osman temel

STK’lar, camiler kapalı haberine tepki gösterdi
Görevlileri Derneği Başkanı Mürsel Arslan, DİYANET-SEN Şube Başkanı Asamet Kilit, TÜM-MEMUR-SEN Genel Başkan Yardımcı, DİVA SEN Erzurum Şubesi Başkanı Osman Temel’in yaptığı ortak açıklamada “Maksatsı ve mesnetsi yapılan bu haberde “Camiler Kapalı imamlar uykuda” ifadesi kullanılmıştır.
Erzurum'da 5 asırdır okunan 'Binbir hatim' dualarla başladı
Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, Erzurum’da asırlardan bu yana devam eden Binbir Hatim dualarının şehrin manevi hayatını beslediğini söyledi. Erzurum’un deprem gibi doğal afetlerden korunması için Pir Ali Baba isimli manevi zatın sahibi olduğu köylerin gelirini hatim için vakfettiğine de değinen Temel,”Erzurum’un
Temel, terör ve tecavüz suçları için idamın geri getirilmesini istedi
ERZURUM - Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, terör suçlarında idam cezasının geri getirilmesini istediklerini açıkladı. Sendika binasında basın toplantısı düzenleyen DİVA-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Terör suçlarında idam geri gelebilir
Başörtülülere hakaret eden tiyatro sanatçısı Serra Yılmaz'a tepki
Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA_SEN) Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, Yılmaz'ı başörtülülerden özür dilemeye çağırdı. DİVA- SEN Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, Yılmaz'ı başörtülü kadınlara hakaret etmesini yargıya taşıyacaklarını söyledi.
'Müslümanlar üzerinden karanlık oyun oynanmak isteniyor'
ERZURUM - Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, islama ve Hz. Muhammed (sav)'e hakaret içeren, 'Müslümanların Masumiyeti' isimli filmin, Müslümanları ve İslam dünyasını provokasyona sürüklemek amacı taşıdığını belirtti.
Diva- Sen, Afganlı aileleri bayramda sevindirdi
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel ve yönetim kurulu üyeleri Afganlı aileleri bayramda evlerinde ziyaret etti. Ailelere yanlarında getirdikleri gıda yardım paketleri ile giysi ve nakit para yardımında bulunan Temel, bayramların birlik ve dirlik günleri olduğunu ifade etti.
Diva Sen Temel'le 'devam' dedi
ERZURUM - Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva- Sen) Erzurum Şubesi Olağan Kongresi'nde Osman Temel, bütün delegelerin reyini alarak güven tazeledi.
Şehit ve gazi aileleri, terör için topyekün mücadele istedi
Bu arada, törende, Diva-Sen Erzurum Şube Başkanı Osman Temel de Kur'an okuyup dua etti. (CİHAN)
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Temel, terörü kınadı
ERZURUM - Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terörist saldırıyı kınadıklarını söyledi. Türkiye Hakkari'de şehit edilen mehmetçiklerine ağlıyor.
Diva Sen, İsrail ürünlerine boykot çağrısı yaptı
ERZURUM - Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası(DİVA- SEN) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, İsrail ürünlerine ambargo çağrısında bulundu.
DİVA SEN Afgan mültecilere gıda ve giysi yardımında bulundu
DİVA- SEN Genel Başkan Yardımcısı ve Şube Başkanı Osman Temel, "Sivil toplum örgütü olarak Afganlı mülteci kardeşlerimizin derdini dert edindik. Biz tokken, rahat iftar yaparken bu kardeşlerimizin aç olması bizleri manevi olarak rahatsız etti.
Yakutiye Belediyesi şehitler için Kur'an okuttu
Korkut'un konuşmasının ardından, Hafız Osman Temel Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulundu. Eski Erzurum ramazanlarının anlatıldığı programın dün geceki konukları, program yapımcısı ve aynı zamanda ERVAK Başkanı Erdal Güzel, Prof.
"Camilerin dış cephelerine de mantolama yapılsın"
ERZURUM - Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA- Sen) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, camilere dış cephe kaplaması yapılmasını istedi.
