palandöken müftülüğü

Vali Altıparmak, Tekman’da 4 Kur’an kursunun açılışını yaptı
Erzurum Palandöken Müftülüğü Solakzade Camii imam hatibi Ali Turan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, düzenlenen törenle hafızlıklarını eğitimi tamamlayan 12 kız öğrenciye sertifikaları törenle verildi.
'Toplumun kandilleri olan din adamları bilgi ve görgüleriyle örnek olmalı'
Palandöken Müftülüğü'nün davetlisi olarak Erzurum'a gelen Davut Kaya, Selimiye Camii'nde Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunduktan sonra müftülük personeline, 'Örnek Din Adamı' konulu konferans verdi.
Palandöken'de cami cemaati namaz öncesi eğitim görüyor
ERZURUM - Erzurum merkez Palandöken Müftülüğü, Muhammed Lütfi Efendi Camii'nde vakit namazları öncesinde cemaate yönelik tefsir, hadis, siyer ve Kur'an-ı Kerim okuma eğitimleri başlattı.Palandöken Müftülüğü cami cemaat sayısını artırmak, kahvehanelerdeki vatandaşları camilere çekmek amacıyla Muhammed Lütfi Efendi Camii'nde eğitim hizmetleri veriyor
40'ından sonra Kur'an okumayı öğrendiler
ERZURUM - Erzurum Palandöken Müftülüğü'nün yetişkinlere yönelik başlattığı 6 ay süreli Kur'an kursuna 40- 72 yaş grubundan 150 kişi katıldı. Kur'an-ı Kerim ve namaz surelerini okumayı öğrenen yetişkin kursiyerler için müftülük, mangal partili sertifika töreni düzenledi.
Palandöken Müftülüğü, 4 bin kişiye Kutlu Doğum Aşı ikram etti
ERZURUM - Kutlu Doğum Haftası faaliyetleri kapsamında Erzurum Palandöken Müftülüğü, Yenişehir Solakzade Camii bahçesinde iki ayrı çadır kurarak Cuma namazı çıkışı 4 bin kişiye 'Kutlu Doğum Aşı' dağıttı.
"Müslüman gölgesiyle dahi kimseyi rahatsız etmez"
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Palandöken Müftülüğü'nün davetlisi olarak Erzurum'a gelen Doç. Dr. Mustafa Karataş, Yenişehir AVM Kültür Merkezi Salonu'nda, "Hz. Peygamber ve kardeşlik hukuku' konulu konferans verdi.
Hafızlar güzel Kur'an ve ezan okumak için ter döktü
Erzurum'un Palandöken Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine başladı. Yenişehir Solakzade Camii'nde öğle namazı sonrasında müftülüğe bağlı cami ve Kur'an kurslarında görevli imam hatip, hafız ve kayyımların katılımıyla Kur'an-ı Kerim'i güzel
Palandöken Müftülüğü personeli, kız öğrencilere karşılıksız burs veriyor
ERZURUM - Erzurum Palandöken Müftülüğü personeli, ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yoksul ailelere mensup 36 kız öğrenciye karşılıksız eğitim bursu dağıttı. Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası'na imam hatiplerden destek geldi.
Palandöken Müftüğü 24 hafize için icazet töreni düzenledi
ERZURUM - Palandöken Müftülüğü'ne bağlı 12 kız Kur’an kursunda hafızlığını tamamlayan 24 hafize için Yenişehir AVM Kültür Merkezi'nde taç giyme ve icazet töreni düzenlendi. Tören, İstiklal Marşı ve Hafız Ali Turhan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Van depremi ders oldu, Erzurum'da kadın gassal eğitimi başladı
ERZURUM - Erzurum merkez Palandöken Müftülüğü'nce Kur’an Kursu öğreticilerine ve halktan bayanlara yönelik "Cenaze yıkama kursu" düzenlendi. Yaşanan Van depremi afetinde ortaya çıkan cenazenin teçhiz ve tekfin işlerindeki zaruret sebebiyle, Palandöken Müftülüğü ve Palandöken Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce
Taşyürek: Sarıkamış Harekatı, Türk tarihinin en dramatik olaylarından birisidir
Palandöken Müftülüğü tarafından Yenişehir Kız Kur’an Kursu konferans salonunda Sarıkamış Şehitleri'ni anma programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan tarihçi-yazar Muzaffer Taşyürek, Sarıkamış Harekatı’nın bilinmeyen yönlerini anlattı.
Palandöken Müftülüğü aşure dağıttı
ERZURUM - Palandöken Müftülüğü, Muharrem ayı nedeniyle Palandöken Kız Kur'an Kursu'nda bayanlara yönelik, 'Muharrem ve Aşure' konulu konferans düzenledi. Konferans sonrasında 3 farklı cami önünde aşure dağıtıldı.
