patara

Belçikalı bisikletçiler, pedal çevirerek tarihi ören yerlerini ziyaret ediyor
/>Belçikalı 27 bisikletçi, 12 gün içinde Perge, Termessos, Olimpos, Myra, Selge, Seleukeia, Kargıhan, Alarahan, Likya kaya mezarları, Alanya Kalesi, Xanthos, Patara Meclisi ve Side Antik Kent'i ziyaret ederek Antalya bölgesindeki tarihi ören yerlerine pedal çevirerek Helenistik, Likya, Roma, Anadolu Selçuklu, Anadolu Beylikleri
Caretta carettalar yumurta bırakmak için kadınlar plajını tercih etti
Türkiye’de yuvalama alanları da Ekincik, Dalyan, Dalaman, Fethiye, Patara, Kumluca, Belek, Kızılot, Demirtaş, Gazipaşa, Anamur ve Göksu Deltası. Çoğu caretta genellikle her seferinde daha önce yuva yaptıkları kumsala geri döner.
Arıcı: Uzakdoğu turizm pazarında bu yıl yüzde 10 artış bekliyoruz
Koreli turistlerin Alanya, Manavgat, Side Antik Kent, Seleukeia Antik Kent, Selge Antik Kent, Perge Antik Kent, Myra Antik Kent, Termessos Antik Kent, Patara Meclisi, Kekova(Batık Şehir), Likya Kaya Mezarları, Side Apollon Tapınağı, Aspendos Antik Tiyatro, Side Antik Tiyatro ve UNESCO koruması altında bulunan Letoon
Bakan Yardımcısı Arıcı: Antalya kültür turizminde de dünyanın sayılı şehri
Antalya'da bulunan bir Xanthos, Perge, Selge, Olimpos, Termessos, Side, Myra, Patara Meclisi, Tlos, Letoon ve Apollon Tapınağı dünya kültür turizminde bir numara. Belçikalılar, Sagalassos Antik Kenti'ni, dünyada ziyaret edilecek en ayrıcalıklı antik şehir olarak anlatıyor.
Arıcı: Yeni yılda da tanıtım fuarlarında kültür turizmini ön palanda tutacağız
Arıcı, Antalya'da bulunan Selge, Olimpos, Perge, Myra, Termessos, Seleukeia, Patara Meclisi, Likya kaya mezarları, Trenenna, Ariassos, Andriake, Onobara, Sura, Limra, Aspendos, Arykanda, Antiphellos, Teimiusso ve Xanthos antik kentlerinin varlığının bölgede kültür ve arkeoloji turizminin yaygınlaşmasında
Alman ve Belçikalı öğrenciler kültür turlarını sevdi
Kent, Termessos Antik Kent, Kekova, Myra Antik Kent, Olimpos Antik kent, Letoon Antik Kent, Aspendos Antik Tiyatro, Side Antik Tiyatro, Alanya Kalesi, Patara Meclisi, Likya kaya mezarları, Manavgat Şelalesi, Manavgat Külliye Camii, Xanthos Antik Kent ve Antalya Yivli Minare'yi gezdirdiklerini söyledi.
Side'de antik kenti bu yıl 8 bin 240 Güney Koreli turist ziyaret etti
yerlerin Side Antik Kent, Apollon Tapınağı, Alanya Kalesi, Korkuteli Alaaddin Camii, Side Müzesi, Perge Antik Kent, Myra Antik Kent, Noel Baba Müzesi, Patara Meclisi, Termessos Antik Kent, Selge ve Xanthos Antik Kent olduğunu kaydetti.
Antalya'da 340 bin Alman ve İngiliz kültür turuna çıktı
Avrupalı turistler, Xanthos, Letoon Antik, Side Antik ve Patara Meclisi'ni gezmeyi çok seviyor. Özellikle İngiliz turistler, Xanthos Antik Kent'te 3 bin 500 yılık kaya mezarları ve kral lahitleriyle fotoğraf çektirmeyi çok seviyor.