Din adamları öğrencilere saldırıyı nefretle kınadı
PKK yandaşlarının Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir öğrenci yurdunu ateşe vermesine tepki gösteren Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, "Din adamları olarak öğrencilere yönelik saldırıyı şiddetli kınıyoruz.
"Dini değerler ve saygın isimler seçim malzemesi yapılmasın"
ERZURUM - Türkiye Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva Sen) Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, seçim sürecinde siyasi parti liderlerinin dini değerlere ve toplumun sevilen dini kanaat önderlerine dil uzatmamaları
Çanakçı’da başpolisler ödüllendirildi
Çanakçı İlçe Emniyet Amirliği'nde düzenlenen törene, Çanakçı Kaymakamı Murat Eren, Garnizon Komutanı Osman Temel Kayalı, İlçe Emniyet Amiri Aslan Ali Akyürek, polis memurları ve personel katıldı. Çanakçı İlçe Emniyeti’nde Baş Polis Memuru olan personele çalışmalarından dolayı çeşitli hediyeler verildi.
CHP'li başkan: Dine ve dindarlara sanat adına saldırıyı kınıyorum
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel ise CHP'li belediye başkanın açtığı sözde resim sergisinin arkasında dine ve dindarlara duyulan nefret ve öfkenin açığa vurumunun yattığına vurgu yaptı.
Diva-Sen, Kutlu Doğum nedeniyle gül dağıttı
ERZURUM - Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, cuma namazı sonrasında Hz. Ömer Camii cemaatine gül dağıttı.
DİVA-SEN Başkan Yardımcısı Temel: Batum, din ile modayı birbirine karıştırıyor
ERZURUM - Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, CHP Genel Başkanı Yardımcısı Süheyl Batum'un ‘Moda olarak baş örtülebilir’ açıklamasına tepki gösterdi.
Diva-Sen: Yıllardır süren hak arayışımız olumlu sonuç verdi
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, din görevlilerine, 'fazla mesai ve haftalık izin' taleplerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Alt Komisyonu tarafından kabul edildiğini açıkladı
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
- Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, Diyanet personelinin mesai ücretleriyle ilgili olarak sendika binasında basın toplantısı düzenleyecek. (12.30) - KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyecek.
Mevlana'yı, 'Aşkın Dansı' programıyla andılar
Binbaşı Tamer Yılmaz, Çanakçı Belediye Başkanı Sebahattin Şenel, Görele Belediye Başkan Vekili Süleyman Kalaman, Çanakçı Jandarma Bölük Komutanı Başçavuş Osman Temel Kayalı, Görele Emniyet Müdür Vekili İlhan Yıldırım, Çanakçı Milli Eğitim Müdürü Kemal Karakadıoğlu, Görele Müftüsü Enver Türkmen, Çanakçı Müftüsü Hızır Songül,
Aziziye personeli bayramlaştı
Orhan Bulutlar, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ahmet Gül, Türkiye Diyanet ve Vakıf Çalışanları (DİVA-SEN) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum İl Başkanı Osman Temel, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, belediye personeli, AK Parti İlçe Yönetimi ve vatandaşlar katıldı.
Erzurum'daki sivil toplum örgütleri: Sandıktan çıkan 'evet' Türkiye'nin ufkunu açtı
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel ise referandum sonuçlarının, Türkiye'nin, demokratikleşme yolunda önünü açtığını belirtti. Temel, şöyle dedi: "Milletimiz sağduyusuyla, engin demokrasi ferasetiyle sandığa giderek demokratik hakkını kullanmıştır.
Diva-Sen'den Pakistanlı çocuklara bayram harçlığı çağrısı
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların Pakistan'daki selzedeleri unutmamasını istedi. Temel, "Pakistan'daki çocuklara bayram harçlığı göndererek onları sevindirelim.
Diva- Sen referandumda 'evet' diyecek
Türkiye Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını açıkladı. DİVA- SEN Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, sendika binasında basın toplantısı düzenledi.