Palandöken Müftülüğü camiler albümü yayınladı
ERZURUM - Erzurum merkez Palandöken Müftülüğü, ilçe genelindeki camileri ve tarihçelerini anlatan 'Camiler Albümü' yayınladı.Palandöken ilçesindeki camiler ve mescitler albüm haline getirildi.
Muhammed Sıddık Efendi Kız Kur'an kursu dualarla hizmete açıldı
ERZURUM - Palandöken Müftülüğü'nce Kazım Yurdalan Mahallesi'nde yaptırılan kız Kur'an kursu dualarla hizmete açıldı. Erzurum, yeni bir Kur'an kursuna daha kavuştu.
Kız Kur'an Kursu öğrencileri bayram harçlıklarını Somali'ye gönderdi
ERZURUM - Erzurum Palandöken Müftülüğü'ne bağlı Yenişehir Kız Kur’an kursunda okuyan öğrenciler bayram harçlıklarını Afrika’ya gönderdi. Afrika'da kıtlık ve açlıkla mücadele edenlere Erzurum'dan yardımlar devam ediyor.
Diyanet Sen Türkiye ikincisi Hafize Kıyıcı'ya plaket verdi
Kocaeli Fevziye Camii'nde gerçekleştirilen Türkiye Kadın Görevliler Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması finaline katılan Palandöken Müftülüğü Yenişehir Yatılı Kız Kur’an Kursu öğretmeni Nefise Kıyıcı, Türkiye ikinciliğini elde etti.
"Teravih ve vakit namazlarına çocuklarınızla gelin"
Palandöken Müftülüğü, bütün camileri elden geçirdi. 8 caminin halıları değiştirilirken, Palandöken Belediyesi'nin desteği ile camilerin temizliği yapıldı. Teknik aksamlardaki arızalar giderilip, Ramazan öncesinde imam açığı bulunan bütün camilere imam ataması yapıldı.
Kriz yönetimi kursu alan imamlar sertifikalarını aldı
Palandöken Müftülüğü bünyesinde görev yapan imam hatip, müezzin, kayyım ve Kur’an kursunda görevli 67 din adamına yönelik düzenlenen 12 günlük diksiyon, kriz yönetimi, zaman yönetimi ve halkla ilişkiler konulu kurs sona erdi.
Din adamları imaj, diksiyon ve etkili iletişim eğitimi almaya başladı
Palandöken Müftülüğü, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) desteğiyle 'Kurumsal Kapasite Gelişimi Eğitimi' projesini uygulamaya soktu. Proje kapsamında müftülük bünyesinde görev yapan imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticilerine zamanı etkin kullanma, kriz yönetimi, etkili takım çalışması, motivasyon
Palandöken Müftülüğü'nden ihtiyaç sahibi kız öğrencilere burs
ERZURUM - Erzurum Palandöken Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yoksul ailelere mensup 23 kız öğrenciye toplam 3 bin 500 lira eğitim bursu dağıttı. Palandöken Müftülüğü kız çocuklarının eğitimine destek çıkmaya devam ediyor.
Kur'anı ve Ezanı en güzel okumak için yarıştılar
ERZURUM - Palandöken Müftülüğüne bağlı camii ve Kur’an Kursu’nda görevli olan Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar arasında Kur'an Kerimi ve Ezan'ı güzel okuma yarışması düzenlendi.
Kız Kur'an Kursu öğrencileri, Kur'an-ı Kerim'i en güzel okumak için yarıştı
ERZURUM - Palandöken Müftülüğü'ne bağlı Kur’an kurslarında eğitim öğretim gören kız öğrenciler arasında, 20 yaş altı ve 20 yaş üzeri iki kategoride 'Yüzünden Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması' düzenlendi.
Kadınlara Hz. Peygamberin örnekliği anlatıldı
ERZURUM - Erzurum Palandöken Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde kadınlara yönelik, 'Karekter eğitiminde Hz. peygamberin örnekliği' konulu bir konferans düzenledi.
Hafizeler hadis yarışmasında ter döktü
Palandöken Müftülüğü'ne bağlı 9 Kur'an kursunun öğrencileri arasında, hadis ezberleme, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi. Kur’an Kurslarında eğitim gören 650 öğrenciye hadis ezberleme yarışması için 1 ay öncesinden dağıtılan 40 hadis kartelası kaynak gösterildi.
