organ bağışı haftası

Öğrencilere organ bağışının önemi anlatıldı
Doku ve Organ Bağışı Haftası etkinlikleri çerçevesinde Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi ve Organ Doku Nakli Koordinatörlük Sorumlusu Şenay Karakuş Taşkın tarafından Avanos ilçesi Akarca İlköğretim Okulu, Gülşehir, Hacıbektaş
Hacettepeli öğrenciler bir ayda 480 organ bağışı topladı
Hacettepeliler, ‘Organ Bağışı Haftası’ kapsamında çeşitli faaliyetler gerçekleştirdi. Etkinlikler çerçevesinde Tıp Fakültesi Dönem 2 öğrencilerinden Ayşe Gürses, Dilde Şerbetçi ve Aslıhan Yıldırım’ın da desteği ile Sıhhiye Merkez Kampüs’te organ bağışını
Beyin ölümü gerçekleşen gencin organları 4 kişiye umut oldu
gerçekleştikten sonra Bölge Koordinatör Merkezi ile görüşülüp nakil bekleyen hastaların tespit edildiğini anlatan İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak, bağışların Organ Bağışı Haftası'nın hemen ardından gelmesinin sevindirici olduğunu kaydetti.
Organ bağışını resmedip ödül aldılar
KAHRAMANMARAŞ - Elbistan Toplum Sağlığı Merkezi’nin, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında okullar arasında düzenlediği yarışmada dereceye girenlerin ödülleri takdim edildi. Elbistan Toplum Sağlığı Merkezi, ilçe genelinde ‘Bekleyenlerin Hayatı Ol’ sloganıyla ilçe genelinde organ bağışının önemi konusunda, başta okullar olmak üzere
Döşemealtı Belediyesi personeline organ bağışı semineri
Döşemealtı Belediyesi meclis salonunda yapılan programda konuşan İl Sağlık Müdürlüğü Organ Nakil Koordinatörü Seval Kökçen, her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasını Organ Bağışı Haftası olarak kutlandığını söyledi.
Muğla organ bağışında Türkiye dördüncüsü
MUĞLA - Organ bağışında toplumsal bilinci artırmaya yönelik 3-9 Kasım kutlanan Organ Bağışı Haftası Muğla’da kutlanmaya başladı. Türkiye’nin organ bağışı konusunda Avrupa’nın gerisinde olduğunu belirten yetkililer, organ bağışında İzmir’in ilk sırada, 2 bin 500 kişilik organ bağışıyla Muğla’nın dördüncü
Sivassporlu futbolcular organlarını bağışladı
SİVAS - Organ Bağışı Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinlikte Sivasspor’lu futbolculardan Uğur Kavuk ve Doğa Kaya organ bağışında bulundu.Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Devlet Hastanesi önünde stant kuruldu.
Kayserisporlu futbolcular organ nakli bekleyen çocuklarla buluştu
3 - 9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla gerçekleşen etkinlikle ilgili Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, “Organ bağışının hayat kurtardığını unutmamak gerekir. Organ bağışı tüm dünyanın önemli sağlık sorunlarının başında geliyor.
Konya Şeker'in bin 811 çalışanı topluca organlarını bağışladı
Konya Şeker Fabrikası çalışanları, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında toplu olarak organlarını bağışladı. Bağış dolayısıyla Konya Şeker Fabrikası'nda yapılan basın toplantısına Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas ile Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Milletvekili Mustafa
Eski kocasının böbreğiyle yeni hayatına başladı
Türkiye Böbrek Vakfı, organ bağışı haftası nedeniyle konunun önemine dikkat çekmek ve bu konuda yapılacak bağışların hastalara nasıl ulaştırıldığını anlatmak için Hizmet Hastanesi'nde bir panel düzenledi.
Taşkın: Türkiye’de 70 bin hasta organ bekliyor
3–9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Nevşehir Dr. İbrahim Şevki Atasagun Devlet Hastanesi konferans salonunda, 'Organ Bağışı' konulu program düzenlendi. Programa, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Dr.
Bursa, organ bağışında birinci sıraya yükseldi
Özcan Akan, Organ Bağışı Haftası kapsamında gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi. 6 Kasım Salı günü “Verdim Can Aldım Canan” isimli tiyatro oyunu ile etkinliklerin başlayacağını belirten Dr.
