özbolat

Merdan Yanardağ Bodrum'da gözaltına alındı
Milletvekili Durdu Özbolat'la da görüştüm. Durdu Özbolat Yurt gazetesinin sahibi bilgi almak istedi ve durumu ona aktardım. Merdan Yanardağ'ın fiziki görünümünde de hiç bir değişiklik yoktur.
CHP'li Özbolat, Başbakan Yardımcısı Bozdağ'a yapılan saldırıyı kınadı
Özbolat, yapılan saldırı ile şahsı ve partisi arasında bir bağ kurmaya çalışılmasının da gerçeği yansıtmadığını kaydetti. "Bu saldırı olayıyla ne şahsımın, ne de imtiyaz sahibi olduğum Yurt Gazetesi’nin en küçük bir ilişkisi yoktur" ifadesini kullanan Durdu Özbolat, Bekir Bozdağ’a saldıran Hüseyin
Kozan'da Yaz Futbol Okulu’na yoğun ilgi
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda yoğun talep gören yaz futbol okulu çalışmalarına antrenörler Veysel Kalkan, Yusuf Özbolat, Soner Tan, Murat Özdemir ve Gökhan Bayram'ın eşliğinde başladı. Toplam 430 öğrencisi ile eğitim gören yaz futbol okulunun Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 17.
Suriyeli mülteciler için şimdiye kadar 700 milyon lira harcandı
ANKARA - CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın soru önergesine cevap geldi. İçişleri Bakanı'nın cevaplaması istemiyle sunduğu 21 Ocak 2013 tarihli yazılı soru önergesine verilen cevapta bugüne kadar Suriyeli mülteciler için konteyner, çadır kentlerin
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin: AK Parti'nin istediği çözüm değil ki
CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Gürsel Tekin, CHP Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Durdu Özbolat, Müslim Sarı, CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörü Ali Kılıç ve CHP YDK Üyesi Ülke Caner'den oluşan heyet, Avrupa'da Paskalya tatili dolayısıyla vatandaşlarla buluştu
Kılıçdaroğlu, Yurt Gazetesi'nin kuruluş yıldönümü gecesine katıldı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, çok sayıda CHP’li milletvekili, Yurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Durdu Özbolat, Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Oda Tv davası tutuksuz sanığı Soner Yalçın, gazeteci yazar Uğur Dündar ve çok sayıda davetli katıldı.
CHP İsviçre Birliği, ilk kongresini yaptı
Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Durdu Özbolat, Parti Meclis Üyesi Fikri Sağlar, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu ve Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörü Ali Kılıç’tan oluşan parti heyeti de kongreye katıldı.
Bakan Ergün: Yeni Teşvik Yasası çalışmaları tamamlanmak üzere
Türkiye Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, AK Parti milletvekilleri Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, CHP Milletvekili Durdu Özbolat, MHP Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Vali Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, işadamları ve diğer ilgililer katıldı.
Başkan Gökçek: Katılımcı hiçbir şehir LivCom'a ödeme yapmıyor
İmtiyaz sahipliğini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’ın yaptığı Yurt gazetesi, bu ödüllerin dağıtılış biçimi eleştiren ve Ankara’ya verilen ödüllerin şaibeli olduğunu öne süren bir haber yayınladı.
CHP'li Özbalat: Maraş olaylarının üstündeki sis perdesi kaldırılamadı
ANKARA - CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Maraş olaylarında sis perdesinin halen kaldırılamadığını belirterek, “Bunda en büyük nedenlerden birinin o dönemde emniyet mensubu olup, karanlık ilişkilerde olan
CHP’li Özkoç’a yeni görev
Ali Susam, Aşkın Türeli ve Alaattin Yüksel (İzmir), Durdu Özbolat (Kahramanmaraş), Veli Ağbaba (Malatya), Hasan Ören (Manisa), Vahap Seçer (Mersin), İdris Yıldız (Ordu), İhsan Kalkavan (Samsun) Engin Özkoç (Sakarya).
Darbe mağduru aile açlık grevini erteledi
Yürek, “Kahramanmaraş'ın eski milletvekili Ökkeş Şendiler’den tutun, bugünkü CHP Milletvekili Durdu Özbolat’a kadar bizim dışımızda 91 kişi bu soruşturma kapsamında mağdur ve müşteki kapsamında yer aldı.
