palaz

ABD'de iftar, öğrencilerle bir başka güzel
/>Türkiye'de matematik öğretmeni olduktan sonra dil öğrenmek için 2 yıl önce ABD'ye gelen ve halen Bergen Community College'ta ESL programına devam eden Hikmet Palaz da ABD'de Ramazanların hiç gurbette gibi geçmediğini ve hemen hemen her gün bir ailenin sofrasına konuk olduklarını söylüyor.
Öğrenciler harçlıklarını Sudan ve Filistinli akranlarına verecek
Öğrencilerden Senanur Şahin ve Yavuz Palaz, yaptıkları çalışmayla ilgili şunları söyledi: "Bizler dünyanın her yerindeki yetim çocukların durumunu biliyoruz ve bu konuda farkındalık uyandırmak, deryada bir damla dahi olsa en azından iki çocuğun bir yıllık
Göktürk-2, Çin’e de prestij kazandırdı(Haber-Analiz)
Hasan Palaz başkanlık etti. Heyette ismi geçen ve fırlatmaya başkanlık etmesi beklenen TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ise Çin’e gelmekten son anda vazgeçti.
Üniversite öğrencileri Kazdağları'nda yürüyüş yaptı
Mustafa Palaz, Gelibolu Piri Reis MYO Müdürü Doç. Dr. Musa Bulut, Erasmus programı kapsamında ÇOMÜ'de öğrenim gören öğrenciler, akademisyenler ve idari personelin yanısıra Ayvacık, Bozcaada, Çanakkale ve Ezine'den gelen çok
Ceyhan'da 40 yıldır çivi çakılmayan okula Botaş sahip çıktı
Tören, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş ve BİL Genel Müdürü İbrahim Palaz’ın Cengiz Topel İlköğretim Okulu'na gelişleri ile başladı. Törende, Kaymakamlık Mehter Takımı mini bir konser verdi. Konserin ardından okulun folklor ekibi bir gösteri yaptı.
Bakan Günay, Romanya'da Yunus Emre Kültür Merkezi'ni hizmete açtı
misafir geldiğini vurgulayan Günay, farklı kültürlere ve topluluklara verdiği destek ve güzel diyalog çalışmaları nedeniyle de Köstence Valisi Claudiu-Iorga Palaz'ı takdir ettiğini kaydetti. Köstence Valisi Claudiu Lorga Palaz ise bölgede, Türkiye'deki kültür ve sanata ilgi duyan çok sayıda soydaş olduğunu ifade ederek, bu kişilerin merkeze ilgi göstereceğine
Kocaeli birincisi yine FEM’den
'luğunu, Ömer Can Palaz 545.762 puanla Türkiye 1.500.'lüğünü elde etti. Derece yapan öğrenciler, başarılarının arkasında FEM Dershanesi öğretmenlerinin ve ailelerinin olduğunu söyledi. Öğrenciler, öğretmenlerinin tavsiyelerini dinleyerek ders çalıştıklarını, bu sayede de derece elde ettiklerini kaydetti.
LYS Kocaeli ve Gebze birincisi FEM'den
'nculuğunu, Ömer Can Palaz 545.762 puanla Türkiye 1.500'ncülüğünü elde etti. Üniversite hayali kuran 1,3 milyon öğrencinin merakla beklediği Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının adayların kimlik nolarına göre açıklandığını
Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları'nın şiir şöleni sona erdi
isimlerden oluştu: Manisa Vali Yardımcısı Yüksel Ayhan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, İl Milli Eğitim şube müdürleri Mesut Arslan ve Reşat Palaz, Manisa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yonca Ekmekçi, Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.
Çırağan Lisesi'nden YGS'de yüzde 100 başarı
450,616 YGS-4 Ömer Can Palaz 2860450,644 YGS-3 Hamitcan Malkoç 3904453,656 YGS-5 Cansu Deniz 4613455,12 YGS-2 Eralp Koca 5171
BTC boru hattında ücret ihtilafı büyüyo
Sözleşme şartlarının Türkiye’nin aleyhine tek taraflı koşullar içerdiği gerekçesiyle 2009’da BTC’yi tahkime veren BIL’in Genel Müdürü İbrahim Palaz, “Sözleşme bu şartlarda sürdürülemez. Hukuki süreç devam ederken, 12 aydır BTC ile müzakerelerimiz de sürüyor.
Domates fiyatları normale döndü
Demre halinde tüccarlık yapan Hüseyin Palaz ise sezonun her yıl olduğu gibi bu yılda 1 Kasımda başladığını belirtip; "Ancak hareketlilik Aralık ayında başlar. Şimdilerde biber çeşitleri ve domates çeşitleri var özellikle kokteyl domates piyasası iyi.
