lunaparkta kaza: 2 yaralı
Operatör, hemen balerini durdurdu. Yaralanan 2 kişi çağrılan ambulanslarla Karasu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Avealabs, yeni girişimcilerini bekliyor
İSTANBUL - Mobil operatör Avea’nın bünyesinde bulunan Avealabs Kuluçka Merkezi, kapılarını yeni girişimcilere açıyor. 2011’de hayata geçen, ilk mezunlarını 2013 Haziran ayında veren merkez, bilişim şirketi açmayı veya büyümeyi planlayanlara yardım ediyor.
Çiftçi, tane kaybından 5 milyon lira zarar etti
Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile biçerdöver operatör eğitimi kursları açıldı ve başarılı olanlara belgeleri verildi.
Filyos Çayı'nda bir ceset bulundu
Bölgede faaliyet gösteren kum çakıl ocağı kepçe operatörü tarafından fark edilen ceset, kimlik tespiti için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek. Olayın meydana geldiği Çaycuma köprüsünün yaklaşık 15 kilometre uzağındaki bir kum ocağında görevli iş makinesi operatörü tarafından ceset fark edildi.
Lunaparkta kaza: 4 yaralı
Operatör, hemen balerini durdurdu. Büyük korku yaşanırken, olay yerine hemen112 ekipleri çağırıldı. Olayda yaralanlardan Tuğba Sönmez (16), Sudenaz Türk (9) Kocaeli Devlet Hastanesi'ne, Büşra Büber (23) ve Osman Büber (15) Kocaeli Üniversitesine sevk edildi
Gözün netlik ayarını dikişsiz, bandajsız 10 dakikada yapmak mümkün
İstanbul Bir İnci Göz Hastanesi operatör doktorlarından Faik Oruçoğlu'nun açıklamalarına göre yakını iyi görememe, göz kusuru olmasa dahi yaşlanmaya bağlı bir olay olarak 40 yaşından sonra beliriyor. Bunun nedeni gözün netlik ayarını yapan göz merceğinin esnekliğini yitirmesi.
Çadır kentteki Suriyeliler göz sağlı taramasından geçiriliyor
Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından görevlendirilen Operatör Doktor Emine Esra Asfuroğlu tarafından haftada bir gün çadır kent sahra hastanesinde Arapça tercüman eşliğinde göz muayeneleri yapılıyor.
Devlet hastanesindeki yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı
Tatbikatla ilgili olarak konuşan Ereğli Devlet Hastanesi yöneticisi Operatör Doktor Muharrem Erdem, tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Erdem konuşmasında "Hastane tarihinde ilk kez gerçekleştirmiş olduğumuz yangın tatbikatı başarıyla sona erdi.
Sırrı Süreyya Önder kepçenin önüne durdu
Operatör de çalışmaya son verdi. Polislerin eylemcilere biber gazı sıkmaması gerektiğini ifade eden Önder, “Ağaçları kestirmeyeceğiz. Fakir fukaranın gölgesinin kesilmesine izin vermeyeceğiz.
Süper Lig'de en çok izlenen goller Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'dan
GollerCepte servisi sayesinde Spor Toto Süper Lig 2012-2013 sezonunda da operatör abonesi üyeler gole doydu. 2 milyon kişinin yararlandığı servis kapsamında abonelerin cep telefonlarına gol videoları, maç özetleri ve haberlerini içeren yaklaşık 70 milyon SMS gönderildi.