özgürlükçü

MÜSİAD: Bağımsız ve tarafsız yargı ile gelişmişlik düzeyine ulaşabiliriz
Ancak bu gelişim ve dönüşüm trendinin sürdürülebilir olması için çoğulcu ve özgürlükçü bir siyasetin ayrılmaz bir parçası olan kuvvetler ayrılığı prensibinin önemine işaret etmek isterim. Meşruiyetini halkın özgür iradesinden almayan, 'kendinden menkul değere' sahip hiçbir yaklaşımın özgürlükçü demokrasilerde yeri yoktur.
Watson: Yolsuzluk skandalı Türk demokrasisine güveni zedeliyor
Erdoğan ve ekibine “Komplolarla mücadele etmenin tek meşru yolu, idareyi özgürlükçü bir zemine oturtmak, şeffaflık ve hesap verebilirliği gündeme taşımaktır.” uyarısını yapan Watson, Erdoğan’ın şu anda izlediği yolun sadece büyük yolsuzluk yapıldığını ve yargıyı yürütmeye bağımlı hale getirme görüntüsünü güçlendirdiğini ifade
2013 ihracatı 151,7 milyar dolar
Türkiye’nin birikimi; siyasi ve hukuki sorunlarını çözecek, özgürlükçü demokrasisini yükseltecek, piyasa ekonomisini derinleştirecek olgunluktadır. Ufka bakalım. İstikrar ve güven ortamına sahip çıkan ve büyüyen bir Türkiye var.
Alman lider Gauck, Münster’deki İslam bölümünü ziyaret etti
Cumhurbaşkanı, “Tartışmaların olması normal ve özgürlükçü bir toplumda istenen bir şey.” diye konuştu. Müslümanların sayısının artmasıyla toplumun değiştiğini ve toplumla beraber İslam´ın da değiştiğini ileri süren Gauck, “Bu iki taraf için de bazen hazım sorunları doğurabilir
CHP'li Keskin: TOBB Başkanı CHP liderini davet etmekten korkmuştur
Başındaki zatı muhterem, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in arkasına düşerek çağdaş, özgürlükçü bir anayasa yapma çalışmalarının içerisine katılmış, bir müddet sonra Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından devreye sokulan akil adamlar içinde yer alarak Türkiye'nin
Bakan Ergin: Terörle mücadelede hukuk kuralları dışına çıkılmamalıdır
gündeminde olduğunu aktaran Bakan Ergin, devlet olmanın getirdiği sorumluklar kapsamında terörü durduracak önlemleri almak ve dünyanın hızla ilerleyen daha özgürlükçü yapısına ayak uydurmak gerektiğini söyledi.
CHP'li Sarı: Partimizden Sarıgül'e yönelik bir eğilim var
Cumhuriyet’in kurucusu bir parti olarak demokrasi, çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü bir demokrasiyle güçlendirme isteğindedir."BAŞÖRTÜ KONUSUCHP’li Sarı, Meclis'e başörtülü girilmesiyle ilgili olarak "Henüz kimse Meclis'e başörtülü girmedi.
'Nefret Söylemi ve Kutsala Saygı' çalıştayında sonuç bildirgesi açıklandı
216, 301) bazı yasaların içeriği ve uygulanmasındaki yanlışlar dikkate alınarak, nefret suç ve söylemine ilişkin yapılacak yeni yasaların özgürlükçü bir anlayışla yorumlanmasını sağlamak için yargı mensuplarının temel insan hakları çerçevesinde eğitim ve bilinç düzeyi yükseltilmelidir.
HAK-PAR, demokrasi için 'Özgürlük ve Barış Yürüyüşü' başlattı
Türkiye’nin Avrupa standartlarında demokratik bir ülke olmasını istediklerine dikkat çeken Burkay, “Biz özgürlükçü barışçı ve değişimci bir partiyiz. Bütün bunların da barışsal yöntemlerle olmasını istiyoruz.
