parti

Başbakan Erdoğan Berlin'de
Program, AK Parti’ye yakınlığı ile tanınan Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) adlı kuruluş tarafından organize ediliyor.Erdoğan'ın Berlin'deki konuşması Almanya'daki vatandaşlara üçüncü hitabı olacak.
Almanya'da çifte vatandaşlık kriterlerine yenileri ekleniyor
Sol Parti´nin bir soru önergesi üzerine verilen bilgiye göre Almanya´da geçen sene toplam 248 genç 23 yaşının sonuna geldiği halde tercihte bulunmadığı için Alman vatandaşlığını kaybetti. (CİHAN)
Çocuğa kötü muameleyi önlemek için ‘ebeveyn ehliyeti’
Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin aile politikaları sözcüsü BjörnEggert ise zorunlu ehliyet uygulamasına karşı çıktı. Böyle bir ehliyetin çocuk bakımı araştırmalarına ilgiyi düşüreceğini söyleyen Eggert, uygulamanın gönüllü kalması gerektiğini ifade etti.
Rum siyasilerden BM Genel Sekreteri Ban'ın açıklamalarına tepki
Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis başta olmak üzere siyasi parti yetkilileri, Ban’ın açıklamalarını eleştirdi.Rum siyasiler, BM Genel Sekreteri Ban’ın, Münih’teki basın toplantısı çerçevesinde yapmış olduğu açıklamalara atıfta bulunarak, Ban’ın, sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti’ni
Kahramanlı: Hedefimiz Süper Lig
Kongre öncesinde Vali başka olmak üzere kent dinamikleri ve kente hizmet etmek için göreve talip olan adaylarla parti ayrımı yapmaksızın bir araya geldik. Nitekim hepsi de koşulsuz şartsız takımın arkasında olacaklarını taahhüt ettiler.
Freedom House: Türk demokrasisi krizde; baskı çok büyük
AK Parti’nin devlet içinde yerleşik otoriter cazibeye direnemediğinin belirtildiği raporda, politik ve sosyal açıdan kutuplaşma uyarısı yapıldı. Kasım ayından bu yana Türkiye’de yaşananların 'kötüye' bir yönelme olduğunu kaydeden Freedom House raporu, "17 Aralık’ta yolsuzluk skandalını ortaya çıkaran polis baskını
Hollanda'da iktidar partileri oy kaybetti
AMSTERDAM - Hollanda genelinde yapılan seçim anketine göre aşırı sağcı Geert Wilders'in Özgürlükler Partisi (PVV), ülkenin en önde gelen partisi konumuna yükseldi.Araştırma kurumu Maurice de hond tarafından yaptırılan haftalık ankete göre Özgürlükler Partisi (PVV), bugün seçim olsa 29 sandalye çıkarabiliyor.
Rumlara göre Türk araştırma gemisinin çalışmaları tahrik niteliği taşıyor
LEFKOŞA - Rum siyasi partileri, Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine tepki gösteri. Parti yetkilileri, Rum Yönetimi’ni, “tahrik” diye niteledikleri bu durumu Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği'ne (AB) şikayet etmeye çağırdı.
Fransa'da bölgesel diller ve azınlık dillerine devlet güvencesi geliyor
François Hollande'ın da cumhurbaşkanlığı seçimlerden önceki vaatleri arasında yer alan değişikliğe, Sosyalist Parti milletvekillerinin tamamına yakını destek verirken, ana muhalefet Partisi'nden 131 milletvekili hayır, 40 milletvekili ise evet oyu kullandı.