Türkiye'nin kıyı boyları temizleniyor
Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği projenin uygulanacağı alanlar Belek, Patara, Kaş-Kekova, Fethiye-Göcek, Göksu Deltası, Foça, Tuz Gölü, Gölbaşı, Köyceğiz-Dalyan, Gökova, Datça-Bozburun, Ihlara, Uzungöl ve Saros Körfezi.
İsveçli Prof. Winiger:Türkiye çok güçlü kültür turizmi potansiyeline sahip
Adıyaman ve Antalya'nın kültür turizminde öncü olduğunu belirten Winiger, Antalya bölgesinde ziyarette bulunduğu Termessos, Xanthos, Perge, Selge, Olimpos, Patara Meclisi, Sagalassos ve Side Antik Kent'in dünyanın nadir arkeolojik kültürel varlığına sahip olduğunu kaydetti.
Arıcı: Kültür turizminin yaygınlaşmasında Güney Kore'ye özel önem veriyoruz
Antalya bölgesinde bulunan Xanthos, Letoon, Myra, Termessos, Selge, Seleukeia, Perge, Olimpos, Patara Meclisi, Kekova batık şehir, Noel Baba, Side Antik Kent, Aspendost Antik Tiyatro, Alanya Kalesi, Yivli Minare ve Apollon Tapınağı Güney Koreli turistlerin ziyareti
Alman Noel Baba'dan Hz. Muhammed’e(SAV) hakaret filmine kınama
diye bilinen bugünki kılığın batılı kültürü tarafından son 100 yılda üretildiğini kaydeden Günay, "Erken Hristiyanlık döneminde Akdeniz Kaş yakınlarındaki Patara'da doğdu, ancak yaşamının büyük bölümünü Demre'de geçirdi.
Arıcı: Antalya'yı kültür turizminde dünyada cazibe merkezi yapacağız
tutkunu turistlerin Antalya'nın kültür mirası zenginliğini yakından tanıması için furalarda Side, Termessos, Perge, Olimpos, Myra, Kekova, Xanthos, Letoon, Patara Meclisi, Likya Kaya mezarlarının tanıtımını yaptıklarını belirten Arıcı, Manavgat'ın Altınkaya(Zerk) köyü sınırları içerisinde kalan Pisidia Bölgesi'nde önemli
Bakan Yardımcısı Arıcı: Kültür turizmi potansiyelimizi yüzde 20 artıracağız
Arıcı; Side, Olimpos, Myra, Termessos, Telmessos, Sagalossos, Perge, Seleukiea, Selge, Letoon, Tlos, Patara Meclis Binası ve Xanthos Antik Kent'in, ziyaret eden turist bakımından ikinci Efes olduğunu belirtti.
Likya Birliği Meclisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredildi
ANTALYA - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından restorasyon çalışmaları yapılan Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti’nde bulunan Likya Birliği Meclisi Başkan Cemil Çiçek tarafından Kültür ve Turizm
Cihan Haber Ajansı Gündemi
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya Kaş'taki Patara Antik Kenti Meclis binasının TBMM Başkanlığı'ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devrine ilişkin imza törenine katılacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya Kaş'taki Patara Antik Kenti Meclis Binası'nın TBMM Başkanlığı'ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devrine ilişkin imza törenine katılıyor (11.
Orkideler anneler için hazırlandı
ANTALYA - Antalya'nın Serik ilçesinde orkide kesme çiçek üretimi yapan Patara Tarım Ltd. Şti., anneler günü için orkide çiçeklerini hazırladı.
Kaş'ta seraları su bastı
ANTALYA - Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Ova beldesinin seraları su bastı. Göl mevkiinden geçip Patara Antik Kenti yanından denize dökülen suyun, kanalın akışkanlığını kaybetmesi nedeniyle denize dökülmeyip seralara zarar verdiği belirtildi.
Otelden çıkan turistler Antalya'nın kültürel zenginliklerini de tanıyacak
İnternet üzerinde yapacağımız tanıtım ve rezervasyonlarla Selge, Olimpos, Patara, Tlos, Termesseos, Letoon, Noel Baba Müzesi, Myra, Perge, Seleukia, Xanthos, Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatro, Aspendos Tiyatrosu, Likya Kaya Mezarları, Kekova ve Alanya Kalesi'ni cazip hale getireceğiz.