Boğazlıyan Askerlik Şubesi'nden gaziye ziyaret
Raşit Eren, kısa süre önce Şırnak’ın Beytüşebbap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda PKK terör örgütü ile girilen çatışmada yaralanan Jandarma Er Mehmet Özbolat’ı, evinde ziyaret etti. Boğazlıyan Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Raşit Eren, beraberinde Boğazlıyan’da görev yapan kurum müdürlerinin de katıldığı ziyarette, Gazi Mehmet Özbolat’a
CHP'nin PM'si belli oldu
(786), Levent Gök (774), Bihlun Tamaylıgil (772), Perihan Sarı (754), Candan Yüceer (748), Osman Faruk Loğoğlu (741), Mehmet Volkan Canalioğlu (729), Durdu Özbolat (728), Hurşit Güneş (714), Nihad Matkap (714), Sena Kaleli (707), İlhan Cihaner (702), Fikri Sağlar (699), Faruk Demir (696), Zühal Samlı (696), Mehmet Emrehan Halıcı
Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesindeki 98 isim
Küçük, Osman Faruk Loğoğlu, Nihad Matkap, Rifat Toruntay Nalbantoğlu, Ekrem Kerem Oktay, Gülseren Onanç, Umut Oran, Kadir Gökmen Öğüt, Hasan Ören, Durdu Özbolat, Faruk Özdemir, Veli Özdemir, İhsan Özkes, Engin Özkoç, Faik Öztrak, Ali Rıza Öztürk, Çiğdem Öztürk, Ali Arif Özzeybek, Şafak Pavey, Gökçe Pişkin, Zuhal Samlı, Perihan
CHP, Almanya'da örgütlenecek
Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, milletvekilleri Süleyman Çelebi, Durdu Özbolat ve CHP Parti Meclisi'den Ercan Karakaş gibi yetkiler katılacak. CHP'ye yakınlığı ile bilinen, Köln Türk Sosyal Demokratlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Tekin tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Düsseldorf
Pozantı–Kozan maçında yumruklar konuştu
Pozantı taraftarları, Kozan’ın yedek kulübesi ve hocası Yusuf Özbolat’a taş ve kartopu attı. Kozan Belediyespor taraftarları karşılık verince olaylar büyüdü, futbolcular birbirlerine girdi. Maç 15 dakika durdu.
CHP'li Özbolat: 1980'de idamlar yasal değil, bunlar sokak idamı
ANKARA - CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980 darbesi sonrasındaki idamların yasal olmadığını söyledi. Necdet Adalı, Mustafa Pehlivanoğlu ve Serdar Soyergin'in cinayete kurban gittiğini söyleyen Özbolat, yapılanların sokak idamı olduğunu kaydetti.
Ceyhan'ı en güzel anlatanlar para ile ödüllendirildi
Resim dalında: birinciliği Cihan Burç İlköğretim Okulu’ndan Saliha Özbolat, ikinciliği Mehmetçik İlköğretim Okulu’ndan Hilmi Tunahan Daşbaş, üçüncülüğü ise Sakine Garipoğlu İlköğretim Okulu’ndan Feride Aksu kazandı.
Narlı beldesinde gerginlik devam ediyor
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Alevi Bektaşi Federasyonu yöneticileri Selahattin Özel ve Ali Balkız öncülüğündeki grup, cemevi yanındaki alanda anma yapmaktan vazgeçerek, Kahramanmaraş'a doğru yürümeye başladı.
K.Maraş olaylarını anma töreni öncesi geniş güvenlik önlemi alındı
Etkinliğe CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat da katılıyor. Vatandaşların bulunduğu otobüsler, belde girişi yakınlarında jandarma ve polis ekipleri tarafından durduruldu. Polis ve jandarma ekipleri, anma töreni öncesi Narlı beldesinde geniş güvenlik önlemi aldı.
CHP'li Özbolat: Bu işi planlayanlar bizzat devletin görevlileri
ANKARA - CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Maraş olaylarının bizzat devletin görevlilerince planlandığını iddia ederek, bu kişilerin birçoğunun da yaşadığını belirtti. Meclis'te Maraş olaylarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Özbolat, olayın ardından 33 yıl geçmesine rağmen planlayanların hala ortada olmadığını
KMTSO heyeti milletvekilleri ile Ankara’da biraraya geldi
Heyet, daha sonra, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ve MHP Milletvekili Mesut Dedeoğlu ile bir araya gelerek, kentin sorunları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Toplantılarda, iktidarı ve muhalefetiyle Kahramanmaraş milletvekillerinin, tüm iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket ederek kentin sorunlarına eğilmesi
Ankara Tiyatro Festivali başladı
Opera binasında yapılan açılış törenine TAKSAV Başkanvekili ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’ın yanı sıra Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, TAKSAV Genel Başkanı Emin Koramaz ve çok sayıda tiyatrocu katıldı.