Arap uzmanlar: Erdoğan ve AK Parti Arap alemindeki eski parlak dönemini kaybetti
KUVEYT - Türkiye'deki son gelişmeleri yakından takip eden Arap uzmanlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin Arap dünyasındaki eski parlak dönemini kaybettiğini söyledi. Ortadoğu uzmanı ve aynı zamanda Londra'da yayınlanan El Hayat Gazetesi Yazarı Abdulvehhab Bedirhan, AK Parti hükümetinin Ortadoğu'da izlediği politikaların yanı sıra iç yönetimde
İspanyol gazeteci: Montesquieu’nun ruhu Türkiye’ye hiç uğramamış
On yıldan fazladır iktidarda olan AK Parti'nin gelecek seçimlerde söylemini değiştirmesi gerekiyor. Şu anda yaşanan politik kargaşa alternatifsiz uzun süre iktidarda kalmasından kaynaklanıyor.” şeklinde konuştu.
Güney Afrika'da bir ilk: Beyazların partisinden siyah cumhurbaşkanı adayı
JOHANNESBURG - Dünyanın en şiddetli ırkçı idaresine sahne olan Güney Afrika’da seçimlerden önce hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı. Beyazların partisi olarak bilinen anamuhalefet Demokratik Birlik Partisi (DA), siyah Mamphela Ramphele’yi cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdi.
Obama,saatlik ücretlere zam yapılmasını istedi
Bu yılın icraatlar yılı olmasını isteyen ABD Başkanı, "Bölge, ırk, parti, genç yaşlı, zengin, fakire bakmaksızın bu ülke insanlarını bir araya getirecek şey basit. O da fırsat eşitliğine inanmak olduğunu düşünüyorum.
Alman Bakan: NSU Davası’nda sorulara cevap alamamak bizim için büyük bir yara
Çifte vatandaşlık konusuna da değinen bakan Özoğuz, parti olarak düşüncelerinin değişmediğini, herkese çifte vatandaşlık hakkı verilmesinden yana olduklarını kaydetti. Genel seçimlerde yüzde 25 oy almış bir partinin yüzde 42 oy almış bir partiye karşı her istediğini kabul ettiremeyeceğini söyleyen bakan, opsiyon modelinin kaldırılmasının
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
-AK Parti hükümeti, Hizmet hareketiyle bağlantılı polislere ve savcılara yönelik bir tasfiye hareketi yürüttüğünü ifade ediyor. Bu sizi endişelendiriyor mu?
“Avrupa’ya evet, Brüksel bürokrasisine hayır”
Bavyera Başbakanı Seehofer, kardeş parti Hristiyan Demokrat Birlik’e (CDU) kıyasla Brüksel konusunda daha eleştirel siyaset izleyeceği mesajları verdi. Bavyeralı muhafazakar parti, delegelerin yüzde 98'inin oyunu almayı başaran Markus Ferber’i Avrupa Parlamentosu seçimlerinde başaday seçti.
Muhalif Lider Kliçko: Yanukoviç ile müzakerelere devam edeceğiz
KİEV - Ukrayna’daki muhalefet partilerin liderleri siyasi krizden çıkmak için, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ile müzakerelere devam edecek.Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ile yaklaşık 3 saatlik bir görüşme sonrasında Bağımsızlık Meydanı’nda toplanan halka hitap eden Reform için Ukrayna Demokratik
Ukrayna’da iktidar ve muhalefet uzlaştı; Sokaklar boşalacak
KİEV - Ülkeyi krizden çıkarma gayretindeki Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in, parlamentoda temsil edilen muhalif partilerin liderleriyle üçüncü görüşmesini gerçekletirdi.Yanukoviç, eylemcilerin kuşatması altındaki Cumhurbaşkanlığı İdaresi'nde, Anavatan Bloğu (cezaevindeki eski Başbakan Yuliya Timoşenko’nun siyasi hareketi) liderleri
Trabzonsporlu taraftarlar ‘haksızlığa karşı tek yürek’ oldu
Parti binasına doğru ‘yuh’ çeken bazı taraftarlar, ‘Siyaset spordan ellerini çek, Başbakan futboldan ellerini çek ve Tayyip kupadan ellerini çek’ şeklinde bağırdı. Polis de olası bir taşkınlığa karşı parti binası girişinde geniş güvenlik önlemi aldı.
