özbilgin

Ergenekon'da en yüksek ceza Muzaffer Tekin'e
Dairesi üyesi Hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in tasarlanarak öldürülmesine azmettirme' suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.Muzaffer Tekin, aynı saldırıya maruz kalan Danıştay 2.
Ergenekon davasında sona gelindi
Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan Danıştay davası da Ergenekon davası ile birleştirildi.Beşiktaş'ta bulunan Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın ile başlayan soruşturmanın derinlemesine devam ettiği bu
Karakullukçu: Danıştay saldırısı bütün yargı camiasına yapıldı
Saldırıda hayatını kaybeden Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin ölümünün 7. yılında Ankara Karşıyaka'daki mezarı başında anıldı. Anma törenine gelenleri Mustafa Yücel Özbilgin'in eşi Sema Özbilgin, oğulları Serkan ve Gökhan Özbilgin karşıladı.
Kocaoğlu: Yurttaşları birbirine düşürme oyunları asla başarılı olamayacaktır
İZMİR - İzmir, yedi yıl önce Danıştay’a yapılan kanlı saldırıda yaşamını kaybeden 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’i unutmadı.
Silahlı saldırıda ölen Özbilgin, eski Danıştay binasında anıldı
ANKARA - Danıştay'a düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin, saldırının yaşandığı eski Danıştay binası önünde anıldı. Anma törenine Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, İşçi Parti Genel Başkanı Yardımcısı Av.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Danıştay saldırısında hayatını kaybeden yargı şehidi Mustafa Yücel Özbilgin, Karşıyaka’daki mezarı başında Danıştay çalışanlarınca anılacak. (14.00-Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Danıştay Saldırısında hayatını kaybeden yargı şehidi Mustafa Yücel Özbilgin, Karşıyaka’daki mezarı başında Danıştay çalışanlarınca anılacak. (14.00)Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki saldırının yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan şahısların bir kısmı Hatay’dan Adana Adliyesi’ne getirilecek.
Ergenekon davası sanığı Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nu suçladı
Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in cenaze törenine ilişkin Veli Küçük’ün "Laik ve cumhuriyetçi kitle ilk defa gerçek gücünü cenaze töreninde direniş sergileyerek gösterdi." sözlerini hatırlatan Yıldırım, "Veli Küçük ifadesinde ‘Ulusalcılar Danıştay saldırısında ölen yargıcın cenazesinde direniş gösterdi.
Veli Küçük: Danıştay saldırısıyla hiç bir ilişkin yok
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının öğleden sonraki oturumunda, 'Darbeye Teşebbüs' ve 'Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'i öldürmeye azmettirmek' suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen emekli Tuğgeneral Veli Küçük savunmasını yaptı.
Küçük, Tekin ve Arslan'a 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet istendi
Bu sanıklardan Alparslan Arslan, Veli Küçük ve Muzaffer Tekin hakkında ise üye hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in hayatını kaybettiği Danıştay saldırısı nedeniyle 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarına çarptırılmaları istendi.
Ergenekon davasının mütalaa özeti 5 saatte okundu
Arslan hakkında, 4 Danıştay üyesine yönelik adam öldürmeye teşebbüs etmek suçundan 4 kez 13 yıldan 20'şer yıla kadar hapis cezası, Danıştay üyesi Yücel Özbilgin'i kasten öldürmek suçundan 1 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs suçundan da ayrıca bir kez daha ağırlaştırılmış müebbet
'Danıştay’ın başörtüsü kararı benim için de emsal olsun' (Özel)
Saldırı sonucunda üyelerden Mustafa Yücel Özbilgin hayatını kaybetti. Diğer yaralananlar ise hastaneye kaldırıldı. Bu kanlı eylem ile öğretmen Çaman'ın başörtüsü kararı arasında bağlantı kurulmaya çalışıldı.
‘Ergenekon’da 4 yılda 600’ün üzerinde duruşma yapıldı
üye hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in ölümü, Daire Başkanı Mustafa Birden ile 3 üye hakimin de yaralandığı Danıştay saldırısının tetikçisi Avukat Alparslan Arslan'a silah temin edilmesine ilişkin dava da birinci Ergenekon davasıyla birleştirildi
TBMM personeline bilgi güvenliği semineri verildi
İzzet Gökhan Özbilgin, Batuhan Tosun ve TBMM Bilgi İşlem Başkanlığı'ndan Yiğit Uslu sunum gerçekleştirdi. Üç bölüm halinde yapılan seminerde, internet ve bilgi güvenliğinin önemi, kullanıcı sorumluluğu, güvenlik duvarı ile korunma, sosyal mühendislik konuları ele alındı.
Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Özbilgin mezarı başında anıldı
ANKARA - Danıştay'a yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin, Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabri başında yapılan törenle anıldı. Eşi Sema ve çocukları ile Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ile Danıştay çalışanlarının
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin, Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anılacak. (14.00)Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Abdurrahim Şenocak, Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Fizik Rehabilitasyon Meslek Yüksek Okulu'nda başörtülü öğrencilere yönelik
Danıştay Başkanı Karakullukçu: Başkanlık sistemi daha demokratik
Törende bir konuşma yapan Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, sözlerine silahlı saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin ile Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ı anarak başladı. Hukuk devleti anlayışının devletin işleyişine hakim olmasının bir çağdaşlık ve gelişmişlik göstergesi olduğuna dikkat çeken Karakullukçu, Danıştay'ın adalet dağıtırken tarihe
Eskişehirspor: 2 - İstanbul BBSK: 0 (İlk yarı)
Maçtan önce Türkiye Futbol Federasyonu ve Galatasaray Eski Başkanı Ali Uras ve FIFA kokartlı eski hakemlerden Nihat Özbilgin’in anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Konuk ekip İstanbul BBSK’nin vuruşuyla başlayan karşılaşmanın ilk dakikalarında Doka’nın ceza sahasından vurduğu sert şut Eskişehirspor defansından döndü.
Kaos haberleri Oyak iddianamesinde
Mustafa Yücel Özbilgin’in cenaze töreninde atılan sloganlar hatırlatılarak iddianamede, "Katılımcıların tepkileri ve sloganlarına bakıldığında ülkede nasıl bir kaos ve kargaşa ortamı oluşturulmaya çalışıldığı, toplum arasında nasıl bir
Oyak Güvenlik yetkilileri, Danıştay saldırısından sorumlu tutuldu
Dairesine yönelik gerçekleştirilen menfur silahlı saldırı sonucu Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in hayatını kaybettiği, Başkan Mustafa Birden ile üyeler Ayla Gönenç, Ayfer Özdemir ve Ahmet Çobanoğlu'nun ise yaralandığı hatırlatıldı.
Oyak iddianamesi kabul edildi
Dairesi'ne Alparslan Arslan tarafından 17 Mayıs 2006 tarihinde silahlı saldırı gerçekleştirilmiş, üye Mustafa Yücel Özbilgin'in hayatını kaybettiği saldırıda, 2 üye de yaralanmıştı. Yargılama sürecinde Danıştay binasındaki güvenlik kamera kayıtlarından, olay günü ve öncesine ilişkin bazı kamera kayıtlarının silinmiş ve kaydedilmemiş olduğunun belirlenmesi
"Alman Ergenekonu'nun eylem günü de çarşamba"
Yücel Özbilgin hayatını kaybetti. 10 Mayıs 2006 Cumhuriyet gazetesinin Şişli’de bulunan merkez binasına el bombaları ile saldırı düzenlendi. 18 Aralık 2002: Ankara Üniversitesi öğretim görevlilerinden Necip Hablemitoğlu evinin önünde silahlı saldırı sonucu öldürüldü.
Emekli memur baba yadigarı kitaplarını bağışladı
ilçesinde emekli memur Nusret Şahin baba yadigarı 6 takım ansiklopedi, muhtelif roman, hikaye ve araştırma kitaplarından oluşan toplam 150 kitabı Vali Özbilgin İlköğretim Okulu kütüphanesine bağışladı.
Perinçek: Alparslan ile Türk asıllı Bulgar albay arasında bağlantı tespit ettik
ÖLDÜRÜLEN ÖZBİLGİN BENİM ÖĞRENCİMDİ Sanık Perinçek, bu açıklamasının ardından, "Ben neden bu konuyu araştırıyorum, çünkü orada öldürülen kişi benim öğrencimdir. Danıştay üyeleri benim sınıf arkadaşımdır.
Danıştay saldırısında ölen 2. Daire Üyesi Özbilgin İzmir'de anıldı
İZMİR - Danıştay'a 2006 yılında düzenlenen silahlı saldırıda yaşamını kaybeden 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin, İzmir İnciraltı’ndaki Bağımsız Yargı ve Danıştay Anıtı'nda törenle anıldı.
Danıştay'a saldırının yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi
ANKARA - Danıştay'a yapılan saldırının yıl dönümü ve yargı şehidi Mustafa Yücel Özbilgin’i anma günü dolayısıyla tören düzenlendi. Danıştay’daki törende saldırıda hayatını kaybeden Danıştay 2.