Bakan Yılmaz: Tüm inançlara ve yaşam tarzlarına saygıyı esas aldıkça büyürüz
SİVAS - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Temel hak ve özgürlükler arttıkça, çoğulcu ve özgürlükçü bir demokrasi anlayışını toplumun bütün bireylerine yaydıkça, farklı kesimlerin kendilerini ifade edebilmelerine fırsat verdikçe
Başbakan Erdoğan: 'Ben istemiyorum yapmayacaksın' tavrı faşizandır
'Ben istemiyorum yapmayacaksın' demenin demokratik bir tavır, özgürlükçü bir tavır, başkasının haklarına saygı değil baskıcı otoriter, bencil ve faşizan bir tavır olduğunu ifade eden Erdoğan, "Ben yaptım oldu tavrı ne kadar yanlışsa, ben istemiyorum olmayacak tavrı da o kadar yanlıştır.
'Helikopter' veliler, öğretmenlere kök söktürüyor
toplum açısından ciddi sorunlara yol açabileceği uyarısında bulunan eğitimci, “Bir gün bu eziyet edilmiş, şımartılmış, korunmuş çocuklardan oluşan toplumda özgürlükçü demokratik sistemin işleyeceğini düşünmüyorum, çünkü onu taşıyabilecek bir zemin olmayacak.
Demirtaş: Başörtüsü konusunda tavrımız özgürlükten yana
ANKARA - BDP Esbaşkanı Selehattin Demirtaş, başörtülü milletvekilini meclise girmesi konusunda partilerinin yaklaşımınin özgürlükçülük olacağını söyledi. Selehattin Demirtaş, partisinin Meclis grup toplantısı sonrası basın mensuplarını sorularını cevapladı.
CHP Sözcüsü Koç: Masada başkanlık sistemi durdukça yeni anayasa gerçekleşmez
Koç, "12 Eylül faşizminin tüm karanlığını ortadan kaldıracak, gerçekten özgürlükçü, her türlü vesayetin ortadan kaldırıldığı, bugün yaşadığımız AKP vesayetinin de ortadan kaldırıldığı, YÖK’ün ortadan kaldırıldığı, yargının ve medyanın bağımsız olduğu bir çağdaş anayasa yapılmasından yanayız.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: Önder’in ifadeleri kendisini bağlar
Gerçek bir demokratikleşme, gerçekten özgürlükçü bir demokrasi. CHP, 17 madde ile seçim barajının kaldırılmasından siyasi partiler yasasına kadar, Terörle Mücadele Kanunu'ndaki değişiklikten gösteri ve yürüyüş hakkını kullanmadaki kanuna kadar yargının bağımsızlaştırılmasından
Memur-Sen: Bayramları en iyi biçimde değerlendirmek gerekir
yeşermesi, milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi, Türkiye'nin önündeki antidemokratik uygulamaların sona ermesi için bugüne kadar sergilediğimiz özgürlükçü duruşumuzu bundan sonra da devam ettireceğiz.
İtalya'da hükümete güven tam
Bu gelişmeleri takiben hükümete ortak olan Berlusconi'nin liderliğindeki Özgürlükçü Halk Partisi içinde bir grubun oylamada 'evet' diyeceğini açıklamıştı. Berlusconi ise parti içinde ayrımcılık olmaması adına strateji değiştirerek son anda 'hayır' oyu kullanılması niyetinden vazgeçip hükümete güven oyu vereceklerini açıkladı
Demokratikleşme paketine Güneydoğu'dan tam destek
Pakete destek çıkmayı bir görev olarak bildiğini dile getiren Müjdeci, her zaman ve her zeminde daha özgürlükçü bir demokrasiye ihtiyacın olduğunu belirttiklerini anımsattı.
MÜSİAD: İlerleyen dönemde demokrasiye bağlılık daha da artacaktır
Her zaman ve her zeminde daha özgürlükçü bir demokrasiye ihtiyaç olduğunu belirterek, “Ekonomideki hedeflerimize ulaşırken de demokratikleşme sürecinde atılacak her türlü adımın faydalarını göreceğimize inandığımızı söyledik.
Gündoğdu: Türkiye'nin demokratikleşmesine tanıklık etmenin onurunu yaşıyoruz
Hizmet sendikacılığı anlayışımızla, özgürlükçü sendikal bakışımızla, demokrasiye, hukuk devletine olan inancımızla daha fazla ekmek, saygın emek için daha fazla demokrasi ve daha fazla özgürlük dedik, bunun mücadelesini verdik.