Bağışlanan her organ filizlenen hayattır
Organ Bağışı Haftası nedeniyle açıklama yapan Dr. Filiz Arabacı, organ naklinin, kimi organların işlevlerini yerine getiremeyecek duruma geldiğinde ve başka hiçbir tıbbi çözüm olmadığına karar verildiğinde zorunlu bir uygulama olduğunu
Doktorlar, organ bağışı haftasında vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı
SAMSUN - Samsun Büyük Anadolu Çiftlik Hastanesi Başhakemi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yunus Amasyalı, '3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası'nda tüm vatandaşları organ bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırdı. Organ bağışı haftasının fırsat bilinip kamuoyunun bu konuda gerekli şekilde uyarılması için tüm sağlık çalışanlarının hassas olması gerektiğini söyleyen Kardiyoloji
Kızlarının organlarını bağışlayan aileye teşekkür
BALIKESİR - Edremit Toplum Sağlığı Başkanı Dr. İncilay Dönmez ve İlçe Müftüsü Ramazan Tekin, ortak bir açıklamayla Organ Bağışı Haftası’nda altı kişiye umut olan bağışı yapan Sıla Şencan’ın ailesine teşekkür etti.
MÜSİAD İzmir’de organ bağışı kampanyası başlattı
Çabuk, Organ Bağışı Haftası dolayısıyla düzenlediği toplantıda, “Organ bağışı, tedavileri süren hastalarımız için yaşam umududur. Vatandaşlarımızı organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.
Doktorlar örnek oldu, organlarını bağışladılar
1-9 Kasım tarihleri arasında her yıl gerçekleştirilen Organ Bağışı Haftası dolayısıyla iki önemli kuruluş ciddi bir çalışma yaptı. Hastanede bağış standı kurulurken, organlarını ilk bağışlayanlar doktorlar ve hastane çalışanları oldu.
Bekleyen tehlike, bağış artmazsa nakledilecek organ bulunamayacak
Organ Bağışı Haftası nedeniyle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Organ bağışının dünü ve bugününün yanısıra öneminin anlatıldığı toplantıda önemli bilgilere yer verildi.
Balıkesir Üniversitesi öğrencileri organ bağışı konusunda bilgilendirildi
BALIKESİR - Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) öğrencileri Organ Bağışı Haftası dolayısıyla bu konuda bilgilendirildi. Necatibey Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen panele, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Çelebi: Organ bağışına destek verilmeli
Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Erzincan Devlet Hastanesi işbirliği ile yürütülen Organ Bağışı Haftası kapsamında Cumhuriyet Meydanına çadır kuruldu. Vatandaşları organ bağışı noktasında daha duyarlı hale getirmek için kurulan çadırda görevliler tarafından bilgi veriliyor.
Organ Bağışı Haftası'na yerel idareciler kalplerini koydu
Telcioğlu, "Bilindiği gibi ülkemizde Kasım ayının ilk haftası organ bağışı haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta çerçevesinde organ bağışı kampanyası yapılmaktadır. Organ bağışını 18 yaşın üstündeki akli dengesi olan tüm kişiler organ bağışında bulunabilmektedirler.
Konya Şeker'in 911 personeli organ bağışı kampanyasına katıldı
3-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Konya Şeker'de başlatılan kampanya sonuçlandı ve 911 kişi gönüllü olarak organ bağışında bulundu. Konya genelinde 2008 yılında sadece 351 kişinin organ bağışında bulunduğu dikkate alındığında, AB Holding çatısı altında bulunan iştiraklerde çalışanların yüksek katılımlı
Elbistan'da 15 vatandaş organ bağışı için müracaat etti
Her yıl Kasım ayında kutlanan Organ Bağışı Haftası nedeniyle yapılan etkinlikler ve propagandadan etkilenen vatandaşlar, organ bağışı için sağlık kuruluşlarına başvuruyor. Elbistan'da 15 kişi, organ bağışlamak için Devlet Hastanesi'ne müracaat etti.
Gümüşhane'de 'organ bağışı' standına bir günde 9 kişi bağışta bulundu
Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü, Organ Bağışı Haftası nedeniyle, kent merkezine stant açtı. Zafer Meydanı'nda açılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği stantta gün boyunca 9 kişi organ bağışında bulundu.
Organlarını bağışlayan müftüden bağış çağrısı
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, organ bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması amacıyla 'Organ Bağışı Haftası' ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte beyin ölümü gerçekleşmiş yakınlarının organlarını bağışlayarak başka canların hayata tutunmasına vesile
Samsat Sağlık Grup Başkanı Dr.Türemiş: Binlerce vatandaşımız organ bağışlarını umutla bekliyor
Adıyaman'ın Samsat İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Yunus Emre Türemiş, Organ Bağışı Haftası dolayısı ile Samsat'ta birçok yerde bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini söyledi. Hastaların yaşam süresi ve kalitesinin yükseltilmesi bakımından organ bağışlarının önemli bir yeri olduğunu belirten Dr.
Sakarya'da 14 kadın organlarını topluca bağışladı
Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şubesi üyesi 14 kadın, organlarını bağışladı. TKB Sakarya Şube Başkanı Organ Bağışı Haftası sebebiyle toplumun dikkatini çekmek için bağışta bulunduklarını söyledi.
Konya, organ bağışında Türkiye ortalamasının üzerinde
Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından '3–9 Kasım Organ Bağışı Haftası' etkinlikleri kapsamında panel düzenlendi. Panelin başkanlığını yapan Organ Nakli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.
Sağlık Müdürlüğü, organ bağışını teşvik için stant açtı
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Kent Meydanı, Zafer Plaza, Korupark ve Anatolium alışveriş mağazalarında organ bağışı standı açtı. Organ ve Doku Nakli Bursa Bölge Koordinatörü Dr.
Her yıl 6 bin kişi organ bekliyor
Organ Bağışı Haftası nedeniyle Adıyaman Devlet Hastanesi'nde 'Organ Bağış Standı' açıldı. Organ bağışının insan yaşamı için önemli olduğunu dile getiren Sağlık İl Müdürü Mehmet Emin Taş, Türkiye'de onlarca bin kişinin organ nakli beklediğini ifade etti.
Yılda 6 bin hasta organ bulamadığı için ölüyor
Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi 3–9 Kasım Organ Bağışı Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutlayarak, organ bağışı konusuna duyarlılığın arttırılmasını hedefliyor. Her yıl 3–9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Atrium'da organ bağışı konulu karikatür sergisi
Organ bağışı yapan 8 kişinin ailelerine plaket verildi
Fethiye Devlet Hastanesi Organ Nakil Merkezi Koordinatörü Bilgi Kayabaş Özcan ise 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası kapsamında 100 kişinin organ bağışı yaptırmak için kendilerine başvurduğunu açıkladı.
Afyonkarahisar'da organ bağışı standına yeterli ilgi gösterilmedi
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü'nün Doku ve Organ Bağışı Haftası nedeniyle bir alışveriş merkezinde açtığı stant beklenen ilgiyi görmedi. İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, kurulan standı bin 157 kişinin ziyaret ederek bilgi aldığını, sadece 156 kişinin organlarını bağışladığını söyledi.
Karikatürlerle organ bağışının önemini anlattılar
İzmirli karikatürcüler, Organ Bağışı Haftası sebebiyle Mühitti Erel Anfisi'nde sergi açtı. Sergide karikatüristler çizgiyle organ bağışını anlattılar.
Tavşanlı'da ilk kez organ bağışı kampanyası düzenlendi
Kütahya Diyaliz Derneği Yönetim Kurulu üyesi işadamı Ahmet Yılmazer ise "Organ Bağışı Haftası nedeniyle Tavşanlı'da ilk defa böyle bir kampanya başlattık. Kaymakamımız ve Doç.
Akdeniz Üniversitesi'nden organ bağışı çağrısı
Her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Organ Bağışı Haftası kapsamında kurulan stantlarda, vatandaşa organ bağışı ile ilgili bilgi verilip, el broşürleri dağıtılıyor. Ayrıca hastane içinde bulunan elektronik panolara yazılan yazılarla ve asılan afişlerle organ bağışı konusuna duyarlılığın arttırılması hedefleniyor.
Organ mafyası haberleri bağışları yüzde 50 azalttı
Organ Bağışı Haftası nedeniyle Akdeniz Üniversitesi senato salonunda yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Süleymanlar, "Türkiye'de 5-6 bin hastanın bir yıl içerisinde normal süreçte böbrek nakli olması gerekiyor.
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Şanlıer ve İl Sağlık Müdürü Yemenici organlarını bağışladı
Afyonkarahisar'da, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir alışveriş merkezinde stant açıldı. Açılışa katılan Vali Yardımcısı Ali Şanlıer ile Sağlık Müdürü Necip Yemenici organlarını bağışladı.
Böbrek hastaları Rektör Kurtcephe'yi ziyaret etti
Dernek üyeleri, 2-6 Kasım tarihleri arasında Organ Bağışı Haftası kapsamında gerçekleştirdikleri ziyaretle moral, kaynaşma ve daha fazla kişiye seslerini duyurmayı amaçladıklarını söyledi. Böbrek yetmezliği hastalığıyla hem kendilerinin hem de yakınlarının yaşam kalitesinin düştüğünü, ancak nakil olduktan sonra sağlıklarına yeniden kavuştuklarını söyleyen