Sırbistan Mart ayında erken seçime gidiyor
BELGRAD - Sırbistan'da hükümetin büyük ortağı İlerlemeci Parti, Mart ayında erken seçim istediğini açıkladı.Parti lideri ve Başbakan Yardımcısı Aleksandar Vuciç, koalisyon ortaklarıyla görüşerek erken seçim çağrısı yaptı.
Hak-İş Başkanı: Taşeron sistemiyle 17. yüzyılın köle tüccarlığı yeniden hortladı
81 ilden 5 bin taşeron işçinin katıldığı törene, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Milletvekilleri Salim Uslu ve Hüseyin Tanrıverdi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ile
Sırbistan'da ekonomi bakanı istifa etti, erken seçim kapıda
SARAYBOSNA - Sırbistan'da hükümetin büyük ortağı İlerlemeci Parti, Mart ayında erken seçim istediğini açıkladı.Parti lideri ve Başbakan Yardımcısı Aleksandar Vuciç, koalisyon ortaklarıyla görüşerek erken seçim çağrısı yapacağını belirtti.
İspanya’nın en büyük market zincirinin sahibi, yolsuzluk soruşturmasında tanık
MADRİD - İspanya’da iktidardaki Halk Partisi’ne (PP) yönelik yürütülen yolsuzluk soruşturması çerçevesinde partiye yasadışı bağış yaptığı öne sürülen işadamları teker teker mahkemeye çağrılıyor.Ulusal Mahkeme yargıcı Pablo Ruz, tutuklu olarak yargılanan PP’nin eski haznedarı Luis Barcenas’ın notlarında adı geçen ve İspanya’nın en büyük marketler zinciri
'Yerli otomobil için Otomotiv Test Merkezi’ni hızlandırma kararı aldık'
Bakan Işık, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’na geçti. (CİHAN)
'Polise, savcıya güvenilmeyen bir ortamda, şu tape demenin anlamı kalmadı'
Hepimizin gönlünde bir parti vardır. ama kulüp bünyesine hiçbir zaman siyaseti sokmadım. Fenerbahçe Atatürk'ün kulübüdür.
İzmirli reklam ajansları: 10 milyonluk seçim bütçesi İzmir’de kalsın
İZMİR - Yerel seçimler yaklaşırken reklam piyasası da hareketlendi. Siyasi partilerin İzmir’de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler için 10 milyon liranın üzerinde harcama yapması bekleniyor.
Freedom House: Türkiye, 'kısmen özgür' ülke
yer alan Türkiye’nin bu kategoride gösterilmesine neden olarak hükümetin Gezi Parkı olayları sırasında protestocuları sert bir biçimde bastırmasını ve AK Parti’nin özel sektöre baskı yapıp dayatmalarda bulunması neden gösterildi.
CNN: İstikrar göstergesi Türk gökdelenleri, şimdi yolsuzlukla ilişkilendiriliyor
AK Parti’den istifa eden eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile röportaj yapan CNN muhabiri Ivan Watson, Günay’ın “hükümetin desteklediği inşaat projelerindeki fikir ayrılığı dolayısıyla” Erdoğan ile yollarını
İsveç'e gelen milletvekilleri Kulu'yu paylaşamadı
Başkent Stockholm’de bulunan parlamento binasında gerçekleşen görüşmelerde BDP Milletvekili Hasip Kaplan, AK Parti Milletvekilleri Feramuz Üstün, Abdulkerim Gök, Mustafa Şahin, Ekrem Çelebi ve MHP Milletvekili Erkan Akçay arasında 30 Mart seçimlerinde Konya'nın Kulu belediyesini
Rum siyasilerden Erdoğan'ın Brüksel'deki açıklamalarına tepki
Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) Basın Sözcü Vekili Stavrianas Kofteros, konu hakkında yaptığı açıklamada sözde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Federal Kıbrıs Cumhuriyeti’ne dönüşmesinin” Rum tarafının, bilindik ve genel tezi olduğunu söyledi
Terim: İzmir'de maç oynadığımız zaman soyunma odasına girmekte güçlük geçiyoruz
Törene katılan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da, İzmir'in Süper Lig'de takımı olmadığını belirterek, "Süper Lig'de takımın olması, şehrin Süper Lig'e çıkması demektir.