MÜSİAD'dan Demokrasi Paketi yorumu: Daha çok demokrasi, daha çok zenginlik demek
Her zaman ve her zeminde daha özgürlükçü bir demokrasiye ihtiyacımız olduğunu belirttik. Ekonomideki hedeflerimize ulaşırken de demokratikleşme sürecinde atılacak her türlü adımın faydalarını göreceğimize inandığımızı söyledik.
Vanlılar Başbakan'ın konuşmasını kahvehanelerde izledi
Necmettin Canbey ise herkesin beklentisine göre, özgürlükçü maddelerin yer aldığını ifade etti. (CİHAN)
Erdoğan: Bu paket, Türkiye’nin ulaştığı seviyenin bir tezahürüdür
Tek tipçi rejimin de, özgürlükçü rejimin de halka rağmen tesis edilemeyeceğini kaydeden Erdoğan, “İşte bu yüzden biz demokratikleşmeyi halkımızla birlikte gerçekleştirmenin gayreti içindeyiz. Hatırlarsanız 2002 sonunda Avrupa Birliği turlarına çıkarken en çok vurgu yaptığımız konu, demokratikleşmenin bir zihniyet değişimini gerektirdiğiydi.
Şahin Alpay: Askeri darbe olmaz diyemeyiz
Aynı şekilde askeri okulların subayları Kemalizm’le değil, özgürlükçü ve çoğulcu demokratik kültürle eğitmesi büyük ihtiyaç. Hala 'bundan sonra askeri darbe olmaz' diyemiyoruz, ama bu düne nazaran daha uzak bir olasılık.
Kılıçdaroğlu: Anayasa değişikliği isterken kurucu iradenin korunmasını istiyoruz
Kılıçdaroğlu, “Daha özgürlükçü, daha demokratik bir anayasaya bu ülkenin ihtiyacı var. Biz anayasada değişiklik isterken, kurucu iradenin korunmasını istiyoruz.” dedi.Kemal Kılıçdaroğlu, Çekmeköy Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇEKSİAD) mensuplarıyla kahvaltılı programda bir araya geldi.
Arınç: Terör sorununun çözümü ile Güneydoğu cazibe alanı haline gelecek
Mevcut siyasi yelpazede kendini ifade edemeyen barışçıl ve özgürlükçü girişimlere elbette saygılıyız. Onları dinleme ve anlama noktasında daha fazla hassasiyet ve çaba içindeyiz. Ancak unutmayalım ki bu tür kalkışmalara dünyanın gelişmiş ülkeleri de hazırlıksız yakalanmış, doğru reaksiyonu gösterememiştir.
Moda diye alınan eşyalar çocukların özgürlüğüne engel oluyor
Tok, “3 yaşında bir çocuğun özgürlükçü tavırları daha sonraki yaşamın herhangi bir evresinde hiçbir zaman elde edemeyeceği tavırlardır. Bu özgürlük kıskanılacak bir özgürlüktür.
Başbakan Erdoğan'dan yeni öğretim yılı mesajı
İnanıyorum ki, hükümetimizin son 10 yıl içinde eğitime yaptığı yatırımlar sayesinde, gençlerimiz çok daha özgürlükçü, çok daha demokratik, çok daha aydınlık düşünceli yetişecek, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında son derece değerli katkılar sağlayacaklardır.
Soylu: Kim bölecekmiş bu ülkeyi?
Daha demokratik ve özgürlükçü bir Türkiye için çalıştıklarını aktaran Süleyman Soylu, şunları söyledi: “Darbelerle bizleri lime lime ettiler. Sessiz mi kalacağız darbelere?
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan, Adli Yıl açılışında sert eleştiriler
Hukuk kurallarını uygulayanlar da daima özgürlükçü pencereden bakarlar. Çünkü demokratik hukuk devletinde özgürlükler esas, özgürlüklerin kısıtlanması ise istisnadır."
 Çözüm sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Feyzioğlu, "Kürt sorunu, esasen demokrasi, özgürlükler ve insan hakları sorunudur.
