osman aytekin

Sarıkamış’ta 98 yıl önce yaşananlar her yönüyle değerlendiriliyor
Osman Aytekin ve İhsan Aslan ise Iğdır’daki Rus dönemi askeri yapılarından örnekler vererek sempozyumun farklı açılardan Sarıkamış Harekatı’na baktığını gösterdi. İkinci oturumda ise Dr.
‘Türk Edebiyatında Abdurrahim Karakoç’ paneli düzenlenecek
Karakoç’un Türk Halk Kültüründe ki Yeri’, Hayrullah Eraslan, ‘Abdurrahim Karakoç’un Şiirlerinin Etki Alanı’, Kibar Ayaydın, ‘Mihriban Şiirinde Aşk’ın Halleri’, Osman Aytekin, ‘Hasan’a Mektupların Şairi Abdurrahim Karakoç’ konulu sunumlarını yapacak.
Şair Abdurrahim Karakoç Hatay'daki panelde anılacak
Panele Yazsanbir Başkanı Hayrullah Eraslan, yazar ve akademisyen Mehmet Önal ile Milli Gazete yazarı Osman Aytekin konuşmacı olarak katılacak. Ayrıca Karakoç’un oğlu Enderhan Karakoç’un da programa misafir olarak katılacağı bildirildi.
YAZSANBİR Ankara’da şiir şöleni düzenleyecek
Ariz, Hatice Yağmur, Hüseyin Kirişçi, Hüseyin Toşova, İbrahim Eryiğit, İsmail Özmel, Kibar Ayaydın, Mehmet Aycı, Mehmet Baş, Murat Soyak, Recep Garip, Osman Aytekin, Osman Baş, Sabri Özdağ, Serdar Şahin’in katılacağı bildirildi.
Büyükşehirlerdeki dar kapsamlı edebiyat çevreleri Anadolu'yu görmüyor
Oktay Yivli’nin yaptığı panelde, Osman Aytekin, Murat Soyak, Lokman Zor, Halil İbrahim Tongur ve Mehmet Baş, 'Anadolu’da Öykücülük ve kendi öykücülük anlayışı' hakkında sunum yaptı.
Niğde’nin sivil mimari örneklerini incelediler
Adem Öğer, araştırmacı yazar Oğuz Özdem, araştırmacı yazar Emin Selamoğlu ve gazeteci yazar Osman Aytekin, bu amaçla Niğde’ye geldi. Bor ilçesinde Orta Mahalle, Sokubaşı Mahallesi ve Bor Belediyesi'ne ait Bor Kilisesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundular.
Eraslan güven tazeledi
İbrahim Tongur, Murat Soyak, Osman Aytekin, Kibar Ayaydın, Murat Akalın, Uğur Arıbaş, Fatih Kızılkaya ve Salih Toyran.
2011 Hizmet Ödülleri, sahiplerini buldu
Murat eseri ile Osman Aytekin,- Şiir: 40’a yakın şiiri bestelenen Fikret Dikmen,- Çeviri: Ah¬met Re¬fik Al¬tı¬nay’dan sa¬de¬leş¬tir¬me kitabı ile Yrd. Doç. Faruk Yılmaz,
Tarihi kilisede sergi
NEVŞEHİR - Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan Ortodoks Thedoros Trion Kilisesi (Üzümlü Kilise)'nde ressam-yazar Osman Aytekin'in yağlıboya resimlerinden oluşacak 'Melegübü'den İzler' isimli sergisi açılacak.
Niğde'de Yazarlar ve Sanatçılar Birliği kuruldu
İbrahim Tongur, Murat Soyak, Osman Aytekin, Kibar Ayaydın, Murat Akalın, Fatih Kızılkaya, Uğur Arıbaş, Salih Toyran’dan oluşan isimler, YAZSANBİR adı altında kurdukları yine oluşumla Türkiye genelinde etkinlik ve çalışma yapacaklarını açıkladı.
AK Parti Artvin'de temayül yoklamasını yaptı
Sinan Altunsoy 54, Vasfi Kurtoğlu 47, Vehbi Şentürk 45, Hilmi Akın 42, Timur Şeyhoğlu 39, Hayrettin Gülbin 35, Arif Şimşek 18, Osman Aytekin 18, Hasan Yılmaztürk 15 ve Yıldırım Bakır 1 oy aldı. Genel merkezin aldığı kararla yoklamaya milletvekili aday adayı olmak için istifa eden İl Başkanı Tuncer Başer ile mevcut Milletvekili Ertekin Çolak dahil edilmedi.
Midyat'ta trafik kazası: 1 çocuk öldü
yönetimindeki 47 LD 407 plakalı otomobil 5 yaşındaki Osman Aytekin'e çarptı. Çarpmanın etkisiyle havada takla atan Osman Aytekin yere çakıldı. Görgü tanıklarının yardımıyla Midyat Devlet Hastanesi'ne getirilirken yolda hayatını kaybetti.
Batman Üniversitesi Bahar Şenlikleri başladı
Osman Aytekin öğrencilerle merkez kampusta halay çekti. 4-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliklerin ilk gününde üniversitenin Halk Dansları Kulübü'nün sergilediği halk oyunları gösterisi, sinema ve
Batman Üniversitesi öğrencileri lösemi hastası arkadaşları için tiyatro oyunu organize etti
Osman Aytekin, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgay Beyaz ile Emniyet Müdür Yardımcısı Saim Teymur da seyretti.