Engelli basketçilerin en büyük engeli salonsuzluk
Engin Öder, İsmail Fırat, Taylan Özbolat, Murat Gürbüz, Faruk Öztürk, Mikail Vural ve Mustafa Kalay haftanın 3 günü ikişer saat idman yapıyor. Ancak tek dertleri kavurucu yaz sıcağında klimasız bir yerde çalışıyor olmaları.
Kozan Belediyesi yaz futbol okulu sona erdi
Yaz futbol okulu çalışmalarına antrenörler Cengizhan Aktaş, Yusuf Özbolat, Soner Tan, Murat Özdemir ve Birtan Bayram eşlik etti. (CİHAN)
AK Parti'li Yakut: Bu karar YSK'nın meselesidir
Yine eşi ve kızı ile birlikte gelen CHP Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat'a çifte rozet takıldı. (CİHAN)
İl il milletvekili seçilenlerin partilere göre listesi
CHP - Durdu ÖzbolatMHP - Mesut DedeoğluMARDİN (6)AK PARTİ - Muammer GülerAK PARTİ - Gönül Bekin Şahkulubey
Kozan Belediyespor yaz futbol okulu açıldı
Yoğun talep gören yaz futbol okulu çalışmalarına antrenörler Cengizhan Aktaş, Yusuf Özbolat, Soner Tan, Murat Özdemir ve İrfan Bayram’ın eşliğinde başladı.Futbol okulunu ziyaret eden Belediye Başkan Vekili Süleyman Halaçoğlu da çalışmaları yerinde inceleyerek öğrenciler ile sohbet etti.
Milletvekilleri düzenlenen törenle mazbatalarını aldı
Mehmet Sağlam ve Mahir Ünal ile CHP’li Durdu Özbolat törene katılamadı.Törenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili Pakdil, kendilerine yeniden yasama görevini veren Türk Milletine şükran duyduklarını söyledi.
Kayıp yakınlarının umudu seçim meydanları
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat da işçilerin işten çıkarıldığını doğrularken şimdiye kadar 28 işçinin işten ayrıldığını bildirdi. (CİHAN)
Kılıçdaroğlu: Biz türkümüzü 13 Haziran’da söyleyeceğiz
Kılıçdaroğlu'na CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat de eşlik etti. (CİHAN)
Meclis'e kayısı önergesi
KAHRAMANMARAŞ - CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, geçtiğimiz hafta meydana gelen soğukta zarar gören çiftçiler için TBMM’ye kayısı önergesi verdi. Elbistan’ın geçtiğimiz yıl da aynı sorunla karşı karşıya kaldığını aktaran Özbolat, “Geçtiğimiz hafta bölgemize yağan kar, kayısı ağaçlarını etkiledi.
CHP'nin YSK'ya sunduğu milletvekili aday listesi
Durdu Özbolat İş Adamı Orta AnkaraAyhan Çiftarslan Yönetici Yüksek BalıkesirDuran Özdal Sanayici Orta Kahramanmaraş
Almanya cezaevlerine ‘bağlamalı’ protesto
İSTANBUL - Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyesi bir grup, Almanya'da Şadi Özbolat isimli hükümlüye istediği sazın, tellerinin sökülerek verilmesi teklifini Almanya Başkonsolosluğu önünde protesto
Devlet Bakanı Çelik: Türkiye bugün, istiklal mücadelesine yakışır bir istikbal mücadelesi veriyor
Parti Milletvekilleri Cafer Tatlıbal, Fatih Arıkan ve Veysi Kaynak, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bursa Gazeteciler Cemiyeti, Kanadoğlu ile CHP ve MHP'li vekilleri ağırlayacak
"Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi'nde 11 Ocak'ta 'seçime doğru' konulu ilk söyleşiye CHP Milletvekili Durdu Özbolat, MHP Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, Avrupa Milletvekili Sirvan Ekici ve eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezen katılacak.