Adı skandallara karışan valinin partisindeki görevinden ayrılması istendi
Valinin skandallarla anılması nedeniyle mensubu olduğu parti içindeki görevinden çekilmesi de talep edildi. Christie, geçtiğimiz eylül ayında valilik seçimlerinde kendisine destek vermeyen New Jersey’in Demokrat Partili Fort Lee ilçesi Belediye Başkanı Mark Sokolich’e
Jirinovski’den Obama’ya: Karını boşa, yüzün kırışmış, kötü görünüyorsun
MOSKOVA - Rusya aşırı sağcı Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovski, ABD Başkanı Barack Obama’ya seslenerek karısı Michelle Obama’yı bir an önce boşamasını önerdi. Rus politikacının iddiasına göre, Obama’nın ülkeyi yönetmesine karısı engel oluyor.
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Ben bu süreci parti içi bir kavga olarak değerlendiriyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi içinde yer alan iki ana bileşenden bahsediyorum. Bir yanda Erdoğan’ı destekleyenler var.
Ataka lideri: 3. Dünya Savaşı çıkmasın diye dokunulmazlığım kaldırılsın
SOFYA - Bulgaristan'da aşırı sağcı Ataka partisi milletvekilleri, meclise dokunulmazlıkların kaldırılması için başvuruda bulundu.Önceki hafta Başsavcı Sotir Tsatsarov, Varna'da polisi darp ettiği ve skandal davranışlarda bulunduğu için Parti Başkanı Volen Siderov hakkında fezleke hazırlamıştı
Almanya'da 'Tehlikeli bölge' uygulamasının kaldırılması için imza kampanyası
İnsiyatifin sözcülüğünü yapan Korsan Parti Hamburg Başkanı Sebastian Seeger, şu ana kadar bin imza topladıklarını söyledi. Meclis çoğunluğunun uygulamaya karşı olduğuna inanan insiyatif, kampanyaya destek olması için dükkan sahipleri, göstericiler ve internet aracılığı ile propaganda yapmayı
Watson: Yolsuzluk skandalı Türk demokrasisine güveni zedeliyor
Ülkedeki güç temerküzünün, ne Türkiye’ye ne de Batılı müttefiklerine fayda sağlayacağını belirten Watson, “Tam tersine, bu durum şüphesiz AK Parti’de liberal demokrasiye bir tehdit algılayan liberal reformcularla, dinden ilham alarak Erdoğan’ı destekleyen güçler arasında erken bir ayrılığa yol açacaktır.
AP vekili, Türkiye'de "hukukun üstünlüğü" için uluslararası araştırma istedi
AK Parti'nin geçtiğimiz ay yolsuzluk soruşturmasına muhatap olduğuna, iktidarın bu bağlamda Gülen Hareketi'ni itham ettiğine işaret eden Hollandalı AP üyesi, yüzlerce polis ve savcının görevlerinden alındığını hatırlattı
Erdoğan: Fotoğrafların Cenevre-2’yi olumlu etkilemesi gerekir
Bugüne kadar Suriye’de çok partili bir dönem yaşanmamıştır. Sadece bir Baas rejimi vardır. Baas’tan başka hiçbir siyasi parti Suriye’de bulunmamıştır. Şimdi çok partili döneme geçmek ve halkın iradesi kimi istiyorsa onu iş başına getirmesi gerekir.