Palandöken'de 4 bin kişiye Kutlu Doğum aşı dağıtıldı
ERZURUM - Erzurum'da Palandöken Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında cuma namazı çıkışı 4 bin kişiye etli pilav, aşure ve ayran dağıttı. Palandöken Müftülüğü bu yıl Kutlu Doğum aşının dördüncüsünü düzenledi.
Erzurum'da Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları tamamlandı
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Palandöken Müftülüğü de çeşitli etkinliklere imza atacak. Palandöken Müftülüğü Yenişehir Solakzade Camii bahçesinde cuma namazı sonrasında 3 bin kişiye Kutlu Doğum Aşı dağıtacak.
Palandöken Müftülüğü, şehitler için 400 hatim okuttu
ERZURUM - Erzurum Palandöken Müftülüğü, Erzurum'un kurtuluşu sırasında şehit edilen askerler ve Ermeniler tarafından katledilen sivil vatandaşlar için hatim okuttu. Erzurum'un düşman işgalinden kurtarılışının 93 yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Hafizeler törenle icazet aldı
Erzurum AVM Kültür Merkezi Salonu'nda Palandöken Müftülüğü büynesindeki 9 Kur'an kursunda hafızlık eğitimlerini tamamlayan 30 hafize için taç giyme ve sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende, Hafız Mahmut Özcan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından kız Kur'an kursu öğrencileri slayt eşliğinde şiir okudu.
Palandöken Müftülüğü personeli için bilgisayar kursu başlattı
Erzurum Palandöken Müftülüğü'ne bağlı Kur'an kursu eğitmenleri, imam-hatip ve müezzin-kayyımlar için Halk Eğitim Merkezi'nce bilgisayar kursu açıldığı bildirildi. Palandöken Müftüsü Mustafa Baytar, Yenişehir Kız Kur'an Kursu bünyesindeki bilgisayar laboratuvarında 50 personele yönelik bilgisayar kursu açtıklarını söyledi.
Kız Kur'an kursu öğrencileri, Kur'an-ı Kerim-i güzel okumak için yarıştı
Palandöken Müftülüğü'ne bağlı Yenişehir Kız Kur'an Kursu konferans salonunda düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması'na 8 öğrenci katıldı. Yarışmayı yaklaşık 500 vatandaş takip etti.
İmamlar kan bağışında bulundu
Erzurum Palandöken Müftülüğü personeli ile bağlı camilerde görevli imam hatipler ve müezzinler Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Kızılay'a kan bağışında bulundu. Palandöken Müftülüğü'ne bağlı Kız Kur'an Kursu Konferans Salonu'nda Kızılay'ın açtığı stantta imam hatip, müezzin ve müftülük görevlileri kan bağışladı.
Kur'anı Kerimi ve Ezan'ı güzel okuyanlar altınla ödüllendirildi
Erzurum Palandöken Müftülüğü'nce düzenlenen Kur'an-ı ve Ezan'ı Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye girenler altınla ödüllendirildi. Palandöken Müftülüğü'ne bağlı Kur'an kursu öğreticileri, imam-hatip ve müezzin kayyımlar arasında Yenişehir Solakzade Camii'nde, Kur'an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma
Erzurum Palandöken Müftüsü Baytar: Hazreti Muhammed (SAS)'i çocuklara ve gelecek kuşaklara en iyi anne tanıtır
Program sonunda, Palandöken Müftülüğü tarafından düzenlenen en güzel İstiklal Marşı'nı okuma ile hadis ve siyer-i nebevi yarışmalarında dereceye giren öğrencilere altın ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
Palandöken Müftülüğü Kız Kur'an Kursu öğrencileri fidan dikti
Erzurum Palandöken Müftülüğü'ne bağlı kız Kur'an kursu öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bin adet çam ve akasya fidanı dikti. Kutlu Doğum Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Palandöken Müftülüğü tarafından Palandöken Dağı'nda fidan dikimi gerçekleştirecek.(10.00) İzmir Valisi M.
Palandöken Müftülüğü 3 bin kişiye Kutlu Doğum aşı dağıttı
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Erzurum Palandöken Müftülüğü'nce Cuma namazı sonrasında 3 bin kişiye etli pilav ve ayran dağıtıldı. Palandöken Müftülüğü, Yenişehir Solakzade Camii'nde kurduğu iki çadırda 3 bin kişiye Kutlu Doğum Aşı dağıttı.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Erzurum'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, Palandöken Müftülüğü Solakzade Camii'nde cuma namazı sonrasında vatandaşlara Kutlu Doğum yemeği verecek.(13.30) Erzurum'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ilk ve ortaöğretim öğrencilerine Palandöken Dağı'ndaki kayak merkezi ve makanik kayak tesisleri gezdirilecek
Palandöken Müftülüğü personeli ve Kur'an Kursu öğrencileri kan bağışında bulundu
Erzurum Palandöken Müftülüğü personeli ile kız Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler, Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Kızılay'a kan bağışında bulundu. Palandöken Müftüğü, Kutlu Doğum etkinliklerini başlattı.