Almanya'da çeşitlilik anlaşmazı imzalandı
Unutmamalıyız ki, toplumun (farklı kültürlere) açık olması, toleranslı ve özgürlükçü olması yetenekli insanların bu toplumu seçmesi için önemli faktörlerdendir.’’ şeklinde konuştu.
Artuklu Üniversitesi'nin öğrenci kontenjanı doldu
gösterilen bu yakın ve yoğun ilginin üzerimize aldığımız misyon ve yükümlülüğü biraz daha artırdığının farkındalığı içinde özgün, katılımcı, evrensel ve daha özgürlükçü bir akademik ve stratejik programlar sunacağız.
BDP’de 'Türkiye, El Nusra’yı destekliyor' kanaati oluştu
Türkiye’de değişim isteyen bütün güçler tarafından büyük bir önem taşıyan demokratik, çoğulcu ve özgürlükçü bir anayasa ise komisyon çalışmalarına sıkışmış kalmış, toplumun beklentileri başkanlık sistemi tartışmalarıyla perdelenmiştir.
BDP, Meclis'in erken açılma teklifine destek verecek
Anayasa değişikliğinde uzlaşmacı tavır devam etmeli, darbe anayasasına son verilmeli, sivil ve özgürlükçü bir anayasa bu millete bir bayram hediyesi olarak takdim edilmeli. Elimizden geldiği kadar fedakarlık uzlaşma ve gayrete devam ediyoruz.
CHP’li Koç: Taksitle anayasa olmaz
Anayasa konusunda, CHP’nin birçok defa görüşlerini ifade ettiğini dile getiren Koç, "Anaysa Uzlaşma Komisyonu, yeni özgürlükçü sivil demokrat, her türlü vesayetten arınmış, 12 Eylül faşizmini tarihe tam gömecek, tam çağdaş bir anayasa yapma fikri ile yola çıktı.
Çelik 21 yıl sonra yurda dönen Bostancı’yı kabul etti
Türkiye’nin daha demokratik, daha özgürlükçü ve daha çoğulcu bir hale geldiğini kaydeden Çelik; “Onları bu ülkeden uzaklara gitmek durumunda bırakan ne varsa, başka kimliklerde vatandaşlarımızın da kendi ülkelerinden uzak diyarlara gitmek durumunda bırakan ne
BDP’li Tuncel: Kadınlar seslerini duyurmak için sokağa çıkmalı
"BÖLÜNME VE İRTİCA KORKUSUNA BARIŞI, ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİYİ ASLA FEDA EDEMEYİZ" CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Kent Meydanı’nda yaptığı konuşmada, kadınların birliğinin, ülkenin dirliği için gerekli olduğunun altını çizdi.
Mısır'da darbe yapan Sisi'yi hedef tahtası yapıp, terlik yağmuruna tuttular
Sabah namazını kılan Müslümanlara saldıran ve onlarcasını şehit eden katiller ordusunu destekleyen sözde özgürlükçü siyonist batı, askeri darbeye ‘darbe’ bile diyemeyerek yine katliama ortak olmuştur’ dedi.
CHP'li Hamzaçebi: Erdoğan komisyondan kalkmanın bahanesini arıyor
Başbakan Erdoğan’a çağrıda bulunan Hamzaçebi, “Eğer Sayın Başbakan siz demokratik ve özgürlükçü bir anayasa istiyor iseniz, bu konuda gerçekten samimi iseniz, bunun bazı örneklerini anayasa değişikliği veya yeni anayasa çalışmaları sonuçlanmadan şu anda gösterebilirsiniz
Kılıçdaroğlu: Komisyon çalışmaları kamuoyunun tartışmasına açılmalı
Çünkü biz özgürlükçü ve demokratik bir anayasadan yanayız. Çağdaş bir anayasadan yanayız, görüşmelerin kesilmesini istemiyoruz. Görüşmeler kesilmemeli.
BDP Eş Başkanı Kışanak: Masa devrilmesin ama yol da alınsın
12 Eylül darbesinden bu yana toplum yeni bir anayasa, özgürlükçü, sivil demokratik bir anayasayı arzuladı. Yıllarca bunun mücadelesi verildi, bunun atmosferi oluşturuldu, kamuoyu oluşturuldu, beklentiler oluşturuldu, siyasi kamuoyu oluşturuldu.