Sarıçamlı güreşçiler göz kamaştırıyor
Zenbilci'nin sporcuları kabulünde Başkan Yardımcısı Ramis Avcı, Ata İlköğretim Okulu Müdürü Cavidan Gülnar Çeliğ ile Çeaş İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Özbolat, Sarıçam Belediyespor Kulübü Başkanı Uğur Aşık ve Sarıçam Güreş takımı antrenörü Mithat Birer'de hazır bulundu.
CHP'li Özbolat, Elbistan'ın il olması için Meclis'e kanun teklifi verdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Elbistan'ın il yapılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kanun teklifi verdi. Özbolat, Elbistan'ın her türlü kritere göre il olmayı hak eden, her yönüyle gelişmiş ve büyük bir ilçe olduğunu belirterek, kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu
İşadamları Teknopark konusunda bilgilendirildi
Ş Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Özbolat, Erciyes Teknopark A.Ş Genel Müdürü Ahmet Başalp katıldı. Konferansta ayrıca Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Sivrikaya Şerifoğlu, DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır, Genç DÜSİAD Komisyon Başkanı Ömer Gaydanoğlu, OSB Müdürü
Sarıçam Belediye Başkanı Zenbilci okulları ziyaret etti
Ata İlköğretim Okulu Müdürü Cavidan Gülnar Çeliğ, Sofulu Lisesi Müdürü Gazi Adamhasan ve ÇEAŞ İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Özbolat'ı ziyaret eden Zenbilci, çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaret sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge de hazır bulundu.
Tüzük krizi CHP'yi ikiye böldü
Mehmet Ali Özbolat: Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata: Ar-Ge BYK Platformundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Melda Onur: Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Veli ve öğretmen işbirliği teknolojiyi beraberinde getirdi
Hem öğretmen, hem de veli olan İsmail Özbolat ise, eğitimde teknolojinin kullanılmasının, öğrenme ve davranış kazandırmaya çok büyük katkısının olduğunu, geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitimlerini alabilmesi için velilere de çok büyük görevler
Piknik dönüşü trafik kazası: 8 yaralı
Karataş yara almadan atlatırken, aynı araçtaki Hüseyin Karataş (31), Hasan Karataş (31) ve Burhan Aktaş (36) ile diğer otomobildeki Cafer Gevşek (36), Özcan Özbolat (34), Erdal Gevşek (32), Celal Gür (63), Halit Benli (50) yaralandı.
CHP Meclis yönetimini belirledi
Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ve Muğla Milletvekili Gürol Ergin de Grup Denetçisi oldu.
Milletvekili eşleri İzmir'de buluştu
Topuz, Adana Milletvekili Tacidar Seyhan'ın eşi Birsen Seyhan, İzmir Milletvekili Bülent Baratalı'nın eşi Asuman Baratalı, Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın eşi Elif Özbolat, Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı'nın eşi Ayşe Akıncı, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici'nin eşi Nermin Ekici ve kızı, Manisa Milletvekili
CHP'li Durdu Özbolat, 24 tane maddeye bizim itirazımız yok
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, partisinin Nurhak ilçe teşkilatında bir toplantı düzenledi. 12 Eylül'de AK Parti'ye oy veren insanların frene basacağını iddia eden Özbolat, referanduma konu olan yasal değişikliklerle ilgili olarak görüşlerini dile getirdi.
Okuma Salonu öğrencilerinden anlamlı ziyaret
Öğrencilere rehberlik eden Sosyal Bilgiler Öğretmeni İsmail Özbolat ziyaretteki amaçlarının, öğrencilerin hem boş vakitlerinin hem de sağlıklarının kıymetini bilmeleri olduğunu söyledi. Hastane personeli öğrencilerin ve öğretmenleri bu düşüncelerinden dolayı tebrik etti.
Okuma salonu öğrencileri hastalara moral verdi
Öğrencilere rehberlik eden sosyal bilgiler öğretmeni İsmail Özbolat amaçlarının, öğrencilerin hem boş vakitlerini değerlendirmeleri hem de sağlıklarının kıymetini bilmeleri olduğunu söyledi. Hastane personeli de öğrencilerin ve öğretmenleri bu düşüncelerinden dolayı tebrik etti.
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Özbolat: İnşallah Anayasa Mahkemesi paketi iptal etmez
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Anayasa Mahkemesi'nin, anayasa değişikliği paketini iptal etmemesi temennisinde bulundu. Özbolat, mağdur edebiyatının sona ermesi gerektiğini vurguladı.