Avrupalı diplomatlar Ceyhan Deniz Terminali'nde incelemelerde bulundu
İbrahim Palaz tarafından karşılanan heyete, BTC Türkiye kesimi işletme çalışmaları hakkında BIL ve BTC Co tarafından brifing sunuldu. BİL Genel Müdür Yardımcısı Bülent İnanç ise Avrupalı heyete BTC petrol boru hattı hakkında bir sunum yaptı.
Botaş İnternational Limited Şirketi Ceyhan'da eski bir okulu yeniledi
İbrahim Palaz ise Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nun baştan aşağı yenilendiğini belirterek, eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Asrın projesi olan Bakü Tiflis Ceyhan (BTC) ham petrol boru hattı hakkında bilgi veren Palaz, "Bugün Ceyhan'a çok uzakta olmayan bu işletmede çok başarılı bir iş yapılmaktadır
Kent Konseyi üyeleri sergi açtı
izlenime açılan sergi, kendi alanında akademik eğitim almış sanatçılar Adnan Dönmez, Barış Gençler, Evrim Sırmalı, Müge Gültekin, Onur Karaalioğlu ve Tülay Palaz'ın el emeğini gözler önüne serdi. Resim, baskı sanatları, illüstrasyon gibi sanat dallarından toplam 30 farklı eserin yer aldığı sergi, ilgiyle izlendi.
Uludağ ve Trakya'nın ressamları ortak sergi açtı
Uludağ Üniversitesi'nden Ahmet Şinasi İşler, Meryem Uzunoğlu, Nuri Yavuz, Sait Oktay, Evrim Sırmalı, Tülay Palaz ve Barış Gençler; Trakya Üniversitesi'nden de İbrahim Dinçeli, İsmail Çorbacı, Şerife Bilgi, Yunus Nuş, Lale Okyay, Şahin Mammedov ve Figen Girgin'in çalışmalarının
BIL Genel Müdürü Palaz, görevi Paşaoğlu'dan devraldı
Botaş Intermatıonal Lımıted (BIL) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Palaz, 1 Mart 2010 tarihi itibariyle görevi Salih Paşaoğlu'ndan devraldı. Palaz, göreve başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SDÜ, yılda bir milyon kene yiyebilen keklik üretip doğaya salacak (Özel)
Aktan, barınak, palaz büyütme birimi, kuluçka, salma büyütme gibi alt yapı eksiklikleri tamamlandığı takdirde her yıl düzenli olarak doğal hayata keklik salınabileceğini ifade etti. Kekliklerin, salındığı alanların hayvanlar doğal hayata adapte oluncaya kadar avlanmaya yasak olması gerektiğini belirten Aktan, kekliklerin sağlıklı olarak üretilip çoğaltmasının
Özel Orhangazi Koleji öğrencileri durak kazalarına dur demek istiyor
Kolejin fuar salonunda projelerini sergileyen öğrencilerin öğretmeni olan müdür yardımcısı Ferhat Palaz, "Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarında her yıl binlerce insanımız hayatını kaybetmekte, on binlercesi de yaralanmaktadır.
BMC, Profesyonel 1142 çekiciyi yeniledi
Orhan Yeşilyurt, Emin Palaz ve Yakup Gümeş'in ortak olduğu Sakarya BMC servisi 11 bin metre kare üzerine kurulu bulunuyor ve 40 kişi istihdam ediliyor.
Organik tarıma geçtiler, patatesi tarlada satıyorlar
Korkuteli Dereköy köylüleri bin 320 metre yükseklikte bulunan Palaz Yaylası'nda hayvan gübresi ve doğal kaynak suyuyla yetiştirdikleri patateslerini satmada pazar sıkıntı çekmiyor. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın kontrollü tarım uygulamaları kapsamında yürüttüğü proje umut veriyor.
TFF Avrupa Ofisi gözlemci grubu Avrupa'yı taramaya hazırlanıyor
Koray Palaz, Kazım Şengönül Hollanda Tuncay Aksoy Belçika Beytullah Yöney Avusturya Murat Topal
'Görme kültürü' sergiye yansıdı
çalışmalarına Plastik Sanatlar Çalışma Grubu bünyesinde de devam eden Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Tülay Palaz, sergide yer alan illüstratif çalışmasıyla modern ve geleneksel tarzı bir araya getirdiğini ve çalışmasında 'ayna' kullandığını söyledi.
Sağlık ocağı faresi yakalandı
Farklı zamanlarda çantaları çalınan hemşire Fatma Palaz ve Aysel Yıldıran, cep telefonları çalınan hemşire Sibel Aksu ve Dr. Kürşat Koyuncu da emniyet müdürlüğüne çağrıldı.