"Terör saldırıları din adamlarını yıldıramayacak"
Hakkari'de cami imamı Aziz Tan'ın sabah namazına giderken sokak ortasında teröristlerce şehit edilmesine tepki gösteren Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, "Terör saldırıları din adamlarını irşat yolunda yıldıramayacak.
Diva-Sen: KKTC'de Kur'an kursuna yapılan provokatif saldırıyı kınıyoruz
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)'nde Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası'nın yaz Kur'an kurslarına baskın düzenleyip, öğrenci ve öğretmenlere saldırmasını kınadı
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Temel: Terörle mücadalede göreve hazırız
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, terörle mücadalede din adamları olarak aktif görev almaya hazır olduklarını açıkladı. Hakkari'de 11 askerin şehit olmasından sonra bugün de İstanbul Halkalı'da askeri personeli taşıyan servis aracına yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda 4'ü
DİVA-SEN'den CİHAN'a kutlu doğum ziyareti
Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, kutlu doğum haftası münasebetiyle Cihan Haber Ajansı Bölge Temsilciliği'ni
Diva-Sen: Siyasetçi ve devlet adamlarına saldırıyı kınıyoruz
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, son zamanlarda siyasetçi ve devlet adamlarına yapılan yumruklu saldırıları provokasyon olarak nitelendirdi. Temel, toplumda yeni bir fitnenin kapısının aralanmaya çalışıldığına dikkat çekerek, vatandaşları sağduyulu davranmaya davet etti.
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Temel: Tarihi bilmeyenler Türkiye'yi siyaset yoluyla karalıyor
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, İsveç Parlamentosu'nun, Ermeni Tasarısı'nı kabul etmesine tepki gösterdi. Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, tarihi gerçeklerin göz ardı edilerek uluslararası platformlarda Türkiye'nin güç duruma bırakılmak
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Temel: Hukukun üstünlüğüne leke düşürülmesin
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, görevden alma kararını 'Hukukun üstünlüğüne saldırı' olarak nitelendirdi. Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, HSYK tarafından özel yetkileri ellerinden alınan Osman Şanal, Rasim Kollukçu, Mehmet Yazıcı
Diva- Sen üyeleri Denizli Tabipler Odası'nı kınadı
Sendika binasında basın toplantısı düzenleyen Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel ile yönetim kurulu üyeleri, Denizli Tabipler Odası'nın düzenlediği 'Ilımlı islam' konulu konferansta Hz.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, sendika binasında düzenleyeceği basın toplantısıyla, Denizli Tabibler Odası'nı kınayacak.(13.00) Ergenekon soruşturması kapsamında dün Erzincan'da göz altına alınan ikisi asker üç kişinin Erzurum Adliyesi'nde hakim karşısına çıkarılması bekleniyor.
Kardeşler anlaşamayınca, mahkeme mirası açık arttırmaya çıkardı
Kandıra'da 7 yıl önce vefat eden Osman Temel'in tüm mirasını 7 çocuğu arasından tek oğlu olan Cevdet Temel'e bırakması üzerine aile içerisinde çözülemeyen sorun, mahkemeye taşındı. Mirastan pay alamayan 6 kız kardeş ile Cevdet Temel arasında süren miras davası mahkemenin açık arttırma kararı ile sona erdi.
Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı Temel: Düşük zam din görevlilerinin gönlünü kırdı
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum İl Temsilcisi Osman Temel, hükümetin 2010 yılı memur maaş zamlarıyla din görevlilerinin gönlünü kırdığını söyledi. Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, sendika binasında basın toplantısı düzenledi.
Erzurumlu imam, teravih namazına gelenleri lokum ve gül ile karşılıyor
Erzurum Hazreti Ömer Camii İmam-Hatibi Osman Temel, teravih namazını çocuklara sevdirmek ve namaza katılımını artırmak amacıyla 2 yıldır namaza gelen cemaati lokum, şeker ve gül ile karşılıyor. Teravih namazı öncesi cübbesini giyen imam Temel, yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden bütün cemaati cami kapısında karşılıyor.