Hafize ve imam hatipler Şehitler için bin hatim okudu
Erzurum Palandöken Müftülüğü'ne bağlı camilerde ve Yatılı Kız Kur'an Kursu öğrencileri şehitler için iki hafta içerisinde bin hatim okudu. Hatimlerin duası Palandöken Müftüsü Mustafa Baytar'ın katılımıyla Babadereli Efendi Camii'nde cuma namazı öncesinde gerçekleştirildi.
Palandöken Müftülüğü 'Şehitler ve Kurtuluş Günü'nü kutladı
Erzurum Palandöken Müftülüğü ve Yenişehir Yatılı Kız Kur'an Kursu öğrencileri Şehitler Günü'nü ve Erzurum'un kurtuluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. Şehitler ve Kurtuluş Günü anma programı Erzurum AVM Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlendi.
İmamlar kız çocuklarını okutmak için seferber oldu (Özel)
Erzurum Palandöken Müftülüğü bünyesinde görevli imam hatipler kız çocuklarını okutmak için karşılıksız burs kampanyası başlattı. İhtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören kız çocuklarına yardım elini din görevlileri uzattı.
Hafızlara 'Olumlu düşüncenin başarıya etkisi' anlatıldı
Erzurum Palandöken Müftülüğü'nün düzenlediği hafızlık kursunu başarıyla tamamlayan hafızlara Doktor Uzman Danışman Fatih Kalkınç 'Olumlu düşüncenin başarıya etkisi' konulu konferans verdi. Palandöken Müftülüğü, eğitim amaçlı konferanslar serisini sürdürmeye devam ediyor.
Prof. Dr. Mustafa Baktır: Camiler ölü yatırım haline dönüştürülmesin
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Palandöken Müftülüğü'nce 'Camiler ve Din görevlileri' konulu bir konferans düzenlendi. Müftülük Kız Kur'an Kursu Çok Amaçlı Salonu'ndaki konferansa konuşmacı olarak Prof.
Palandöken Müftülüğü 12 camiyi onardı
Palandöken Müftülüğü, 12 caminin iç ve dış tamiratıyla iç tefrişatını gerçekleştirirken, 2 kız Kur'an kursunu hizmete açtı. Palandöken Müftüsü Mustafa Baytar, vatandaşların katkılarıyla camileri tamir ettirdiklerini ifade etti.
Palandöken Müftülüğü, her gün 300 kişiye iftar yemeği verecek
Palandöken Müftülüğü, Solakzade ve Babadereli Camii bahçesinde kurulan çadırda Ramazan boyunca günde 300 kişiye iftar yemeği verecek. Müftü Mustafa Baytar, Ramazan ayının son gününe kadar her iki caminin bahçesinde kurulan çadırlarda vatandaşlara 3 çeşit iftar yemeği ile tatlı sunulacağını kaydetti
Din görevlilerinden okuyan kız çocuklarına eğitim desteği
Erzurum Palandöken Müftülüğü personeli, ilköğretim ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi ailelerin başarılı kız çocuklarına her ay 100 TL burs veriyor. 'Haydi kızlar okula', 'Anne- kız okuldayız' kampanyaları ile eğitim çağındaki kız çocukları okula kazandırılmaya devam ederken, Palandöken Müftülüğü personeli de
Palandöken Müftülüğü Kız Kur'an Kursu'nu tamamlayan 500 kursiyer sertifika aldı
Palandöken Müftülüğü'ne bağlı Kız Kur'an kurslarında eğitimlerini başarıyla tamamlayan 500 kursiyere düzenlenen törenle sertifika verildi. Palandöken Müftülüğü'nce düzenlenen 8 ay süreli Kur'an Kursu'nu tamamlayan öğrencilere Kaymakam Şenol Esmer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Özen ve Palandöken Müftüsü
Palandöken Müftülüğü'nden 3 bin kişiye Kutlu Doğum aşı
Kutlu Doğum Haftası etkinleri kapsamında Erzurum Palandöken Müftülüğü 3 bin kişiye etli pilav ve ayran dağıttı. Kutlu Doğum Haftası sosyal ve kültürel etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Palandöken Müftülüğü Cuma namazı sonrasında Solakzade Camii bahçesinde vatandaşlara etli pilav ve gül dağıtacak. - Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.