Patara Antik Kenti’ndeki kaçak yapılar yıkıldı
ANTALYA - Antalya’nın Kaş ilçesi yakınlarında bulunan Patara Antik Kenti’ndeki kaçak ve ruhsatsız yapılar yıkıldı. Kaş ilçesi yakınlarındaki Likya Uygarlığı’nın başkenti Patara Antik Kenti'nde İl Özel İdaresi İmar Komisyonu kararıyla yıkım kararı alındı.
Arıcı: 2012'de Antalya'nın arkeolojik zenginliğini turizme kazandıracağız
zengin kültür, tarih ve arkeolojik zenginliğinin bulunduğunu belirten Arıcı, 2012'de Aspendos Antik Tiyatro, Apollon Tapınağı, Selge, Perge, Termessos, Patara, Letoon, Olimpos, Myra, Tlos, Seleukia, Xanthos ve Side Antik Kent'in arkeolojik varlıklarını dünya gündemine taşıyacaklarını söyledi.
Bakan Günay’dan Keşan Müftüsü’ne Noel Baba tepkisi
Bu Patara’da doğmuş diye bir bilgi var. Dünyanın Noel Baba diye bildiği kişi Patara’da doğmuş ve Myra’da Demre’de yaşamış olan Aziz Nikola diye bir bilgi var. Biz bunu destekliyoruz.
2012 turizm fuarlarında arkeoloji turizmi öne çıkarılacak
yurt dışı tanıtım fuarlarında Termessos, Perge, Myra, Xanthos, Letoon, Side Antik Kent, Seleukia, Selge, Alanya Kalesi, Aspendos Antik Tiyatro, Olimpos, Patara Meclisi, Elmalı tarihi Ömer Paşa Camii, Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatro ve Likya kaya mezarlarının tanıtımını yapacaklarını söyledi.
Almanlar en çok Düden Şelalesi'ni görmek istiyor
turistleri Gündoğmuş Su Uçtu, Uçan Su, İbradı ilçesi Orman beldesi Altınbeşik Mağarası, Alanya Damlataş Mağarası, Akseki, Köprülü Kanyon, Kaş Kapıtaş, Patara Plajı, Eynif Ovası, Ormana evleri ve Elmalı'da tarihi ev ve doğal platolarını gezdirdiklerini söyledi.
İngiliz ve Fransız turistler Anadolu turları ile Türkiye'yi tanıyor
Tapınağı, Side Antik Tiyatro, Perge, Termessos, Olimpos, Elmalı Ömer Paşa Camii, Antalya Yivli Minare, Myra, Letoon, Sagalossos, Tlos, Likya Kaya mezarları Patara Meclisi, Harp Anıtı ve UNESCO tarafından koruma altına alına Xanthos Antik Kent'i gezdirdiklerini söyledi.
Badak: Kaş'ın kalkınması için üzerimize düşen ne varsa yaparız
Saklıkent ve Patara yolunu turizm kapsamı altına aldık. Kaş turizmi için hayırlı olsun. Kaş ve Kalkan’ın su sorunu belediyeleri ilgilendirdiği gibi halkı, turisti ve turizmi etkiliyor.
Denetimler yazın yapılınca kıyıları işgal edenlere kesilen ceza katlandı
Gazipaşa’dan Patara’ya kadar aynı anda kıyılara girildi. Üç haftada denetimler yapıldı, işgaller tespit edildi.” diye konuştu.
Kızılot'ta deniz kaplumbağalarının üreme alanları koruma altına alındı
resmi olarak kabul edilmiş 20 deniz kaplumbağası yuvalama kumsalı bulunduğunu belirten Keçer, bu kumsalların Ekincik, Dalyan, Dalaman, Fethiye (Muğla), Patara, Kale, Kumluca, Çıralı, Tekirova, Belek, Kızılot(Manavgat), Demirtaş, Gazipaşa (Antalya), Anamur, Göksu Deltası, Alata, Kazanlı (İçel), Akyatan, Yumurtalık (Adana)
UNESCO korumalı Xanthos'un arkeolojik zenginliği Avrupalı turistleri büyülüyor
Cumhuriyeti, İsveç ve Norveçli turisti arkeoloji turuna çıkardıkları bilgisini veren Allen, bunların başında birinci sırada Xanthos ile Side Antik Kent, Letoon, Patara, Manavgat Seleukia ve Perge olduğunu kaydetti.
