ordu üniversitesi ziraat fakültesi

Türkiye'nin en uzun süren doktora çalışmasını 60 yaşında bitirmeyi başardı
23 yıl sonra başladığı tez Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ndeki heyet tarafından başarılı bulunarak kabul edildi ve Refik Gündoğar'a doktor unvanı verildi. Refik Gündoğar duygularını şöyle ifade etti: “Doktora çalışmasının benim açımdan önemli olan bir yönü de bu tip çalışmaya meyli olan insanların hiçbir zaman pes etmemeleri
Türkiye'nin hastalığı hipertansiyon
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Turan Karadeniz, özellikle Karadeniz Bölgesi’nde yaz mevsiminde kış hazırlıkları çerçevesinde gıdaların tuzlama yöntemi ile saklandığını belirtti. Bunun da gıdalarda tuz oranını çok yükselttiğine dikkat çeken Prof.
Türkiye'nin ilk fındık müzesi, kütüphanesi ve örnek bahçesi oluşturuluyor
Giresun Üniversitesi Fındık Araştırma Merkezi, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Samsun Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile bu kütüphanede yeralacak eserlerle alakalı işbirliği yapacağız. Yine projemiz kapsamında açık hava Fındık Müzesi oluşturacağız.
Kesme Çiçekçilik Tanıtımı ve Pazarlanması konulu seminer düzenlendi
Vali Yardımcısı Abdullah Demir, Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Eyüp Elmas, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Fındık, kuraklık tehdidi ile karşı karşıya
GİRESUN - Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, aşırı sıcaklar nedeniyle oluşan kuraklığın 2012 ürünü fındığı tehdit ettiğini söyledi. Karadeniz, üreticilerin kuraklığın etkilerini azaltmak için bahçelerini sulamalarını tavsiye etti.
Ordu'da bıldırcın yetiştiriciliği yaygınlaştırılacak
ORDU - Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi önderliğinde başlatılan bıldırcın yetiştiriciliği ilk sonuçlarını verdi. 17 günlük kuluçka döneminin ardından ilk bıldırcınlar yumurtadan çıktı.
Fındık bahçelerine erken girilebilir
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, yaptığı açıklamada Mayıs ayı ısı değerlerinin geçtiğimiz yıla oranla yüksek geçtiğini ve bu nedenle fındıkta döllenme sürecini hızlandırdığını kaydetti.
Giresun'da ceviz, karadut ve kızılcık üretimi yaygınlaştırılıyor
Bu arada Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, uygulanacak ceviz, karadut ve kızılcık projesi için Valilikte Proje Koordinatörü Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Muhammet Angın, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı Erdem Karaağaç ile ilgililerin katıldığı bir toplantı yaptı
Zonguldak’ta ‘ceviz yetiştiriciliği’ konferansı
Konferansa Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi eski Rektörü Prof Dr. Seyit Mehmet Şen konuşmacı olarak katılacak.
Prof. Karadeniz: Hasattan sonra fındık naylon çuvallara konmamalı
ORDU - Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, fındıkta aflatoksinin, özellikle daha bahçede iken oluşmaya başlayabileceğini belirterek, "Hasattan sonra fındığın naylon çuvallara konması aflatoksin oluştuduyor.
Türkiye'nin 2011 yılı fındık rekoltesi 404 bin 148 ton olarak belirlendi
Ordu Gazeteciler Cemiyeti'nde, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Ordu Ziraat Odası Başkanı Necat Avcı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Ordu Ziraat Odası olarak, yeni bir heyet oluşturduklarını söyledi
YÖK, 14 fakülteye dekan ataması yaptı
Ayşe Bahar Yılmaz Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi: Prof. Dr. Turan KaradenizRize Üniversitesi Tıp Fakültesi: Prof. Dr. Davut KeskinSüleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi: Prof.
20 yılda 20 proje hazırlayan Prof. Dr. Karılgaç,'ın son çalışması merkezi laboratuvar oldu
ORDU - Akademik hayatı boyunca 20 yılda 20 proje gerçekleştiren Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, bunlara Ordu Üniversitesi Stratejik Plan ve Merkezi Laboratuvar Projesi’ni de ekledi.