Kurtulmuş: Türkiye kimlik üzerinden bölünmeye çalışılıyor (2)
Numan Kurtulmuş, partisinin Adıyaman İl Teşkilatı tarafından Mustafa Yücel Özbilgin parkında düzenlenen mitingde halka hitap etti. Genel seçimin eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin seçimi olacağını kaydeden Kurtulmuş, ''Eski Türkiye bugünkü iktidar partisi ve muhalefet partisi tarafından temsil
HAS Partili Kurtulmuş: Türkiye, kimlik üzerinden bölünmeye çalışılıyor
Adıyaman'da Mustafa Yücel Özbilgin Parkı'nda düzenlenen mitingde konuşan Kurtulmuş, partisinin Türkiye'de kamplaşmayı, kutuplaşmayı, toplumun bir takım kesimlerinde bölünmeyi önlemek için kurulduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu: Kimseye kıyafetinden dolayı ayrımcılık yapmayacağız
Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Adıyaman'da Mustafa Yücel Özbilgin Parkı önünde düzenlenen mitingde partililere seslendi.Hükümete ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sert eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, Adıyaman’a övgüler yağdırdı.
Demokrat Yargı: Doğan Öz'ün katilleri ve katline yol açan zihniyet yargılanmalı
yazıldığının iddia edildiği açıklamada, "Ali Şükrü Bey, Ümit Kaftancıoğlu, Bedrettin Cömert, Doğan Öz, Uğur Mumcu, Musa Anter, Ahmet Taner Kışlalı, Mustafa Özbilgin ve Hrant Dink gibi daha nice aydının ismi siyasi dönemeçlerin örüldüğü mezar taşlarının üzerine yazılmış durumda.
Yaşlılar şiir okudu, geçmişten hatıralarını anlattı
Büyükaslan, Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Demirkol, AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat, Merkez İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin, AK Parti aday adayı eski il başkanı Yaşar Güleş, Kent Konseyi Başkanı Ali Şahin, bazı kurum müdürleri katıldı.
Gülaltay, Mehmet Eymür ilişkilerinin mercek altına alınmasını istedi
Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in nerede öldürüldüğünün ortaya çıkarılması gerektiğini savunan Yıldız, "Özbilgin, Danıştay Başkanı Nuri Alan’ın odasında öldürüldü. Nuri Alan’ı dinleyiniz.
Ergenekon davasında Danıştay dosyasının tanıkları dinleniyor
Dairesi'ne düzenlenen ve Mustafa Yücel Özbilgin'in öldüğü saldırı sırasında içeride bulunan üyeler Mustafa Birden, Ayla Gönenç, Ayfer Özdemir ve Ahmet Çobanoğlu'na ise tanık olarak dinlenmelerine ilişkin celp evrakının ulaştırılamadığı kaydedildi.
Ergenekon davasında bir tahliye
Üye hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in hayatını kaybettiği 17 Mayıs 2006 tarihindeki saldırıdan yaralı olarak kurtulan Danıştay 2. Dairesi üye hakimleri Ayla Gönenç, Ayfer Özdemir ve Ahmet Çobanoğlu ile Başkan Mustafa Birden'in, mağdur sıfatıyla ilk duruşma gönüne çağrılmasına karar verildi.
Alparslan Arslan: Cumhuriyet ve Danıştay hadiseleri isteğimle yapılan şeyler değil
Cumhuriyet ve Danıştay olayları, rahmetli Mustafa Yücel Özbilgin'in rahmetli olmasına neden olan olaylar, baskı altında oluşmuş hadiseler." diye konuştu.
Babası, Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın korunmasını istedi
Danıştay 2. Dairesi Üye Hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürülmesi olayının tetikçisi olduğu iddiasıyla Ergenekon davasında tutuklu olarak yargılanan Alparslan Arslan'ın can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirten babası
Dilipak: Vatandaş, anayasa paketini incelesin, ona göre hür iradesiyle oy kullansın
Necip Büyükaslan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Zeynel Özbilgin, Kent Konseyi Genel Sekreteri M. Emin Yağımlı, İnsani Yardım Derneği Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
YARSAV Başkanı Tarhan: Anayasa değişikliği darbe ruhunu güçlendirmek için yapılıyor
Tarhan, anayasa değişiklik paketini destekleyenlerin, Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayı onaylayanlar olduğunu savundu. Tarhan, Atatürkçü Düşence Derneği (ADD) Kemer Şubesi tarafından Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen '12 Eylül Anayasası ve Kuşatılmış Hukuk' adlı konferansa
AK Partili belediye başkanları yerel hizmetleri masaya yatırdı
Necip Büyükaslan'ın yanı sıra AK Partili ilçe ve belde belediye başkanlarıyla AK Parti İl Başkanı Yaşar Güleş ile Merkez İlçe Başkanı Zeynel Özbilgin de katıldı. "Ak Belediyecilik" anlayışının temelinde; insan merkezli, hizmet odaklı çalışma anlayışı olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi
Emniyet Genel Müdürlüğü İskenderun'u mercek altına aldı
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapar ile İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hüseyin Özbilgin, incelemelerde bulunmak üzere İskenderun'da çalışma yapıyor. Özbilgin ve Çapar'ın, İsrail'in gemilere saldırdığı aynı gece, Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na teröristlerce düzenlenen ve 6 askerin şehit olup, 7 askerin yaralandığı
O öğretmen artık müdür: Davamın kullanılması rahatsız ediciydi (Özel)
Saldırı sonucunda üyelerden Mustafa Yücel Özbilgin hayatını kaybetti. Mustafa Birden, Ayfer Özdemir, Ahmet Çobanoğlu ile Ayla Gönenç ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ergenekon operasyonu ile bağlantısı sonradan ortaya çıkan saldırgan Alparslan Aslan cezaevine gönderildi.