Side, bu yıl 4 milyon turist bekliyor
Antalya'nın dünya turizminde ilk 4 gözde şehir içinde yer aldığını belirten Arıcı, kültür ve arkeoloji turizminde de Selge, Seleukia, Olimpos, Termessos, Perge, Patara Meclisi, Likya Birliği, Xanthos, Likya kaya mezarları, Kaş Kekova batık şehir, Myra, Tlos ve Side Antik Kent'in adeta açık hava müze konumunda olduğunu kaydetti
Abhazyalı profesörler yapacakları sunuma Side'de hazırlandı
Antalya bölgesinde yaptıkları tarihi çalışmalarla ilgili Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Havva Işık ve Fahri Işık'ın Patara Meclisi ve Tlos Antik Kent'te kazı çalışmalarını yakından takip ediyor ve bilgi sahibi oluyoruz.
Alman mimar ve ressam ülke ülke dolaşarak tarihi ören yerlerini resimliyor
Antalya'da bulunan Aspendos Antik Tiyatro, Perge, Selge, Seleukeia, Termessos, Myra, Olimpos, Kekova, Xanthos, Patara Meclisi, Likya mezarları ile Muğla'nın Letoon, Telmessos ve Tlos antik kenlerinde çizim çalışması yapacağını belirten Schmidt, 14 yıldır çizim yapmak için ülke
Side, yeni sezonda arkeoloji turizmiyle de adını duyuracak
Avrupa ülke vatandaşlarını Side Antik Kent, Alanya Kalesi, Termessos, Perge, Myra, Noel Baba Müzesi, Kekova Batık Şehir, Olimpos, Sagalossos, Tlos, Letoon, Patara Meclisi, Xanthos ve Likya kaza mezarlarını gezdirdiklerini kaydetti.
AÜ Rektörü Kurtcephe: Organ naklinde dünyada ilk 5 üniversiteden biriyiz
TBMM desteğiyle yapılan Patara Meclisi kazılarının 23 Nisan tarihine kadar tamamlanacağını belirten Kurtcephe, arkeolojik kazı çalışmalarında dünyada hiç bir üniversitenin ellerine su dökemeyeceğini, bunu da başta Avrupa ülkeleri üniversitelerinin
Milletvekilleri Arıcı: Bölünmüş yollarla Anadolu'nun en ücra köyüne ulaşımı sağladık
yapımıyla Antalya'ya gelen turistin Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik, Gündoğmuş, Akseki, İbradı, Aksu, Finike, Korkuteli, Elmalı, Demre(Kale), Kaş, Kaş Patara, Kaş Kınık(Xanthos)'a rahatlıkla gezebileceğini belirten Arıcı, deniz turizmine yaptıkları ve yapacakları yatırımlarla en kısa zamanda Antalya'ya gelen turist sayısını
Mısır'daki siyasi belirsizlik Rusları Türkiye'ye yöneltti
turistler gibi Rus ve BDT ülke vatandaşlarını da Türkiye'ye yönettiğini belirten Günyeli, Kapodokya, Pamukkale, Muğla, Çanakkale ve Antalya Kaş, Kaş Kekova, Patara ve Demre Myra ve Noel Baba turlarına Rusların ilgi göstermeye başladığını kaydetti.
Belek Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde 23 kilometrelik kıyı kenar işgalden kurtarıldı
Kıyı kenar işgallerininin ortadan kaldırılmasıyla birliklikte Patara ve Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde, bin 400 iri başlı 'caretta caretta' türü deniz kaplumbağası yuvasının koruma altına alındığı belirtildi.