Avrupa Parlamentosu önünde ayakkabı kutulu protesto
AP’nin önündeki Lüksemburg Meydanı’nda toplanan bir grup taşıdıkları döviz ve pankartlarla Başbakan Erdoğan’ı ve AK Parti hükümetini protesto etti. Fransızca bildiri okuyan grubun çok sayıda ayakkabı kutusunu bir araya getirdikleri görüldü.
HRW: Türk hükümeti yargı bağımsızlığını tehlikeye atıyor
HRW adına açıklamayı kaleme alan Avrupa ile Orta Asya sorumlusu Emma Sinclair Webb, geçen hafta AK Parti tarafından verilen yasa teklifi ile yürütmenin yargı ve atamalar üzerindeki kontrolünü artırma çabasında olduğunu söyledi.
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Son 11 yıllık süre içerisinde Ak Parti Cemaat ile içiçe Türkiye'de iktidara yürüdüler. Başbakan, dedi ki; "Paralel devlet var ve Cemaat bu paralel devleti ile yürüyor. Bu savcıları, hakimleri polisleri hepsini cemaatçi diye görevden aldılar.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Eğer bir ittifaktan bahsedilecekse bu demokrasi, insan hakları ve özgürlükler etrafında olur -siyasi partiler ya da adaylar için olmaz. 2010 yılındaki Anayasa referandumunda Avrupa Birliği'ne üyelik şartlarına paralel yapılan demokratik reformları daha önce CHP yapmış olsaydı, onları destekleyeceğimi söylemiştim
“Lenin bir gün toprağa gömülecek”
Rusya aşırı sağcı Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski ve Rusya İnsan Hakları Ombudsmanı Vladimir Lukin, Lenin’in toprağa gömülmesi gerektiğini kaydetti.İnterfaks haber ajansına konuşan Lukin, gelecekte Lenin’in mezara gömüleceğine inandıklarını söyledi.
Başbakan Erdoğan beş yıl sonra Brüksel’e geldi
Avrupa Birliği (AB) liderleriyle görüşmeler yapmak üzere Brüksel’e gelen Başbakan Erdoğan’ı çok sayıda partili vatandaş karşıladı. Kaldığı otelin yakınındaki meydanda Belçika emniyeti geniş güvenlik önlemi aldı.
Bakan Yıldız: Yolsuzlukla ilgili kararı objektif yargı verecek
ANKARA - Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yolsuzlukla mücadele konusunda AK Parti’nin direk mücadele ettiğini savunarak “Biz, 11 yıldan beri yolsuzlukla mücadele ettik. Her sistem kendi insanını yetiştirir.
Çin kabul etti: Yeni uçak gemisi inşa ediyor
Ülkenin kuzeybatısındaki Liaoning eyaleti parti sekreteri Wang Min, bir paneldeki konuşmasında ikinci uçak gemisinin Dalian şehrindeki limanda yapımına devam edildiğini söyledi.Devlet medyasına yansıyan haberlerde, ikinci geminin yapımının 6 yıl süreceği ve Çin’in sonunda en az dört uçak gemisine sahip olacağı kaydedildi.
ABD’li Türkiye uzmanı: Yaşananlar demokratik bir ülke için sıradışı
Larrabee, AK Parti’de bir kriz yaşandığını ve Mart ayında büyükşehirlerin kaybedilmesi durumunda krizin daha da derinleşeceğini söyledi. (CİHAN)
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
Bunun üzerine siyasete girmeye karar verdi ve Değerler İtalyası Partisi’ni kurdu. Halen parti başkanı olarak siyaset arenasında boy gösteriyor.VAZİFENİ YAP VE SONUÇLARINA KATLAN!
Aziz Yıldırım'ın Avukatı Bayraktar: Maalesef adil yargılama yapılmadı
TBMM’de ana muhalefet ve iktidar partilerince de desteklendiği deklere edilen ÖYM kararlarının yeniden gözden geçirilmesi ile ilgili bir kanun teklifi bulunduğunu hatırlatan Bayraktar, bu teklifin kanunlaşmaması durumunda Yargıtay’ın verdiği karar hakkında