Danıştay saldırısında öldürülen Özbilgin'in yakınları cinayetin ardında Ergenekon olduğuna inanıyor (Özel)
Hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in ölümüyle sonuçlanan Danıştay cinayetinin üzerinden 4 yıl geçti. Özbilgin'in Tokat'ın Zile ilçesinde yaşayan amca oğlu Avni Özbilgin ile akrabası Hüseyin Çavdar, cinayetin 4'üncü yılında Cihan'a konuştu.
Danıştay 7. Daire Başkanı Candan: Saldırı uygun ortamdan kaynaklandı
Danıştay'a yapılan saldırının yıldönümü ve yargı şehidi Mustafa Yücel Özbilgin'i Anma Günü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Törene, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Danıştay Başkanı Mustafa
Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Özbilgin anıldı
17 Mayıs 2006'da Danıştay'a yapılan silahlı saldırıda yaşamını kaybeden Danıştay 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin, İnciraltı'ndaki 'Bağımsız Yargı ve Danıştay Anıtı'nda, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen törenle anıldı.
Danıştay saldırısının yıldönümü, silinen görüntülerin gölgesinde anılacak
Danıştay Başkanlar Kurulu, saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin'in anısına, genel kurul salonunda yargı mensuplarının katılımı ile tören yapacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından anma sunumu yapılacak.
Danıştay Başkanı Birden: Yargının etkinliğini sınırlayan düzenlemeler, referanduma sunulamaz
Ahmet Kanneci'nin verdiği mini konserin ardından bir konuşma yapan Danıştay Başkanı Mustafa Birden, sözlerine Mustafa Yücel Özbilgin'e rahmet dilekleriyle başladı. Danıştay'a, verdiği kimi kararlar nedeniyle en yetkili ağızlar tarafından sarf edilen, eleştiri sınırlarını ziyadesiyle aşan, suçlayıcı ve saygınlığını zedeleyici, söz ve
AK Partili Göksu: 'Susmayacağız' diyen CHP neden sustu?
"ÖZBİLGİN'E 'ÖZDE' VEFA" Saldırının olduğu tarihte Adıyaman Milletvekili olan Göksu, kendilerinin 17 Mayıs 2006 tarihinde çalıştığı Danıştay 2. Dairesi'ne düzenlenen silahlı saldırı sonucunda öldürülen Danıştay Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin adına Adıyaman'da park yaptırdıklarını belirterek, "Biz Özbilgin'i sözde değil
ABD'de finans sektöründe çalışan Türkler ve finans öğrencileri bir araya geldi
Aytekin Beyaz, Mehmet Özhabeş, Funda Akarsu, Abdullah Karataş, Ömer Karatepe, Yeşim Açıkel, Ahmet Nalçacıoğlu, Öner Ayan, Mehmet Özbilgin ve Serkan Bahçeci'nin konuşmacı olarak katıldığı program, Türk Kültür Merkezi (TCC) New York'un Manhattan'daki merkezinde gerçekleşti.
8. Sağlık Halk Kongresi başladı
Mehmet Öcal Özbilgin'in koreografisine ve yönetmenliğini yaptığı öğrencilerinin sunduğu "Ege Kıyafetleri" defilesi düzenlendi. E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konferansa ilgi büyüktü.
Danıştay sanığı Timuroğlu: Veli Küçük paşanın elini öpmeyi seviyorum
bulundurmak ve taşımak" suçundan 3 yıl 11 ay 15'er gün, "kişiler arasında korku, kaygı ve panik yaratacak şekilde patlayıcı madde kullanmak" suçundan 10 ay, "Özbilgin'i tasarlayarak ve yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye yardım etmek" suçundan 14 yıl 2 ay, Birden, Gönenç, Özdemir ve Çobanoğlu'nu "tasarlayarak