Almanlar, Anadolu medeniyetlerini yerinde öğreniyor
Wilfried Siebold; turlarının Aspendos, Selge, Perge, Olimpos, Termessos, Sagalossos, Myra, Patara, Xanthos, Letoon antik kentlerini sırayla gezdikten sonra Fethiye'ye 35 kilomtere uzaklıkta bulunan Yakaköy Tlos Antik Kent'te son bulacağını belirtti.
Meclis Başkanı Şahin: Türkiye istikrarlı büyüme içerisinde
Bir dizi ziyaret ve program için Antalya’ya gelen Meclis Başkanı Şahin, bugün de Patara Antik Kenti gezdi. Daha sonra Kaş ilçesine geçen Şahin, meydanda Kaşlılara hitap etti. Şahin, Kaş’a yapılacak yat limanıyla ilçenin çehresinin değişeceğini belirtti.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin
ANTALYA - TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde bulunan Patara Antik Kenti'ni gezdi. Burada bulunan dünyanın en eski parlamentosundaki restorasyon çalışmalarını yerinde izledi.
Şahin: Dünyanın en eski meclis binasında parlamento başkanlarını ağırlayacağız
Şahin, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesindeki Patara Antik kentinde Dünya Parlamenterler Meclisi Başkanları’nı toplayıp burada toplantı yapmayı düşündüklerini ifade etti. Bir dizi ziyaret ve açılışlar için dün Antalya’ya gelen Meclis Başkanı Şahin, bugün de dünyanın en eski parlamenter meclisi olduğu söylenen Patara Antik Kenti Likya Birliği
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin Antalya'nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti'ni ziyaret edecek. (11.00)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış törenine katılacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Patara antik kentinde incelemelerde bulunacak. (11.00)- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Muğla’nın Milas ilçesinde temaslarda bulunacak.- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter’de kendisini takip eden internet kullanıcılarıyla yemekte buluşacak.
Koreli öğrenciler arkeoloji dersini, yerinde görerek öğreniyor
Antalya'da Perge, Termessos, Myra, Patara, Talos ve Xanthos antik şehirlerinde tarihi eser incelemesi yaptıktan sonra Muğla ve Burdur illerine gideceğiz. Muğla Fethiye'de Telmessos ve Letoon antik kentleri ile Burdur'un Ağlasun Sağalassos Antik Kent'i gezeceğiz.
İnsülin iğnesiyle koştuğu maratonu 3. bitirdi
kilometrede Patara Plajı, 109. kilometrede Simena Antik Kenti, 142. kilometrede Dalyan, 189. kilometrede Adrasan Koyu ve 220.
Likya Yolu Ultra Maratonu koşusu Ölüdeniz'den başladı
kilometrede Patara Plajı, 109. kilometrede Simena Antik Kenti, 142. kilometrede Dalyan'da, 189. kilometrede Adrasan Koyu'nda ve 240.
Vali Altıparmak: Mevzuata takılmayın, Patara'yı şubat ayına yetiştirin
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, dünya parlamento başkanlarını 23 Nisan 2011'de Kaş ilçesindeki Patara'da bulunan dünyanın ilk demokratik meclisinde bir araya getirecek çalışmaların şubat ayına kadar tamamlanması talimatını
Türkiye'nin en uzun sahiline sahip Patara alternatif turizme kapılarını açtı
Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı tatil beldesi Patara'da hizmete giren Marinem Patara Resort Hotel, müşterilerine alternatif imkaanlar sunuyor. Marinem Patara Resort Hotel Genel Müdürü Teslime Gündüz, maviyle yeşili bağrında taşıyan bir doğa harikası olan Patara'da yer alan tesislerinin yapılan tadilat ile
Tarihçi çift, Antalya'daki Roma dönemi eserleri hakkındaki bilgileri bir kitapçıkta toplayacak
25 günlük süre içinde Perge, Selge, Seleuika, Aspendos, Termessos, Side Antik Kent, Letoon, Myra, Pınara, Tlos, Xanthos, Olimpos ve Patara'da Roma ve Likya eserleri dönemiyle araştırma yaptıklarını belirten Scaccabarozozzi, Side Antik Kent'in mimari yapısının başta Pompei olmak üzere İtalya'da bir