CHP’li Loğoğolu: Ölümlerin sorumlularını kınıyoruz
Bu etkileşim iki ülkenin meydanlarındaki özgürlükçü kitlelerin kalplerinin aynı hedefler doğrultusunda çarpmasıdır. Bu hedefler de özgürlük, eşitlik ve demokrasidir. Türkiye’deki eylemleri bastırmak için gerekirse askeri güçler dahi görev yapabilir diyen bir AKP hükümeti kimseye demokrasi dersi veremez.
Haluk Koç: Tayyip sonrası fetret dönemine hazırlanan bir AKP var
Yeni Anayasa konusunda Başbakan'ın sözlerini hatırlatan Koç, özgürlükçü anayasanın nerde olduğunu ve neden sesinin çıkmadığını sordu. Başbakan'ın tatilinin uzun sürmesini de isteyen Koç, "Türkiye rahat nefes alıyor, gerilmiyor.
TÜSİAD: Çözüm sürecinin ufku kardeşliktir, destek veriyoruz
Bu çerçevede, Kürt meselesinin çözülmesi de demokrasi anlayışımızın çok daha özgürlükçü, katılımcı, bireysel haklara ve kimliklere saygılı bir derinlik kazanmasıyla mümkün olacaktır. Akan kanın durması büyük bir fırsat kapısı açmıştır.
Obama, Comey'i FBI başkanlığına resmen aday gösterdi
Obama James’i ‘çok dürüst ve sert bir özgürlükçü’ olarak tanımladı. Kararı almasında James’in karakterinin de etkili olduğuna dikkat çeken Obama, “Benim güvenimin büyük kısmı onun tecrübe ve becerilerinden değil onun dürüstlüğünden kaynaklanıyor.
“Türkiye’de olağanüstü bir durum varmış gibi yansıtılan manzara gerçek dışıdır”
Aksine şu anda Türkiye’de tarihinin en reformist, en şeffaf, en özgürlükçü, en kararlı ve en güçlü hükümeti işbaşındadır. Hükümet olarak son 10,5 yılda gerçekleştirdiğimiz reformların Türkiye’de demokrasinin güçlenmesi, hiçbir ayrımcılığa maruz kalmaksızın vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin
AK Partili Zeybekçi: Türkiye’nin kalkınmasını istemiyorlar
Eylemler yapılırken başkalarının hak ve özgürlükleri ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Zeybekci, "TMMOB öncelikle kendisi özgürlükçü eşitlikçi tüm illerin temsil edildiği bir kurum haline gelsin.
Müezzinoğlu: Hiç kimse duygusal bir akıntının malzemesi olmamalı
dolayısıyla ben milleti tahrik etmeliyim ben milletin duygularını sömürmeliyim, ben gencecik çocukları, lise öğrencilerini sokağa iten anlayış çağdaş, modern, özgürlükçü anlayış değildir. Onların duygularını istismar eden bir anlayışla 16, 17, 18 yaşındaki gençleri tahrik ederek onları yanlışa sürükleyerek, onların geleceği oynamaya hiç kimsenin hakkı yok
Öğrencilerden milletvekiline komşu ziyareti
Klasik çocuk yetiştirme yurtları sistemini terk ederek daha modern, özgürlükçü ve sağlıklı bir sistem olan ev modeline geçen Bakanlık, projenin meyvelerini toplamaya başladı. Daha önce toplumdan kendilerini soyutlayan öğrenciler şimdi ise kendilerine olan öz güvenlerini kazanmış, ayakları sağlam basan ve bilinçli bireyler haline dönüştü.
BDP Eşbaşkanı Demirtaş: Öfke anketle ölçülemez
Bunun doğru bir çerçevede algılanması gerektiğini belirten Demirtaş, herkesin yeni bir özgürlükçü anayasa etrafında kenetlenmesi gerektiğini vurguladı. Bu taleplerin, hükümet kalsa da gitse de devam edeceğine dikkat çeken Demirtaş, bu değişmeden Türkiye'nin asla demokratik bir ülke olmayacağını ifade etti.