Ordu’nun doğal bitkileri gelir kapısı oluyor
ORDU - Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tarık Yarılgaç tarafından yürütülen proje ile Ordu’nun doğal bitkileri gelir kapısı haline getirilecek. Avrupa Birliği’nden 225 bin euro destek alan ve 12 ay sürecek olan proje kapsamında üretilen ilk örneklerin İngiltere’de ilgi gördüğü belirtildi.
Kolay pişen Akkuş fasulyesi, gaz harcamasını kısacak
Fasulyenin de aralarında bulunduğu baklagillerin protein değeri yüksek olduğu için insan beslenmesinde önemli bir yeri olduğunu aktaran Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.
"Karadeniz Bölgesi'nde meyve bol, işleyecek tesis yok"
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, Karadeniz Bölgesi'nde meyvelerin değerlendirilemediğini belirtti. Karadeniz, "Bu ürünlerin değerlendirileceği bir tesise ihtiyaç var.
Sahibine yüksek gelir sağlayacak örnek bahçe kurmak için arazi arıyor
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali İslam, Ordu'da Örnek Meyve Bahçesi Projesi başlatmak için uygun bir bahçe aradıklarını ancak uygun arazi bulamadıkları için projeyi başlatamadıklarını söyledi.
Prof. Dr.Yunus Şılbır: TOKİ, Perşembe Yaylası'nda en verimli mera sahasına konut yapıyor
olarak da tescilli Perşembe Yaylası'na Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak 254 konut projesinin en verimli mera sahasında kaldığını ileri süren Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Prof.
50 yaşında okuduğu üniversiteyi üçüncülükle bitirdi
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi Leyla Karslıgil (50) bin 500'ü aşkın isim arasında üniversiteyi üçüncü olarak bitirdi. Kendisinin emekli bir bankacı olduğunu belirten Karslıgil, emekli olduktan sonra üniversite sınavlarına girdiğini söyledi.
OZO fındık için Gürcistan'a gidiyor
Heyette OZO ekibinin yanı sıra Ordu Tarım İl Müdürlüğü'nden 7, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden 5, Gümüşhane Üniversitesi'nden de 2 olmak üzere geniş bir heyetle Gürcistan'da gitmeyi planlıyor.
Karadeniz Bölgesi'nde 32 cins kara yemiş tespit edildi
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali İslam tarafından yürütülen taflan (kara yemiş) araştırmasının ilk etabının son günlerine gelindi. Karadeniz Bölgesi'ne has bir meyve olan taflanı ekonomik pazara hazırlamak için TÜBİTAK desteğinde sürdürülen 3 yıllık çalışmanın ilk kısmı için Samsun'dan Artvin'e kadar
Ulusal Fındık Konseyi'ne göre 2010 fındık rekoltesi geçen seneye göre fazla
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi ve UFK Araştırma ve Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, Türkiye İhracatçılar Birliği ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği ekipleri ile birlikte fındık bahçelerinde rekolte çalışması başlattı.
Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Karadeniz: Fındık ağaçları yaşlı, gençleştirilmesi gerekiyor
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, fındık bahçelerindeki ağaçların yaşlandığını belirterek, daha kaliteli ve daha çok verim elde etmek için gençleştirme çalışması yapılması gerektiğini söyledi.
Ordu incir ihracatına hazırlanıyor
Ordu Ziraat Odası tarafından desteklenen Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından gerçekleştirilen araştırmaymla ilde incirin nasıl ekonomik bir değer haline gelebileceği tespit edildi. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.
Ordu'nun dereleri çöp akıyor
Ordu'da su kaynaklarının kirliliği üzerine araştırma yapan Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Turan Karadeniz, "Midemiz bulunmadan bir akarsuya bakmaz olduk" diyerek kirletilmekte olan çevrenin tükenmeye başladığına dikkat çekiyor.
Kazada ölenlerin ailelerine Ordu ve Bursa valilikleri el uzattı
Ordu Valiliği'nin teknik gezi dönüşünde yaptıkları kaza sonucu hayatını kaybeden Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği'nden öğretim üyesi, öğrenci ve şoför için yardım kampanyası düzenlendi.
13 ildeki çalışma ile fındığın kilogram maliyeti ve rekoltesi belirlenecek
Fındık üretiminin yoğun olduğu 13 ilde yapılan çalışma ile fındığın kilogram başına maliyeti ve rekoltesi belirlenecek. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi ve Ulusal Fındık Konseyi Araştırma ve Danışma Kurulu Başkanı Prof.