Camilerde Ramazan temizliği başladı
Cami İmamı Osman Temel, semtlerindeki bayanların yanı sıra erkeklerin de caminin temizlik çalışmasına destek verdiğini ifade etti. Camilerin günlük, haftalık ve aylık temizliğinin yapıldığını dile getiren Temel, Ramazan ayı nedeniyle camilerin temizliğine daha bir önem verdiklerini kaydetti.
Demokratik açılıma şehit babası ve din adamları da destek verdi
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, ülkenin önünü açacak demokratik açılımlara ihtiyaç bulunduğunu ifade etti. Temel, Türkiye'de Kürt sorunu bulunmadığını, iç karışıklık çıkartmak isteyen güçlerin yapay bir sorun olarak Kürt sorununu gündeme taşıdığını ileri sürerek, "Kürt
Diva- Sen'den Çin mallarına ambargo çağrısı
Türkistan'da Uygur Türklerine yönelik gerçekleştirdiği katliama tepki gösteren Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva- Sen) Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, "Çin zulmüne seyirci kalamayız, Çin'i nefretle kınıyoruz.
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Temel: Antidemokratik girişimler sert biçimde cezalandırılsın
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, demokrasinin önünü kesmek isteyen, halkın iradesine pranga vurmak isteyen zihniyet ve oluşumların sert bir şekilde cezalandırılmasını istedi. Cuntacı ve darbeci oluşum ve girişimlere karşı olduklarını belirten Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, anti demokratik girişimlerle Türkiye'nin önünün
Halk Ozanları Derneği Başkanı Yavuzar güven tazeledi
Anadolu Halk Ozanları Kültür ve Yaşatma Derneği yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: "İhsan Yavuzer (Başkan), Rahim Sağlam, Osman Temel, A.Kerim Karaman, Sönmez Doğan."
'Dünyanın en hayırlı varlığı saliha bir kadındır'
Gazelhanlar Osman Temel ve Süleyman Daşbaş'ın okuduğu ilahinin ardından, Erzurum Müftüsü Yakup Arslan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yılki Kutlu Doğum programlarında ailenin kurulması ve yaşatılması konusuna ağırlık verdiğini söyledi
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Temel: CHP din açılımında samimiyetini ortaya koymalı
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yerel seçimler öncesinde dile getirdiği din özgürlüğü açılımındaki samimiyeti icraatlarıyla ortaya koymaya davet etti.
Diva-Sen: Din görevlilerine tatillerde mesai ücreti ödensin
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, resmi tatillerde din görevlilerine mesai ücreti ödenmesini istedi. Din görevlilerinin haftalık çalışma saatinden fazla çalıştığına işaret eden Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Kanunu'nun
Diva- Sen, Küçükler'den camilerin çevrelerinin temizlenmesini istedi
Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Sendikası (Diva- Sen) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum İl Temsilcisi Osman Temel, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'den camilerin çevre temizliği için yardım istedi.
İmamlardan dualı kan bağışı
İmamlar bağış öncesinde toplu halde dua ederken, Sendika Şube Başkanı ve Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, bağışladıkları kanların bütün hastalara şifa olmasını diledi. Temel, Çanakkale'de Sakarya'da, Erzurum'un kurtuluşunda ve Kurtuluş Savaşı'nda şehit düşenlerin ruhu hürmetine imamlar olarak kan bağışında bulunduklarını belirttti.
Din görevlileri imamların sorunlarına duyarlılık istedi
Diva- Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel'i sendika şube binasında ziyaret eden AK Partili Milletvekili Kavaz ile belediye başkan adayları Cengiz ve Korkut, din görevlilerinin sorunlarına büyük ilgi gösterdiklerini ifade etti.
Diva Sen Şube Başkanı Temel: "İsrail'e anladığı dilden cevap verilmeli"
İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliama tepki gösteren Diva- Sen Erzurum Temsilcisi Osman Temel, "İsrail'e anladığı dilden cevap verilmedikçe, Müslüman Filistinliler daha çok katledilecek." dedi. İsrail'in Gazze saldırısına tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor.